Nantes – Bordeaux 2:1 (koniec) | Bastia – Rennes 2:0 (koniec) | Lorient – Metz 3:1 (koniec)
Montpellier – Lens 3:3 (koniec) | Reims – Évian TG 3:2 (koniec)
SC Bastia
2:0 (1:0)
Stade Rennes
Sobota 13.12.2014, 20:00 • Stade Armand Cesari, Bastia • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Święto na Stade Armand Cesari czas zacząć! Gospodarze zasłużenie pokonali Rennes 2:0. Z tym meczem wiąże się sporo kontrowersji. Najpierw czerwona kartka z 26' dla Diagne, potem przerwanie spotkania, spięcia na boisku, rasistowskie okrzyki w stronę Ntepa... Działo się rzeczywiście sporo! Ostatecznie jednak to Bastia zgarnia trzy punkty i przerywa fatalną passę spotkań bez zwycięstwa. Dziękuję za uwagę i zapraszam na nasze kolejne relacje! (21:53:19)

90+3

90+2
    Sekundy do końca spotkania. Gra toczy się głównie w środku pola.

90+1
    Jeszcze rzut wolny dla zrezygnowanych gości. Piłka trafia do prawej strony, ale nie udało się dograć jej w pole karne.

90
    Dwie minuty dłużej potrwa ten mecz.

89
    Trwa wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Czy trener Sekli zdecyduje się na dokonanie korekt w składzie swojego zespołu? Na ławce czeka jeszcze pięciu graczy.

88
    To właśnie Costilowi przyjezdni zawdzięczają fakt, że w tym spotkaniu nie przegrywają wyżej. Ten bramkarz spisał się dzisiaj na medal.

87
    Po raz pierwszy w ofensywie pokazał się Cisse! Nie udało się jednak oddać strzału na bramkę Costila.

86
    A do końca spotkania już tylko cztery minuty. Kibice jednych i drugich nie mieliby chyba nic przeciwko, aby ten mecz zakończył się nawet teraz. Wszystko przecież już jest jasne.

85
    Spójrzmy na statystki:
    58% – 42% – posiadanie piłki,
    11 – 5 strzały,
    5 – 1 strzały celne.

84
    Sześć minut do końca spotkania. Emocje już opadły. Jedni i drudzy są już pogodzeni z końcowym rezultatem.

83
    Teraz wszystko już jest jasne! Bastia przełamie złą passę, a przyjezdni po raz drugi z rzędu poniosą porażkę! To już więcej niż pewne!

82
    Na dobicie rywala na murawę wchodzi jeszcze Cisse. Zmieniony zostaje natomiast Kamano. To druga zmiana w Bastii.

81
    Gol dla Bastii!
    I tak też się dzieje! Bastia już nie odda tego zwycięstwa! Szybka kontra gospodarzy, piłka zagrana ze środka do wychodzącego prawą flanką YANNICKA CAHUZACA, a ten zdobywa bramkę ne 2:0!

80
    Rennes atakuje praktycznie całym zespołem! Ależ wysoko ustawiona jest linia defensywna przyjezdnych! Jedna kontra może zadecydować o końcowym wyniku!

79
    Goście w ataku. Wydaje się, że w ostatnich minutach możliwe są dwa scenariusze – wyrównanie lub gol na 2:0 dla gospodarzy!

78
    Dwanaście minut plus to co doliczy sędzia – tyle pozostało jeszcze do końca dzisiejszego spotkania!

77
    Schodzi mało widoczny w ostatnim czasie Tallo. On chyba wszystko co miał najlepszego pozostawił na murawie jeszcze w pierwszej odsłonie. Zmienia go Romaric.

76
    To Romaric stoi przy linii bocznej. Kolejny ciemnoskóry zawodnik za chwilę pojawi się na murawie. Kogo zastąpi na boisku?

Bartosz Biernacki

Gole: 45+1. Boudebouz, 81. Cahuzac

Kartki:   30. Squillaci (BSA), 57. Palmieri (BSA), 61. Cahuzac (BSA) – 19. Konradsen (REN), 60. Ntep (REN)   26. Diagne (REN)

SC Bastia: Areola – Diakite, Squillaci, Modesto, Marange – Cahuzac, G. Gillet – Kamano (82' Cisse), Boudebouz, Palmieri – Tallo (77' Romaric).

Zmiany: Leca – Ongenda, Romaric, Cisse, Kone, Peybernes, Cioni.

Stade Rennes: Costil – Diagne, Mexer, Armand, M'Bengue – Andre (74' Doucoure), Konradsen – Bruls, Prcić (28' Danze), Ntep – Toivonen (65' Habibou).

Zmiany: Sorin – Doucoure, Hosiner, Moreira, Henrique, Habibou, Danze.

Sędziowie: O. Thual (sędzia główny) C. Saint-Cricq Lompre, C. Moreau (asystenci)