ROW Rybnik – Cracovia 1:3 (koniec) | Zagłębie L. – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Cracovia – Karpaty 0:1 (koniec)
Korona – Termalica 1:0 (koniec) | GKS T. – Podbeskidzie 0:3 (koniec) | Pogoń – Chojniczanka 2:1 (koniec)
Wisła Pł. – Olimpia G. 0:1 (koniec) | Puszcza – Limanovia 2:4 (koniec) | Pogoń – Bytovia 0:1 (koniec)
Lechia – Górnik Z. 3:1 (koniec) | Wisła K. – MSK Żilina 1:1 (koniec)
Korona Kielce
1:0 (1:0)
Bruk-Bet Termalica
Sobota 05.07.2014, 11:00 • Kolporter Arena • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Przed nami mecz sparingowy, gdzie Korona Kielce na Kolporter Arenie podejmie Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

Korona Kielce dopiero wróciła z jedynego obozu przygotowawczego, który odbył się w Rybniku. Tam podopieczni nowego szkoleniowca – Ryszarda Tarasiewicza zmierzyli się dwukrotnie z BKS'em Bielsko Biała, jak i GKS'em Tychy. W czterech meczach treningowych z BKS'em Korona odniosła dwie wygrane, a z Tychami dwukrotnie padł remis.

Termalica dopiero rozpoczęła swoje przygotowania, gdyż sezon 1-ligowy startuje później. Gracze z Niecieczy właśnie z Koroną rozegrają pierwszy swój sparing.

Korona szuka wzmocnień – przede wszystkim poszukiwany jest bramkarz, jednak jego nie udało się jeszcze znaleźć. Testowanych było, jak i jest kilku zawodników i wiemy już, że kontrakt został podpisany z dwoma piłkarzami – Ouatarra oraz Aankour w Kielcach zostaną na dłużej!

Adrian Paluchowski, Bartłomiej Smuczyński oraz Mateusz Kupczak to zawodnicy, którzy dołączyli dopiero co do drużyny z Niecieczy.

Relacja zostanie przeprowadzona prosto z Kolporter Areny! Bądźcie z nami podczas tego pojedynku.

Zawodnicy już w intensywnej rozgrzewce, za chwilę początek meczu. Niestety na razie nie mamy składów.

Korona Kielce: Małecki – Kuzera, Malarczyk, Ouattara, Dos Santos – Aankour, Marković, Pylipchuk, Kiełb – Trytko, Khizhniczenko

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Olszewski – Fryc, Czerwiński, Sołdecki, Jarecki – Pleva, Rozwadowicz, Kamiński, Drozd – Biskup, Paluchowski.

1

2
    Pierwsza akcja Korony! Leandro Dos Santos dośrodkował spod linii bocznej, futbolówka powędrowała prosto na głowę Khizhnichenko, który strzałem głową próbował zaskoczyć bramkarza, ale nie tym razem. Dobra interwencja Olszewskiego.

3
    Dobry odbiór w środku pola zanotował Pylypchuk, zagrał do Khizhnichenko, który zastawił się i został sfaulowany.

5
    Mamy pierwsze uderzenie na bramkę Wojciecha Małeckiego, jednak Pleva pośpieszył się z wyjściem na pozycję. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę – spalony.

6
    Gol dla Korony!
    Świetne podanie z głębi pola, na pozycję idealnie wyszedł JACEK KIEŁB, który technicznym uderzeniem z powietrza trafił do siatki!

7
    Małe nieporozumienie w linii defensywnej Korony – Malarczyk ostatecznie wyjaśnił sytuację. Grę od rzutu rożnego wznowią przyjezdni.

9
    Dobry odbiór zanotował na własnej połowie Vanja Marković. Pojawiła się szansa na kontratak dla Korony, jednak z wyjściem na pozycję pośpieszył się Aankour – spalony.

11
    Jakub Biskup zaatakował lewym skrzydłem, zszedł do środka i oddał mocne uderzenie prawą nogą, jednak wcześniej futbolówka została zablokowana przez Malarczyka.

13
    Korona chce lekko uspokoić sytuację na boisku. Gospodarze rozgrywają futbolówkę na własnej połowie, jednak teraz mieliśmy ciekawą sytuację. Chociaż piłka była na połowie Korony, to aż 5 z gospodarzy było pod bramką Olszewskiego.

15
    Błąd popełnił Olszewski. Chciał zagrać na prawą stronę, jednak dograł wprost do Jacka Kiełba. Popularny "Ryba" nieco zaczarował dryblingiem pod linią końcową, ale ostatecznie zagrał niedokładnie.

16
    Świetne zagranie prostopadłe w wydaniu Jacka Kiełba! Adresatem tego podania był Khizhnichenko, jednak jemu przy przyjęciu nieco odskoczyła piłka. Będzie rzut rożny dla kielczan.

17
    Pleva prostopadłym podaniem próbował uruchomić na prawym skrzydle Kamińskiego, jednak zagrał zbyt mocno. Dobrze zachował się Dos Santos wraz z Ouattarą.

19
    Ponownie próba prostopadłego podania z linii obronnej Niecieczy na napastnika, ale zbyt mocno.

21
    Szansa pojawiła się dla Adriana Paluchowskiego, który ponownie został uruchomiony długim podaniem. Świetnie w tej sytuacji zachował się nowy nabytek Korony – Ouattara, który głową zgrał z Małeckiego.

23
    Jakub Biskup ponownie w roli głównej na lewym skrzydle. Udało mu się dośrodkować spod linii końcowej, ale to podanie nie znalazło adresata. Dobrze zachowali się defensorzy Korony, którzy oddalili zagrożenie.

24
    Dobrze rozegrany rzut rożny przez Koronę, do piłki na długim słupku dopadł Jacek Kiełb, który mocno wstrzelił futbolówkę wzdłuż bramki i centymetrów zabrakło Ouattarze, aby skierować ją do siatki!

25
    Kolejne zagrożenie ze strony Korony! Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnie do strzału głową doszedł Ouattara, jednak uderzył minimalnie niecelnie! Dobry występ do tej pory notuje Iworyjczyk.

27
    Jakub Biskup ponownie zaatakował lewym skrzydłem, zszedł nieco do środka i pokusił się o mocne uderzenie prawą nogą. W tej próbie była siła, ale precyzji zabrakło. Małecki bez kłopotów złapał piłkę.

29
    Zmiana szykuje nam się wśród gości. Do wejścia na boisko przygotowany jest już Jakub Wróbel.

31
    No i mamy ponownie próbę strzelecką ze strony gości! Tym razem swoich sił spróbował Maksymilian Rozwadowicz, jednak na posterunku czujny Małecki!

32
    Jest zapowiadana zmiana wśród gości! Boisko opuścił wcześnie dość Paluchowski, a w jego miejsce wszedł Wróbel. Ciężko stwierdzić czym spowodowana jest ta roszada – być może kontuzja.

34
    A tym razem dobrym dośrodkowaniem popisał się nowy nabytek – Aankour, jednak w "szesnastce" pojedynku główkowego nie udało się wygrać Ouattarze.

36
    Korona uspokoiła sytuację na murawie. Rozgrywa futbolówkę na własnej połowie, a rywale nie podchodzą z wysokim pressingiem.

38
    Jarecki zaatakował lewym skrzydłem, dośrodkował piłkę w pole karne Korony, ale tam świetnie zachował się Malarczyk, który bez kompleksów wyekspediował futbolówkę daleko od własnej bramki!

40
    Drugi spalony Aankoura w tym meczu stał się faktem. Marokańczyk ponownie nie przypilnował linii defensywnej przeciwnika, chociaż mi osobiście nie wydawało się, aby tym razem popełnił błąd.

41
    A przy linii bocznej już w intensywnej rozgrzewce zawodnicy Korony Kielce, którzy wyjdą na 2 połowę tego spotkania.

43
    Świetna akcja Korony! Aankour dostał podanie prostopadłe na prawym skrzydle, udało mu się dośrodkować spod linii końcowej. Do piłki na krótkim słupku dopadł Khizhnichenko, który oddał strzał głową, ale przeniósł futbolówkę minimalnie ponad poprzeczką!

45
    Ładnie na lewym skrzydle zagrali gracze Korony! Kiełb został świetnie wypuszczony, na pełnej szybkości pognał z piłką, jednak wślizg defensora z Niecieczy był niezwykle skuteczny.

45+1
    To mogło być idealnie zakończenie pierwszej połowy dla Korony! Przypadkowo dość piłka przeszła między defensorami i dopadł do niej Przemysław Trytko! Nie wahał się ani chwili napastnik Korony i oddał uderzenie wewnętrzną częścią stopy, ale minimalnie chybił!

45+1

Korona Kielce prowadzi po pierwszej połowie 1:0 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza. Warto pochwalić za to 45 minut zawodników gospodarzy, którzy byli zdecydowanie lepsi na boisku. Gdyby było więcej skuteczności to prawdopodobnie podopieczni Ryszarda Tarasiewicza w tym momencie schodziliby z boiska z większym prowadzeniem.

Na pewno wiele osób interesuje się nowymi nabytkami lub testowanymi zawodnikami w Koronie i Termalice. Z tych graczy zdecydowanie najlepiej prezentuje się Ouattara, który gra pewnie w defensywie, a również kilka razy pokazał nam się z dobrej strony przy bramce Olszewskiego. Na małą pochwałę zasługują również Aankour oraz Dos Santos, którzy prezentują się całkiem dobrze, choć jak na razie bez większych fajerwerków. W Termalice Paluchowski długo nie pograł, bo zaledwie kilka minut i opuścił boisko, a więc ciężko coś o jego grze powiedzieć.

Składy wyjściowe na drugą połowę meczu:

Korona Kielce:
    Kosiorowski – Kwiecień, Wrześniewski, Sylwestrzak, Janiec – Sobolewski, Jovanović, Petrov, Cebula – Korzym (K), Gołębiewski

Termalica Bruk-Bet Nieciecza:

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce).

46

48
    Termalica spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Tym razem Kwiecień nieco przesadził z agresywnością, ostro potraktował rywala. Grę od rzutu wolnego w środkowej strefie wznowią goście.

50
    Korona nie wychodzi jak na razie z wysokim pressingiem, czeka na przechwyt w środku pola i wtedy wychodzi z ciekawym kontratakiem.

52
    Rzut wolny dla gości przy linii bocznej. Szansa na dokładne dośrodkowanie dla Foszmańczyka – zobaczymy co z tego wyjdzie.

53
    Nie popisał się dograniem były zawodnik Korony – futbolówka szybko została wyekspediowana przez defensorów.

54
    Całkiem ładna akcja gospodarzy! Cebula świetnie przerzucił piłkę na lewe skrzydło do Jańca, który szybko pokusił się o dośrodkowanie. W polu karnym znalazł swoje miejsce Daniel Gołębiewski, ale nie udało mu się oddać celnego uderzenia.

55
    Korona teraz przycisnęła swoich rywali do defensywy! Gospodarze zdecydowanie przeważają, ale nie potrafią jak na razie przejść do sytuacji strzeleckich.

56
    Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu – Jovanović faulem taktycznym powstrzymał kontratak gości. Musiało się to w taki sposób zakończyć.

58
    Nieciecza utrzymuje się teraz przy piłce, jednak nie potrafi sobie stworzyć żadnych sytuacji strzeleckich. Ba! W ogóle nie ma pomysłu na podejście pod pole karne Korony.

60
    Usłyszeliśmy teraz nieco więcej wulgaryzmów, gdyż trochę emocji wzbudziła decyzja Marcina Szreka. Według gości faulowany był Ciechański tuż przed polem karnym, ale sędzia nie zdecydował się użyć gwizdka.

62
    Piękna akcja gości! Szywacz zagrał na około 16. metr do Janeczko, który świetnym podaniem obsłużył ponownie Szywacza. Obrońca z Niecieczy oddał bez zastanowienia mocny strzał prostym podbiciem, ale piłka poleciała minimalnie ponad poprzeczką!

64
    Oskrzydlająca akcja Korony! Sobolewski zagrał do obiegającego Kwietnia, który dośrodkował na długi słupek! Tam adresatem dogrania stał się Janiec, który ponownie zagrał w głąb pola karnego. Blisko dojścia do pozycji strzeleckiej był Gołębiewski, ale ostatecznie defensor gości zachował się wzorowo. Rzut rożny dla Korony, jednak z niego wiele nie wyszło.

66
    Nie popisał nam się teraz Maciej Korzym, który najpierw spowolnił szybki kontratak, a potem zagrał niedokładnie na lewe skrzydło.

68
    Gra w większości czasu utrzymuje się w środku boiska. Obie drużyny starają się rozkładać siły na 45 minut.

70
    W tym momencie raczej wieje nam nudą na Kolporter Arenie. Pierwsza połowa była znacznie bardziej atrakcyjna. Korona spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

72
    Cebula popisał się sprytnym zagraniem prostopadłym do Maćka Korzyma, jednak kapitanowi Korony zabrakło centymetrów, aby udanie opanować piłkę!

73
    Wreszcie mamy akcję ze strony gości! Mateusz Janeczko doszedł do strzału z około 18. metra, jednak piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

75
    Dobry odbiór w środku pola zanotował Bartosz Kwiecień! Błyskawicznie zagrał na prawe skrzydło do Sobolewskiego, ale doświadczony skrzydłowy Korony nie dośrodkował zbyt dobrze.

76
    Smuczyński z łatwością ograł na lewym skrzydle Kwietnia, dośrodkował piłkę w "szesnastkę" Korony, ale tam dobrze na długim słupku zachował się Sobolewski.

78
    No i mamy ponownie uderzenie w wydaniu Mateusza Janeczko, ale dalej nie ma wielkiej jakości w tych próbach gracza z Niecieczy.

79
    Dobre zachowanie teraz Kosiorowskiego, który wyszedł na około 16. metr i tym samym powstrzymał kontratak gości!

81
    Efektownie przy bocznej linii zaczarował nam dryblingiem Bartosz Kwiecień, który pokazał nam kilka sztuczek technicznych.

82
    Mamy zmianę w Koronie. Boisko opuścił Kwiecień, który wygląda na bardzo zmęczonego. W jego miejsce wszedł młody Maciej Załęcki.

84
    O dośrodkowanie pokusił się tym razem Mateusz Janiec, posłał piłkę w kierunku Macieja Korzyma, ale jemu nie udało się wygrać pojedynku główkowego.

86
    Widać, że zawodnicy odczuwają drugą połowę, bo wiele na boisku się nie dzieje. Piłkarze czekają już na końcowy gwizdek sędziego.

88
    Mateusz Janeczko ucierpiał nieco w starciu ze swoim imiennikiem – Jańcem, jednak sędzia nie widział tam przewinienia.

90
    Ostatnie minuty raczej dla gości, którzy utrzymują się przy piłce i w końcówce szukają swojej szansy na wyrównanie. Czy im się uda? Przekonamy się, do zakończenia meczu naprawdę niewiele.

Korona Kielce pokonała 1:0 Termalicę Bruk-Bet Nieciecza w meczu towarzyskim. Pierwsza połowa stała na całkiem dobrym poziomie, ale niestety druga część meczu o wiele słabsza. Jacek Kiełb strzelił jedyną bramkę w tym meczu.

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com! (12:52:25)

Norbert Sinkiewicz

Gole: 6. Kiełb

Kartki:   56. Jovanović (KRN)

Korona Kielce: I połowa: Małecki – Kuzera, Malarczyk, Ouattara, Dos Santos – Aankour, Marković, Pylipchuk, Kiełb – Trytko, Khizhniczenko
    II połowa: Kosiorowski – Kwiecień(82. Załęcki), Wrześniewski, Sylwestrzak, Janiec – Sobolewski, Jovanović, Petrov, Cebula – Korzym (K), Gołębiewski

Bruk-Bet Termalica: I połowa: Olszewski – Fryc, Czerwiński, Sołdecki, Jarecki – Pleva, Rozwadowicz, Kamiński, Drozd – Biskup, Paluchowski(32. Wróbel)
    II połowa: Nowak, Kupczak, Szywacz, Kaczmarczyk, Kopacz, Janeczko, Foszmańczyk, Smuczyński, Ciechański, Płaneta, Wróbel

Sędziowie: Marcin Szrek (Kielce)