Pogoń – Cracovia 0:0 (koniec) | Piast – Podbeskidzie 0:0 (koniec) | Śląsk – Legia 1:1 (koniec)
Pogoń Szczecin
0:0 (0:0)
Cracovia
Niedziela 09.03.2014, 13:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

W spotkaniu 25. kolejki T-mobile Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się przed własną publicznością z Cracovią.

Wojciech Stawowy wkrótce może stracić pracę jeżeli jego zespół dalej nie znajdzie sposobu na zdobywanie punktów. Krakowski zespół przegrał wszystkie trzy spotkania w 2014 roku. Natomiast Dariusz Wdowczyk cieszy się zaufaniem zarządu klubu i kibiców, gdyż jego prowadzona przez niego drużyna osiąga korzystne rezultaty.

Na inaugurację Cracovia straciła punkty z Zawiszą Bydgoszcz (0:2), następnie przegrała derby z Wisłą (1:3) i przed tygodniem nie sprostała Śląskowi Wrocław (0:1).

Zdecydowanie lepsze nastroje panują w Szczecinie. Pogoń w trzech ostatnich spotkaniach zdobyła aż siedem punktów. Na inaugurację wygrała w derbach Północnej Polski z Lechią na stadionie w Gdańsku, a następnie rozbiła w pył poznański Lech. Nastroje ostudził ostatni bezbramkowy remis w Bielsku-Białej z Podbeskidziem.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami Cracovia doznała porażki, grając przy pustych trybunach. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył nie kto inny jak Marcin Robak.

Zapraszamy na relację live z tego spotkania w portalu lajfy.com!

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Golla, Hernâni, Frączczak – Popara, Ława, Murayama, Małecki, Akahoshi – Robak.
    Rezerwowi: Kudła – Dąbrowski, J. Bąk, Murawski, Rogalski, Kozłowski.

Cracovia: Pilarz – Jaroszyński, Żytko, Dąbrowski, Nykiel – Steblecki, Štraus, Szeliga, Zejdler, Boljević – Rakels.
    Rezerwowi: Perdijić – Mikulić, Danielewicz, Bernhardt, Dudzic, Papadópoulos, Kita..

1

2
    Spokojny początek spotkania, oba zespoły grają bardzo ostrożnie. Dłużej w posiadaniu piłki znajdują się goście.

4
    Obrońcy Cracovii wymieniają między sobą piłkę, Portowcy zakładają wysoki pressing.

5
    Obraz gry się nie zmienia, Cracovia rozgrywa piłkę w środku boiska a Pogoń cierpliwie czeka na własnej połowie boiska.

6
    Steblecki świetnie minął Hernananiego, jednak zamiast pokusić się na uderzenie na bramkę zdecydował się dośrodkowywać.

7
    Murayama zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego, ale został zablokowany przez obrońcę.

8
    Pierwsza bardzo groźna akcja Pogoni! Portwocy świetnie poklepali w polu karnym gości! Akahoshi zagrał płasko z lewej strony boiska w kierunku Robaka, ale doświadczony napastnik uderzył obok słupka!

10
    Akahoshi dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, ale pewnie zagrożenie spod własnej bramki oddalają podopieczni Wojciecha Stawowego.

11
    Bardzo źle z narożnika boiska dośrodkował Akahoshi! Piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy.

13
    Żytko zauważył wysuniętego Janukiewicza, więc zdecydował się uderzać z połowy boiska! Piłka spadła na górną siatkę bramki Pogoni.

14
    Robak bardzo ładnie wyłożył piłkę na 16 metr do Akahoshiego, jednak strzał Japończyka okazał się niecelny. Grę od bramki wznowi Pilarz.

16
    Cracovia mimo zdecydowanej przewagi w posiadaniu piłki nie potrafi zagrozić bramce Janukiewicza. Portowcy starają się utrudniać rozgrywanie futbolówki przyjezdnym.

18
    Bardzo słabe spotkanie mamy oglądać w Szczecinie, niewiele dzieje się na murawie. Oba zespoły grają zachowawczo, angażują małe siły w ofensywie.

19
    Ława oddał zaskakujący strzał z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił. Pilarz wznowi grę od bramki.

21
    Małecki dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne, ale pewną interwencją popisał się Nykiel, który pewnie główkował.

23
    Gospodarze już na połowie Cracovii przerywają akcje podopiecznych Wojciecha Stawowego. Do tej pory przyjezdni tylko raz zawitali w polu karnym Pogoni!

25
    Rakels znalazł się na pozycji spalonej, co dobrze wychwycił arbiter liniowy.

26
    Robak oddał zaskakujący strzał lewą nogą z woleja, ale wyraźnie przestrzelił.

28
    Akahoshi dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne na głowę Wojciecha Golli, ale czujny był w bramce Pilarz, który zdołał odbić piłkę.

29
    Golla zaatakował bardzo brzydko wychodzącego z kontratakiem Strausa! Zasłużona żółta kartka.

30
    Ależ okazja dla Pogonii! Małecki odebrał piłkę na połowie Cracovii, zagrał z klepki z Robakiem i w doskonałej sytuacji uderzył obok słupka!

31
    Rudol bardzo ostro zaatakował Jaroszyńskiego, który potrzebował kilki sekund, aby wstać z murawy!

33
    Bartosz Ława został ukarany żółtą kartką za celowe zagranie piłki ręką!

34
    Dąbrowski zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego z około 30 metrów, ale piłka przeleciała wysoko ponad bramką!

35
    Kolejne bardzo ostro starcie w środku boisko! Szeliga leży na murawie po starciu z Poparą. Kapitan Cracovii potrzebuje pomocy medycznej.

36
    Szeliga już poza boiskiem, gra może być kontynuowana. Zawodnik Pasów cały czas ma problem z powrotem do gry.

37
    Sławomir Szeliga powraca na boisko, oba zespoły grają już w pełnych składach.

38
    Akahoshi po raz kolejny dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, ale piłkę pewnie wychwytuje wychodzący z bramki Pilarz.

40
    Boljević oddał bardzo groźny strzał z około 20 metrów, ale pewnie broni Janukiewicz, który był dobrze ustawiony w bramce.

42
    Murayama dośrodkował w pole karne, ale Robaka zdołał uprzedzić Żytko i będziemy mili rzut rożny dla Pogoni.

44
    Przy linii bocznej boiska od kilki minut rozgrywa się bardzo aktywnie Jakub Bąk.

45
    Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

45+2

Po bardzo przeciętnej pierwszej części gry Pogoń Szczecin remisuje bezbramkowo z Cracovią. Na drugą odsłonę tego meczu zapraszamy za 15. minut!

46
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Takuya Murayama, na boisku pojawia się Jakub Bąk.
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Sławomir Szeliga, na boisku pojawia się Krzysztof Danielewicz.

46

47
    Obaj trenerzy zdecydowali się na dokonanie zmian w wyjściowych składach, zobaczymy jakie będą one miały wpływ na przebieg gry.

48
    Steblecki przejął piłkę przed polem karnym Pogoni i zdecydował się na strzał na bramkę! Z dużym trudem broni Janukiewicz! Bardzo dobrze w drugą część meczu weszła Cracovia!

49
    Sędzia uznał, że Rakels znalazł się na pozycji spalonej, lecz jak powtórki pokazały zawodnik Pasów nie był za linią obrony w momencie podania!

51
    Robak walczył do samego końca przy linii bocznej boiska, ale nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

52
    Danielewicz faulował przed polem karnym Małeckiego za co został ukarany żółtą kartką.

53
    Akahoshi bardzo dobrze dośrodkował z narożnika boiska w pole karne do Frączczaka, który groźnie główkował na bramkę! Świetnie jednak broni Pilarz!

55
    Po raz kolejny Akahoshi dośrodkował z rzutu rożnego, do strzału głową doszedł Golla, ale nie zdołał zaskoczyć Pilarza!

57
    Pogoń zdecydowanie przeszła do ataku, Cracovia cofnęła się całym zespołem na własną połowę boiska. Przyjezdni nie potrafią dłużej utrzymać się przy piłce w ostatnim czasie.

58
    Szybki kontratak Cracovii, Rakels zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i stracił piłkę.

59
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Łukasz Zejdler, na boisku pojawia się Bartłomiej Dudzic.

61
    Steblecki świetnie minął środkiem boiska dwóch rywali, ale przeszkodą nie do przejścia okazał się Hernani!

62
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Pavle Popara, na boisku pojawia się Rafał Murawski.

64
    Jaroszyński doznał kontuzji po starciu z rywalem i potrzebuje teraz pomocy medycznej. Mamy dłuższą przerwę w grze.

65
    Adam Frączczak został ukarany żółtą kartką za przerwanie faulem kontrataku gości.

66
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Hernâni, na boisku pojawia się Maciej Dąbrowski.

67
    Robak znalazłaby się w sytuacji sam na sam z Pilarzem, gdyby za napastnikiem Cracovii świetnie nie poszedł Nykiel!

69
    Dudzic nie zdołał utrzymać się z piłkę w boisku i grę od wrzutu z autu wznowi Pogoń.

72
    Obraz gry się nie zmienia, w grze obu zespołów jest sporo niedokładności, co obniża poziom tego pojedynku.

74
    Piłkarze Dariusza Wdowczyka często przerywają grę faulami. Sędzia ma sporo pracy w tym spotkaniu.

75
    Akahoshi dośrodkował z lewej strony boiska w pole karne w kierunku Jakuba Bąka, ale ten nieczysto trafił w piłkę.

76
    Pogoń przeszła na grę dwójką napastników, do wysuniętego Marcina Robaka dołączył wprowadzony w drugiej połowie Jakub Bąk.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10.847 widzów.

77
    Akahoshi świetnie wyłożył futbolówkę przed pole karne do Małeckiego! Były gracz Wisły Kraków uderzył z pierwszej piłki, ale ponad bramką.

78
    Boljević został ukarany żółtą kartkę za próbę wymuszenia rzutu karnego.

80
    Piękną sztuczką techniczną popisał się teraz Rok Straus, ale nie przyniosło to dużej korzyści przyjezdnym.

81
    Boljević otrzymał bardzo dobre podanie za linię obrony, ale Golla zdołał zablokować uderzenie na bramkę napastnika Cracovii.

82
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Vladimir Boljević, na boisku pojawia się Przemysław Kita.

83
    Fantastyczną okazję do zdobycia bramki zmarnował teraz Jakub Bąk, który ograł Żytkę i będąc przed Pilarzem posłał piłkę obok słupka!

84
    Akahoshi dośrodkował z narożnika boiska, do piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Robak. Jednak napastnik Portowców przeniósł piłkę ponad bramką.

86
    Pogoń w końcówce tego spotkania kontroluje grę, goście próbują kontratakować, ale robią to bardzo nieporadnie.

88
    Steblecki bardzo dobrze zwiódł jednego rywala, ale zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany.

90
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowych 90!

90+2
    Powoli zbliżamy się końca tego spotkania, gra przenosi się spod jednej bramki pod drugą.

90+3
    Akahoshi zdecydował się na strzał z dystansu, ale wyraźnie przestrzelił.

90+3
    Adam Frączczak został ukarany drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Pogoń będzie kończyła w osłabieniu.

90+3

Steblecki został ukarany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem.

Po bardzo przeciętnym spotkaniu Pogoń Szczecin remisuje bezbramkowo z Cracovią. Piłkarzom obu zespołów brakowało dzisiaj skuteczności. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje live w portalu lajfy.com! (14:53:44)
    Gole:

Kartki:   29. Golla (POG), 33. Ława (POG), 65. Frączczak (POG) – 52. Danielewicz (CRA), 78. Boljević (CRA), ?. Steblecki (CRA)   90+3. Frączczak (POG)

Pogoń Szczecin: Janukiewicz – Rudol, Golla, Hernâni (66. Dąbrowski), Frączczak – Popara (62. Murawski), Ława, Murayama (46. J. Bąk), Małecki, Akahoshi – Robak.
    Zmiany: Kudła – Dąbrowski, J. Bąk, Murawski, Rogalski, Kozłowski.

Cracovia: Pilarz – Jaroszyński, Żytko, Dąbrowski, Nykiel – Steblecki, Štraus, Szeliga (46. Danielewicz), Zejdler (59. Dudzic), Boljević (82. Kita) – Rakels.
    Zmiany: Perdijić – Mikulić, Danielewicz, Bernhardt, Dudzic, Papadópoulos, Kita.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń).

Widownia: 10.847