Termalica – GKS K. 1:0 (koniec) | Arka – GKS T. 4:0 (koniec) | Wigry – Pogoń Sdl. 2:0 (koniec)
Arka Gdynia
4:0 (0:0)
GKS Tychy
Niedziela 08.03.2015, 12:30 • Stadion Miejski, Gdynia • Fortuna 1 Liga

Dziękuję i zapraszam na pozostałe relacje w serwisie lajfy.com.

Żegna się z Państwem, Norbert Sinkiewicz. (14:25:51)

MVP meczu został Patrik Lomski, który zaliczył świetne wejście na boisku. Pojawił się na murawie w zaledwie 69. minucie tego meczu i przez ten czas zdążył popisać się asystą oraz bramką.

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęli rundę wiosenną zawodnicy Arki Gdynia. Gracze z Pomorza pewnie dzisiaj pokonali 4:0 GKS Tychy. Pierwsza połowa z lekką przewagą gospodarzy, ale zdecydowanie brakowało sytuacji strzeleckich. Najważniejszą sytuację tej pierwszej części meczu i wydaje się całego meczu była nieco pochopna czerwona kartka dla Omicia. Po przerwie Arka szybko zdobyła pierwszą bramkę, a to otworzyło nam worek z bramkami w tym spotkaniu. W drugiej połowie gospodarze pokazali naprawdę bardzo dobrą grę, a za to GKS Tychy raczej niczym w dniu dzisiejszym nie zachwycił.

90+3

90+3
    Dobiega końca doliczony czas tego meczu. Kowalczykowi jeszcze udało się przechwycić piłkę na połowie rywala, ale doświadczony gracz ekipy z Tych szybko został podwojony i futbolówkę stracił.

90+2
    Arka spokojnie utrzymuje się przy piłce na własnej połowie i już nawet nie próbuje zaatakować. Po co się przemęczać przy takim wyniku i jeszcze ryzykować kontuzje? Mądra gra gospodarzy.

90
    Trzy dodatkowe minuty doliczył nam sędzia do tego spotkania.

89
    Druga połowa zdecydowanie pod dyktando gospodarzy. Można było się spodziewać, że zdobycie pierwszej bramki dla Arki będzie najtrudniejsze, a później pójdzie o wiele łatwiej i rzeczywiście tak jest. Gol Da Silvy z rzutu karnego otworzył nam worek z bramkami.

88
    Gol dla Arki!
    Świetnym długim przerzutem na prawe skrzydło popisał się Sobieraj. Adresatem tego dogrania był Marcus Da Silva, który pod linią końcową ze spokojem popatrzył i zagrał w pole karne. Przyrowski odbił futbolówkę przed siebie, ale akurat tam był PATRIK LOMSKI, który pewnie zdobył czwartą bramę! Pogrom!

87
    Kowalczyk zaatakował lewym skrzydłem. Próbował dogrywać po ziemi w pole karne i szukać tym dograniem adresata, ale ostatecznie defensorzy Arki wyjaśnili sytuację.

86
    Arka cały czas w natarciu. Co chwilę gospodarze próbują prawą, bądź lewą stroną, ale takie próby nie przynoszą wymiernego efektu.

85
    Gra od kilku minut ciągle toczy się na połowie GKS Tychy. Obraz tego meczu aktualnie przypomina pierwszą połowę – sporo walki, brak precyzji, mnóstwo błędów indywidualnych.

84
    Ostatnia zmiana w tym meczu. Za Nalepę wszedł Gałecki.

83
    Zmiana szykuje nam się w Arce Gdynia.

82
    Kapitalne bezpośrednie uderzenie pokazał nam z rzutu wolnego Warcholak. Piłka zmierzała gdzieś pod poprzeczkę, ale akurat w tym miejscu stał Przyrowski i z takim strzałem musiał sobie poradzić.

81
    Stolc zszedł z piłką do środka i został sfaulowany. Szansa dla gospodarzy na dokładne dośrodkowanie w pole karne.

80
    A teraz indywidualna akcja Radzewicza. Bardzo ładnie na małym obszarze poradził sobie rywalem, oddał uderzenie z około 16. metra, ale niecelne.

79
    Efektownym dryblingiem na lewym skrzydle popisał się Kosiec, któremu udało się minąć dwóch rywali, a trzeciego chciał minąć ruletką, ale to już było za dużo...