Nantes – Bordeaux 2:1 (koniec) | Bastia – Rennes 2:0 (koniec) | Lorient – Metz 3:1 (koniec)
Montpellier – Lens 3:3 (koniec) | Reims – Évian TG 3:2 (koniec)
FC Lorient
3:1 (3:0)
FC Metz
Sobota 13.12.2014, 20:00 • Stade du Moustoir, Lorient • Francuska Ligue 1 Uber Eats

Dziękuję za uwagę. Życzę miłego sobotniego wieczoru. Zapraszam na inne relacje w lajfy.com z dzisiejszego wieczoru, jak i następnych dni. (22:00:11)

Lorient zgodnie z przewidywaniami odnosi zwycięstwo nad Metz i wyprzedza swojego dzisiejszego rywala w tabeli Ligue 1. Pierwsza połowa ustawiła zupełnie mecz. Trzy strzelone bramki były nie do odrobienia dla gości. Dobrze zaczęli oni drugą połową natychmiastową bramką, ale gospodarze na więcej nie pozwolili. Kolejne minuty meczu upływały pod ich kontrolą i ostatecznie wygrali 3:1.

90+6

90+5
    Korner dla gości. Głęboka wrzutka, wysoko wyskakuje Ngbakoto, który tyłem główkuje nad poprzeczką.

90+4
    Ostatnia zmiana Lorient. W miejsce Lamine Kone wchodzi Yoann Wachter.

90+3
    Sido długim podaniem z własnej połowy uruchamia Falcona, a Wenezuelczyk wywalczył rzut rożny.

90+1
    Ngbakoto zagrywa do Krivetsa. Ten się porozglądał, ale z braku opcji podań do kolegów z zespołu postanowił uderzyć na bramkę. Strzał ponad bramką.

90
    Sędzia Lesage dolicza 4 minuty.

88
    Gra w ostatnich minutach meczu toczy się już tylko w środkowej części boiska. Drużyny chyba wyczekują końca spotkania.

86
    Boisko opuszcza żegnany gromki oklaskami Raphael Guerreiro. Jego miejsce zajmuje Bryan Pele.

85
    Metanire został bardzo sprytnie oszukany przez Guerreiro w akcji ofensywnej, przez co Metz straciło posiadanie.

83
    Gassana traci piłkę, przejmuje ją Malouda, rozpoczyna akcję, która kończy się zablokowanym przez Lautoa uderzeniem Ngbakoto.

81
    Na spalonym przy dobrze zapowiadającej się akcji został złapany Jordan Ayew.

79
    Również trener gospodarzy postanawia coś zmienić. Za Maxime Barthelme wchodzi Fabien Robert.

78
    A druga część: miejsce Andrady zajmuje Fadil Sido.

78
    Podwójna zmiana w zespole Metz. Jej pierwsza część to: za Doukoure wchodzi Juan Falcon.

76
    Stały fragmenty gry dla Lorient z lewej strony boiska. Dośrodkowanie Mesloub, piłka mija wszystkich i trafia do zamykającego akcję Ayew. Jego wolej daleki jest jednak od ideału.

74
    Pierwsza zmiana w meczu. Za kapitana Metz Sylvaina Marchala pojawia się Jose Luis Palomino.