Lechia – Kaszubia 3:0 (koniec) | Garbarnia – Wiślanie 6:3 (koniec) | Puszcza – Jutrzenka 2:3 (koniec)
Puszcza – Sparta 7:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
3:0 (3:0)
Kaszubia Kościerzyna
Sobota 07.02.2015, 11:00 • Stadion Miejski, Gdańsk • Spotkania towarzyskie

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.

Nie Bytovia Bytów, a trzecioligowa Kaszubia Kościerzyna będzie ostatnim rywalem Lechii Gdańsk podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. W piątek rano gdański klub poinformował o dodatkowym sparingu.

Kaszubia to drużyna zajmująca aktualnie siódme miejsce w tabeli III ligi grupy pomorsko-zachodniopomorskiej. Podopieczni Pawła Budziwojskiego w rundzie jesiennej zdobyli dwadzieścia pięć punktów.

8 listopada Kaszubia grała ligowy mecz z rezerwami Lechii. Spotkanie odbyło się w Kościerzynie, a gdańszczanie wygrali go 2-1 po bramkach Danileja Aleksicia i Pawła Czychowskiego.

W składzie drużyny z Kościerzyny jest kilku zawodników, którzy powinni kojarzyć kibice Lechii. Są to napastnik Mateusz Łuczak, obrońca Janusz Weber czy bramkarz Mateusz Machola. Cała trójka reprezentowała w przeszłości biało-zielonych.
    Trener Lechii Jerzy Brzęczek zapowiedział, że w sobotnim meczu zagrają piłkarze, który dostali mniej czasu przeciwko Bytovii. Być może szansę dostanie nowo pozyskany Łukasz Budziłek.

Zapraszamy na relację z meczu Lechia Gdańsk – Kaszubia Kościerzyna do portalu Lajfy.com. Początek w sobotę 7 lutego o godz 11.

Lechia Gdańsk: Budziłek – Pietrowski, Rudinilson, Gerson, Leković – Buksa, Vranjes, Wiśniewski, Bruno Nazario, Pawłowski – Colak.

Rezerwowi: Podleśny – Garbacik, Dźwigała, Czychowski, Preizner, Jaroszek, Kaszuba, Powszuk.

Kaszubia Kościerzyna: Krawcewicz – Weber, Klawikowski, Wesołowski, Drzymała – Przybyszewski, Rasmus, Wysiecki, Sosnowski, Troka – Łuczak
    .
    Rezerwowi: Kafarski – Styś, Pilch, Rałowiec, Piotrowski, Gdela, Rolbiecki, Dawidowski.

Piłkarze powoli kończą rozgrzewkę. Początek meczu za około dziesięć minut.

Zawodnicy obu ekip są już na murawie.

1

2
    Debiutujący dziś Łukasz Budziłek od samego początku krzyczy i podpowiada kolegom z pola.

2
    Pierwsza szansa dla Lechii. Pawłowski dostał piłkę w polu karnym, ale strzelił z ostrego kąta nad poprzeczką!

5
    Lechia od początku długo utrzymuje się przy piłce, choć głównie na własnej połowie.

5
    Zbyt mocne podanie Pawłowskiego do ofensywnie wbiegającego Lekovicia. Chwila spokoju dla Kaszubii i od bramki grę wznawia Krawcewicz.

6
    W odpowiedzi indywidualnej akcji próbował Łuczak, jednak został łatwo "skasowany" przez obronę Lechii.

6
    Niezła akcja Colaka! Strzał z narożnika pola karnego minimalnie obok słupka.

8
    Faulowany przy linii bocznej Pawłowski. Gospodarze krótko rozegrali ten rzut wolny i spokojnie budują atak.

8
    Kolejna akcja lewą stroną, jednak tym razem Pawłowskiemu za daleko odskoczyła piłka.

10
    Sporo jest niedokładności w pierwszych minutach. Zarówno z jednej, jak i z drugiej strony.

12
    Z pozoru niegroźne dośrodkowanie Pawłowskiego. Wydawało się, że Krawcewicz spokojnie złapie piłkę, ale popełnił błąd. Do futbolówki dopadł Buksa, momentalnie oddał strzał, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił zawodnik Kaszubii.

13
    Przyjezdni jeszcze bez ofensywnej akcji. Gra toczy się praktycznie czas na ich połowie.

14
    Dośrodkowanie Bruno Nazario z rzutu rożnego, ale łatwo poradzili sobie z nim defensorzy rywali.

17
    Przechwyt Rudinilsona w środku pola. W końcowej fazie akcji piłkę do siatki skierował Colak, jednak wcześniej arbiter dopatrzył się spalonego Wiśniewskiego.

18
    Kolejny atak gospodarzy. Uderzał z dalszej odległości Vranjes, ale piłka zdecydowanie minęła słupek bramki Kaszubii.

19
    Rajd Colaka prawą flanką i po interwencji obrońcy mamy rzut rożny.

20
    Krótko rozegrany ten korner, jednak dość łatwo stracili piłkę gdańszczanie.

20
    Centra Drzymały z prawego skrzydła, po której strzał z półwoleja oddawał Łuczak. Pewnie obronił jednak Budziłek.

20
    Gol dla Lechii!
    Mamy bramkę dla gospodarzy. Wrzutkę z prawej strony strzałem z bliskiej odległości wykończył PIOTR WIŚNIEWSKI.

23
    Tym razem, po stracie Pawłowskiego, z kontratakiem wyszli goście. Centra z lewej strony boiska była jednak bardzo niedokładna.

24
    Niecelne prostopadłe podanie Bruno Nazario. Dokładnie pomiędzy Buksę i Colaka.

27
    Odważna próba Bruno Nazario. Strzał z około czterdziestu metrów, który nie sprawił jednak kłopotów Krawcewiczowi.

29
    Teraz długie podanie Wiśniewskiego do Colaka, ale ten zbyt agresywnie walczył o piłkę o arbiter odgwizdał faul w ataku.

30
    Będzie okazja dla gości. Rzut wolny z bocznego sektora boiska.

30
    Wrzutka Drzymały i bardzo pewna interwencja Budziłka.

31
    Bruno Nazario faulowany i mamy rzut wolny dla Lechii dwadzieścia pięć metrów od bramki gości.

32
    Wiśniewski w mur, ale... ręką dotknął piłki jeden z graczy gości i mamy rzut karny!

33
    Zespół Lechia Gdańsk nie wykorzystał rzutu karnego.

33
    Po interwencji Krawcewicza piłka trafiła w słupek, jednak dobitka STOJANA VRANJESA była już skuteczna. Wcześniej to właśnie Bośniak zmarnował "jedenastkę".

35
    Szansa dla gości. Rzut rożny.

36
    Piłka wybita przed "szenastkę", lecz uderzenie Wysieckiego bardzo niecelne.

37
    Mnóstwo miejsca na lewej flance miał Leković, ale dośrodkowanie było kompletnie nieudane.

38
    Colak powalony na murawę w okolicach pola karnego Kaszubii, ale arbiter nakazał grać dalej.

39
    I kolejny rzut wolny dla gości. Do bramki Budziłka około czterdzieści metrów.

39
    Niecelnie uderzał Łuczak, a skwitował to bardzo niecenzuralnym słowem.

40
    Tym razem lechiści domagali się rzutu karnego po rzekomym faulu na Buksie, jednak sędzia ponownie nie zdecydował się na użycie gwizdka.

41
    Zamieszanie w polu karnym Kaszubii. Dwukrotnie obrońcy gości blokowali strzały, najpierw Wiśniewskiego, a chwilę później Vranjesa.

43
    Świetne prostopadłe podanie Bruno Nazario, po którym w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wiśniewski. Uderzył on jednak za lekko i Krawcewicz spokojnie złapał piłkę!

44
    Tym razem gospodarze nie zmarnowali już stuprocentowej szansy! BARTŁOMIEJ PAWŁOWSKI wykorzystał sytuację praktycznie sam na sam z bramkarzem i z ostrego kąta strzelił do niemal pustej bramki!

45

Do przerwy zasłużone prowadzenie Lechii 3-0. Kaszubia praktycznie nie zagroziła bramce Łukasza Budziłka. Zapraszamy za kwadrans.

46

47
    Groźnie! Płaskie dośrodkowanie Buksy wzdłuż bramki i centymetrów zabrakło, by zamknął akcję Czychowski!

48
    Żółtą kartkę otrzymuje Garbacik (Lechia Gdańsk).

51
    Od początku drugiej połowy w posiadaniu piłki utrzymują się gospodarze, jednak nie przekłada się to na sytuacje bramkowe.

52
    Leży na murawie Powszuk i potrzebuje pomocy medycznej.

55
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Weber, na boisku pojawia się Gdela.

55
    Obrońcy Kaszubii w ostatniej chwili zablokowali płaską centrę Buksy. Jedynie korner dla Lechii.

56
    Z narożnika dośrodkowywał Pawłowski i niewiele zabrakło, a strzał oddałby Garbacik. Ostatecznie w zamieszaniu sytuację wyjaśnili goście.

57
    Słupek uratował teraz Lechię! Płaski strzał z narożnika pola karnego oddał Styś.

58
    Ładny kontratak gospodarzy. Dźwigała wycofał piłkę do Buksy, lecz ten został zablokowany przy próbie strzału. Mamy rzut rożny.

59
    Dośrodkowanie Pawłowskiego i faulowany był przy próbie interwencji golkiper Kaszubii.

60
    Ładne przepuszczenie piłki przez Buksę, dzięki czemu zaskakujący strzał z kilku metrów oddał Czychowski. Zdołał to jednak obronić Krawcewicz!

61
    Na indywidualną akcję zdecydował się Pawłowski. Drybling do linii końcowej i zablokowany strzał. Rzut rożny dla Lechii.

62
    Wrzutka Pawłowskiego i pewnie interweniował na przedpolu Krawcewicz.

64
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Klawikowski, na boisku pojawia się Rałowiec.

66
    Ucierpiał Buksa i ponownie na boisku służby medyczne.

67
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Łuczak, na boisku pojawia się Dawidowski.

67
    Nieudane dośrodkowanie Wesołowskiego i bez problemu złapał piłkę Podleśny.

68
    Jakiegoś urazu doznał Buksa i opuścił już boisko. Przez moment Lechia w osłabieniu.

69
    Buksa udał się już do szatni. "Coś strzeliło" – cytując samego zawodnika.

71
    Cóż, wygląda na to, że Lechia zagra ostatnie dwadzieścia minut w dziesięciu. Nie ma kolejnego zawodnika na ławce.

73
    Po centrze Wesołowskiego główkował Styś, jednak Podleśny nie dał się zaskoczyć.

77
    Nie dzieje się nic ciekawego w ostatnich minutach. Lechia, mimo gry o jednego zawodnika mniej, w dalszym ciągu długo utrzymuje się przy piłce.

78
    Ambitnie powalczył o piłkę Czychowski, w efekcie czego będzie rzut rożny dla Lechii.

79
    Nie trafił czysto w piłkę Pietrowski i oddał niecelny strzał zza pola karnego.

81
    Zaskakujące uderzenie Piotrowskiego z dystansu, jednak wysoko nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Podleśnego.

82
    Raz jeszcze indywidualnie Pawłowski. Ładna akcja środkiem pola, lecz strzał z dwudziestu metrów nad bramką.

84
    Podleśny naprawił błąd Rudinilsona, który stracił piłkę we własnym polu karnym. Na szczęście bez konsekwencji.

87
    Dobry pomysł miał Pawłowski, ale dośrodkował minimalnie za mocno w kierunku Czychowskiego i ten nie zdołał zamknąć akcji.

88
    Zmiana w drużynie Kaszubia Kościerzyna: z boiska schodzi Wysiecki, na boisku pojawia się Rolbiecki.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta spotkania. Nie zanosi się na kolejne bramki. Słaby mecz po zmianie stron.

90

Lechia wygrała z Kaszubią Kościerzyna 3-0. Był to ostatni sparing gdańszczan przed rundą wiosenną ekstraklasy. W pierwszej połowie spotkanie mogło się podobać, ale po przerwie tempo znacznie spadło. To tyle na dziś, dziękujemy za uwagę. (12:48:16)