Slavia – Cracovia 1:0 (koniec) | Los Barrios – Lechia 0:13 (koniec)
UD Los Barrios
0:13 (0:4)
Lechia Gdańsk
Poniedziałek 02.02.2015, 18:00 • Marbella Paradise of Football & Sports, La Quinta • Spotkania towarzyskie

Witamy. Mecz rozpocznie się o 18:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Przed nami ostatni mecz sparingowy Lechii Gdańsk podczas obozu w Hiszpanii. Tym razem biało-zieloni zmierzą się z hiszpańskim czwartoligowcem UD Los Barrios.
    Dzień wcześniej gdańszczanie mieli odrobinę wolnego. Wykorzystali ten czas w pełni i wspólnie obejrzeli mecz Primera División pomiędzy Sevillą i Espanyolem.

Dla Lechii jest to trzeci i zarazem ostatni mecz kontrolny w Hiszpanii. Wcześniej piłkarze Jerzego Brzęczka wygrali z Dnipro Dniepropietrowsk 2-1 oraz zremisowali z Sport Luanda e Benfica 1-1.

Pierwotnie lechiści mieli zmierzyć się z koreańskimi Suwon Samsung Bluewings, jednak zespół ten zdecydował się odwołać spotkanie.

Jest to przedostatni sparing biało-zielonych w przerwie zimowej. Po powrocie do kraju Lechia zmierzy się jeszcze z Bytovią Bytów, a tydzień później zainauguruję rundę wiosenną T-Mobile Ekstraklasy.

Zapraszamy na mecz UD Los Barrios – Lechia Gdańsk w poniedziałek 2 lutego do portalu Lajfy.com! Początek starcia o godz. 18. Będziemy informować o najważniejszych wydarzeniach.

Tak prezentują się zestawienia obu ekip. Za chwilę zaczynamy.

UD Los Barrios: Natera – Noria, Nacho, Placios, Cantizano, Ruben, Chico, Pedro, Juan, Juanma, Antonio.

Lechia Gdańsk: I połowa: Bąk – Możdżeń, Rudinilson, Dźwigała, Leković – Buksa, Pietrowski, Łukasik, Wiśniewski, Nazario – Friesenbichler.

II połowa: Podleśny – Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak – Makuszewski, Borysiuk, Vranjes, Mila, Grzelczak – Colak..

1

6
    Gol dla Lechii!
    Piotr Wiśniewski znakomicie dograł do KEVINA FRIESENBICHLERA. Austriak znalazł się w sytuacji sam na sam z Naterą. Zawodnik gdańskiego klubu bez najmniejszego problemu skierował futbolówkę do bramki.

8
    Bruno Nazario fenomenalnie przyłożył i pewnie pokonał goalkeepera Los Barrios. Jednakże sędzia liniowy uznał, że gol został zdobyty w nieprawidłowy sposób. Arbiter dopatrzył się pułapki offside-owej.

16
    Bramkę zdobył BRUNO NAZARIO.

20
    Mieliśmy małe problemy techniczne. Na meczowym zegarze 20 minuta.

20
    Rzut rożny dla gdańskiej Lechii, rozegrany krótko, po czym mamy dośrodkowanie w drugie tempo i sygnalizowany strzał głową, z którym poradził sobie Bąk.

22
    Inicjatywa wyraźnie po stronie Lechii Gdańsk. Zobaczymy, czy potwierdzi to się kolejnymi bramkami.

22

KEVIN FRIESENBICHLER jest niesamowity! Ładnie podanie Buksy i snajper Lechii wychodzi sam na sam i po raz drugi pewnie pokonuje Natere!

23
    Kolejna piłka w kierunku Kevina Friesenbichlera, lecz tym razem ofsajd.

25
    Czwórką zaatakowali teraz rywale, ale dobrze w polu karnym interweniują środkowi defensorzy Lechii.

26

Czwarta bramka dla zespołu Ekstraklasy, a jej zdobywcą MARCIN PIETROWSKI! Świetne uderzenie z dystansu, po asyście Freisenbichlera!

27
    Próba szybkiej odpowiedzi Los Barrios, ale niecelne uderzenie z dystansu.

29
    Rzut wolny dla Lechii. Okolice 25. metra, może być groźnie.

29
    Kombinacyjne rozegranie tego stałego fragmentu gry, lecz "spalili" gdańszczanie.

30
    Pół godziny gry za nami. Absolutna dominacja Lechii. Cztery bramki przewagi i podopieczni Jerzego Brzęczka będą mogli sobie pozwolić zapewne na przetestowanie nowych wariantów gry.

31
    Przewinienie popełnił Pietrowski, za co otrzymał "żółtko".

31
    Rzut wolny dla Los Barrios, ale do bramki dość daleko.

32
    Ładnie lewą stroną pola karnego zaatakowali gdańszczanie, ale zdołał powrócić któryś z defensorów Los Barrios.

32
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Friesenbichler, na boisku pojawia się Macierzyński.

33
    Rywale mają olbrzymie problemy z wydostaniem się z własnej połowy.

34
    Dośrodkowanie z lewej strony i dobrze na przedpolu interweniuje Natera.

34
    Próba miękkiej wrzutki w okolice 16. metra, ale ostatecznie bezpańską piłkę wygarnął bramkarz Los Barrios.

37
    Lechia w ataku pozycyjnym. Rywale niemal całą drużyną na własnej połowie boiska.

39
    Ostatnie minuty to gra głównie w środku pola.

39
    Uwaga, może być groźnie pod bramką Lechii. Rzut wolny w okolic 25. metra.

39
    Kąśliwe uderzenie z tego stałego fragmentu, piłka jeszcze skozłowała przed Bąkiem, który przenosi ją na rzut rożny.

40
    Korner rozegrany krótko, po czym rywale dopadli do futbolówki w polu karnym, ale strzał jednego z nich został zablokowany.

41
    Lechia szybko przeniosła grę pod pole karne rywali. Rzut z autu na wysokości szesnastki.

41
    Dośrodkowanie Nazario, z którym radzą sobie defensorzy Los Barrios.

43
    Lechia absolutnie nie pozwala rywalom zbliżyć się z piłką w pobliże pola karnego.

44
    Z pola karnego uderzał Buksa, ale za lekko i centralnie w bramkarza Los Barrios.

45
    Za chwilę powinien rozbrzmieć ostatni gwizdek sędziego w pierwszej odsłonie meczu.

45
    Defensorzy Lechii wycofali piłkę do Bąka, a ten odważnie przedryblował nabiegającego Antonio.

45+1

Lechia Gdańsk bardzo pewnie prowadzi po pierwszej połowie z Los Barrios 4:0. Absolutna kontrola gry podopiecznych Jerzego Brzęczka. Kolejny raz, ze znakomitej strony popisał się Austriak, Friesenbichler. Snajper przebywając na boisku nieco ponad 30 minut zdobył dwie bramki.

Na płycie boiska pojawili się gracze rezerwowi obu ekip, a my zapraszamy za około kwadrans na drugą odsłonę.

46

47
    Na drugą połowę, w barwach Lechii pojawił się m.in Sebastian Mila

47

I mamy szybką bramkę, wprowadzonego w drugiej części gry ANTONIO COLAKA!

48

Precyzyjne uderzenie ARIELA BORYSIUKA i jest już 0:6! Miał trener Jerzy Brzęczek nosa wpuszczając na boisko Borysiuka oraz Colaka!

49
    Kolejny atak Lechii, ale faul ofensywny na lewym skrzydle.

50
    Przewinienie gdańszczan w kole środkowym. Szybko wznowili rywale, długie dośrodkowanie w pole karne, ale nic z tego nie wynika.

51
    Maciej Makuszewski próbował urwać się defensorom, ale za prędko wystartował i został złapany na ofsajdzie.

52

Trening strzelecki urządzają sobie gracze Lechii! Niezłe podanie Ariela Borysiuka do ANTONIO COLAKA, błąd defensywy rywali i Chorwat trafia z czystej pozycji.

53
    Przewinienie Wawrzyniaka blisko linii bocznej boiska. Będzie wrzutka w pole karne gdańszczan.

54
    Mamy dośrodkowanie, interwencję Wojtkowiaka i aut dla rywali na wysokości pola karnego.

55
    A teraz korner dla Los Barrios, jednak za długie dośrodkowanie i piłka wychodzi poza obręb boiska.

56
    W środku boiska faulują gracze Lechii. Rywale bez pomysłu na ofensywną grę. Wydaje się, że jeżeli Lechia nie zwolni, to kolejne bramki są tylko kwestią czasu.

56
    Wreszcie niezła oskrzydlająca akcja Los Barrios i po interwencji Wawrzyniaka rywale mają korner.

57
    Krótkie rozegranie przez Rubena, wyłożenie na 16. metr, lecz nie pierwszy już dziś raz zabrakło dokładności. Rusza kontratak Lechii.

58

Po szybkiej kontrze gdańszczan, na listę strzelców po raz kolejny wpisuje się ARIEL BORYSIUK! Asystę zalicza Sebastian Mila.

60
    Godzina gry za nami. Bardzo jednostronne zawody, ale też nie można było spodziewać się innego obrotu sprawy, patrząc na klasę, jaką reprezentuje rywal.

60
    Grzelczak złamał linię ostatniego obrońcy i arbiter odgwizdał spalonego.

61

Grzelczak przytomnie odgrywa na prawą stronę, a tam futbolówkę do siatki pakuje ANTONIO COLAK. Trzeba przyznać, że nie pierwszy już raz, nie popisał się golkiper rywali.

62
    Kolejny szybki atak gdańszczan, lecz finalizowany niecelnym uderzeniem Grzelczaka.

62
    Rywale na oślep wybijają piłkę z własnego pola karnego. Od dłuższej chwili są także zamknięci w obrębie połowy.

63
    Za krótkie dośrodkowanie Wawrzyniaka i kolejny raz, długim wybiciem gracze Los Barrios wychodzą z opresji.

64
    Wojtkowiak przerywa dwójkową akcję rywali na prawej stronie boiska. Po chwili fauluje jeden z gdańszczan. Wydaje się, że jedynie z rzutów wolnych, Los Barrios mogą zagrozić bramce strzeżonej w drugiej połowie przez Podleśnego.

64
    Całkiem niezła centra w okolice 7. metra, ale dobrze ustawieni obrońcy Lechii.

65
    Teraz szansa dla Lechii ze stałego fragmentu gry. Rzut wolny na wysokości pola karnego, prawa strona boiska.

65
    Dobrze ustawiona Defensywa Los Barrios.

66
    Ciężko ogląda się i komentuje tak jednostronne widowisko. Lechia praktycznie robi, co chce. Rywale przyglądają się rozgrywaniu piłki, od czasu do czasu wyprowadzając nieporadne ataki.

67
    Ładne, prostopadłe podanie w pole karne i w sytuacji sam na sam swoją drużynę ratuje golkiper Los Barrios!

69
    Prawym skrzydłem napędzali się gdańszczanie, jednak ich dośrodkowanie zostało zablokowane.

70

ANTONIO COLAK celnym uderzeniem podwyższa wynik meczu na 0:10. Klasyczny hat-trick, co ciekawe zgromadzony w 18 minut. Kolejna asysta Grzelczaka. Kto wie, może i ten gracz wpisze się na listę strzelców.

72

Maciej Makuszewski do STOJANA VRANJESA, a ten do siatki! Czy rywale mają jeszcze ochotę na grę?

75
    Ostatni kwadrans meczu. Rywale przez moment utrzymali się teraz przy piłce na połowie Lechii, ale kompletnie nic z tego nie wynikło.

75
    Rzut rożny dla Lechii.

75
    W polu karnym pada Jakub Wawrzyniak. Arbiter wskazuje na wapno!

76

SEBASTIAN MILA zamienia jedenastkę na bramkę!

78
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Colak, na boisku pojawia się Macierzyński.

80
    10 minut do końca spotkania. Lechia konstruuje kolejny atak. Rywale wyszli nieco wyżej, ale nie znajdują recepty, by odmienić przebieg meczu.

80

PIOTR GRZELCZAK trafia do siatki technicznym uderzeniem, po asyście Sebastiana Mili.

80
    Brzydki faul Bougaidisa Bw środkowej strefie. Żółta kartka dla gracza Lechii.

81
    Rywale próbowali szybko przenieść futbolówkę w pole karne gdańszczan, ale nic z tego nie wynikło.

82
    Kontratak Lechii, na 16. metrze rywala próbował przekładać Macierzyński, ale stracił futbolówkę.

83
    Mila próbował uruchomić jednego z partnerów prostopadłym podaniem, ale przechwycili gracze Los Barrios.

84
    Vranjes! Zabrakło teraz szczęścia piłkarzowi Lechii! Uderzenie z dystansu zatrzymuje się na słupku!

85
    Ostatnie 5 minut gry. Obraz spotkania nic się nie zmienia. Lechia gra piłką, a rywale... przyglądają się.

86
    Kolejne uderzenie, tym razem z ponad 30 metrów i ze sporymi problemami bramkarz Los Barrios.

87
    Zablokowane uderzenie Makuszewskiego z pola karnego.

88
    Wreszcie jakaś dobra interwencja bramkarza hiszpańskiej drużyny. Dobrze uprzedził szarżującego jednego z graczy Lechii.

89
    Grzelczak uderza ze skraju pola karnego, lecz o dobry metr obok słupka.

90
    Za chwilę możemy spodziewać się ostatniego gwizdka arbitra. Nie sądzimy, by sędziowie, a także gracze Los Barrios chcieli przeciągać ten mecz.

90
    Będzie jeszcze rzut wolny dla Lechii. Sebastian Mila ustawił futbolówkę nieopodal narożnika pola karnego.

90
    Miękkie wrzutka Mili i zdawało się, że rywal zagrał ręką w polu karnym, ale arbiter odgwizdał koniec spotkania.

90

Lechia Gdańsk pokonuje Los Barrios 13:0. Absolutna dominacja gdańszczan, co w pełni odzwierciedlone jest wynikiem tego spotkania. Dziękujemy za wspólne emocje! (19:48:46)

Piotr

Gole: 6. Friesenbichler, 16. Nazario, 22. Friesenbichler, 26. Pietrowski, 47. Colak, 48. Borysiuk, 52. Colak, 58. Borysiuk, 61. Colak, 70. Colak, 72. Vranjes, 76. Mila (kar.), 80. Grzelczak

Kartki:   31. Pietrowski (LCH), 80. Bougaidis (LCH)

Lechia Gdańsk: I połowa: Bąk – Możdżeń, Rudinilson, Dźwigała, Leković – Buksa, Pietrowski, Łukasik, Wiśniewski, Nazario – Friesenbichler (32' Macierzyński)

II połowa: Podleśny – Wojtkowiak, Janicki, Bougaidis, Wawrzyniak – Makuszewski, Borysiuk, Vranjes, Mila, Grzelczak – Colak (78' Macierzyński)