Śląsk – Cracovia 0:0 (koniec) | Wisła K. – Lechia 3:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
0:0 (0:0)
Cracovia
Niedziela 17.08.2014, 15:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa

Bardzo słabe pierwsze niedzielne spotkanie w Ekstraklasie. Śląsk może odetchnąć, że jeden punkt zostaje we Wrocławiu, bo to Cracovia stworzyła sobie znacznie więcej okazji. Krakowianie natomiast nie popisali się skutecznością. Cóż, tyle błędów może ujść "na sucho" tylko w Polsce! (17:25:16)

90+3

90+3
    Katastrofalna skuteczność piłkarzy występujących w dzisiejszym meczu. Kończy ten mecz Pan Szymon Marciniak i obie drużyny żegnają gwizdy!
    Szansa Stebleckiego w ostatnich minutach

90+2
    Steblecki 0:1 Mariusz Pawełek! Kolejna stuprocentowa okazja dla Cracovii, która powinna zagwarantować sobie 3 punkty!

90
    3 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

89
    Nowak przegranym dzisiejszego meczu? Para Budziński – Nowak wiedzie prym, ale co z tego, skoro Nowak nie potrafi trafić w światło bramki w kapitalnej okazji po minięciu obrońcy!

88
    Fatalnie podaje dzisiaj Nowak. Może niech lepiej wyczekuje swojej sytuacji na 5. metrze pola bramkowego Śląska i niech trafi jakąś "setkę". Podania znacznie lepiej wychodzą Budzińskiemu.
    Strzał Paixão w boczną siatkę.

86
    Kapitan Śląska przepycha się z Rymaniakiem, wyprzedza go i uderzenie Flavio wpada tylko na boczną siatkę bramki Pilarza!

85
    Deleu także przed szansą w ostatnich minutach meczu. Strzał daleki od poprawnego – Pawełek wznowi grę od własnej bramki.

84
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Róbert Pich, na boisku pojawia się Sebino Plaku.

83
    Steblecki wypatrzył na dalszym słupku Budzińskiego i właśnie tam mu zagrał. Po pierwsze zbyt mocno, a po drugie Budziński był na spalonym.

82
    Nowak chciał zagrać do Dudzica, ale wkradła się niedokładność i w taki sposób futbolówkę zgarnął Pawełek!

80
    Obu zespołom nagle zachciało się grać, a zostało tylko 10 minut meczu. Zaledwie ponad 8000 widzów we Wrocławiu – kiepściutka frekwencja na tak dużym stadionie.

78
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Droppa, na boisku pojawia się Juan Calahorro.

78
    Cracovia chce wywieźć z Wrocławia 3 punkty! Znacznie nasiliły się ataki przyjezdnych w ostatnich minutach.

77
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Łukasz Zejdler, na boisku pojawia się Bartłomiej Dudzic.
    Budziński

76
    Bardzo aktywny jest dzisiaj Budziński! Świetna dwójkowa akcja z Nowakiem i podania z klepki! Budziński wybiega przed Pawełka i co? Pudłuje w wyśmienitej sytuacji!

76
    Żółtą kartką ukarany Droppa chyba za całokształt dzisiejszego meczu. W ataku pozycyjnym Cracovia.

75
    Droppa zbyt słabo uderza, a w dodatku prosto w dobrze ustawionego Pilarza! Brak zagrożenia pod bramką Cracovii! Został już tylko kwadrans gry.

74
    Cracovia wybiega akcją 4 na 3! Znów niecelne i zbyt mocne zagranie jednego z piłkarzy! Oj sporo muszą trenować ci piłkarze.

73
    Machaj fatalnie podaje do Mili przy przewadze liczebnej! Gdyby Sebastian dostał podanie "do nogi" to pewnie zobaczylibyśmy pierwszą dziś bramkę!

72
    Flavio Paixão rozpędza się sam na sam z Pilarzem, ale za linią boczną powiewa chorągiewka asystenta sędziego – spalony! Łapie się za głowę kapitan Śląska.

71
    Mila dośrodkowuje z rzutu rożnego na głowę Celebana, ale obrońca Śląska nie trafia w światło bramki! Wrocławianie mają także przewagę w posiadaniu piłki.

70
    Zostało 20 minut gry. Z pewnością druga połowa wygląda znacznie lepiej, ale wciąż na tablicy wyników mamy 0:0! Czy coś się zmieni?

68
    Celeban podłączył się do akcji ofensywnej i dostał podanie od Flavio. Jednak na swojej pozycji świetnie przerywa akcję Żytko.

66
    Bardzo udany debiut Miroslava Covilo! W jego miejsce wbiega były zawodnik Śląska Wrocław – Cetnarski!

65
    Hołota wycofuje grę do Pawełka. Po chwili to Mila bierze na siebie ciężar akcji i wyprowadza ją do przodu.

64
    Piłkarze niech lepiej zaczną uważać – kolejna żółta kartka w meczu, dla Hateleya.

63
    Pierwsze zmiany dokonane, a więc może zmiennicy wprowadzą trochę świeżej krwi! Pich decyduje się na akcję indywidualną w polu karnym, ale po kilku zwodach ostatecznie traci futbolówkę!

62
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław: z boiska schodzi Krzysztof Danielewicz, na boisku pojawia się Mateusz Machaj.

61
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Deniss Rakels, na boisku pojawia się Sebastian Steblecki.

60
    Gospodarze utrzymują się przy piłce i próbują skonstruować akcję od linii defensywnej. Dośrodkowanie Dudu ze skrzydła wpada na głowy obrońców!
    60 minuta

59
    Będą pierwsze zmiany w ekipie Cracovii! Z boiska zejdzie Rakels! Tymczasem to raz jedni atakują, raz drudzy.

57
    Piłkarze w końcu się rozkręcają! Zaczyna pachnieć bramką, ponieważ okazje są coraz lepsze!
    Hołota marnuje "setkę"!

55
    Pilarz broni swoją ekipę przed stratą bramki! Hołota w akcji sam na sam uderza tylko w nogę bramkarza! To powinien być strzał otwierający wynik meczu!

54
    Kolejna kartka w dzisiejszym meczu. Mateusz Żytko fauluje Flavio, który mógł wybiec z dobrą kontrą.

54
    Pawełek "wypluwa" piłkę przed siebie po strzale z dystansu! Na całe jego szczęście Celeban zablokował nabiegającego Rakelsa i golkiper poprawił swój błąd.
    Okazja Nowaka!

53
    Budziński po raz kolejny asystuje w dogodnej sytuacji! Piłka spada prosto na głowę Dawida Nowaka, który jednak źle w nią trafia i przestrzela z kilku metrów!

51
    Rzut sędziowski i gramy dalej. Przy piłce i w akcji pozycyjnej gospodarze.

50
    Rymaniak i Covilo zderzyli się głowami – chwila przerwy w grze, medycy na murawie.

49
    Przenosimy się szybko na drugą połowę, gdzie rozpędza się z piłką Robert Pich. Osamotniony nie mógł wiele zdziałać.

49
    Budziński dobrze wypatrzył wybiegającego Nowaka! Niestety znów ciut niecelnie i Pawełek odprowadza piłkę poza linię końcową!

48
    Deleu walczył o piłkę, ale niecelnie zagrywa w trudnej sytuacji. Zgarniają futbolówkę gospodarze.

47
    No, miejmy nadzieję, że trenerzy zmobilizowali swoich podopiecznych na drugie 45 minut. Gorzej chyba już się nie da zagrać, niż w pierwszej odsłonie!

46
    Wznawiają grę piłkarze Cracovii! Szkoleniowcy nie zdecydowali się na żadne roszady kadrowe w czasie przerwy.

46

Wracamy na stadion we Wrocławiu! Sprawdźcie gify w naszej relacji z najlepszych sytuacji!

Bardzo słaba pierwsza połowa we Wrocławiu! Piłkarze dosłownie męczą się grą w piłkę nożną i tak właśnie wygląda nasze ligowe podwórko. Było kilka ciekawszych momentów, ale futbolówka i tak nie znalazła drogi do bramki. Wracamy za kilkanaście minut!

45

45
    Śląsk stara się przycisnąć w końcówce, ale strzał Sebastiana Mili bardzo nieudany. Arbiter nie dolicza ani sekundy i kończy pierwszą połowę!

44
    Nie poprawia się gra poszczególnych zespołów. Wciąż dużo strat, niedokładności i przewinień.

42
    Nowak ładnie strzela bezpośrednio z rzutu wolnego, ale futbolówka mija się z bramką Pawełka! Chyba już nic wielkiego się tutaj nie wydarzy.

41
    Hołota przerywa kontrę Nowaka i arbiter karze go żółtą kartką! Może odetchnąć Hołota, że nie wyleciał z boiska!

40
    Zbliżamy się do decydujących momentów w tej odsłonie. Czy któraś z drużyn zdoła strzelić bramkę "do szatni"?

38
    Najlepsza okazja w dzisiejszym meczu dla Śląska Wrocław! Sebastian Mila nabiegł z piłką w pole karne, gdzie minął obrońcę. Pomocnik wrocławian oddał strzał na dalszy słupek, ale Rymaniak zagrywa tam piłkę ręką! Ewidentny karny dla gospodarzy!

37
    Jednak krótko rozegrali przyjezdni. Budziński nawet nie zorientował się w zagraniu kolegi i prawie stracił futbolówkę. Ręce opadają.

36
    Faulowany Rakels w całkiem dobrej odległości od bramki Pawełka! Może być ciekawa akcja Cracovii ze stałego fragmentu gry.

34
    Ponad 10 minut zostaje do zakończenia pierwszej połowy. Zdaje się, że piłkarze myślami są jeszcze na wakacjach. Przynajmniej pogoda sprzyja.

33
    Były zawodnik Cracovii, a teraz Śląska Wrocław – Danielewicz – zostaje wpisany do notesu sędziego po faulu na przeciwniku.

32
    Śląsk przebywa od kilku minut w głębszej defensywie. Cracovia zdecydowanie dąży do objęcia prowadzenia w tym meczu!
    Covilo

31
    Przyciskają krakowianie! Covilo po raz kolejny podłącza się do ofensywy i kapitalnie uderzył głową będąc tyłem do bramki! Piłka spada lobem na poprzeczkę w okolicach okienka bramki Pawełka, który byłby bezbronny w tej akcji!

30
    Rakels! Świetna i odważna próba zawodnika Cracovii, który strzela, ale piłka odbija się jeszcze od Celebana. Tylko boczna siatka i rzut rożny!

29
    Deleu dośrodkowuje na osamotnionego Budzińskiego w pole karne, ale ten drugi fauluje obrońców w walce o piłkę! Pawełek wznawia dalekim rozegraniem.

27
    Budziński przyjmuje piłkę w środku pola i wyprowadza kolejną ofensywę. Zejdler schodzi ze skrzydła do środka pola i tam traci piłkę!

26
    Covilo aktywnie bierze udział w akcjach swojej drużyny. Szkoda tylko, że jest ich niewiele, ale poczekajmy. Bardzo dużo strat notują piłkarze.

25
    Celeban! Rozpoczął dobry rajd, ale potem zagrał już zbyt mocno w stronę Picha i futbolówka opuściła plac gry – od autu Cracovia.

24
    Gospodarze wymieniają sporo podań na własnej połowie. W końcu Celeban posyła długą piłkę wzdłuż linii bocznej, ale tam byli tylko piłkarze Cracovii.

23
    Kolejny korner dla Śląska Wrocław, Mila dośrodkowuje wgłąb szesnastki, ale futbolówka spada na głowy obrońców!

21
    Śląsk ma przewagę, ale tylko w środku pola. Pod bramką Pilarza nie dzieje się zupełnie nic. Czekamy na pierwszą bramkę, która zmusiłaby piłkarzy do biegania!

20
    Gracz z Krakowa złapany w pułapkę ofsajdową, którą prawidłowo wypatrzył asystent sędziego.

19
    Zejdler wbiega lewą stroną pola karnego rywali i decyduje się na dośrodkowanie. Niestety posyła piłkę za bramkę Pawełka i właśnie to golkiper wznowi grę od wybicia.

18
    W dalszym ciągu niewiele dzieje się na stadionie we Wrocławiu. Żadna z drużyn nie chce żwawiej zaatakować – co jest?

16
    Dudu po raz kolejny podłączył się na lewym skrzydle i wrzucił piłkę na 5. metr, którą zgarnął natychmiast Pilarz.

15
    Piłka grana jest głównie w środku pola. Od czasu do czasu obserwujemy takie nieśmiałe dośrodkowanie w stronę bramki, ale wszystko zgarniają bramkarze. Mija pierwszy kwadrans gry.

13
    Znów trochę zwolnili piłkarze. No, ale tego można było się spodziewać po Ekstraklasie.
    Paixão

11
    Zaczyna się coś dziać! Przenosimy się pod drugą bramkę, gdzie dopadł do futbolówki Paixão i posłał ją w stronę pustej bramki! Defensor wybija piłkę zaraz sprzed bramki!
    Rakels

10
    Świetna akcja indywidualna Rakelsa, który przyjął piłkę już w szesnastce, minął obrońcę i oddał strzał na dalszy słupek! Pawełek wyciąga się, jak długi i paruje piłkę na rzut rożny!

9
    Bardzo dużo strat po obu stronach, w wyniku tego nie obserwujemy nawet akcji bramkowych, na które tak bardzo czekamy.

8
    Cracovia utrzymuje się przy piłce. Zadziwiająco cofnięci grają wrocławianie, przecież nie ma kogo się tutaj bać – to nie Borussia.

7
    Próbują agresywnie grać przyjezdni, którzy znacznie częściej wychodzą z atakami ofensywnymi. Na razie bez rezultatów – bardzo senny początek.

5
    Nic specjalnego nie działo się w pierwszych pięciu minutach meczu. Więcej strat w środku pola, niż celnych podań.

3
    Szybka pierwsza żółta kartka dla gracza Cracovii, a konkretnie Miroslava Covilo! Spóźniona reakcja pomocnika, który sfaulował Milę.

2
    Dudu ucierpiał przy linii bocznej boiska. Mamy chwilę przerwy w meczu, chociaż i tak spokojnie rozpoczęły obie ekipy.

1
    Budziński decyduje się na pierwsze uderzenie w dzisiejszym meczu. Niestety sporo obok bramki Pawełka.

1
    Rozpoczynają gospodarze! Śląsk na zielono, natomiast Cracovia w biało-czerwonym pasiaku!

1

Piłkarze wychodzą na murawę! Piękna pogoda we Wrocławiu – oby gracze nie narzekali na niedzielne popołudnie ;)

Cracovia rozpoczyna mecz trzema obrońcami! Dodatkowym aspektem jest gra Danielewicza w pierwszym składzie Śląska, który przyszedł do wrocławian właśnie z Cracovii!

Śląsk Wrocław: Pawełek – Zieliński, Celeban, Hołota, Dudu Paraíba – Hateley, Droppa – Pich, Mila, Danielewicz – F. Paixão.

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Żytko, Marciniak – Deleu, Dąbrowski, Zejdler, Budziński, Covilo – D. Nowak, Rakels.

Sędziowie: Szymon Marciniak (Płock).

Wydaje się, że obie ekipy wystąpią w najsilniejszych składach. Nie ma żadnych absencji kartkowych, a więc możemy spodziewać się ciekawego meczu! Czy tak będzie? Dowiecie się Państwo z relacji na lajfy.com!

Będzie to 26. z kolei spotkanie między Śląskiem Wrocław, a Cracovią. Statystyki przemawiają w znaczącej mierze za gospodarzami, którzy wygrywali 14 razy. Cracovia zwyciężała na Dolnym Śląsku tylko raz!

Śląsk ma to szczęście, że w swoich szeregach ma Roberta Picha, który aktualnie prowadzi w klasyfikacji strzelców (4 bramki). Gospodarzom pomagają również "własne ściany", ponieważ w tym sezonie we Wrocławiu tylko wygrywali!

Obie drużyny średnio weszły w ten sezon. Po czterech spotkaniach zaledwie 2 zwycięstwa Śląska – na inaugurację z Ruchem 2:0 oraz z Zawiszą 2:1. Cracovia natomiast zgromadziła dopiero 3 punkty i stało się to dopiero tydzień temu w meczu z Koroną Kielce (2:1). Wrocławianie w zeszłej kolejce przegrali 0:2 z beniaminkiem – GKS-em Bełchatów.

Czas na kolejne spotkania w ramach 5. kolejki rodzimej T-Mobile Ekstraklasy. We Wrocławiu miejscowy Śląsk, który plasuje się na 11. miejscu, podejmie Cracovię z pozycji nr 13!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.