Genoa – Hellas Verona 2:0 (koniec) | Atalanta – Bologna 2:1 (koniec) | Cagliari – Torino 2:1 (koniec)
Chievo – AC Milan 0:0 (koniec) | Parma – Lazio 1:1 (koniec) | AS Roma – Sassuolo 1:1 (koniec)
Fiorentina – Sampdoria 2:1 (koniec) | Juventus – Napoli 3:0 (koniec)
ACF Fiorentina
2:1 (2:0)
UC Sampdoria
Niedziela 10.11.2013, 20:45 • Artemio Franchi, Florencja • Włoska Serie A

Pozdrawia ekipa LAJFY.COM! (22:43:30)

Dobranoc Państwu! Spokojnej nocy!

Bohaterem spotkania strzelec dwóch bramek dla Fiorentiny – Rossi!

Poziom widowiska średni, ale na uwagę zasługuje dobra postawa polskiego zawodnika – Pawła Wszołka. Gracz gości wszedł po przerwie i popisał się kilkoma kapitalnymi wrzutkami oraz miał udane rajdy. Dwukrotnie groźnie strzelał na bramkę.

Mecz był zacięty, ale przez większość czasu, to gospodarze byli stroną dominującą. Dopiero w ostatnim kwadransie gry goście obudzili się i zagrozili bramce Neto.

Fiorentina wygrywa 2:1 z Sampdorią.

90+2
    Mustafi w idealnej sytuacji minimalnie przestrzelił. Zawodnik gości główkował w polu karnym.

90+1
    Rzut rożny dla Sampdorii.

90
    Trzy minuty doliczone do drugiej połowy meczu.

89
    Wszołek kolejny raz kapitalnie prezentuje się w meczu. Zawodnik Sampdorii przymierzył zza pola karnego, a piłka minimalnie obok słupka bramki Fiorentiny.

87
    Eder na spalonym.

86
    Fiorentina całą drużyną broni się na własnej połowie.

85
    Ostatnie pięć minut spotkania.

84
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Fernandez, na boisku pojawia się Vecino.

84
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gabbiadini, na boisku pojawia się Pozzi.

83
    Żółta kartka dla Edera (UC Sampdoria). Ciekawa sytuacja na boisku. Eder upadł w starciu z obrońcą Fiorentiny. Domagał się odgwizdania rzutu wolnego, ale arbiter upomniał zawodnika gości.

80
    Eder zdecydował się na strzał z ostrego kąta, ale piłka nie trafia w światło bramki.

79
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Cuadrado, na boisku pojawia się Rebic.

79
    Kolejna akcja Wszołka, który tym razem zmienił stronę i zaatakował lewym skrzydłem. Pognał z piłką w stronę linii końcowej boiska i dośrodkował. Neto złapał piłkę.

78
    Mecz się wyrównał. Fiorentina oddała inicjatywę gościom. Świetnie w drużynie Sampdorii prezentuje się Wszołek.

76
    Wszołek w rajdzie prawym skrzydłem minął kilku obrońców, ale próba odegrania piłki do jednego z partnerów w polu karnym zakończyła się niepowodzeniem. Piłka dla gospodarzy.

74
    Gol dla Sampdorii!
    Bramkę zdobył MANOLO GABBIADINI. Eder odegrał do Gabbiadiniego, który strzałem z pola karnego trafia do siatki gospodarzy.

72
    Aquilani strzelił z okolic pola karnego. Da Costa musiał wykazać się umiejętnościami.

71
    Fiorentina kontroluje grę, ale pozwala gościom na zawiązanie kontr. Sampdoria nie ma pomysłu, jak przedostać się w pole karne gospodarzy.

69
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Joaquín, na boisku pojawia się Vargas.

68
    Żółta kartka dla Mustafiego (UC Sampdoria).

66
    Fernandez w szybkim rajdzie. Zawodnik gospodarzy wpadł w pole karne Sampdorii i z ostrego kąta uderzył w długi róg. Piłka nie trafiła w światło bramki.

65
    Wszołek w indywidualnej akcji przed polem karnym Fiorentiny. Polski zawodnik zdecydował się uderzyć na bramkę. Piłka obok słupka.

63
    Obiang zdecydował się na strzał, ale został zablokowany przez graczy gospodarzy.

60
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Berardi, na boisku pojawia się Gavazzi.

58
    Matias Fernandez uderzył zza pola karnego. Piłkę zablokował Da Costa. Rzut rożny dla gospodarzy.

57
    Rzut rożny dla Fiorentiny.

56
    Sampdoria próbowało wysoko zaatakować Fiorentinę, ale gracze gospodarzy bez kłopotu szybko przenieśli ciężar gry spod własnego pola karnego na połowę gości.

55
    Rzut rożny dla gospodarzy.

54
    Cuadrado zdecydował się na strzał. Da Costa interweniuje.

53
    Na boisku pojawił się Wszołek. Zobaczymy, co pokaże były gracz Polonii Warszawa.

52
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Gentzoglou, na boisku pojawia się Wszołek.

51
    Żółta kartka dla Gentzoglou (UC Sampdoria).

51
    Cuardado faulowany na połowie gości. Rzut wolny dla Fiorentiny.

48
    Gabbiadini na spalonym. Piłka dla gospodarzy.

48
    Gospodarze długo utrzymują się przy piłce. Bez zbytniego pośpiechu wymieniają piłkę na połowie Sampdorii.

47
    Fiorentina wyraźnie dominuje nad zawodnikami gości.

46
    Obie drużyny bez zmian w składach.

46

Za kilka minut rozpocznie się druga połowa spotkania.

Po świetnej pierwszej połowie Fiorentina prowadzi z Sampą. Pięknie gra Rossi, który funduje nam dzisiaj show jednego aktora. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z drugiej części spotkania, którą poprowadzi dla Państwa Maciej Zborek.

44
    Viola spokojnie rozgrywa piłkę na połowie rywali. W tej połowie Fiorentina była zespołem o kilka klas lepszym.

43
    Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie na murawie ujrzymy Polaków.

42
    Ajjjj! Ładne uderzenie z przed pola karnego w wykonaniu Gabbiadiniego, obok bramki!

41
    Sampa dzisiaj nie istnieje, Fiorentina kompletnie zdominowała rywala.

40
    Kolejna sytuacja Violi, ale tym razem nieporozumienie na linii Joaquin – Cuardado.

39
    Kombinacyjna akcja, zagranie do stojącego przed polem karnym Fernandeza, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez jednego z rywali.

38
    Faulowany był Cuardado, rzut wolny dla Violi.

36
    Interwencja Mustafiego i kolejny rzut rożny.

35
    Korner dla Fiorentiny.

33
    Rossi!! Włoch uderza, minimalnie nad bramką. Niesamowity jest ten chłopak.

32
    Świetny mecz we Florencji, może się podobać kibicom!

31
    Świetna akcja Violi, podanie w kierunku Fernandeza, ten zagrywa do Valero, który przenosi piłkę nad poprzeczką.

29
    Ładna akcja Sampy. Dogranie do Edera, ten odgrywa do Berardiego, który strzela jednak nad bramką.

28
    Strzelał Rossi, broni pewnie Da Costa.

26
    Szybka akcja Fiorentiny. Dogranie do Joaquina, ten mija rywala, ale bardzo niecelnie dośrokouje.

24
    Cały czas przy piłce gracze Violi, którzy dzisiaj zdecydowanie przeważają.

23
    Dośrodkowanie Joaquina ląduje na górnej siatce okalającą bramkę.

22
    Tym razem strzelał Krsticic, idealnie prosto w ręce Neto.

21
    Potężne uderzenie Edera, ponad bramką!

20
    Niezła akcja Sampy, ale zorientował się Savić i wybił piłkę poza własne pole karne.

18
    Niesamowite emocje we Florencji, to mecz jednego zespołu!

17
    Gol dla Fiorentiny! GIUSEPPE ROSSI show! Włoch fantastycznie uderza rogalem z przed pola karnego, piękna bramka!!

16
    Zawodnicy gospodarzy w ataku pozycyjnym.

14
    Niecelne podanie w kierunku Fernandeza, strata piłki.

13
    Kibice gospodarzy zachwyceni, ich zespół od pierwszych minut prowadzi i zdecydowanie dyktuje warunki gry.

12
    Gol dla Fiorentiny! GIUSEPPE ROSSI bardzo pewnie wykorzystuje jedenastkę! Viola na prowadzeniu!

11
    Karny dla Violi, bardzo kontrowersyjna decyzja!

10
    Ładna, składna akcja Fiorentiny, ale ostatecznie piłka odbija się od Joaquina i wychodzi poza boisko.

9
    Ciekawy mecz od pierwszych minut, dużo się dzieje na boisku we Florencji.

8
    Kontra Sampy, piłka do Edera, ten mija jednego rywala i uderza, minimalnie obok bramki. Ładna akcja Brazylijczyka.

6
    Gracze Fiorentiny rozgrywają piłkę na połowie rywali.

5
    Uderzenie Rossiego, minimalnie nad poprzeczką.

3
    Świetna sytuacja Borja Valero, ale piłka po uderzeniu Hiszpana mija bramkę rywali.

2
    Pierwsza akcja Sampy, ale uderzenie Obianga mija bramkę rywali.

1
    Mecz się właśnie rozpoczął..

Piłkarze powoli wychodzą na boisko, za chwilę zaczynamy!

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Rodriguez, Savić, Pasqual – Aquilani, Borja Valero, Fernandez, Joaquin – Rossi, Cuardado
    Rezerwowi: Compper, Vecino, Roncaglia, Vargas, Olivera, Matos, Rebic, Pizarro, Ilcic, Alonso, Wolski, Munua

UC Sampdoria: Da Costa – Mustafi, Palombo, Regini, de Silvestri – Obiang, Gentsoglou, Krsticic, Berardi, Gabbiadini – Eder
    Rezerwowi: Fiorillo, Soriano, Wszołek, Poulsen, Renan, Fornasier, Gavazzi, Pozzi, Petagna, Eramo, Bjarnason, Tozzo

Sędziowie: A. Damato.

Start już około godziny 20:00 kiedy to poznamy pierwsze jedenastki obu zespołów. Zapraszam serdecznie.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia dzisiejszej relacji, zapowiada się wiele emocji.

Zdecydowanym faworytem jest zespół Rafała Wolskiego, który nie powinien mieć większych problemów z pokonaniem drużyny Wolskiego.

Viola w tym sezonie jest obecnie na 6. miejscu w tabeli. Ich dzisiejsi rywale zajmują 17. pozycję tuż nad strefą spadkową.

W ostatnim spotkaniu ligi włoskiej Fiorentina pokonała na wyjeździe Milan 2:0. Sampdoria z kolei przegrała 3:4 z Sassuolo po niewiarygodnym meczu.

W spotkaniu 12. kolejki Serie A, ACF Fiorentina zagra na własnym stadionie z Sampdorią.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.