Korea Płd. – Kuba 1:3 (koniec) | Chiny – Bułgaria 0:3 (koniec) | Kanada – Egipt 3:0 (koniec)
Niemcy – Tunezja 3:1 (koniec) | Rosja – Meksyk 3:1 (koniec) | Brazylia – Finlandia 3:0 (koniec)
Korea Południowa
1
21 25 14 22
Kuba
3
25 23 25 25
Piątek 05.09.2014, 13:00 • Hala Spodek, Katowice - Polska • Mistrzostwa Świata - Polska 2014

:
    Ostatecznie to Kubańczycy zgarniają bardzo ważne 3 punkty, powiedziałbym nawet, że na wagę życia w tym turnieju! Masa błędów własnych po obu stronach także trochę popsuła całe widowisko. (15:17:09)

:
    Przedziwny był ten mecz! To spotkanie powinno być chyba pokazywane, jak skutecznie tracić prowadzenie w każdym z setów! W każdej partii wydawało się, że któraś z drużyn ma przewagę. Systematyczne odrabianie strat przynosiło rezultaty i kończyło się zwycięstwem seta!

22:25
    Czwarty set skończony.

22:25
    Kapitalna kiwka rozgrywającego Kuby i to on kończy tego seta, jak i całe spotkanie! Kuba tym meczem przedłuża swoje nadzieje na awans do kolejnej rundy!

22:24
    Cepeda także daje nadzieje rywalom – psuje on serwis!

21:24
    Tym razem Park nie zdołał przebić piłki przez siatkę! Kuba ma pierwsze piłki meczowe!

21:23
    Cóż się tu dzieje! Park wchodzi na zagrywkę i to on popisuje się asem!

20:23
    Chapman Pineiro tym razem niewiele przestrzela zagrywkę!

19:23
    Nie kończą swoich akcji Azjaci, a Kuba wykorzystuje te błędy! To chyba koniec Korei!

19:22
    Punktowy serwis Pineiro! Korea chyba się już nie podniesie!

19:21
    Kontra Kubańczyków, rozegranie do Uriarte, który wysoko łapie piłkę i obija ręce rywali! 2 punkty przewagi Kuby w końcówce seta, a może i meczu!

19:20
    Po przerwie Koreańczycy psują zagrywkę.

19:19
    Ależ emocje! Przypomnijmy, że ten mecz prawdopodobnie zdecyduje, która z tych ekip awansuje dalej!

19:19
    Sędzia przerywa akcję i przyznaje punkt Korei! Cepeda przekracza linię środkową boiska przy lądowaniu! Tym razem o przerwę prosi Kuba!

18:19
    Walczą Koreańczycy i Kwak zdobywa punkt z lewego skrzydła przełamując ręce przeciwników.

17:19
    Błąd przyjęcia po stronie Korei i 4 punkty z rzędu zdobywają Kubańczycy! Kapitalna seria, która odwraca losy seta, a może i spotkania! Czas dla Azjatów.

17:18
    Kapitalnie wybronili Kubańczycy, ale Koreańczyk w kontrze przekracza linię 3. metra! Na prowadzeniu Kuba i.. co dalej??