Schalke 04 – FC Koln 1:2 (koniec) | Augsburg – Bayern 0:4 (koniec) | Hertha – Borussia D. 1:0 (koniec)
Werder – Hannover 3:3 (koniec) | Freiburg – Hamburg 0:0 (koniec) | Mainz – Stuttgart 1:1 (koniec)
FC Augsburg
0:4 (0:0)
Bayern Monachium
Sobota 13.12.2014, 15:30 • SGL arena, Augsburg • Niemiecka Bundesliga

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Mecz na szczycie!

Przed nami kolejne spotkania w ramach 15. serii meczów niemieckiej Bundesligi. O godzinie 15:30 na SGL Arena dojdzie do wielkiego hitu tej kolejki! Miejscowy Augsburg zmierzy się z liderem rozgrywek – Bayernem Monachium!

Aktualna forma

Augsburg w ostatnich tygodniach jest w fenomenalnej dyspozycji! Poprzednie 4 spotkania zakończyły się zwycięstwem podopiecznych Markusa Weinzierla, a przed tygodniem wygrali oni z Koeln 2:1. Czy miejscowi pokuszą się o kolejną niespodziankę – tym razem przeciwko Mistrzowi Niemiec? Niewykluczone.
    O Bayernie można tylko wspomnieć, że monachijczycy pewnie zmierzają po swój kolejny tytuł mistrzowski. Bo kto może im zagrozić?

Trochę historii..

Statystyki zdecydowanie przemawiają za monachijczykami. W sześciu meczach w ramach Bundesligi aż 5-krotnie zwyciężał Bayern. Raz wygrana przypadła na konto Augsburga. To zwycięstwo było jednak bardzo ważne, ponieważ przerwało passę 53 meczów bez porażki ekipy Pepa Guardioli. Jak będzie dzisiaj?

Polski akcent.

Chodzi oczywiście o Roberta Lewandowskiego, który mecze z Augsburgiem może wspominać niezmiernie miło. W barwach Borussii Dortmund zagrał on przeciwko Augsburgowi 6 razy, gdzie zdobył aż 7 bramek! Wszystko wskazuje na to, że i w tym meczu Polak będzie miał szansę wpisać się na listę strzelców.

W meczu będzie kilku nieobecnych; w Augsburgu będą to m.in.: Hitz, Philp, Moravek, Parker i Matavz.
    Do Augsburga z zespołem Bayernu nie przyjechał Claudio Pizarro, a w dodatku nie zagrają też Reina, Starke, Alaba, Badstuber, Martinez, Lahm i Thiago Alcantara.

Trzymamy kciuki za dobry występ Roberta Lewandowskiego, ale liczymy także na kapitalne widowisko zasługujące na miano "spotkania na szczycie"! Zapraszamy do śledzenia naszej relacji na lajfy.com!

Oficjalne jedenastki! Robert Lewandowski pewny swojego miejsca na boisku.

FC Augsburg: Manninger – Verhaegh, Hong, Klavan, Baba – Baier – Bobadilla, Feulner, Altintop, Werner – Djurdjic

Bayern Monachium: Neuer – Bernat, Boateng, Benatia, Rafinha – Rode, Alonso, Ribery, Robben, Schweinsteiger – Lewandowski

Sędziowie: T. Stieler – P. Ittrich, S. Thielert – W. Walz.

Piłkarze są już na murawie! Za moment rozpoczynamy!

1

1
    Rozpoczynają przyjezdni, którzy grają w czarnych strojach! Augsburg na biało-czerwono!

2
    Bayern bez problemów utrzymuje się przy piłce i kontroluje grę w pierwszych momentach meczu. Augsburg woli nie ryzykować i przesuwa się w środkowej strefie boiska.

3
    Faul na połowie miejscowych i Bayern stanie przed szansą na pierwsze groźne dośrodkowanie. Alonso ustawia piłkę! Dobra wrzutka na Schweinsteigera, ale ten myli się uderzając piłkę głową!

4
    Pierwsza groźniejsza akcja pod bramką Neuera, ale i tak uderzenie zmierzało sporo od słupka!

6
    Wciąż goście są w posiadaniu i monachijczycy w pierwszych minutach próbują głównie akcji oskrzydlających. Tak było i tym razem, gdzie wbiegał Bernat. Manninger pewnie wyłapuje podanie!

7
    Werner oddaje pierwszy celny strzał w dzisiejszym meczu! Uczynił to głową z dość dużej odległości, dlatego bramkarz reprezentacji Niemiec nie miał najmniejszych kłopotów ze zgarnięciem tego.

8
    Robben rozpędza się przed szesnastką Augsburga, zgubił Feulnera i postanowił uderzyć! Jęk ulgi na trybunach, ponieważ piłka wpada na bandy reklamowe obok bramki!

9
    Znów Holender w roli głównej i ta akcja była niemalże bliźniacza! Tym razem trochę przyblokował go obrońca i będzie jeszcze korner dla Bayernu!

10
    Tym razem to gospodarze mają stały fragment gry. Z rzutu wolnego dośrodkowanie idzie na 15. metr, ale główka sporo mija się z bramką Neuera.

11
    10 minut gry za nami, spotkanie stoi na całkiem dobrym poziomie i sporo się dzieje. Niestety nie mieliśmy jeszcze okazji zobaczyć Lewandowskiego w jakiejś akcji.

13
    Od kilku minut to goście próbują zagrozić bramce Neuera, ale bez rezultatu. Moim zdaniem Bayern nie musi wywieźć stąd 3 punktów!

15
    Kwadrans gry za nami, a Robben chciał wywalczyć rzut rożny przy linii końcowej. Dobra interwencja Baby mu na to nie pozwoliła.

16
    Akcja Ribery – Rode także nie przynosi rezultatu w postaci bramki. Jakoś nie mogą zgrać się w ofensywie monachijczycy. Może to sprawa ciągłych zmian Pepa Guardioli w składzie?

18
    Spory błąd Neuera! Wyszedł on z bramki, ale uprzedził go własny obrońca i wybił on piłkę w kierunku autu!

20
    Lewandowski walczy o piłkę w ofensywie i udaje mu się odzyskać futbolówkę. Szybko oddaje ją jednak do partnera, a ten dośrodkowuje w pole karne. Obrońcy "czyszczą" zagrożenie.

21
    Coraz więcej decyzji sędziego nie podoba się miejscowym kibicom, którzy kwitują to gwizdem. Nie ma co jednak narzekać, sędziowanie jest dobre.

22
    Dobra akcja Ribery'ego, który zbiegł do środka pola i uderzył na bliższy słupek. Pewnie Manninger, który szybko wznawia grę do swojego obrońcy, a ten zostaje sfaulowany przez Robbena.

24
    Obrońcy gospodarzy często nie radzą sobie z rajdami m.in. Robbena. W końcu jednak któryś z nich staje na drodze monachijczyków i blokuje akcje.

26
    Augsburg wybiega 3 na 2! Dobra kontra zostaje jednak zaprzepaszczona w najgorszym stylu, czyli podaniem do obrońców!

27
    Ponownie w szesnastce Bayernu znalazł się Werner, który szuka celnego uderzenia głową! Neuer wyłapuje futbolówkę, ale wcześniej i tak był spalony.

28
    Robert Lewandowski miał okazję w polu karnym Augsburga, ale niestety zdaniem sędziego przyjął on sobie piłkę ręką! Następnie i tak został zablokowany przez obrońcę!

29
    Zaczyna być widoczny Polak. Kolejny strzał, ale zbyt lekki by zaskoczyć Manningera!

30
    Całkiem emocjonujące 30 minut gry za nami! Bayern był bliższy zdobycia bramki, ale w zasadzie stuprocentowej okazji sobie nie stworzył! A może to gospodarze jako pierwsi obejmą prowadzenie?

31
    Zwiększa się natomiast liczba przewinień, które tą grę spowalniają. Bayern raczej niezmiennie kontroluje przebieg spotkania.

33
    Robben w akcji indywidualnej na lewej stronie pola karnego Augsburga! Po minięciu obrońcy Holender oddał mocny strzał w dobrze ustawionego golkipera!

34
    Rafinha pewnie zaasekurował futbolówkę, by Neuer mógł ją zgarnąć. Spokojniejsze chwile na SGL Arenie.

35
    Do końca połowy zostało jakieś 10 minut, a na gola wcale się nie zanosi! Nie ma ostrzału bramki Manningera, nie wspominając o Neuerze, który nie ma zbyt wiele do roboty.

37
    Kapitalne prostopadłe zagranie zza połowy do wybiegającego Robbena, ale zbyt mocne! Bramkarz gospodarzy wyczuł tę sytuację i wyszedł z bramki.

38
    Mamy chwilę przerwy, ponieważ Feulner leży na murawie po starciu z Lewandowskim. Będzie rzut wolny dla gospodarzy w całkiem dobrej odległości!

40
    Uderzenie z rzutu wolnego mocne, ale prosto w mur! Bayern uspokaja grę i zgarnia futbolówkę.

41
    Wchodzimy w decydujące momenty pierwszej odsłony. Czy któraś z ekip zdoła objąć prowadzenie przed zejściem do szatni? Czekamy na bramki!

42
    Rode chciał zdziałać coś w pojedynkę na połowie gospodarzy, ale nie z takimi obrońcami te numery. Manninger wznowi grę od własnego pola bramkowego.

43
    Kolejny piłkarz Augsburga powalony na murawę. Chwila przerwy, ale wracamy do gry. Od autu miejscowi! Fatalnie rozegrana ta akcja – dośrodkowanie spada daleko za bramką Neuera.

45
    Niestety chyba już nic wielkiego nie wydarzy się w pierwszych 45 minutach. Augsburg nawet nie spieszy się ze wznowieniem gry.

45+1
    1 minutę dolicza arbiter do czasu pierwszej połowy.

45+1
    Bayern kontroluje akcję pozycyjną i wyczekuje do gwizdka sędziego. Czy monachijczycy zdecydują się na jeszcze jedną akcję?

45+2
    NEUER w swoim żywiole! To Augsburg zaatakował, a bramkarz Bayernu wybiegł zostawiając pustą bramkę za sobą! Przy okazji walczył 1 na 1 z Wernerem o futbolówkę, ale zdaniem sędziego to bramkarz był faulowany! Spore gwizdy na koniec pierwszej odsłony!

45+2

Pierwsza połowa tylko momentami mogła zachwycać. Ogólnie przewagę mają monachijczycy, ale nie potrafili udokumentować tego celnym trafieniem. Od czasu do czasu również gospodarze ruszali na bramkę Neuera – bez rezultatu. Czekamy na rozwój tego meczu po przerwie, bo taki hit nie może zakończyć się wynikiem 0:0!

Wracamy do Augsburga!

46

46
    Grę wznawiają gospodarze i zdaje się, że bez zmian po przerwie w obu ekipach!

48
    To mogło wpaść do bramki Manningera! Ribery popędził pod linię końcową boiska i wrzucił piłkę na 5. metr! Trochę za wysoko na Roberta Lewandowskiego, który tylko trącił futbolówkę tyłem głowy – niecelnie!

50
    Zaczynają coraz mocniej naciskać monachijczycy! Dobre uderzenie głową z kilku metrów broni Manninger, który wciąż zostaje niepokonany!

51
    Augsburg nie bardzo radzi sobie z konstruowaniem akcji ofensywnych, dlatego zabierają się za to goście. Wciąż jednak nie mogą znaleźć sposobu na dobrą defensywę miejscowych.

53
    Jak zepsuł to Ribery? Był on w sytuacji sam na sam z Manningerem, w dodatku miał partnerów obok siebie, ale posłał piłkę obok bramki! Fatalne przestrzelenie Francuza – to powinien być gol otwierający wynik!

54
    Mecz coraz bardziej może się podobać, ale brakuje tu najważniejszego, czyli celnych trafień!

55
    Tym razem to Neuer musiał interweniować, ale uczynił to z wielkim spokojem. Jeszcze kilka metrów biegu do niego miał napastnik, który nie był w stanie zagrozić w tej akcji.

57
    Bayern ma rzut wolny blisko linii bocznej. Do piłki podejdzie Ribery, ale wcześniej arbiter uspokaja piłkarzy w polu karnym.

58
    Gol dla Bayernu!

Kapitalne dochodzące dośrodkowanie Ribery'ego z rzutu wolnego. Najwyżej wyskakuje do piłki MEHDI BENATIA, który pakuje futbolówkę obok słupka! Bez szans Manninger i mamy 0:1!
    BENATIA - 0:1

59

Cóż za minuty Bayernu! Bramka za bramką na SGL Arenie! ARJEN ROBBEN otrzymuje podanie od Rode, zmienia piłkę na lewą nogę i technicznym, fenomenalnym uderzeniem pakuje strzał tuż przy słupku! Stadiony świata!
    ROBBEN - 0:2

60
    Chyba nie spodziewali się takiego przebiegu gospodarze! Stracili w 2 minuty dwie bramki, to chyba najgorszy scenariusz! Jeszcze pół godziny gry przed nami.

62
    Już do zmian szykują się gospodarze. Nie ma innego wyjścia, ten wynik trzeba gonić! Lecz to wciąż monachijczycy utrzymują się w posiadaniu.

64
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Djurdjic, na boisku pojawia się Mölders.

65
    Spadło tempo meczu, Augsburg jakby zwątpił w swoje możliwości. A Bayern dopiął swego i prowadzi dwoma bramkami, więc nie musi już tak naciskać.

67
    Trochę gubią się w obronie miejscowi. Wystarczy, że Bayern lekko przyspieszy, a Augsburg już traci kontrolę. Jakby posypała się ta gra po utracie bramek.

68
    Robben chciał indywidualnie zakończyć akcję swojego zespołu. Holender oddaje jednak niecelny strzał na dalszy słupek bramki Manningera.

69

ROBERT LEWANDOWSKI jako trzeci wpisuje się na listę strzelców! Kapitalny strzał Polaka po ziemi, który mija obrońcę, a także zaskakuje Manningera wpadając tuż przy słupku!
    LEWANDOWSKI - 0:3

70
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Werner, na boisku pojawia się Esswein.

71

Strzelają, jak na zawołanie! Bayern najwyraźniej wszedł na swoje tory i ponownie trafia ARJEN ROBBEN! Holender zbiegł do środka pola i z linii szesnastki pocelował piłkę do bramki!
    ROBBEN - 0:4

72
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Schweinsteiger, na boisku pojawia się Hojbjerg.

73
    Rozbici są już piłkarze Augsburga! Tutaj nic dobrego dla nich nie może się wydarzyć, a Bayern ostatnio czego się dotknie, to wpada!

73
    Zmiana w drużynie FC Augsburg: z boiska schodzi Altintop, na boisku pojawia się Kohr.

74
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Alonso, na boisku pojawia się Götze.

76
    Uspokoiła się już gra, tak chyba będzie się toczył ten mecz do końca. Kolejna zmiana po stronie Bayernu i ostatnia w meczu. Müller zmienia Robbena, więc Lewandowski będzie grał przez 90 minut!

78
    Bayern nie rezygnuje i chce chyba podwyższyć wynik tego spotkania. Rzut rożny, wycofanie gry do tyłu, ale Boateng później nie popisał się dośrodkowaniem.

79
    Co ciekawe, w tym meczu nie było jeszcze ani jednej żółtej kartki – żeby tak zostało do końca!

80
    Robert Lewandowski przyjmuje futbolówkę będąc tyłem do bramki, obraca się i oddaje techniczny strzał tuż nad poprzeczką bramki Manningera! To byłoby trafienie jeszcze lepsze od tego Robbena!

82
    Minuty lecą, a piłkarzom już się nie spieszy. Gospodarze chyba myślą o zejściu już do szatni.

83
    To mogło i powinno być 5:0! Rode wpadł w pole karne, mógł sam strzelić, ale podał jeszcze do Lewandowskiego! Ten został zablokowany!

84
    Najwyraźniej przewaga czterech bramek dla Bayernu to mało. Zostało ponad 5 minut do końca meczu, a ja doszukiwałbym się kolejnych trafień gości.

86
    Monachijczycy wymieniają sporo podań w środkowej strefie. Augsburg boi się podejść wyżej, aby rywale nie skarcili za szybko. Czas płynie.

87
    Nudnawa końcówka tego hitu w Augsburgu. Mieliśmy nadzieję na więcej walki, ale lokomotywa Bayernu w końcu odjechała od przeciwnika. Tym samym mistrzowie Niemiec umocnią się na pozycji lidera.

89
    Ostatnie minuty na SGL Arenie. Miejscowi już nawet nie potrafią opuścić własnej połowy.

90
    Gospodarze chcieli zaskoczyć Bayern w końcówce i udało im się to! Bez spalonego za obrońców wybiegł jeden z napastników, ale w polu karnym został dogoniony przez obrońców!

90

Ani sekundy nie dolicza arbiter do hitowego spotkania 15. kolejki niemieckiej Bundesligi. Bayern Monachium gromi trzeci w lidze Augsburg aż 4:0!

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem. To rozpaliło oczekiwania na wyrównaną grę przez kolejne 45 minut. Było jednak zupełnie inaczej – w pewnym momencie monachijczycy przyspieszyli i potem nie było już czego zbierać.

Całkiem dobry występ notuje Robert Lewandowski, który wpisał się na listę strzelców. Poza bramką Polak mógł więcej korzystać z gry i podań partnerów.