Wisła Pł. – Flota 1:0 (koniec) | Termalica – GKS K. 1:3 (koniec) | GKS T. – Sandecja 2:0 (koniec)
Puszcza – Arka 2:5 (koniec) | Stróże – ROW Rybnik 1:1 (koniec) | Chojniczanka – Górnik Ł. 0:0 (koniec)
Puszcza Niepołomice
2:5 (1:2)
Arka Gdynia
Niedziela 27.10.2013, 14:00 • Stadion Miejski, Niepołomice • Fortuna 1 Liga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:00.

W Niepołomicach dojdzie do konfrontacji autsajdera pierwszoligowych rozgrywek z drużyną środka tabeli.

Gospodarze od trzech kolejek nie potrafią wygrać ligowego spotkania. W Ostatnich meczach przegrali u siebie z Miedzią i na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.

Spotkanie z Arką będzie dobrą okazją dla gospodarzy na przełamanie fatalnej passy i włączenie się do walki o utrzymanie, gdyż niepołomiczanie tracą do przedostatniego w tabeli GKS-u Tychy trzy punty.

Arka to drużyna o sporych ambicjach, ale też niemałych kłopotach. Klub boryka się od pewnego czasu z problemami organizacyjnymi, ale nadal poważnie myśli o awansie do Ekstraklasy. Ostatnie spotkania w wykonaniu gości nie dają gwarancji, że cel ten zostanie osiągnięty.

Zarówno Puszcza jak i Arka potrzebują punktów. Obie drużyny będą chciały koniecznie zdobyć je w niedzielnym spotkaniu, co tylko dodaje smaczku tej konfrontacji.

Zapraszamy na relację, która rozpocznie się kilka minut po godzinie 13:30.

Dzień dobry Państwu!

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk – Zontek, Biernat, Kołodziej, Mikołajczyk – Rodin, Cholewiak, Nowak, Lizak, Janik – Moskwik
    Rezerwowi: Stępniowski, Kałat, Borovicanin, Biel, Benevente, Lewiński, Szymonik

Arka Gdynia: Szromnik – Aleksander, Budka, De Oliveira, Jarzębowski – Juraszek, Pruchnik, Radzewicz, Sobieraj, Szwoch – Tomasik
    Rezerwowi: Kędra, Jamróz, Kubowicz, Rzuchowski, Souza Couto, Szubert, Wojowski

Sędziowie: Wojciech Krztoń.

Znamy już składy. Zawodnicy obu drużyn prowadzą intensywną rozgrzewkę.

Na stadionie spora ilość kibiców około 500 osób, a do początku meczu zostało jeszcze dwadzieścia minut

Dziesięć minut dzieli Nas od początku spotkania.

Drużyny na murawie.

Spotkanie rozpoczną zawodnicy gospodarzy.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

1
    Pierwsza okazja dla gospodarzy. Wrzutka w pole karne nie trafiła do zawodników Puszczy.

3
    Cholewiak faulowany na wysokości pola karnego Arki. Rzut wolny dla gospodarzy.

5
    Rzut rożny dla Puszczy.

6
    Pierwsze minuty to zespół gospodarzy całkowicie dominował na boisku. Arka dopiero w szóstej minucie wywalczyła rzut rożny.

8
    Wrzutka w pole karne Arki. Do piłki próbował dojść Cholewiak, ale został powstrzymany przez obrońców.

9
    Arka z dużym trudem broni się przed kolejnymi atakami gospodarzy. Początek meczu niezwykle emocjonujący. Tempo gry całkiem przyzwoite.

11
    Rzut wolny dla Arki na połowie Puszczy.

12
    Jarzębowski o centymetry minął się z piłką w polu karnym. Zagraną z rzutu wolnego przez Radzewicza

13
    Dwójkowa akcja Szwocha z Aleksandrem. Arkowcy wpadli w pole karne Puszczy, ale w ostatnim momencie interweniował obrońca gospodarzy, który wślizgiem wybił piłkę.

15
    Gra głównie toczy się w środku pola.

15
    Radzewicz uderzył z dystansu. Piłka wysoko nad bramką gospodarzy.

17
    Groźna akcja Arki. Z kilku metrów na bramkę uderzał Szwoch. Piłkę zablokowali obrońcy Puszczy. Rzut rożny dla gości.

19
    Radzewicz na spalonym.

20
    Arka pomału zyskuje przewagę.

22
    Cholewiak uderzał w polu karnym, ale obrońcy Arki zablokowali jego strzał.

23
    Szwoch faulowany na wysokości pola karnego Puszczy. Rzut wolny dla Arki.

24
    Tomasik uderzył z dystansu, ale piłka daleko bramki.

25
    Gol dla Puszczy!
    Bramkę zdobył PAWEŁ MOSKWIK. Szybka akcja Puszczy. Wrzutka w pole karne gości, a tę do siatki skierował Moskwik.

28
    Arka przeprowadziła kolejną akcję lewym skrzydłem, ale piłka została zablokowana przez graczy Puszczy.

30
    Żółta kartka dla Mikołajczyka (Puszcza Niepołomice).

33
    Gol dla Arki!
    Bramkę zdobył TOMASZ JARZĘBOWSKI. Zawodnik Arki otrzymał podanie od Szwocha na dwunasty metr i strzelił. Sobieszczyk przepuścił futbolówkę pod brzuchem, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

35
    Rodin kapitalnie uderzył z dystansu. Szromik fantastycznie przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny dla Puszczy.

37
    Bramkę zdobył MATEUSZ SZWOCH. Strzał z pola karnego Szwocha po zagraniu Tomasika ze skrzydła. Bramkarz gospodarzy był bez szans.

40
    Ostatnie pięć minut pierwszej połowy.

43
    Rzut wolny dla Arki na połowie gospodarzy. Faulowany był Tomasik.

44
    Jarzębowski doznał urazu. Zszedł z murawy w asyście masażysty, ale najprawdopodobniej wróci do gry.

45
    Minuta doliczona do pierwszej połowy spotkania.

Za nami pierwsza połowa spotkania. Arka po dwóch ciekawych akcjach prowadzi w Niepołomicach z Puszczą 2:1.

Druga połowa powinna być jeszcze ciekawsza, bo też obie drużyny potrzebują punktów.

Zawodnicy wracają na murawę.

46

47
    Początek drugiej połowy bez zmian w obu drużynach.

47
    Moskwik wpadł w pole karne Arki, ale ostatecznie nie zdołał oddać strzału.

47
    Żółta kartka dla Radzewicz (Arka Gdynia).

49
    Pierwsze minuty drugiej połowy bliźniaczo podobne do tych z pierwszej połowy. Puszcza bardzo agresywnie atakuje gości już na ich połowie.

52
    Puszcza ambitnie próbuje stworzyć sobie okazje strzeleckie. Arka rozsądnie w defensywie.

54
    Nowak faulowany na połowie Arki. Rzut wolny dla gospodarzy. Piłka zagrana na skrzydło ostatecznie wyszła za linię końcową.

56
    Krótka przerwa w grze. Na murawie leżeli Cholewiak i Pruchnik. Po chwili obaj mogą kontynuować udział w meczu.

58
    Moskwik został zniesiony na noszach. Zawodnik Puszczy wrócił na murawę, ale wyraźnie kuleje.

60
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Moskwik, na boisku pojawia się Biel.

62
    Tomasik w pierwszej akcji Arki w drugiej połowie. Napastnik gości świetnie urwał się na prawym skrzydle i zagrał w pole karne, ale żaden z kolegów nie zdołał przeciąć podania.

65
    Bramkę zdobył PIOTR TOMASIK. Budka przejął piłkę na prawym skrzydle podciągnął do przodu i na wysokości narożnika pola karnego zagrał w kierunku długiego słupka, a tam nogę dostawił Tomasik i zdobył bramkę.

68
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi De Oliveira, na boisku pojawia się Rzuchowski.

70
    Rzut rożny dla Arki. Piłkę przejął Sobieszczyk.

73
    Zmiana w drużynie Puszcza Niepołomice: z boiska schodzi Zontek, na boisku pojawia się Szymonik.

75
    Biel uderzył zza pola karnego. Piłka minimalnie obok słupka.

77
    Bramkę zdobył PATRYK KOŁODZIEJ. Zamieszanie w polu karnym Arki piłkę uderza Kołodziej, a Szromik źle ją złapał i ta wpadła do siatki.

78
    Bramkę zdobył PIOTR TOMASIK. Szybka akcja Arki. Szwoch błyskawicznie zagrywa do niepilnowanego w polu karnym Tomasika, a ten kieruje piłkę do siatki.

80
    Żółta kartka dla Szromnik (Arka Gdynia).

83
    Puszcza nadal walczy, ale Arka rozsądnie zwalnia tempo gry.

84
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Jarzębowski, na boisku pojawia się Wojowski.

85
    Bramkę zdobył MICHAŁ RZUCHOWSKI. Kolejna błyskawiczna akcja Arki przeprowadzona lewym skrzydłem. Piłka zagrana w pole karne przez Radzewicza trafiła pod nogi Rzuchowskiego, który strzela piątą bramkę.

86
    Korner dla Arki.

88
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Aleksander, na boisku pojawia się Jamróz.

88
    Rzut rożny dla Arki.

90
    Sędzia doliczył dwie minuty do drugiej połowy spotkania.

90+1
    Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Radzewicz (Arka Gdynia).

Za nami ciekawy, a momentami fantastyczny mecz!

Arka wygrywa w Niepołomicach 5:2! Drużyna gości zasłużenie pokonała gospodarzy, ale Puszcza również korzystnie zaprezentowała się w dzisiejszym meczu. Owszem gospodarze wysoko przegrali, ale ambitnie walczyli do ostatnich minut.

Bohaterem spotkania zawodnik gości – Piotr Tomasik. Zawodnik Arki strzelił dwie bramki i wypracował jeszcze jedną podając do Szwocha.

Dziękuję za uwagę i polecam nasze inne relacje! Pozdrawiam portal LAJFY.COM! (16:07:12)

MZ

Gole: 25. Moskwik, 77. Kołodziej – 33. Jarzębowski, 37. Szwoch, 65. Tomasik, 78. Tomasik, 85. Rzuchowski

Kartki:   30. Mikołajczyk (PSZ) – 47. Radzewicz (ARK), 80. Szromnik (ARK)   90+1. Radzewicz (ARK)

Puszcza Niepołomice: Sobieszczyk – Zontek (73. Szymonik), Biernat, Kołodziej, Mikołajczyk – Rodin, Cholewiak, Nowak, Lizak, Janik – Moskwik (60. Biel)
    Zmiany: Stępniowski, Kałat, Borovicanin, Biel, Benevente, Lewiński, Szymonik

Arka Gdynia: Szromnik – Aleksander (88. Jamróz), Budka, De Oliveira (68. Rzuchowski), Jarzębowski (84. Wojowski), Juraszek, Pruchnik, Radzewicz, Sobieraj, Szwoch, Tomasik
    Zmiany: Kędra, Jamróz, Kubowicz, Rzuchowski, Souza Couto, Szubert, Wojowski

Sędziowie: Wojciech Krztoń