Cagliari – Hellas Verona 1:2 (koniec) | Atalanta – Sampdoria 1:2 (koniec) | US Palermo – Empoli 0:0 (koniec)
Sassuolo – Lazio 0:3 (koniec) | Genoa – Parma 0:0 (poz.) | Cesena – Udinese 1:0 (koniec)
Inter – Fiorentina 0:1 (koniec) | Torino – Napoli 1:0 (koniec)
Inter Mediolan
0:1 (0:0)
ACF Fiorentina
Niedziela 01.03.2015, 18:15 • San Siro, Mediolan • Włoska Serie A

Inter Mediolan przegrywa przed własną publicznością z ACF Fiorentiną 0:1. Jedyną bramkę, dzisiejszego późnego popołudnia zdobył rezerwowy Mohamed Salah. Inter był lepszy z gry, a w końcowych fragmentach meczu zdominował boiskowe poczynania. Piłka jednak do bramki wpadła tylko raz i wobec tego, to goście wywożą z San Siro komplet oczek. Dziękujemy za wspólne emocje! (20:11:32)

90+6

90+5
    Fiorentina broni się całą drużyną, Inter nie bardzo ma pomysł, jak to "przeskoczyć".

90+4
    Jeszcze 120 sekund szans dla gospodarzy i walki o przetrwanie Fiorentiny.

90+2
    Stały fragment gry nic nie przyniósł – atakujący gracze Interu złamali linię ostatniego obrońcy.

90+2
    Neto z najwyższym trudem przenosi piłkę na rzut rożny, po główce Palacio! Kolejne, świetne dośrodkowanie Shaqiriego!

90+2
    Dwie minuty już upłynęły. Nic nie zmienia się obraz gry, Inter próbuje odmienić mecz.

90
    6 minut doliczone przez sędziego. Mieliśmy sporo przerw, więc decyzja pana Massy wydaje się uzasadniona.

90
    W ofensywie przewinili gospodarze.

88
    Częściej w posiadaniu piłki Inter i to podopieczni Manciniego dyktują warunki gry. Czy zdążą jednak przed upływem czasu?

86
    Brozović napomniany za protesty.

86
    Coraz mniej czasu. Fiorentina zepchnięta do defensywy.

85
    Mały bilard w polu karnym, kończy wszystko niecelnym uderzeniem Juan.

85
    Shaqiri wywalczył rzut rożny. Inter wie, że gra w przewadze i zrobi wszystko, by odmienić losy meczu.

84
    Ależ z piłką napędził się Palacio, ale zabrakło celności w wykończeniu! Argentyńczyk zwiódł dwójkę rywali, po czym uderzył tuż obok słupka!

83
    Tomović ma założony kołnierz ortopedyczny i jest znoszony na noszach. Fiorentina będzie musiała kończyć to spotkanie w dziesiątkę, bowiem przed momentem wykorzystała limit zmian...

81
    Mamy chwilową przerwę w grze. Ucierpiał jeden z graczy.

81
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Aquilani, na boisku pojawia się Vargas.

79
    Inter bił korner, ale za głębokie dośrodkowanie sprawiło, że grę od bramki wznowi Neto.

77
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Santon, na boisku pojawia się D'Ambrosio.

77
    Szybka odpowiedź Violi i pewnie płaskie uderzenie broni Handanović.

76
    Aj! To mogło być wyrównanie! Po dośrodkowani Shaqiriego z rzutu wolnego, ładną główką popisał się Vidić, ale po akcji rezerwowych pewnie interweniował Neto.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Inter ma przewagę, ale nie potrafi jej udokumentować zdobyczą bramkową.

72
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Kovacić, na boisku pojawia się Palacio.

72
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Diamanti, na boisku pojawia się Joaquin.

70
    Mocno bite dośrodkowanie Shaqiriego i trudna, ale pewna interwencja Neto niemalże na linii bramkowej.

69
    Uwaga, bo może być groźnie. Rzut wolny dla Interu na wysokości pola karnego.

69
    Diamanti fauluje blisko linii pola karnego i ogląda żółtą kartkę.

67
    Pierwszy raz pokazał się Shaqiri. Płaskie uderzenie, z którym poradził sobie Neto.

65
    Zmiana w drużynie Inter Mediolan: z boiska schodzi Podolski, na boisku pojawia się Shaqiri.

63
    Przewaga Interu w posiadaniu piłki, ta rozgrywana głównie na połowie Violi, ale gospodarze nie potrafią zbliżyć się w okolice pola karnego rywali.

61
    Dziewiętnasty faul odgwizdany w tym spotkaniu przez pana Massę. Tym razem przewinili gospodarze.

59
    Zaciekle atakują teraz gospodarze. Najpierw Icardi domagał się podyktowania jedenastki, a chwilę później, Podolski niecelnie uderzał sprzed pola karnego.

58
    Zobaczymy, jak odpowiedzą gospodarze. Póki co, jakby nieco zaszokowani boiskowymi wydarzeniami.
    Mohamed SALAH - 0:1

55
    Gol dla Fiorentiny!

Miał nosa Montella wpuszczając na boisko MOHAMEDA SALAHA, w miejsce kontuzjowanego Babacara. Handanović niefortunnie interweniuje po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, wypuszcza piłkę z rąk, a w polu karnym dopada do niej wspomniany Salah i otwiera wynik meczu!

53
    Nie udało się zagrozić bramce gospodarzy po tym stałym fragmencie.

53
    Juan ukarany za brzydki faul na Aquilanim. Fiorentina będzie miała rzut wolny w odległości około 35. metrów od bramki Handanovicia.

50
    Obie ekipy niezwykle zdeterminowane od początku drugiej części. Sporo przewinień.

50
    Vidić ląduje w sędziowskim notesie.

49
    Ilicić sprawdził czujność Handanovicia. Płaskie uderzenie pewnie wyłapane przez golkipera z Mediolanu.

48
    Szybkie rozegranie, ale nie udało się przedrzeć lewym skrzydłem.

48
    Rzut wolny dla Interu w środku pola.

46

Do przerwy Inter Mediolan remisuje bezbramkowo z ACF Fiorentiną. Oglądamy niezłe zawody i uczciwie trzeba przyznać, że po pierwszych 45 minutach, to gospodarze są drużyną lepszą. Mamy nadzieję, że w drugiej połowie rozwiąże się nam worek z bramkami. Zapraszamy za kwadrans!

45+1

45
    Symboliczną minutę dłużej potrwa pierwsza część spotkania.

45
    Za chwilę przekonamy się, ile do regulaminowego czasu dołoży pan Massa.

43
    Zmiana w drużynie ACF Fiorentina: z boiska schodzi Babacar, na boisku pojawia się Mohamed Salah.

43
    Babacar ma kolejny raz kłopoty ze zdrowiem. Zdaje się, że teraz konieczna będzie już zmiana.

42
    Prostopadłe podanie w kierunku Babacara, jednak na skraju pola karnego dobrze interweniował Handanović.

40
    Dośrodkowanie Podolskiego, próba przedłużenia głową w polu karnym, ale w górę powędrowała chorągiewka asystenta – spalony.

39
    Kovacić powalony przez Rodrigueza. Wszystko działo się w okolicach 35. metra.

38
    Inter z minuty na minutę powiększa przewagę. Podopieczni Manciniego konstruują kolejny atak pozycyjny.

37
    Poza linią boczną Babacar, który ucierpiał w jednym, z wcześniejszych starć.

35
    A teraz, Inter błyskawicznie wrócił pod pole karne rywali. Guarin w swoim stylu ograł dwóch graczy Violi, po czym z 18. metra kropnął tuż obok słupka!

35
    Za krótkie dośrodkowanie i na bliższym słupku sytuację wyjaśniają obrońcy Fiorentiny.

34
    Kovacić wywalczył rzut rożny.

33
    Za głębokie dośrodkowanie Aquilaniego i Handanović przejmuje bezpańską piłkę.

33
    W środku boiska poturbowany Ilicić.

32
    Szybki atak środkiem boiska Interu, pada tam jeden z gospodarzy, lecz arbiter Massa nie przerywa gry.

31
    Tomović ładnie przedarł się na prawej flance, miękko dośrodkował w pole karne, piłka spadła pod nogi Pasquala, który huknął panu Bogu w okno.

26
    Mediolańczycy bili rzut wolny, ale zabrakło precyzyjnego dośrodkowania.

26
    Pierwsza indywidualna kara w dzisiejszym spotkaniu. Żółtą kartką, za faul napomniany Aquilani.

25
    Za głębokie dośrodkowanie w pole karne i piłkę wygarnął Neto.

25
    Ładna, zespołowa akcja gości, ale defensywa Interu spisała się tak, jak oczekiwał tego Mancini.

20
    Ależ fenomenalna akcja Guarina na prawym skrzydle. Pomocnik Interu ograł dwójkę rywali, wbiegł w pole karne wzdłuż linii końcowej, ale przed bramką nie było żadnego, z jego partnerów.

19
    Środkiem próbował Inter, jednak zamiary rywali dobrze odczytał Diamanti.

17
    Kompletnie nieudane rozegranie tego stałego fragmentu gry. Rywale próbowali odgryźć się kontratakiem, ale świetnie na przedpolu interweniował Handanović! W pole karne dogrywał Pasqual, a Babacarowi zabrakło centymetrów, by zmienić tor lotu piłki!

16
    Rzut rożny dla Interu Mediolan.

15
    Kwadrans gry za nami. W ostatnich fragmentach meczu, piłka rozgrywana głównie w środkowej strefie. Obie ekipy konsekwentnie trzymają się planu taktycznego.

13
    Jak na razie, oglądamy wyrównane widowisko.

10
    Diamanti próbował bezpośrednio zaskoczyć Handanovicia, ale ten był dobrze ustawiony i skutecznie odbił futbolówkę do boku!

9
    Przewinienie Medela na Iliciciu w okolicach 20. metra. Będzie groźnie.

8
    Teraz piłka od dłuższej chwili w posiadaniu Fiorentiny. Zobaczymy, co wyjdzie z tego ataku pozycyjnego.

5
    Inter wywalczył rzut wolny przy linii bocznej. Za krótkie dośrodkowanie i piłkę przejmują rywale.

4
    Kurtić przedzierał się na prawej flance, ale szybko został podwojony i stracił futbolówkę.

2
    Inter próbuje zdominować środek pola. Wysoki pressing przyjezdnych.

1
    Od środka zaczęli goście, ubrani dziś na biało. Inter na czarno-niebiesko.

1

Obie ekipy już na płycie boiska. Za chwilę Davide Massa rozpocznie zawody.

Kilka minut dzieli nas od pierwszego gwizdka sędziego.

Inter Mediolan: Handanović – Campagnaro, Vidić, Juan, Santon – Guarin, Medel, Brozović – Kovacić – Icardi, Podolski.
    Rezerwowi: Andreolli, Palacio, Kuzmanović, Obi, Dodo, Ranocchia, Felipe, Puscas, Carrizo, D'Ambrosio, Hernanes, Shaqiri.

ACF Fiorentina: Neto – Tomović, Savić, Rodriguez, Pasqual – Kurtić, Badelj, Aquilani – Diamanti, Babacar, Ilcić.
    Rezerwowi: Richard, Vargas, Pizarro, Gilardino, Joaquin, Borja Valero, Lezzerini, Marcos Alonso, Rosati, Lazzari, Rosi, Mohamed Salah.

Sędziowie: D. Massa – Vuoto, Preti, Ranghetti..

Czy zatem któraś z drużyn zakończy passę bez porażek, a może będziemy świadkami remisu? Przekonajcie się Państwo o tym razem z Lajfy.com!

Inter ma trzy zwycięstwa z rzędu. Mediolańczycy odprawili kolejno Palermo, Atalantę i wreszcie w ostatniej kolejce 2:1 Cagilari. Fiorentina jest niepokonana od siedmiu spotkań. W ostatnim zremisowała 1:1 z Torino.

Fiorentina jest piąta, ale nie sposób ukryć, że i to nie szczyt marzeń. Podopieczni Montelli mają w dorobku 39 punktów. Wydaje się, że szczytem możliwości dla Fiorentiny w tym sezonie będzie walka o czołową trójkę. Do trzeciego Napoli tracą sześć punktów, do drugiej Romy dziewięć. Liderujące Juve uciekło aż na 18 "oczek".

Obie ekipy w tym sezonie grają poniżej swoich oczekiwań. Inter zgromadził zaledwie 35 punktów i jest na ósmej pozycji. Dla graczy z Mediolanu oznacza to zaciekłą walkę o byt w europejskich pucharach. W chwili obecnej do bram Europy, Inter traci cztery punkty. Mowa tu o Lidze Europy, bowiem do Champions League należy odrobić już 10 "oczek".

W 25. kolejce Serie A dojdzie do starcia dwóch wielkich, piłkarskich firm. Inter Mediolan skrzyżuje rękawice z ACF Fiorentiną. Początek meczu o godzinie 18:00.