Bordeaux – Rennes 2:1 (koniec) | Lens – Caen 0:0 (koniec) | Nantes – Lyon 1:1 (koniec)
Olympique – Saint-Étienne 2:1 (koniec)
RC Lens
0:0 (0:0)
SM Caen
Niedziela 28.09.2014, 17:00 • Stade de la Licorne, Amiens • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Po dość mizernym widowisku Lens remisuje z Caen 0:0. Mecz był toczony w wolnym tempie, a akcji podbramkowych mieliśmy jak na lekarstwo. Obie drużyny stworzyły sobie może po jednej stuprocentowej sytuacji, ale i tak zabrakło im w kluczowym momencie zimnej krwi.

Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na kolejne, tylko na lajfy.com! (18:52:01)

90+3

90+2
    Nie spieszy się żadna z ekip, obie są chyba już pogodzone z podziałem punktów.

90+1
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Feret, na boisku pojawia się Lemar.

90
    Trzy minuty dłużej potrwa to spotkanie decyzją arbitra.

89
    Próba indywidualnej akcji El Jadeyaouiego, ale po ograniu jednego z rywali, drugi z łatwością przerwał jego rajd.

88
    Jeszcze jedna długa piłka na Duhamela, ale tym razem pewnie wyłapuje to dogranie Riou.

86
    Ostatnie minuty meczu, kibice wciąż zagrzewają piłkarzy do walki, ale Ci zdecydowanie poruszają się wolniej. Czy któryś z zespołów będzie stać jeszcze na jakiś zryw?

85
    Kanté ruszył z akcją środkiem boiska, ale w końcowej fazie chyba stracił już równowagę, przez co udanie interweniowali rywale.

83
    Coraz częściej oglądamy jak piłka długo krąży w strefie obronnej Caen. Widać ubytek sił w obu ekipach.

81
    Po raz kolejny groźnie pod bramką Vercoutre! Cyprian był z piłką na prawej stronie w polu karnym, dograł na krótki słupek do Touzghara, ale ten nie trafił w futbolówkę!

79
    Szybka i składna akcja Lens na prawej stronie, na końcu Touzghar znalazł się z piłką na 7. metrze, ale fatalnie przestrzelił!

78
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Chavarría, na boisku pojawia się Cyprien.

77
    Rzut rożny dla Lens. Dwie z kolei wrzutki w szesnastkę gości kończą się zupełnym niepowodzeniem.

76
    Calve dobrze włączył się do akcji ofensywnej na prawym skrzydle, dostał podanie w polu karnym, ale sam chcąc dograć po linii do Duhamela zrobił to bardzo źle!

75
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi N'Diaye, na boisku pojawia się El Jadeyaoui.

73
    Długie podanie na osamotnionego Duhamela. Kiepska próba i przy piłce są teraz defensorzy Lens.

72
    Pierwsza akcja Bazile na lewej flance i dośrodkowanie sprzed linii końcowej, lecz piłka wychodzi już poza boisko. Od bramki zacznie Riou.

71
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Nangis, na boisku pojawia się Bazile.

70
    Niecałe 20 minut do końca tego meczu. Czy któraś z drużyna zdoła się przełamać i strzeli bramkę na wagę trzech punktów?

69
    Feret zagrał na lewą stronę w okolice narożnika pola karnego do Raspentino, ten zaczął tańczyć przed Cavare, który po chwili po profesorsku odebrał mu futbolówkę.

67
    Znowu okazja Lens! Cavare nie pierwszy raz dzisiaj posłał świetną piłkę z głębi pola w szesnastkę, ale tam Touzghar minimalnie się spóźnił!

65
    Swoją okazję miał teraz Valdivia, ale i on się nie popisał. Futbolówka bardzo wyraźnie mija bramkę Vercoutre.

64
    To powinien być gol! Touzghar dostał świetne podanie z lewego skrzydła i był niepilnowany na 5. metrze, ale przy próbie strzału bez przyjęcia nie trafił w piłkę!

63
    Prostopadłe podanie do wybiegającego Duhamela, ale tym razem pewnie w defensywie spisuje się Landré.

62
    Zmiana w drużynie RC Lens: z boiska schodzi Nomenjanahary, na boisku pojawia się Guillaume.

61
    Zmiana w drużynie SM Caen: z boiska schodzi Koita, na boisku pojawia się Raspentino.

59
    Jedna z lepszych okazji gospodarzy w tym meczu. Nomenjanahary ograł dwóch rywali i strzelał na bramkę Vercoutre z obrębu pola karnego. Tym razem górą golkiper Caen.

58
    Nangis odważnie wbiegał w pole karne rywali, ale w ostatniej fazie stracił kontrolę nad piłką i starał się ratować sytuację próbą wymuszenia faulu. Nic z tego.

56
    Niewiele ponad 10 minut drugiej połowy za nami. Obraz gry dokładnie taki sam jak przed przerwą.

55
    Akcja na prawej stronie Nangisa. Piłka po wybiciu jej przez obrońców spada pod nogi Adéotiego, lecz jego strzał jest zbyt lekki i prosto w dobrze ustawionego Riou.

53
    Kanté chciał z 17 metrów dokręcać piłkę do bramki, ale po tej próbie futbolówce było bliżej do narożnika boiska...

52
    Przerwa w grze. W walce o górną piłkę ucierpiał Touzghar i długo leży na placu gry.

51
    Kanté przejął piłkę w środku pola i ładnie się z nią zabrał ale bardzo szybko został przewrócony. Rzut wolny dla Caen.

49
    Koita był osamotniony w ataku więc po przyjęciu piłki szybko zdecydował się na uderzenie. W bramkę jednak nie trafił.

48
    Przepychanka pod polem karnym Caen, z której górą wychodzą defensorzy przyjezdnych.

47
    Pierwsza okazja gospodarzy, wrzutka z lewej strony, na 12. metrze niepilnowany był Touzghar, ale głową uderzył fatalnie.

46

Do przerwy mamy bezbramkowy remis. Obie ekipy grają źle i nie są w stanie stworzyć sobie jakiejkolwiek sytuacji strzeleckiej. Miejmy nadzieję, że w drugich 45 minutach będzie to wyglądało lepiej!

45+1

45+1
    Jeszcze uderzenie Fereta z 26 metrów. Piłka ląduje w trybunach.

45
    Minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy.

44
    Nomenjanahary dostał świetne podanie w pole karne, przez moment miał przed sobą tylko bramkarza, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, przez co został zablokowany.

43
    Uderzenie Appiaha z ponad 40 metrów z powietrza. Lepiej przemilczę jakość tego strzału.

41
    Valdivia obejrzał żółtą kartkę za brzydki wślizg w nogi rywala.

40
    Mniej więcej 5 minut do końca pierwszej odsłony. Jeśli obu drużynom zależy dzisiaj na remisie, to nie muszą nic zmieniać w swojej grze.

39
    Le Moigne był niepilnowany na 24. metrze, przymierzył i oddał strzał. Piłka dość wyraźnie mija bramkę strzeżoną przez Vercoutre.

38
    Szybkie wznowienie gry z linii bocznej i długa piłka na Duhamela. Napastnik przegrywa pojedynek ze stoperami Lens.

36
    Caen wyszło z kontratakiem i w pewnym momencie mieliśmy sytuację czterech na czterech, ale Feret wygonił Koitę podaniem aż pod narożnik boiska. Dobrze się to nie skończyło.

35
    W dalszym ciągu brak emocji w Amiens. Ogrom błędów po obu stron, praktycznie nie mamy dziś groźnych sytuacji podbramkowych.

33
    N'Diaye walczył o piłkę z Da Silvą, wydawało się już że będzie rzut rożny dla miejscowych, ale sędzia dopatrzył się przewinienia. Ogromne gwizdy na trybunach.

31
    Świetne dośrodkowanie z głębi pola Calve, w szesnastce jednak Duhamel minimalnie mija się z piłką!

30
    Rzut wolny na 34. metrze dla gospodarzy. Tym razem za krótkie dośrodkowanie i z kontratakiem ruszają goście.

29
    Duhamel dostał podanie na 20. metr, a jako że był osamotniony w ataku bez sekundy zastanowienia uderzył. Blokują to obrońcy Lens.

28
    Kanté próbował strzelać na bramkę rywali, ale nie zmusił Riou nawet do interwencji. Teraz to golkiper Lens wznowi grę.

27
    Feret pokazał się na prawym skrzydle, sprzed linii końcowej próbował posłać płaskie podanie w pole karne, ale przeczytał to i przejął piłkę Riou.

26
    Fatalne dośrodkowanie Le Moigne na długi słupek. Jego koledzy starali się ratować piłkę przed wyjściem poza linię końcową, ale niewiele z tego wyszło.

25
    Touzghar przewracany mniej więcej na 21. metrze od bramki rywali. Będzie pierwsza tak groźna okazja dla miejscowych.

23
    Kilka ładnych, szybkich podań gości, na końcu jednak Nangis dogrywa prosto pod nogi rywala. Lens z kolei nie jest w stanie wykorzystać znakomitej okazji do kontry.

21
    Indywidualna akcja Koity. Zawodnik Caen przebiegł dobre kilkanaście metrów i potężnie uderzył z większej odległości. Piłka minimalnie mija prawy słupek bramki strzeżonej przez Riou.

20
    Blisko 20 minut za nami. Póki co na boisku wieje nudą, widać dlaczego obie ekipy są tak nisko w tabeli Ligue 1.

18
    Dużo niedokładności po obu stronach. Znowu Caen na małej przestrzeni chciało oszukać swoich rywali, ale Kanté nie utrzymał piłki w boisku. Aut dla Lens.

16
    Zawodnicy Lens przejęli piłkę w strefie obronnej gości, Nomenjanahary dość niespodziewanie zdecydował się na strzał z większej odległości i próba ta sprawiła sporo problemów Vercoutre.

15
    Chavarría dostał podanie na prawą stronę, ale przegrał pojedynek biegowy z Calve. Aut dla Caen.

14
    Premierowe uderzenie w tym spotkaniu. Duhamel dostał podanie z lewego skrzydla i zza pola karnego bez chwili namysłu strzelił w kierunku bramki, ale nie trafił w jej światło.

13
    Appiah zderzył się chyba głową z jednym z rywali w walce o górną piłkę. Chwilowa przerwa w grze.

12
    Wbicie futbolówki torchę na oślep w pole karne Lens, tam walczył o nią Duhamel, ale głową zagrał właściwie do nikogo. Od bramki Riou.

11
    Koita miał dużo miejsca na lewej flance, zdecydował się zbiegać w kierunku środka boiska, ale pogubił się we własnym dryblingu i stracił piłkę.

9
    Goście wymienili kilka podań na prawym skrzydle, ale szybko zmuszeni zostali do wycofania piłki do strefy obronnej. Bardzo wolne tempo tego meczu.

7
    Po raz kolejny N'Diaye musiał dużo się namęczyć aby dogonić zagrywaną do niego piłkę. Tym razem był jeszcze odepchnięty przez rywala, ale sędzia faulu nie widział.

6
    Oglądamy wymianę ciosów z obu stron. Żadna z drużyn nie przejmuje póki co inicjatywy w tym spotkaniu,

5
    Zawodnicy Caen próbowali rozgrywać piłkę na małej przestrzeni w okolicy narożnika boiska. Tym razem zabrakło dokładności i do tego Feret nienajlepiej ją przyjmował.

4
    Akcja na lewej stronie gospodarzy kończy się zdecydowanie zbyt mocnym podaniem na wolne pole w kierunku N'Diaye.

3
    Cavare ostro potraktowany w środku pole przez Koitę i długo nie podnosi się z murawy. Mamy przerwę w grze już na początku meczu.

2
    Gospodarze grają na czerwono- pomarańczowo- czarno. Goście z kolei w białych strojach.

1

RC Lens: Riou – Cavare, Landré, Kantari, Baal – Nomenjanahary, Le Moigne, Valdivia – Chavarría, Touzghar, N'Diaye

Rezerwowi: Coulibaly, Guillaume, El Jadeyaoui, Cyprien, Gbamin, Bourigeaud, Henriques

SM Caen: Vercoutre – Calve, Da Silva, Musavu-King, Appiah – Kanté, Feret – Nangis, Adéoti, Koita – Duhamel

Rezerwowi: Seube, Perquis, Bazile, Saez, Raineau, Raspentino, Lemar

Sędziowie: C. Turpin – F. Cano, N. Danos.

Na relację minuta po minucie z tego wydarzenia zapraszamy w najbliższą niedzielę, około godziny 17:00, tylko na lajfy.com!

W pojedynku tym bardzo trudno wskazać faworyta. Mecz odbędzie się na Stade de la Licorne w Amiens z racji tego, że stadion Lens jest w przebudowie. Obiekt ten może pomieścić ponad 12 tysięcy kibiców.

Caen radziło sobie w ostatnich tygodniach jeszcze gorzej. Po wygranej nad Stade de Reims (2:0) przyszła seria porażek: ze Stade Rennes (0:1), Saint Étienne (0:1) oraz PSG (0:2). Jedyny punkt tego zespołu w przeciągu ostatniego miesiąca udało się wywalczyć w spotkaniu przeciwko Toulouse (3:3).

Przyglądając się ostatnim pięciu meczom tych drużyn widać, że nie są w najwyższej formie. Lens po wygranych z Olympique Lyon (1:0) i Stade de Reims (4:2), zremisowało z Bastią (1:1), by w dwóch ostatnich seriach spotkań zanotować porażki z Saint Étienne (0:1) i Evian TG (1:2).

Będzie to pojedynek pomiędzy sąsiadami w tabeli. Obie ekipy zgromadziły do tej pory po 7 punktów, co plasuje je odpowiednio na 15. i 14. pozycji w tabeli. Co ciekawe jednak, takim samym dorobkiem punktowym mogą pochwalić się kolejne zespoły w zestawieniu, aż do 19. miejsca.

Przed nami ostatnie, niedzielne mecze 8. kolejki francuskiej Ligue 1. RC Lens na własnym boisku podejmować będzie SM Caen.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.