Lechia – Kaszubia 3:0 (koniec) | Garbarnia – Wiślanie 6:3 (koniec) | Puszcza – Jutrzenka 2:3 (koniec)
Puszcza – Sparta 7:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:0 (3:0)
Kaszubia Kościerzyna
Sobota 07.02.2015, 11:00 • Stadion Miejski, Gdańsk • Spotkania towarzyskie

Lechia wygrała z Kaszubią Kościerzyna 3-0. Był to ostatni sparing gdańszczan przed rundą wiosenną ekstraklasy. W pierwszej połowie spotkanie mogło się podobać, ale po przerwie tempo znacznie spadło. To tyle na dziś, dziękujemy za uwagę. (12:48:16)

90

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania. Nie zanosi się na kolejne bramki. Słaby mecz po zmianie stron.

88
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Wysiecki, na boisku pojawia się Rolbiecki.

87
    Dobry pomysł miał Pawłowski, ale dośrodkował minimalnie za mocno w kierunku Czychowskiego i ten nie zdołał zamknąć akcji.

84
    Podleśny naprawił błąd Rudinilsona, który stracił piłkę we własnym polu karnym. Na szczęście bez konsekwencji.

82
    Raz jeszcze indywidualnie Pawłowski. Ładna akcja środkiem pola, lecz strzał z dwudziestu metrów nad bramką.

81
    Zaskakujące uderzenie Piotrowskiego z dystansu, jednak wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Podleśnego.

79
    Nie trafił czysto w piłkę Pietrowski i oddał niecelny strzał zza pola karnego.

78
    Ambitnie powalczył o piłkę Czychowski, w efekcie czego będzie rzut rożny dla Lechii.

77
    Nie dzieje się nic ciekawego w ostatnich minutach. Lechia, mimo gry o jednego zawodnika mniej, w dalszym ciągu długo utrzymuje się przy piłce.

73
    Po centrze Wesołowskiego główkował Styś, jednak Podleśny nie dał się zaskoczyć.

71
    Cóż, wygląda na to, że Lechia zagra ostatnie dwadzieścia minut w dziesięciu. Nie ma kolejnego zawodnika na ławce.

69
    Buksa udał się już do szatni. "Coś strzeliło" – cytując samego zawodnika.

68
    Jakiegoś urazu doznał Buksa i opuścił już boisko. Przez moment Lechia w osłabieniu.

67
    Nieudane dośrodkowanie Wesołowskiego i bez problemu złapał piłkę Podleśny.

67
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Dawidowski.

66
    Ucierpiał Buksa i ponownie na boisku służby medyczne.

64
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Klawikowski, na boisku pojawia się Rałowiec.

62
    Wrzutka Pawłowskiego i pewnie interweniował na przedpolu Krawcewicz.

61
    Na indywidualną akcję zdecydował się Pawłowski. Drybling do linii końcowej i zablokowany strzał. Rzut rożny dla Lechii.

60
    Ładne przepuszczenie piłki przez Buksę, dzięki czemu zaskakujący strzał z kilku metrów oddał Czychowski. Zdołał to jednak obronić Krawcewicz!

59
    Dośrodkowanie Pawłowskiego i faulowany był przy próbie interwencji golkiper Kaszubii.

58
    Ładny kontratak gospodarzy. Dźwigała wycofał piłkę do Buksy, lecz ten został zablokowany przy próbie strzału. Mamy rzut rożny.

57
    Słupek uratował teraz Lechię! Płaski strzał z narożnika pola karnego oddał Styś.

56
    Z narożnika dośrodkowywał Pawłowski i niewiele zabrakło, a strzał oddałby Garbacik. Ostatecznie w zamieszaniu sytuację wyjaśnili goście.

55
    Obrońcy Kaszubii w ostatniej chwili zablokowali płaską centrę Buksy. Jedynie korner dla Lechii.

55
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Weber, na boisku pojawia się Gdela.

52
    Leży na murawie Powszuk i potrzebuje pomocy medycznej.

51
    Od początku drugiej połowy w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze, jednak nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Garbacik (Lechia Gdańsk).

47
    Groźnie! Płaskie dośrodkowanie Buksy wzdłuż bramki i centymetrów zabrakło, by zamknął akcję Czychowski!

46

Do przerwy zasłużone prowadzenie Lechii 3-0. Kaszubia praktycznie nie zagroziła bramce Łukasza Budziłka. Zapraszamy za kwadrans.

45

44
    Gol dla Lechii!
    Tym razem gospodarze nie zmarnowali już stuprocentowej szansy! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI wykorzystał sytuację praktycznie sam na sam z bramkarzem i z ostrego kąta strzelił do niemal pustej bramki!

43
    Świetne prostopadłe podanie Bruno Nazario, po którym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wiśniewski. Uderzył on jednak za lekko i Krawcewicz spokojnie złapał piłkę!

41
    Zamieszanie w polu karnym Kaszubii. Dwukrotnie obrońcy gości blokowali strzały, najpierw Wiśniewskiego, a chwilę później Vranjesa.

40
    Tym razem lechiści domagali się rzutu karnego po rzekomym faulu na Buksie, jednak sędzia ponownie nie zdecydował się na użycie gwizdka.

39
    Niecelnie uderzał Łuczak, a skwitował to bardzo niecenzuralnym słowem.

39
    I kolejny rzut wolny dla gości. Do bramki Budziłka około czterdzieści metrów.

38
    Colak powalony na murawę w okolicach pola karnego Kaszubii, ale arbiter nakazał grać dalej.

37
    Mnóstwo miejsca na lewej flance miał Leković, ale dośrodkowanie było kompletnie nieudane.

36
    Piłka wybita przed "szenastkę", lecz uderzenie Wysieckiego bardzo niecelne.

35
    Szansa dla gości. Rzut rożny.

33
    Po interwencji Krawcewicza piłka trafiła w słupek, jednak dobitka STOJANA VRANJESA była już skuteczna. Wcześniej to właśnie Bośniak zmarnował "jedenastkę".

33
    Zespół Lechia Gdańsk nie wykorzystał rzutu karnego.

32
    Wiśniewski w mur, ale... ręką dotknął piłki jeden z graczy gości i mamy rzut karny!

31
    Bruno Nazario faulowany i mamy rzut wolny dla Lechii dwadzieścia pięć metrów od bramki gości.

30
    Wrzutka Drzymały i bardzo pewna interwencja Budziłka.

30
    Będzie okazja dla gości. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

29
    Teraz długie podanie Wiśniewskiego do Colaka, ale ten zbyt agresywnie walczył o piłkę o arbiter odgwizdał faul w ataku.

27
    Odważna próba Bruno Nazario. Strzał z około czterdziestu metrów, który nie sprawił jednak kłopotów Krawcewiczowi.

24
    Niecelne prostopadłe podanie Bruno Nazario. Dokładnie pomiędzy Buksę i Colaka.

23
    Tym razem, po stracie Pawłowskiego, z kontratakiem wyszli goście. Centra z lewej strony boiska była jednak bardzo niedokładna.

20
    Mamy bramkę dla gospodarzy. Wrzutkę z prawej strony strzałem z bliskiej odległości wykończył PIOTR WIŚNIEWSKI.

20
    Centra Drzymały z prawego skrzydła, po której strzał z półwoleja oddawał Łuczak. Pewnie obronił jednak Budziłek.

20
    Krótko rozegrany ten korner, jednak dość łatwo stracili piłkę gdańszczanie.

19
    Rajd Colaka prawą flanką i po interwencji obrońcy mamy rzut rożny.

18
    Kolejny atak gospodarzy. Uderzał z dalszej odległości Vranjes, ale piłka zdecydowanie minęła słupek bramki Kaszubii.

17
    Przechwyt Rudinilsona w środku pola. W końcowej fazie akcji piłkę do siatki skierował Colak, jednak wcześniej arbiter dopatrzył się spalonego Wiśniewskiego.

14
    Dośrodkowanie Bruno Nazario z rzutu rożnego, ale łatwo poradzili sobie z nim defensorzy rywali.

13
    Przyjezdni jeszcze bez ofensywnej akcji. Gra toczy się praktycznie czas na ich połowie.

12
    Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Pawłowskiego. Wydawało się, że Krawcewicz spokojnie złapie piłkę, ale popełnił błąd. Do futbolówki dopadł Buksa, momentalnie oddał strzał, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił zawodnik Kaszubii.

10
    Sporo jest niedokładności w pierwszych minutach. Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

8
    Kolejna akcja lewą stroną, jednak tym razem Pawłowskiemu za daleko odskoczyła piłka.

8
    Faulowany przy linii bocznej Pawłowski. Gospodarze krótko rozegrali ten rzut wolny i spokojnie budują atak.

6
    Niezła akcja Colaka! Strzał z narożnika pola karnego minimalnie obok słupka.

6
    W odpowiedzi indywidualnej akcji próbował Łuczak, jednak został łatwo "skasowany" przez obronę Lechii.

5
    Zbyt mocne podanie Pawłowskiego do ofensywnie wbiegającego Lekovicia. Chwila spokoju dla Kaszubii i od bramki grę wznawia Krawcewicz.

5
    Lechia od początku długo utrzymuje się przy piłce, choć głównie na własnej połowie.

2
    Pierwsza szansa dla Lechii. Pawłowski dostał piłkę w polu karnym, ale strzelił z ostrego kąta nad poprzeczką!

2
    Debiutujący dziś Łukasz Budziłek od samego początku krzyczy i podpowiada kolegom z pola.

1

Zawodnicy obu ekip są już na murawie.

Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Początek meczu za około dziesięć minut.

Lechia Gdańsk: Budziłek – Pietrowski, Rudinilson, Gerson, Leković – Buksa, Vranjes, Wiśniewski, Bruno Nazario, Pawłowski – Colak.

Rezerwowi: Podleśny – Garbacik, Dźwigała, Czychowski, Preizner, Jaroszek, Kaszuba, Powszuk.

Kaszubia Kościerzyna: Krawcewicz – Weber, Klawikowski, Wesołowski, Drzymała – Przybyszewski, Rasmus, Wysiecki, Sosnowski, Troka – Łuczak
    .
    Rezerwowi: Kafarski – Styś, Pilch, Rałowiec, Piotrowski, Gdela, Rolbiecki, Dawidowski.

Zapraszamy na relację z meczu Lechia Gdańsk – Kaszubia Kościerzyna do portalu Lajfy.com. Początek w sobotę 7 lutego o godz 11.
    Trener Lechii Jerzy Brzęczek zapowiedział, że w sobotnim meczu zagrają piłkarze, który dostali mniej czasu przeciwko Bytovii. Być może szansę dostanie nowo pozyskany Łukasz Budziłek.

W składzie drużyny z Kościerzyny jest kilku zawodników, którzy powinni kojarzyć kibice Lechii. Są to napastnik Mateusz Łuczak, obrońca Janusz Weber czy bramkarz Mateusz Machola. Cała trójka reprezentowała w przeszłości biało-zielonych.

8 listopada Kaszubia grała ligowy mecz z rezerwami Lechii. Spotkanie odbyło się w Kościerzynie, a gdańszczanie wygrali go 2-1 po bramkach Danileja Aleksicia i Pawła Czychowskiego.

Kaszubia to drużyna zajmująca aktualnie siódme miejsce w tabeli III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej. Podopieczni Pawła Budziwojskiego w rundzie jesiennej zdobyli dwadzieścia pięć punktów.

Nie Bytovia Bytów, a trzecioligowa Kaszubia Kościerzyna będzie ostatnim rywalem Lechii Gdańsk podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. W piątek rano gdański klub poinformował o dodatkowym sparingu.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.