Sassuolo – Napoli 0:1 (koniec) | Cesena – AC Milan 1:1 (koniec) | Chievo – Empoli 1:1 (koniec)
Inter – Cagliari 1:4 (koniec) | Torino – Fiorentina 1:1 (koniec) | Genoa – Sampdoria 0:1 (koniec)
US Sassuolo Calcio
0:1 (0:1)
SSC Napoli
Niedziela 28.09.2014, 12:30 • Stadio Città del Tricolore, Reggio Emilia • Włoska Serie A

Koniec spotkania! Pierwszy mecz niedzielnej Serie A nie był zbyt ciekawy. Nie licząc pierwszych trzydziestu minut, w których Napoli zdobyło bramkę, nie oglądaliśmy wielu ofensywnych i składnych akcji. Po gościach widać, że nie są w najwyższej formie. To nie to Napoli, co w tamtym sezonie. To jednak dopiero początek sezonu. Może Rafa Benitez wie co robi? Gospodarze po tej porażce nie mogą wydostać się ze strefy spadkowej. Dziękuję za uwagę. (14:20:34)

90+5

90+5
    Regulaminowy czas i doliczony już dawno upłynął!

90+4
    Groźna kontra gości, jednak Insigne podawał zbyt czytelnie do Zapaty!

90+4
    Upływa ostatnia minuta! Przy piłce tymczasem Napoli. Wreszcie mądrze goście.

90+3
    Bardzo zdenerwowany jest Rafa Benitez. On wie, że jego podopieczni nie mogą być jeszcze pewni niczego. To nie jest dobry mecz gości.

90+2
    Stałe fragmenty gry nie są dzisiaj najmocniejszą stroną jednych i drugich. To trzeba przyznać.

90+1
    Mieliśmy korner dla Sassuolo. To jednak nie przyniosło żadnego efektu. Ostatnie minuty przed nami. Jak to się zakończy?!

90
    Cztery minuty dłużej potrwa ten mecz.

89
    Za chwilę dowiemy się ile minut doliczy sędzia Peruzo. Osobiście uważam, że będzie to około pięciu minut. No ale zobaczmy.

88
    Fakty są jednak takie, że Napoli wciąż prowadzi 1:0 i jest blisko wywiezienia kompletu oczek. Wydaje się, że tak doświadczony zespół nie odda prowadzenia.

87
    To powinien być gol dla gospodarzy! Napoli już by się nie podniosło, a strata do lidera byłaby coraz większa.

86
    To mógł być gol dla Sassuolo! Mają czego żałować gospodarze... W samej końcówce mogli zadać decydujący cios! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, jednak ani Zaza, ani Pavoletti nie potrafili oddać strzału! Zrobił to dopiero Peluso i trafił w poprzeczkę!

85
    Gramy dalej. Tym razem obyło się bez przerwy w grze. Gospodarze stawiają już wszystko na jedną kartę!

84
    Kolejne starcie na linii Rafael – Pavoletti! Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Sansone – napastnik Sassuolo nie trafił do siatki głową, a wpadł w niego bramkarz gości.

83
    Kolejny faul Jorginho. Tym razem jednak bez kartki. Co się dzieje z tym zawodnikiem?

82
    Mecz wznowiony. Wydaje się, że przez tą przerwę sędzia doliczy około czterech – pięciu minut.

81
    Cały czas trwa przerwa w grze. Obaj piłkarze wrócą jednak na boisko.

80
    Ależ mieli okazję gospodarze! Piłka dość przypadkowo trafia do Pavolettiego, ale nie ma bramki! Gra przerwana! Dodatkowo ucierpiał bramkarz gości.

79
    Zmiany wykorzystane. Do końca meczu niewiele ponad dziesięć minut. Teraz tylko grać.

78
    Od razu po wejściu na boisko niepotrzebnie faulował Jorginho. Żółta kartka.

77
    Poza boiskiem kolejny "kartkowicz" – Gargano. W jego miejsce wchodzi Jorginho.

76
    Gazzola ma na swoim koncie kartkę. Nie chce ryzykować trener gospodarzy i wpuszcza Vrsaljko.

75
    Zaza dostał podanie od piłkarza gości i chciał niekonwencjonalnie rozegrać tę akcję... Kompletnie mu to jednak nie wyszło.

74
    Gazzola faulował Gargano. Kolejna żółta kartka.

73
    Właśnie teraz Insigne mógł uruchomić Zapatę, jednak zbyt długo zwlekał z podaniem. Coraz mniej czasu do końca meczu.

72
    Zmiana w ofensywie gospodarzy. Za Floccariego wchodzi Pavoletti.

71
    Ciekawe jak będzie spisywał się Zapata po tym wejściu na boisko? To ciekawy, ofensywny zawodnik, którego boi się wielu bramkarzy w Serie A.

70
    Zapata zmienia Higuaina. Gonzalo grał dobrze, ale zabrakło mu bramki. Chociaż asysta przy pierwszym trafienia była klasowa.

69
    Szykują się kolejne zmiany. Obaj trenerzy instruują jeszcze rozgrzewających się zawodników.

68
    Niewiele ponad dwadzieścia minut do końca meczu. Czy gospodarzy stać jeszcze na bramkę?

67
    Wydaje się, że ten mecz przestanie być ciekawy w momencie, gdy przyjezdnym wreszcie wyjdzie jakaś groźna kontra. Gol na 0:2 zadecyduje o końcowym wyniku.

66
    Uderzał Sansone! Zrobił to jednak zbyt lekko... Broni pewnie Rafael. Napoli przy piłce.

65
    Będzie świetna okazja dla gospodarzy! Faulowany Taider i to będzie rzut wolny z ok. 25 metrów!

64
    Bardzo niecelny strzał Missirolego niweczy wysiłek gospodarzy. Najbardziej zły powinien być Zaza, który wykonał w tej akcji doskonałą robotę.

63
    To była najlepsza okazja dla gospodarzy! Zagranie z głębi pola, Zaza wykłada piłkę przed pole karne, tam ustawiony był Missiroli, jednak nie potrafił skierować piłki w stronę bramki...

62
    Obaj trenerzy mają jeszcze do wykorzystania po dwie zmiany personalne.

61
    De Guzman zmienia Marka Hamsika. To nie był udany mecz gwiazdy Napoli.

60
    Kiedy Rafa Benitez zdecyduje się na zmiany? Czy zobaczymy dziś na boisku Mertensa lub Michu?

59
    Acerbi znakomitym zagraniem głową ratuje gospodarzy! To była bardzo groźna piłka w pole karne!

58
    Groźne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy! Cały czas brakuje im jednak tej przysłowiowej "kropki nad i".

57
    Niewiele ponad pół godziny gry do końca meczu. Czy kogoś stać tu jeszcze na zdobycie gola?

56
    Missiroli zmienia Brighiego. Pierwsza korekta w składzie w tym spotkaniu.

55
    Szarżował Zaza, ładnie mijał rywali i padł w polu karnym! Zdaniem sędziego – próbował wymusić jedenastkę. Żółta kartka.

55
    Callejon groźnie zagrywał piłkę na krótki słupek! Ale reaguje czujnie Consigli! To nie była łatwa piłka!

54
    Co teraz zrobił Hamsik? Wspaniale dograł mu Insigne, a ten zamiast podać lub obrócić się z piłką, zrobił kilka kroków do tyłu i zwolnił akcję.

53
    Faule, kartki i nieudane zagrania – tak wygląda obraz gry na początku tej drugiej odsłony.

52
    ... a drugą Gargano. Dobre decyzje sędziego. Bardzo ostry zrobił nam się ten mecz.

52
    Ogromne nerwy i emocje na boisku. Mamy teraz małe starcie i są kartki. Pierwszą dostaje Taider...

51
    Ależ pobijał teraz piłkę nad obrońcami Zaza! Miał trochę szczęścia, ale ostatecznie akcja przerwana, ponieważ jeden z gospodarzy faulował Rafaela.

50
    Przypomnę, że obaj trenerzy nie wykorzystali jeszcze żadnej zmiany. A na ławkach rezerwowych obydwu zespołów sporo ciekawych graczy.

49
    Ma sporą ochotę do gry Insigne. Dzisiaj brakuje mu jednak szybkości i pomysłu na rozgrywanie akcji. Jednym słowem – jest do zmiany.

48
    Gospodarze rozpoczęli tę połowę z odrobinę większym animuszem. Widać, że bardzo zależy im na korzystnym wyniku. Tylko czy będą potrafili go osiągnąć?

47
    Drugą odsłonę rozpoczęli gości. Przypomnijmy, że to oni prowadzą w tym meczu 1:0.

46

Sędzia nie doliczył nawet minuty! Sassuolo przegrywa u siebie z Napoli 0:1. Bramkę dla gości zdobył Jose Callejon. Przyjezdni są lepsi, ale po golu chyba osiedli na laurach. Zostańcie z nami!

45

44
    Chwila przerwy w grze. Jeden z przyjezdnych zwija się z bólu. Nie jest to dobry futbol na Stadio Città del Tricolore.

43
    Nie może przeżyć tego Zaza! Gdyby nie Koulibaly być może mielibyśmy 1:1!

42
    44% – 56% – statystyka posiadania piłki cały czas oscyluje w podobnych granicach. Nie zmienia się również wynik tego meczu.

41
    Faule, faule i jeszcze raz faule. To nie jest już to dobre widowisko, które oglądaliśmy przed bramką dla Napoli.

40
    Mieliśmy trochę fauli, ale nie było dłuższych przerw w grze. Ciekawe ile minut doliczy arbiter?

39
    Coraz bliżej przerwy. Czy coś tu się jeszcze wydarzy w tej pierwszej odsłonie?

38
    Sporo nerwów i fauli. To nie wpływa na jakość tego widowiska. Ciekawe jak ocenią je eksperci?

37
    Napoli jakby zadowolone z jednobramkowego prowadzenia. Przyjezdni grają dużo bardziej spokojnie i próbują wyczekać rywala.

36
    Tempo gry odrobinę spadło. Gospodarze starają się atakować, ale niestety dla nich – nie mają tyle jakości, co goście.

35
    Wyraźnie falował Zuniga. Sędzia jednak nie reaguje. Kibice i piłkarze gospodarzy są sfrustrowani.

34
    Ten rzut rożny nie przyniósł jednak sytuacji bramkowej. Wciąż 0:1, po bramce Jose Callejona sprzed sześciu minut.

33
    Kontra gospodarzy, którą rozpoczęło dobre podanie Acerbiego. Będzie róg dla Sassuolo.
    Twitter Napoli przypomina:

31
    Otworzył nam się ten mecz. Gospodarze chcą jak najszybciej odpowiedzieć, a to napędza przyjezdnych, którzy uwielbiają groźnie kontrować.

30
    Próba odpowiedzi w wykonaniu gospodarzy, jednak faulował w ofensywie Zaza.

29
    Teraz łatwiej będzie się grało przyjezdnym. Musiało do tego dojść. Napoli od kilku minut było przecież coraz groźniejsze.
    Jose CALLEJON - 0:1

28
    Gol dla Napoli!
    Ależ akcja Napoli! I co za podanie Higuaina! Piłkę do siatki pakuje JOSE CALLEJON! Argentyński napastnik nie mógł zagrać lepiej! To do niego należą zasługi za tę bramkę!

28
    Atak pozycyjny gospodarzy, jednak lepiej nie komentować tego podania do Peluso. Od autu zaczynają goście.

27
    Wciąż czekamy na bramki. Coraz bliżsi jednak przyjezdni. Z minuty na minutę widać, kto tutaj będzie rządził na boisku.

26
    Ależ mieli okazję przyjezdni! Kompletnie przypadkowo znaleźli się w sytuacji trzy na dwa, jednak fatalnie przestrzelił sprzed pola karnego Callejon.

25
    Ponownie przy piłce gospodarze. Sassuolo organizuje atak pozycyjny.

24
    Groźne dośrodkowanie, którego raz jeszcze nie przeciął odpowiednio żaden z przyjezdnych. Jeszcze strzał z dystansu i będzie róg dla Napoli.

23
    Spóźniony Brighi. Brzydki faul i zasłużona żółta kartka.

23
    Rzut rożny dla gości. Dobre dośrodkowanie, ale żaden piłkarz nie zdołał doskoczyć do piłki!

22
    Po zespole Napoli widać po prostu tą piłkarką jakość. Większe doświadczenie i ogranie.

21
    Statystyka posiadania piłki, ale też i statystyka strzałów – goście przeważają w tym meczu. Może niezbyt wyraźnie, ale są lepsi.

20
    Mieli teraz okazję gospodarze, ale na spalonym pozostawiony został Zaza. Przyjezdni rozpoczną od rzutu wolnego.

19
    Blisko dwadzieścia minut tego spotkania za nami. Cały czas czekamy na bramki. Z coraz większym zniecierpliwieniem.

18
    45% – 55% – tak wygląda statystyka posiadania piłki w tych pierwszych fragmentach spotkania.

17
    Zdecydowanie za szybko chcą rozgrywać swoje akcje gości. Teraz miał okazję Insigne, ale zamiast szarżować flanką dośrodkował zbyt głęboko.

16
    Zuniga niekonwencjonalnie do Higuaina! Ten jednak nie potrafił opanować piłki. Od bramki zacznie Consigli.

15
    Kwadrans gry za nami. W pierwszych minutach przeważali przyjezdni. Teraz mecz jest już wyrównany. Brakuje akcji bramkowych.

14
    Zdaniem sędziego faulował Sansone. Włoch nie zgadza się z tą decyzją. Fakty są jednak takie, że to Napoli ma piłkę.

13
    Kontra gości. Rozegranie na linii Higuain – Insigne. Ten długi chciał uderzać technicznie po długim rogu, ale to zagranie zostało zablokowane.

12
    Bardzo, bardzo nieudane dośrodkowanie. Napoli zacznie od rzutu z autu. Mają czego żałować gracze Sassuolo.

11
    Próbowali atakować gospodarze, ale zbyt długo z podaniem zwlekał Zaza. Futbolówka wycofana, ale będzie róg dla gospodarzy.

10
    Brzydki faul w środku pola Taidera. To ostatnie ostrzeżenie. Następnym razem będzie kartka.

9
    Próba prostopadłego podania w wykonaniu Floccariego! Nikt jednak nie zdołał dojść do tej piłki. Nieudane zagranie.

8
    Chciał technicznie zakończyć tę akcję Hamsik. Piłka jednak nie wpadła do siatki. Wciąż jednak Napoli.

7
    Higuain chciał znakomicie zagrać do Davida Lopeza! Gdyby to doszło – mielibyśmy bramkę! Zagranie przeczytał jednak Peluso.

6
    Niezłe, żywe pierwsze minuty tego spotkania. Od razu widać, że Napoli przyjechało tutaj jak po swoje.

5
    Szybka kontra gości no i pierwsze ostrzeżenie dla Sassuolo! Gospodarze nie mogą grać tak nierozważnie. Nie z takim przeciwnikiem, jak Napoli. Uderzał Jose Callejon!

4
    Krótkie, ale bardzo kiepskie rozegranie stałego fragmentu gry. To miała być kombinacyjna akcja, która kompletnie nie wyszła.

3
    Będzie teraz rzut wolny dla gospodarzy.

2
    Zaczęli i od samego początku oglądamy niezłe spotkanie. Teraz tylko czekamy na bramki i groźne okazje!

1

Przywitanie obydwu drużyn i zaczynamy!

Ciekawe jak zagra dzisiaj ofensywa gości?

Kwadrans do startu spotkania!

US Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – Brighi, Magnanelli, Taider – Floccari, Zaza, Sansone.

Rezerwowi: Pomini, Polito – Longhi, Vrsaljko, Antei, Cisbah, Terranova, Biondini, Ariaudo, Missiroli, Gliozzi, Pavoletti.

SSC Napoli: Rafael – Zuniga, Albiol, Koulibaly, Britos – David Lopez, Gargano – Jose Callejon, Hamsik, Insigne – Higuain.

Rezerwowi: Andujar, Colombo – Henrique, Maggio, Mesto, De Guzman, Jorginho, Mertens, Inler, Ghoulam, Michu, Zapata.

Sędziowie: S. Peruzo (sędzia główny) G. Dobosz, G. Tasso (asystenci).

Już za niespełna trzydzieści minut rozpocznie się mecz!

Witam Państwa!

Jeżeli Napoli chce jeszcze w tym sezonie zachować realne szanse na mistrzostwo – musi zwyciężyć. Czy faktycznie jest w stanie tego dokonać? Przekonamy się w niedzielne po południe. Początek spotkania o godzinie 12:30. Zapraszamy na naszą relację!

Sassuolo w tym sezonie jeszcze nie wygrało. W czterech meczach zdobyło trzy oczka. Szczelna defensywa zespołu trenera Di Francesco w ostatnich dwóch meczach nie straciła nawet bramki. Co ciekawe trzy kolejki wcześniej Sassuolo przegrało w Mediolanie z Interem aż 0:7!

Juventus ciągle wygrywa, a Napoli... przegrywa lub remisuje. W ostatniej kolejce fani z San Paolo mieli nadzieję na przełamanie złej passy, jednak prowadzenie 2:0 po jedenastu minutach meczu z Palermo – okazało się niewystarczające, a mecz zakończył się wynikiem 3:3.

Neapolitańczycy nie radzą sobie w tym sezonie zbyt dobrze. Najpierw nie zakwalifikowali się do Ligi Mistrzów, a teraz ich strata do lidera z Turynu wynosi już osiem punków.

Faworyzowane Napoli jedzie do Sassuolo, gdzie zagra z nieobliczalnym zespołem z dołu tabeli.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.