Schalke 04 – FC Koln 1:2 (koniec) | Augsburg – Bayern 0:4 (koniec) | Hertha – Borussia D. 1:0 (koniec)
Werder – Hannover 3:3 (koniec) | Freiburg – Hamburg 0:0 (koniec) | Mainz – Stuttgart 1:1 (koniec)
FC Augsburg
0:4 (0:0)
Bayern Monachium
Sobota 13.12.2014, 15:30 • SGL arena, Augsburg • Niemiecka Bundesliga

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. To rozpaliło oczekiwania na wyrównaną grę przez kolejne 45 minut. Było jednak zupełnie inaczej – w pewnym momencie monachijczycy przyspieszyli i potem nie było już czego zbierać.

Całkiem dobry występ notuje Robert Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców. Poza bramką Polak mógł więcej korzystać z gry i podań partnerów.

Ani sekundy nie dolicza arbiter do hitowego spotkania 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bayern Monachium gromi trzeci w lidze Augsburg aż 4:0!

90

90
    Gospodarze chcieli zaskoczyć Bayern w końcówce i udało im się to! Bez spalonego za obrońców wybiegł jeden z napastników, ale w polu karnym został dogoniony przez obrońców!

89
    Ostatnie minuty na SGL Arenie. Miejscowi już nawet nie potrafią opuścić własnej połowy.

87
    Nudnawa końcówka tego hitu w Augsburgu. Mieliśmy nadzieję na więcej walki, ale lokomotywa Bayernu w końcu odjechała od przeciwnika. Tym samym mistrzowie Niemiec umocnią się na pozycji lidera.

86
    Monachijczycy wymieniają sporo podań w środkowej strefie. Augsburg boi się podejść wyżej, aby rywale nie skarcili za szybko. Czas płynie.

84
    Najwyraźniej przewaga czterech bramek dla Bayernu to mało. Zostało ponad 5 minut do końca meczu, a ja doszukiwałbym się kolejnych trafień gości.

83
    To mogło i powinno być 5:0! Rode wpadł w pole karne, mógł sam strzelić, ale podał jeszcze do Lewandowskiego! Ten został zablokowany!

82
    Minuty lecą, a piłkarzom już się nie spieszy. Gospodarze chyba myślą o zejściu już do szatni.

80
    Robert Lewandowski przyjmuje futbolówkę będąc tyłem do bramki, obraca się i oddaje techniczny strzał tuż nad poprzeczką bramki Manningera! To byłoby trafienie jeszcze lepsze od tego Robbena!

79
    Co ciekawe, w tym meczu nie było jeszcze ani jednej żółtej kartki – żeby tak zostało do końca!

78
    Bayern nie rezygnuje i chce chyba podwyższyć wynik tego spotkania. Rzut rożny, wycofanie gry do tyłu, ale Boateng później nie popisał się dośrodkowaniem.

76
    Uspokoiła się już gra, tak chyba będzie się toczył ten mecz do końca. Kolejna zmiana po stronie Bayernu i ostatnia w meczu. Müller zmienia Robbena, więc Lewandowski będzie grał przez 90 minut!

74
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Alonso, na boisku pojawia się Götze.