Tarnovia – Jarota 2:1 (koniec) | Warta – Centra 2:0 (koniec) | Soła – Beskid 2:0 (koniec)
Czaniec – Odra O. 0:4 (koniec) | Wisła II – Garbarnia 1:1 (koniec) | Górnik Wes. – Skra 0:2 (koniec)
Rekord – Ruch Z. 0:0 (koniec) | Piast II – Polonia Ł. 4:1 (koniec) | Włocłavia – Unia Sw. 0:3 (koniec)
LKS Czaniec
0:4 (0:2)
Odra Opole
Środa 29.04.2015, 17:00 • Czaniec, ul. Zagłębocze 9 • 3 Liga

Witamy wszystkich sympatyków piłki nożnej. Dzisiaj przeprowadzimy dla Was relację z bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania 29 kolejki III ligi opolsko-śląskiej, pomiędzy zespołami LKS Czaniec i Odrą Opole. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gospodarze to jedenasta siła ligi, która w dotychczas rozegranych 27 spotkaniach, zgromadziła 40 punktów, strzelając 29 i tracąc 33 bramki. Opolanie to lider tabeli i najpoważniejszy kandydat do awansu do II ligi. Odra po 28 rozegranych spotkaniach ma na swoim koncie 64 punkty i bilans bramkowy 62 do 27.

Obie drużyny mierzą się po raz czwarty w historii. W seznie 2012/2013 w Opolu wygrała Odra 3:1, podobnie jak w Czańcu z tym, że na wyjeździe Opolanie zainkasowali LKSowi cztery gole, nie tracąc żadnego. Jesienią tego sezonu, LKS Czaniec zdobył pierwszy punkt w historii rywalizacji obu zespołów, remisując w Opolu 2:2. Do przerwy Czaniec prowadził 2:0.

Do minionej soboty, remis Odry z Czańcem u siebie, był jedyną stratą punktów Opolan przed własną publicznością. W ostatniej kolejce, komplet punktów z Opola zdołał wywieźć zespół GKS 1962 Jastrzębie, wygrywając 1:0. Była to także pierwsza porażka w tym roku Odry.

LKS Czaniec natomiast, mierzył się w sobotę z wiceliderem, Polonią Bytom na wyjeździe. Do przerwy, ku zaskoczeniu wszystkich karty rozdawali goście, którzy mogli spokojnie prowadzić przynajmniej dwoma bramkami, ale razili nieskutecznością. Po przerwie Polonia ruszyła do ofensywy i w ciągu 7 minut zapewniła sobie zwycięstwo, ostatecznie wygrywając 4:0.

Oba zespoły mają więc sporo do udowodnienia i mamy nadzieję zobaczyć dzisiaj bardzo dobre widowisko. Bukmacherzy nie mają wątpliwości i stawiają jednoznacznie na gości, płacąc 1,45zł za każdą postawioną złotówkę na Odrę. Jeśli ktoś postawi na Czaniec to może zgarnąć aż 5,03zł. Naszym zdaniem Odra jest faworytem, ale jeśli LKS Czaniec zagra przez cały mecz tak jak w pierwszych 45 minutach w Bytomiu to możemy być dzisiaj świadkami sensacji.

Bądźcie więc z nami i śledźcie relację z dzisiejszego meczu. Zaczynamy o godzinie 17.00! Ale kilkanaście minut przed startem meczu będziemy informować między innymi o składach w jakich oba zespoły rozpoczną dzisiejszy mecz i nie tylko!

Do startu meczu jeszcze około 20 minut, a my mamy dla Was już pełne składy obu zespołów:

LKS Czaniec: Płoskonka- Gruszka, Gola, Kurpios, Łoś- Waligóra, Nagi, Fabisiak- Rzeszutko, Gołuch- Praciak
    Rezerwowi: Kawaler, Hałat, Kwaśniewski, Sobas, Grzech, Żak

Odra Opole: Weinzettel, Droszczak, Brusiło, Gawron, Abramowicz, M.Gancarczyk, Ałdaś, W.Gancarczyk, J.Gancarczyk, K.Gancarczyk, Gładkowski
    Rezerwowi: Wichman, Copik, Flejterski, Cieluch, Niemczyk, Wolny, Kiełbasa

Sędziowie: Piotr Bielecki- Damian Synówka, Antoni Górny.

LKS Czaniec zagra dzisiaj na pomarańczowo, goście na biało. Za chwilę zaczynamy dzisiejszy mecz!

1

2
    Dzisiejszy mecz pokaże jak mocny mentalnie jest zespół z Opola. Lider tabeli przegrał w sobotę po raz pierwszy w tym roku i dzisiaj musi pokazać swoją wartość jeśli chce wywieźć z Czańca komplet punktów. Gospodarze natomiast nie mają nic do stracenia i też chcą pokazać, że trzeba się z nimi liczyć. Zapowiada się więc ciekawy mecz!

4
    Czaniec od początku na połowie gości.

6
    Rzeszutko wszedł teraz w pole karne sam na sam i był ewidentnie podcinany przez obrońce gości, Pan Bielecki nie użył jednak gwizdka. Mamy więc pierwszą kontrowersję, a Czaniec zalicza udany początek meczu.

8
    Teraz Praciak zza pola karnego, ale wysoko nad poprzeczką.

9
    Rzut rożny dla Odry Opole.

10
    Obrońcy wybijają piłkę ale na kolejny rzut rożny.

11
    Teraz już dobrze wybili obrońcy Czańca i próbowali wyprowadzić od razu kontr atak, jednak Gruszka zagrał za mocno.

13
    Jak na razie nie wiele dzieje się na boisku. Czaniec ma mecz pod kontrolą, ale Opolanie coraz częściej dochodzą do głosu.

15
    Odra miała teraz pierwszą swoją szansę. Po wrzucie z autu, główkował napastnik gości nad bramką.

16
    Teraz rzut rożny będzie miał Czaniec.

17
    Dobre dośrodkowanie Fabisiaka jednak najwyżej w polu karnym wyskoczył Weinzettel i wypiąstkował piłkę. Przejął ją jeszcze Nagi ale nie zdołał uzyskać pożytku ze swojej akcji i stracił futbolówkę.

18
    Rzeszutko szukał prostopadłym podaniem Nagiego, jednak ten drugie nie zrozumiał jego intencji i piłkę przejął bramkarz Odry.

20
    Będzie rzut rożny dla Opolan.

21
    Piłką prosto w twarz dostał teraz Waligóra blokując groźny strzał gracza Odry. Chwilę leżał na boisku, ale już wraca do gry.

22
    Odra wychodziła teraz z kontrą, ale Waligóra faulem powstrzymał Gładkowskiego. Sędzia nie pokazał kartki.

23
    Po okresie przewagi Czańca, w ostatnich 10 minutach więcej z gry mają goście. Teraz będą mieli kolejny rzut rożny.

24
    Dobra interwencja Płoskonki i gra przenosi się do środka pola.

26
    Łoś dośrodkowywał z rzutu wolnego jednak dobrze bramkarz gości.

28
    Rzut rożny dla gości.

29
    Pewnie łapie piłkę Płoskonka.

31
    Rrzeszutko miał piłkę na piątym metrze i wyłożył ją na 16-metr do Gruszki, a ten huknął minimalnie obok słupka! Gospodarze mieli jak na razie najlepszą okazję.

32
    Teraz Odra będzie wykonywać kolejny corner. Mecz się nam powoli rozkręca.

33
    Dobra interwencja Nagiego.

35
    Odra kontroluje to spotkanie, a Czaniec próbuje kontrować. Jak na razie oglądamy mało strzałów na bramkę.

35
    Gol dla Odry!
    Moment nieuwagi gospodarzy, z lewej strony wszedł w pole karne pomocnik gości i zagrał po ziemi w pole karne. Na długim słupku całą akcję zamknął Janusz Gancarczyk i dał prowadzenie gościom.

37
    Goście od dobrych kilkunastu minut mają przewagę i udokumentowali okres lepszej gry bramką. Przed Czańcem teraz moment prawdy. Podopieczni Mariusza Wójcika po dobrych 15 minutach ewidentnie są teraz zagubieni.

41
    Będzie rzut karny dla Odry Opole!

42
    Karnego pewnie wykonuje Waldemar Gancarczyk. Karne sprokurował Waligóra, ale było tam sporo wątpliwości. Nie ma jednak o czym mówić. Odra zadaje drugi cios i może teraz grać spokojnie.

43
    Czaniec jest jak na razie bezbarwny. Odra też nie gra nic wielkiego, ale potrafiła wykorzystać swoje okazje i ma ten mecz pod całkowitą kontrolą.

45
    Sędzia doliczył minutę, a dzisiejszy mecz ogląda w Czańcu około 150 widzów.

45+1
    Fabisiak próbował zza pola karnego ale nad bramką.

45+1

Zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Czaniec grał w niej zaledwie przez 15 minut, przez resztę spotkania dominowali goście co udokumentowali dwoma trafieniami. Czy to zabiło nam emocje w drugiej połowie? Oby nie, liczymy że gospodarze spróbują jeszcze zaatakować.

46

46
    Mamy jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Waligóra, a na nim melduje się Grzech. Czy to odmieni coś w tym meczu?

47
    W polu karnym faulowany był Praciak jednak sędzia znów nie użył gwizdka. Z naszej perspektywy wydawało się, że powinien być karny dla Czańca.

48
    Praciak przyjmował piłkę w polu karnym jednak ta mu odskoczyła. Czaniec zmotywowany od początku drugiej części gry.

48
    Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Rzeszutko przerwał kontrę gości i został upomniany przez sędziego.

51
    Teraz Gruszka faulował Gancarczyka i otrzymał upomnienie.

53
    Perfekcyjnie wykonany rzut wolny i Gawron, głową pokonuje Płoskonkę. Piłka odbiła się jeszcze od słupka. Chyba mamy już po meczu.

55
    Jeśli Czaniec nie zacznie grać to może się skończyć pogromem. Odra cały czas w natarciu.

58
    Pierwsza zmiana w zespole gości. Boisko opuszcza KrzysztofGancarczyk, a na nim melduje się Copik. Zmiana także u gospodarzy, boisko opuszcza Gołuch, a zastępuje go Hałat. Boisko opuszcza też Gruszka, a w jego miejsce Kwaśniewski.

61
    Odra kontroluje to spotkanie, a Czaniec ma 30 minut na to aby wyjść z twarzą z tego meczu.

64
    Sobas na boisku zastępuje Fabisiaka.

67
    Kolejna zmiana u goście, na boisko wchodzi Niemczyk za Ałdasia.

68
    Prostopadłą piła ze środka pola do Janusza Gancarczyka, a ten nie marnuje takiej szansy i w sytuacji sam na sam pokonuje Płoskonkę.

70
    Odra zatem pewnie prowadzi w Czańcu, a Janusz Gancarczyk jest prawdziwym katem gospodarzy. W obu spotkaniach tego sezonu zdobył 4 gole w meczach z Czańcem.

71
    Boisko opuszcza bohater meczu, Janusz Gancarczyk, a na boisku pojawia się Mateusz Cieluch.

74
    Ostatnia zmiana u gości. Za Gładkowskiego wchodzi Wolny.

75
    Czaniec czeka już na końcowy gwizdek, a goście są już myślami przy sobotnim meczu z Grunwaldem.

75
    Cieluch ukarany teraz żółtą kartką.

77
    Czaniec próbuje złożyć jakąś akcję ale kompletnie nic im dzisiaj nie wychodzi.

78
    Świetną okazję do kontry mieli gospodarze, ale Kwaśniewski nie dokładnie zagrywał do Nagiego.

80
    Teraz Hałat miał piłkę na 16 metrze ale nie zauważył lepiej ustawionego Nagiego i stracił piłkę.

82
    Czaniec ma teraz najlepszy okres w meczu, czy zdobędzie chociaż honorową bramkę?

84
    Kibice już powoli opuszczają stadion, a my czekamy na zakończenie tego spotkania.

85
    Adrian Droszczak zobaczył żółty kartonik. Będzie wolny dla Czańca.

87
    Sobas zdecydował się na strzał z okolicy 25 metrów i trafił w poprzeczkę!