Borussia D. – Augsburg 0:1 (koniec) | Hertha – Bayer 0:1 (koniec) | Hoffenheim – Werder 1:2 (koniec)
FC Koln – Stuttgart 0:0 (koniec) | Paderborn – Hamburg 0:3 (koniec)
TSG 1899 Hoffenheim
1:2 (1:1)
Werder Brema
Środa 04.02.2015, 20:00 • Rhein-Neckar-Arena, Sinsheim • Niemiecka Bundesliga

Dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne piłkarskie emocje z lajfy.com! (21:56:19)

Werder Brema uczcił tym samym jubileusz klubu zwycięstwem ważnym dla układu tabeli.
    Franco Di Santo - jeden z bohaterów dnia.

Werder z dwoma zwycięstwami ligowymi w 2015 roku. Hoffenheim z dwiema porażkami – to najważniejsza wiadomość po środowym spotkaniu na Rhein-Neckar-Arenie. O wyniku zdecydowały gole na początku obu połów. Gospodarze najwyraźniej zostawali za długo w szatni, za co zostali skarceni przez Franco Di Santo oraz Philippa Bargfrede. To, co różniło dwie części widowiska to przytomna i rozsądna gra Werderu po zdobyciu drugiego gola. Tym razem bremeńczycy nie pozwolili rozkręcić się przeciwnikom i dowieźli skromne prowadzenie do końca. Były na murawie naprawdę interesujące momenty, były też słabsze, ale o tych drugich zapominamy. Po 90. minutach przewaga Polanskiego i spółki nad Werderem w tabeli Bundesligi zmalała do ledwie trzech oczek.

90+3

90+3
    Bartels nie przebierał w środkach i zdążył obejrzeć żółtą kartkę.

90+2
    Piłka pod nogami Wolfa. Nie zanosi się na zmianę wyniku, ale dopóki piłka w grze...

90+1
    Piłkarze Werderu Brema wybili z szesnastki jedno z ostatnich dośrodkowań rozpaczy w wykonaniu Rudy'ego.

90
    Doliczone 3 minuty.

89
    Hajrović zastąpił chłodno żegnanego Di Santo. Więcej zmian w tym spotkaniu nie będzie.

88
    Patronem ostatnich minut Piotr Świerczewski. Coraz częściej w wykonaniu Hoffenheim gra "na chaos".

87
    Coraz głębiej cofają się przyjezdni. Pilnują skromnego prowadzenia, a Hoffenheim rozpoczyna zmasowany szturm na pole karne rywala.

86
    Głębokie dośrodkowanie wpadało za kołnierz Wolfa. Bramkarz z Bremy pokazał przygotowanie akrobatyczne i złapał piłkę!
    Piłkarze Werderu mają w swoich rękach, a może raczej nogach korzystny wynik.

84
    Wiadomo już, że Eugen Polanski rozegra 90 minut. Dużo pracuje w destrukcji, bierze udział w rozegraniu, ale brakuje efektywności przy ostatnim podaniu.

83
    Brzydki wślizg i zasłużona żółta kartka dla Rudy'ego.

82
    Wzmaga się doping na trybunach. Ostatnie szanse Hoffenheim, by uniknąć drugiej porażki w drugim meczu ligowym w 2015 roku.

81
    Nie spieszył się Selke z opuszczeniem boiska. W końcu jednak przekazał "swoje miejsce" Sternbergowi.

80
    Bicakcić, który zdobył gola na 1:1, zwijał się z bólu po raz drugi w środowym meczu. Nic poważnego się jednak nie stało.

79
    Rudy to trzeci i ostatni zmiennik w zespole Hoffenheim. Zastąpił aktywnego i zmęczonego Schweglera.

78
    Zmiennik – Modeste został zatrzymany w ostatnim momencie przez podwojone siły zawodników trenera Skripnika.

76
    Firmino zrewanżował się podobną akcją zakończoną płaskim dośrodkowaniem. Defensorzy wyekspediowali piłkę jak najdalej od pola karnego Werderu Brema.

75
    Kontratak ponadprzeciętnie aktywnego Franco Di Santo. Wpadł w pole karne ze skrzydła i chyba miał za dużo myśli w głowie. Argentyńczyk kopnął piłkę w poprzek boiska bez porozumienia z partnerami.

74
    Coraz mniej czasu mają piłkarze w niebiesko-białych trykotach na odrobienie straty. Werder gra przytomnie w tym fragmencie meczu.

72
    Di Santo to trzeci zawodnik Werderu Brema z kartką na koncie. Wrócił na własną połowę i bezpardonowo powalił Eugena Polanskiego.
    Skoro już o kibicach mowa... jubileuszowa oprawa gości:

69
    Guido Winkmann odgwizdał faul w ofensywie Vollanda. Oj, nie podoba się to ani głównemu zainteresowanemu, ani kibicom zgromadzonym za bramką Wolfa.

67
    Garcia upomniany żółtą kartką za faul na Vollandzie.

67
    Wracamy do wydarzeń na boisku. A tam Franco Di Santo zapolował na swojego drugiego gola. Po dośrodkowaniu Bartelsa wyszedł w powietrze i główkował w Baumanna. Golkiper interweniował bez zarzutu.

65
    Podwójna roszada trenera Gisdola w 65. minucie. Elyounoussi i Szalai powędrowali na ławkę, a w ich miejsce Modesta oraz Schipplock.

64
    Strzelił Kim – mocno, chytrze, z kozłem, ale obok słupka bramki Werderu Brema. Jęk zawodu słyszalny na trybunach.

64
    Faul przed polem karnym Werderu Brema i będzie szansa na niebezpieczne uderzenie. Szykują się tradycyjnie Schwegler oraz Kim...

63
    Franco Di Santo chciał popędzić z kontratakiem. Wrócił po futbolówkę w boczny sektor boiska i wszystko byłoby w porządku, gdyby Argentyńczyk nie wyszedł z nią poza plac.

61
    Ponownie filigranowy Kim bierze na swoje barki ciężar napędzania akcji Hoffenheim po straconym golu.

59
    Zapolował Bicakcić na swojego drugiego gola. Dopadł do piłki zagranej z lewej strony boiska i bez chwili zawahania huknął! Zabrakło precyzji i Wolf mógł wznowić grę od własnej bramki.

58
    Faul taktyczny na Elyounoussim tuż przy linii bocznej boiska i Hoffenheim wznowi grę od rzutu wolnego.

56
    Kevin Volland odwrócił się z piłką w polu karnym przyjezdnych i zdołał oddać strzał. Piłka poleciała wprost w dobrze ustawionego Wolfa!

54
    Ponownie cieszą się licznie zgromadzeni kibice w sektorze gości. Ich pupile objęli prowadzenie po raz drugi. Czy tym razem utrzymają je do ostatniego gwizdka?
    Werder na prowadzeniu! Philipp BARGFREDE - 1:2

52
    Gol dla Werderu!
    Bremeńczycy ponownie zaskoczyli Hoffenheim kilka minut po wznowieniu! Cóż to był za kocioł po dalekim wrzucie z autu... najwięcej czujności zachował PHILIPP BARGFREDE, który trącił strzał z dystansu i tym samym zmylił Oliego Baumanna. Szczęśliwa bramka i prowadzenie Werderu Brema. Podstawowe pytanie brzmi jednak – gdzie byli gospodarze na początkach obu połów?

51
    Płaska centra Garcii utonęła w gąszczu nóg zawodników Hoffenheim. Nie na długo przejęli jednak futbolówkę w swoje posiadanie.

49
    Przerzut z lewej strony do wysoko ustawionego Gebre Selassiego. Czech nie poradził sobie z przyjęciem piłki. Warto zauważyć jak pomysłowo wymienia się pozycjami z doświadczonym Fritzem.

47
    Kroos natychmiast zaznaczył swoją obecność na boisku. Żółtą kartką za faul.

46
    Podobnie jak w pierwszej połowie Werder Brema rozpoczął od ataku. Selke pognał w kierunku linii końcowej i bił piłkę w pole karne Hoffenheim. Grający po raz 150. w Bundeslidze Oli Baumann chwycił futbolówkę.

46
    Kroos zameldował się na boisku po przerwie. Zastąpił Oztunaliego.

46

Piłkarze wracają na murawę i za moment wznowią rywalizację o ligowe punkty. Na razie mają na koncie po wirtualnym oczku, a "trzeci do związku" – jak to mówi się kolokwialnie w Polsce.

Statystycznie lepiej wygląda drużyna Hoffenheim, która przez większą część pierwszej połowy musiała gonić wynik i mozolnie budowała coraz większa przewagę. Strzały niecelne: 7:3, strzały celne 4:3. Także posiadanie piłki na korzyść zespołu Eugena Polanskiego.
    Polak Eugen Polanski jest aktywny w rozegraniu:

Remis na tablicy wyników po 45 minutach. Ta połowa miała dobre i słabe fragmenty. Takie, w których dominował Werder i takie, w których wyraźnie lepsze było Hoffenheim. Początek meczu dla bremeńczyków, którzy grali aktywniej i przenieśli grę na połowę gospodarzy. Efektem przewagi było trafienie Franco Di Santo. Argentyńczyk potwierdził w 8. minucie znakomitą formę strzelecką. Z czasem Hoffenheim obudziło się do ataku i robiło się coraz niebezpieczniej pod bramą Wolfa. Bicakcić trafił na 1:1, a mogło zrobić się nawet 2:1 po koszmarnym błędzie golkipera Werderu. Remis to sprawiedliwy rezultat, a widowisko rozkręca się z minuty na minutę. Oby ta tendencja została podtrzymana w drugiej części.

45

43
    Był zły Wolf, jest i dobry Wolf. Teraz zawodnik w fioletowym kostiumie sparował ponad poprzeczkę bombę Schweglera z dystansu.
    Autor gola na 1:1 - Bośniak Ermin Bicakcić.

41
    Coraz groźniejsza drużyna Hoffenheim! Szalai "wziął na plecy" Vestergaarda i strzelił niecelnie z linii pola karnego.
    Koszmarna pomyłka bez konsekwencji dla Werderu.

39
    A teraz błąd Wolfa! Bramkarz Werderu Brema wyszedł beznadziejnie do dośrodkowania z rzutu wolnego, wypuścił piłkę z rękawic, ale gospodarze nie skorzystali z prezentu! Nie spodziewali się aż takiego błędu!

38
    Szybka i ciekawa kombinacja podań w wykonaniu zespołu Gisdola. Roberto Firmino dostał piłkę na skraju pola karnego i... fatalnie ją sobie przyjął, przez co Wolf zdążył z rozpaczliwą interwencją na przedpolu!

36
    Bremeńczycy nieco spoczęli na laurach po aktywnych, pierwszych minutach i zostali za to ukarani przez Hoffenheim. Stracili pierwszego ligowego gola w 2015 roku.
    Ermin BICAKCIĆ - 1:1

34
    Gol dla Hoffenheim!
    ERMIN BICAKCIĆ doprowadził do remisu! Po rzucie rożnym bitym na krótki słupek Roberto Firmino przedłużył lot piłki, a Bicakcić dopadł do niej i z bliska główkował do siatki. Doskonale opracowany i wcielony w życie schemat rozegrania kornera!

32
    Ciekawie rozegrany rzut wolny przez zawodników z miasta muzykantów. Zabrakło jednak ostatniego podania w kierunku polującego na następne gole Franco Di Santo.

30
    Faul Gebre Selassiego na Kimie. Nie radzi sobie Czech z przeciwnikiem i zbiera mu się na żółtą kartkę.

29
    Ciekawa, penetrująca piłka zagrana z głębi pola w szesnastkę Werderu Brema. Czujnie zagrał Wolf, który złapał piłkę na przedpolu.
    Faul na bramkarzu i nie ma gola.

28
    Piłka w siatce Werderu Brema, ale nie ma gola. Zdecydowanie wcześniej niż Schwegler kopnął do bramki – gwizdek sędziego, który zobaczył faul Elyounoussiego na Wolfie.

27
    Faul w środku pola i od rzutu wolnego rozpoczęli gospodarze. Natychmiast uruchomiony na prawej flance aktywny Kim.

26
    Zacięte starcie na Rhein-Neckar-Arena. Nie zarysowała się optyczna, ani statystyczna przewaga żadnej ze stron. Brakuje fajerwerków w tym spotkaniu.
    Mały jubileusz bramkarza Hoffenheim. Na razie mało wesoły...

24
    Elyounoussi był wolny na skraju pola karnego. Zamiast strzelić w kierunku bramki Wolfa szukał płaskim podaniem partnerów w środku pola. W ostatnim momencie z interwencją zdążył Garcia.

23
    Gospodarze starają się mocno bić płaskie podania z głębi pola w kierunku napastników. Na razie nie docierają one do adresatów, ale wyglądają groźnie.

22
    Kim ruszył dynamicznie na lewej stronie boiska i dośrodkował. Obrońcy Werderu spisują się na razie bez zarzutu.

20
    Coraz żwawiej poruszają się piłkarze w niebiesko-białych strojach. Vestergaard przeciął w ostatnim momencie groźne podanie w kierunku Szalaia.

18
    W groźnych sytuacjach podbramkowych 2:1 dla Werderu. Minimalna przewaga widoczna także w najważniejszej rubryce – gole.

17
    Pierwsza groźna akcja Hoffenheim zakończona groźnym uderzeniem. Interweniować musiał Wolf! Inna sprawa, że futbolówka leciała wprost w bramkarza Werderu Brema.

15
    Dużo w tym kwadransie ingerencji sędziego. Guido Winkmann często studzi gorące głowy zawodników i przerywa grę. Widać nerwowość w poczynaniach obu drużyn.

14
    Wrzut z autu w stylu Tomasza Hajty albo Radosława Jasińskiego w pole karne Hoffenheim. Poradzili sobie defensorzy.
    Kibice z Bremy w znakomitych humorach.

12
    Arbiter zobaczył faul na połowie Werderu Brema. Gospodarze mieli szansę na zagrożenie z rzutu wolnego, jednak dośrodkowanie Schweglera poleciał wprost w rękawice Wolfa.

10
    Gospodarze szybko zostali postawieni w trudnej sytuacji. Być może tak błyskawicznie zdobyta bramka zapowiada następne bramkobranie w pojedynkach Hoffenheim z Werderem!
    Prowadzenie Werderu! Franco Di SANTO - 0:1

8
    Bramkę zdobył FRANCO DI SANTO. Wywołany do tablicy napastnik Werderu Brema powiększył swój wiosenny dorobek strzelecki! Piłka trafiła do siatki po strzale z 17. metra, po rękach Baumanna. Asystę zaliczył Selke, który znakomicie powalczył w okolicach linii pola karnego.

7
    Di Santo, czyli autor dwóch goli w poprzedniej kolejce Bundesligi, został wzięty "w kleszcze" i musiał pogodzić się ze stratą na skraju pola karnego.

6
    Brakuje jeszcze płynności w grze obu drużyn w początkowych minutach. Guido Winkmann często przerywa grę gwizdkiem.

4
    Pierwsze, nieśmiałe riposty Hoffenheim. Eugen Polanski popisał się dobrym przerzutem i jego partnerzy zdobyli kilkanaście metrów terenu.

3
    Werder Brema miał rzut wolny 25 metrów przed bramką Baumanna. Galvez strzelił bezpośrednio, celnie, ale wprost w dobrze ustawionego golkipera.

2
    Przyjezdni próbowali przedrzeć się pod pole karne Hoffenheim na prawej stronie boiska. Przerwał to wszystko Bicakcić.

1

Trwa prezentacja. Hoffenheim w tradycyjnych strojach w klubowych, niebiesko-białych barwach.

Aktorzy widowiska zeszli z rozgrzewki na ostatnie spotkanie ze szkoleniowcami z szatni. Niebawem wrócą na boisko, a Guido Winkmann rozpocznie pojedynek.
    Werder wystąpi w ciemnych kompletach strojów.

Piłkarze są już oczywiście na stadionie i rozpoczęli rozgrzewkę. Za kulisami królował Jannik Vestergaard – obrońca Werderu, który niedawno opuścił szeregi Hoffenheim.

Składy wyjściowe:

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bicakcić, Kim – Polanski, Schwegler – Volland, Firmino, Elyounoussi – Szalai.

Rezerwowi: Grahl – Abraham, Rudy, Modeste, Amiri, Schipplock, Salihović.

Werder Brema: Wolf – Gebre Selassie, Galvez, Vestergaard, Garcia – Bargfrede – Fritz, Bartels, Oztunali – Selke, Di Santo.

Rezerwowi: Casteels – Sternberg, Caldirola, Lukimya, Kroos, Hajrović, Aycicek.

Sędzia: Guido Winkmann.
    Niebawem będzie to głośno i - oby - bardzo ciekawie.

Werder Brema świętuje w środę swoje 116 urodziny. O sprawienie najlepszego z możliwych prezentów mogą postarać się piłkarze Viktora Skripnika.

Hoffenheim oraz Werder ponownie zamkną kolejkę Bundesligi. Pierwszy gwizdek Guido Winkmanna zaplanowano na godzinę 20:00!

Pobudka z zimowego snu.

Pierwszy mecz po powrocie z urlopów wyszedł lepiej bremeńczykom. Werder pokonał 2:0 Herthę Berlin i dzięki trzem punktom opuścił strefę spadkową Bundesligi. Drużyna zagrała w tym meczu już bez Ludovica Obraniaka, za to z Franco Di Santo, który wrócił po wyleczeniu kontuzji i od razu zdobył dwa gole na wagę zwycięstwa. W weekend swój mecz przegrało TSG 1899 Hoffenheim 1:3 z FC Augsburg. Po udanej jesieni Eugen Polanski i spółka zostali twardo wybudzeni i w ciasnej tabeli mają już tylko sześć punktów przewagi nad Werderem.

Kibice mogą spodziewać się występu Eugena Polanskiego:

Fot: achtzehn99.de
    Sytuacja w tabeli.

Wyżej w Bundeslidze plasują się gospodarze środowego meczu – z 27 punktami są w środku stawki i jeżeli nawiążą jeszcze do dyspozycji z początku sezonu – mogą zapukać do czołówki. Werder Brema o starcie rozgrywek woli zapomnieć. Z dorobkiem 20 oczek przesuwa się powoli w kierunku środka tabeli.

Kontuzje.

Więcej absencji jest w zespole z Bremy. Werder musi sobie poradzić bez pauzującego za nadmiar kartek Zlatko Januzovicia, a także kontuzjowanych Ozcana Yildirima, Malvyna Lorenzena oraz Sebastiana Prodla. Trener Hoffenheim Markus Gisdol musi sobie radzić dłuższy czas bez Niklasa Sule. Poza tą absencją jego drużyna powróciła ze zgrupowania w RPA bez osłabień.

Sebastian Prodl nie pojawi się w środę na boisku:

Fot: laola1.at

Historia.

Poprzednie konfrontacje obu drużyn przemawiają inaczej niż tabela – za Werderem. Drużyna z Bremy tylko raz przegrała z Hoffenheim na poziomie Bundesligi. W 2014 raz pokonała i raz zremisowała z tym rywalem. To, co rzuca się w oczy po analizie historii spotkań to częste podziały punktów i wiele goli. Kibice liczą, że także w środę drużyny urządzą sobie bramkobranie i stworzą interesujący spektakl.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 34. Bicakcić – 8. Santo, 52. Bargfrede

Kartki:   83. Rudy (HOF) – 47. Kroos (BRM), 67. Garcia (BRM), 72. Santo (BRM), 90+3. Bartels (BRM)

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Beck, Strobl, Bicakcić, Kim – Polanski, Schwegler (79' Rudy) – Volland, Firmino, Elyounoussi (65' Schipplock) – Szalai (65' Modeste).

Zmiany: Grahl – Abraham, Rudy, Modeste, Amiri, Schipplock, Salihović.

Werder Brema: Wolf – Gebre Selassie, Galvez, Vestergaard, Garcia – Bargfrede – Fritz, Bartels, Oztunali (46' Kroos) – Selke (81' Sternberg), Di Santo (89' Hajrović).

Zmiany: Casteels – Sternberg, Caldirola, Lukimya, Kroos, Hajrović, Aycicek.

Sędziowie: Guido Winkmann