Borussia D. – Augsburg 0:1 (koniec) | Hertha – Bayer 0:1 (koniec) | Hoffenheim – Werder 1:2 (koniec)
FC Koln – Stuttgart 0:0 (koniec) | Paderborn – Hamburg 0:3 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:2 (1:1)
Werder Brema
Środa 04.02.2015, 20:00 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (21:56:19)

Werder Brema uczcił tym samym jubileusz klubu zwycięstwem ważnym dla układu tabeli.
    Franco Di Santo - jeden z bohaterów dnia.

Werder z dwoma zwycięstwami ligowymi w 2015 roku. Hoffenheim z dwiema porażkami – to najważniejsza wiadomość po środowym spotkaniu na Rhein-Neckar-Arenie. O wyniku zdecydowały gole na początku obu połów. Gospodarze najwyraźniej zostawali za długo w szatni, za co zostali skarceni przez Franco Di Santo oraz Philippa Bargfrede. To, co różniło dwie części widowiska to przytomna i rozsądna gra Werderu po zdobyciu drugiego gola. Tym razem bremeńczycy nie pozwolili rozkręcić się przeciwnikom i dowieźli skromne prowadzenie do końca. Były na murawie naprawdę interesujące momenty, były też słabsze, ale o tych drugich zapominamy. Po 90. minutach przewaga Polanskiego i spółki nad Werderem w tabeli Bundesligi zmalała do ledwie trzech oczek.

90+3

90+3
    Bartels nie przebierał w środkach i zdążył obejrzeć żółtą kartkę.

90+2
    Piłka pod nogami Wolfa. Nie zanosi się na zmianę wyniku, ale dopóki piłka w grze...

90+1
    Piłkarze Werderu Brema wybili z szesnastki jedno z ostatnich dośrodkowań rozpaczy w wykonaniu Rudy'ego.

90
    Doliczone 3 minuty.

89
    Hajrović zastąpił chłodno żegnanego Di Santo. Więcej zmian w tym spotkaniu nie będzie.

88
    Patronem ostatnich minut Piotr Świerczewski. Coraz częściej w wykonaniu Hoffenheim gra "na chaos".

87
    Coraz głębiej cofają się przyjezdni. Pilnują skromnego prowadzenia, a Hoffenheim rozpoczyna zmasowany szturm na pole karne rywala.

86
    Głębokie dośrodkowanie wpadało za kołnierz Wolfa. Bramkarz z Bremy pokazał przygotowanie akrobatyczne i złapał piłkę!
    Piłkarze Werderu mają w swoich rękach, a może raczej nogach korzystny wynik.

84
    Wiadomo już, że Eugen Polanski rozegra 90 minut. Dużo pracuje w destrukcji, bierze udział w rozegraniu, ale brakuje efektywności przy ostatnim podaniu.

83
    Brzydki wślizg i zasłużona żółta kartka dla Rudy'ego.

82
    Wzmaga się doping na trybunach. Ostatnie szanse Hoffenheim, by uniknąć drugiej porażki w drugim meczu ligowym w 2015 roku.

81
    Nie spieszył się Selke z opuszczeniem boiska. W końcu jednak przekazał "swoje miejsce" Sternbergowi.

80
    Bicakcić, który zdobył gola na 1:1, zwijał się z bólu po raz drugi w środowym meczu. Nic poważnego się jednak nie stało.

Gole: 34. Bicakcić – 8. Santo, 52. Bargfrede

Kartki:   83. Rudy (HOF) – 47. Kroos (BRM), 67. Garcia (BRM), 72. Santo (BRM), 90+3. Bartels (BRM)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bicakcić, Kim – Polanski, Schwegler (79' Rudy) – Volland, Firmino, Elyounoussi (65' Schipplock) – Szalai (65' Modeste).

Zmiany: Grahl – Abraham, Rudy, Modeste, Amiri, Schipplock, Salihović.

Werder Brema: Wolf – Gebre Selassie, Galvez, Vestergaard, Garcia – Bargfrede – Fritz, Bartels, Oztunali (46' Kroos) – Selke (81' Sternberg), Di Santo (89' Hajrović).

Zmiany: Casteels – Sternberg, Caldirola, Lukimya, Kroos, Hajrović, Aycicek.

Sędziowie: Guido Winkmann