Stal Rz. – Orzeł P. 1:1 (koniec) | Orlęta – Biała Podlaska 4:0 (koniec) | Sokół – Stal K. 2:1 (koniec)
Karpaty K. – Izolator 1:0 (koniec) | Jarosław – Wólczanka 3:3 (koniec) | Resovia – Avia 2:2 (koniec)
Lublinianka – Motor 0:3 (koniec)
Resovia
2:2 (1:2)
Avia Świdnik
Środa 20.05.2015, 17:10 • Stadion Resovii, Rzeszów • 3 Liga lubelsko - podkarpacka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Przed nami spotkanie 31 kolejki III ligi grupy podkarpacko-lubelskiej w którym Resovia Rzeszów podejmować będzie na własnym stadionie Avie Świdnik.

Starcie to szczególnie ważne jest dla Resoviaków. Wciąż nie tracą nadziei na zajęcie pierwszego miejsca i awans do barażów o 2 ligę. W tej chwili do prowadzących Karpat i rywala zza miedzy Stali tracą 3 oczka. Aby wywrzeć na nich presje nie mogą sobie pozwolić więc na żadną wpadkę. Avia ma już wyjaśnioną sytuację. Zajmuje szóstą lokatę z 43 punktami na koncie. Nie grozi jej już więc ani spadek, ani czołowe pozycje w tabeli. Co jednak nie oznacza, że nie zechce pokrzyżować planów Resoviakom.

Forma Resovii w ostatnim czasie wygląda w kratkę. Rzeszowianie potrafią przegrać w Lublinie z broniącą się przed spadkiem Lublinianką by następnie rozbić liderujące Karpaty 3:0. Następnie przyszło wymęczone zwycięstwo z JKS Jarosław 2:1 po golu w 90 minucie. W miniony weekend rzeszowianie zaliczyli jednak kolejną wpadkę, ledwie zremisowali u siebie z Tomasovia 1:1 co mocno im pokrzyżowało plany w walce o awans.

Forma Avii w ostatnim czasie wygląda podobnie. Po porażce pod koniec Kwietnia z JKS Jarosław 1:3, odnieśli dwie wygrane ogrywając Podlasie 4:1 oraz Tomasovie 3:0. W miniony weekend zaś również u siebie ledwie zremisowali z broniącym się przed spadkiem Orłem 1:1.

Podsumowując zapowiada się niezłe widowisko. Faworytem jest Resovia, która w teorii powinna być dodatkowo zdeterminowana wysokim celem. Grająca na luzie Avia może jednak pokusić się o niespodziankę. Jak będzie? Przekonamy się w środowe popołudnie. Początek spotkania o godzinie 17:00. Serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji z tego starcia na lajfy.com!

Starcie to będzie opóźnione. Zespół Avii miał problemy na trasie i dopiero przed kwadransem pojawił się na stadionie Resovii. Chwilę potrwa zanim poznamy ich skład i piłkarze się rozgrzeją. Poznaliśmy natomiast zestawienie Resovii:

Resovia: Pietryka- Wilk, Sekowski, Tabaka, Szkolnik- Fedan, Kaliniec, Rop, Pyrdek, Adamski- Ciećko

Rezerwowi: Tomczyk- Skuba, Daniel, Mołdoch, Konefał, Sadecki, Dziedzic.

Avia Świdnik:

Sędziowie: Konrad Tomczyk (Jarosław).

Wg. naszych informacji jeden z piłkarzy Avii na postoju urwał klapę od bagażnika i chwile potrwało zanim naprawiono usterkę. Gracze gości już jednak są na stadionie i się rozgrzewają. Spotkania zacznie się o godzinie 17:10.

I poznaliśmy skład Avii. Znamy więc pełne zestawienia obu ekip:

Avia Świdnik: Gieresz – Bednarek, Grzegorczyk, Czępiński, Nowak – Byszewski, Sadio, Orzędowski, Krawiec, Wołos – Mazurek

Rezerwowi: Szulc- Gawron, Milcz, Starok, Wójcik, Joć

Obie ekipy już na murawie. Nim jednak zacznie się spotkanie mamy minutę ciszy w celu uczczenia pamięci zmarłego w wypadku samochodowym kibica Resovii z Świlczy Michała Polańskiego.

Zaczną Resoviacy.

1

2
    Pierwszy atak Resovii i wywalczają rzut wolny.

3
    Po centrze Szkolnika w polu karnym górą są jednak defensorzy Avii.

6
    Resoviacy w inicjatywie. Rozgrywają atak pozycyjny na połowie gości.

9
    Niezły rajd prawym skrzydłem przeprowadził Ciećko dobiegł do linii końcowej i zacentrował w pole karne tu jednak dobrze ustawieni byli gracze Avii, który wybili futbolówkę.

12
    Po chwili kolejna próba Resoviaków prawą stroną. Tym razem znalazł się tu Adamski, posłał kolejną centrę, jednak i tym razem górą są defensorzy Avii.

15
    Gol dla Resovii!
    Strzelcem bramki PRZEMYSŁAW PYRDEK.

I przewaga Resovii przynosi efekt! Mamy pierwsze trafienie! Przed polem karnym piłka trafiła do Adamskiego ten miał okazje na uderzenie, zdecydował się jednak zagrywać w szesnastkę do Ciećki, który natychmiast odegrał na 12 metr do PRZEMYSŁAWA PYRDKA, który ładnym płaskim uderzeniem wpakował futbolówkę do bramki!

18
    Resoviacy po strzelonym goli nie zwalaniają tempa. Nacierają szukając kolejnych trafień. Ponownie na prawym skrzydle znalazł się Adamski, ładnie ruszył wpadł w pole karne i oddał mocne uderzenie, jednak obok bramki.

21
    Odpowiadają w końcu goście. Niezły atak i wywalczają rzut rożny.

22
    Gol dla Avii!
    Strzelcem bramki LIFA SADIO.

I mamy wyrównanie! Doskonała centra z rożnego Krawca, w polu karnym do futbolówki dopada LIFA SADIO i ładnym uderzeniem głową kieruje ją do bramki!

23

Goście idą za ciosem i w ciągu minuty po raz drugi trafią do siatki! Na lewej stronie znalazł się Mazurek posłał ładną centrę w szesnastkę gdzie do piłki najwyżej wyskoczył MATEUSZ WOŁOS i ładnym uderzeniem głową pokonał Pietryke!

26
    Dwie bramki dodały animuszu gościom. Przeważają, szukając trzeciego gola.

28
    Niezły atak pozycyjny gości. Po wymianie piłka trafiła do Orzędowskiego, ten odegrał na 20 metr do Czępińskiego, który natychmiast uderzył, jednak obok bramki.

30
    Czępiński brzydko fauluje w środku pola i mamy pierwszą żółtą kartkę.

32
    Kolejne natarcie gości. Po wymianie piłka trafiłą w polu karnym do Mazurka, ten miał sporo miejsca uderzył jednak ponad bramką.

35
    W końcu po dłuzszym czasie z dobrym atakiem wychodzą Resoviacy. Po wymianie piłka trafiła na prawej stronie do Adamskiego, ten ładnie zacentrował na drugą stroną szesnastki gdzie do futbolówki dopadł Rop i natychmiast mocno uderzył, jednak ponad bramką

38
    Resoviacy szukają wyrównania. Rozgrywają atak pozycyjny na połowie gości.

40
    Stracili jednak futbolówkę i z niezłym atakiem wyszli gracze Avii. Jeden z nich próbował prostopadłego podania, dobrze zachował się jednak Pietryka, który chwycił piłkę. Tego sfaulował jednak Mazurek i arbiter kara go żółtą kartką.

42
    Ponownie próbują rzeszowianie. Po niezłym ataku pozycyjnym futbolówka trafiła na 20 metrze do Fedana, ten mając nieco miejsca oddał uderzenie, jednak ponad bramką.

44
    Odpowiadają przed przerwą gracze Avii. Na lewej stronie znalazł się Mazurek posłał niezłą centrę w pole karne gdzie do piłki dopadł Wołos uderzył jednak ponad bramką. Mogliśmy mieć kopię drugiego gola.

45

Po niezłej pierwszej połowie Resovia przegrywa z Avią Świdinik 1:2. Resoviacy lepiej zaczęli i po kwadransie objęli prowadzenie. Avia jednak znakomicie na to potrafiła odpowiedzieć już po 7 minutach odpowiedziała, a po kolejnej minucie objęła prowadzenie. Do końca pierwszej połowy mieliśmy wyrównaną grą. Wszystko w tym spotkaniu jest więc nadal otwarte. Rzeszowianie z pewnością w drugiej połowie będą chcieli odwrócić wynik. Zapraszamy za kwadrans!

Obie ekipy już na murawie za moment początek drugiej połowy.

46

46
    W przerwie roszada w zespole Resovii. W miejsce Tabaki na boisku pojawia się Dziedzic.

46
    Brzydki faul Krawca w środku pola i mamy żółtą kartką

47
    Strzelcem bramki TOMASZ CIEĆKO.

Resoviacy po przerwie natychmiast ruszają do ataku i szybko doprowadzają do wyrównania! Na lewym skrzydle znalazł się Rop posłał niezłą centrę w pole karne, tutaj chciał ją wybić Grzegorczyk, nie trafił jednak czysto w piłkę, dopadł do niej TOMASZ CIEĆKO i bez problemu z najbliższej odległości skierował do siatki

49
    W jednym ze starć ucierpiał Byszewski. Chwila przerwy w grze.

50
    Wszystko już z nim jednak w porządku. Mecz wznowiony.

51
    Resoviacy idą za ciosem, szukają ponownie prowadzenia. Na lewej stronie znalazł się Dziedzic posłał centrę w pole karne gdzie do futbolówki najwyżej wyskoczył Rop, który uderzył głową, jednak obok bramki.

52
    Brzydki faul Szkolnika w środku pola i mamy kolejną żółtą kartkę.

53
    Pierwsza roszada w Avii. W miejsce Mazurka na boisku pojawia się Wójcik.

57
    Resoviacy w ataku pozycyjnym. Rozgrywają futbolówkę na połowie gości szukając okazji na zdobycie trzeciego gola.

61
    Nerwowo teraz na boisku. Walka w środku pola. Po jednym ze starć arbiter według golkipera gości Gieresza nie zauważył faulu na jednym z jego partnerów. Zawodnik Orła wybiegł ze swojej bramki poza pole karne by podyskutować o tym z sędzia. Ten nie pozawala na takie praktyki i kara go żółtą kartką.

65
    Resoviacy nadal naciskają. Nie są jednak złamać w tej chwili dobrze spisującej się defensywy gości.

66
    Spróbowali więc uderzenia z dystansu konkretnie Rop, został jednak zablokowany. Jedynie korner dla gospodarzy.

67
    Z niego nie wynika jednak nic ciekawego.

68
    Odpowiada po dłuższym czasie Avia i wywalcza na 20 metrze rzut wolny.

69
    I groźnie pod bramką Resovii! Z wolnego uderzył Wójcik Pietryka odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Krawiec i natychmiast uderzył, jednak ponad bramką!

70
    Po chwili Krawiec znalazł się na 20 metrze miał nieco miejsca i natychmiast oddał uderzenie, jednak w sam środek bramki i bez problemu broni Pietryka.

73
    Dobry fragment teraz gości. To oni teraz w ataku pozycyjnym.

74
    I wywalczają na lewej stronie rzut rożny.

75
    Po centrze Wójcika w polu karnym głową uderzał Wołos, bez problemu broni jednak Pietryka.

77
    Odpowiada Resovia i była o krok od trzeciego gola! Po zagraniu z lewego skrzydła w polu karnym do futbolówki dopadł Pyrdek natychmiast uderzył i słupek ratuje gości przed utratą gola!

80
    Ładnie teraz lewym skrzydłem ruszył Byczewski, po chwili wpadł w pole karne, tu jednak dobrą interwencją powstrzymują go defensorzy Resovii.

83
    Trzecia zmiana w Resovii. W miejsce Wilka na boisku pojawia się Mołdoch.

84
    Zmiana i w Avii. W miejsce Krawca na boisku pojawia się Joć.

87
    W końcówce spotkania jak na razie przeważają goście, którzy szukają zwycięskiego gola.

89
    Jeszcze roszada w Avii. W miejsce Byszewskiego na boisku pojawia się Gawron.

90
    Niezłe szansa gości. Na 20 metrze znalazł się Wójcik miał nieco miejsce i oddał mocne uderzenie, broni jednak Pietryka.

90
    Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

90+2
    To Avia niespodziewanie bardziej zdeterminowana w zdobyciu gola! Dobra okazja! Kolejna szansa Wójcika! Tym razem wpadł z lewego skrzydła w pole karne, oddał mocne uderzenie po ziemi, jednak minimalnie obok bramki!

90+3
    Resoviacy się jednak również nie poddają. Po centrze z lewego skrzydła w polu karnym najwyżej do futbolówki wyskoczył Fedan posłał ją jednak głową ponad bramką.

90+5

Po niezłym spotkaniu Resovia Rzeszów remisuje z Avia Świdnik 2:2. Resoviacy trafili dzisiaj na dobrze dysponowanego rywala, pomimo tego, że goście nie grają już o nic postawili trudne warunki i wywożą z Wyspiańskiego remis. Rzeszowianie tracą więc niezwykle cenne dwa oczka i wobec wygranej Karpat tracą już do Krośniań 5 oczek. O awans będzie więc niezwykle ciężko, a wręcz wydaje się to niemożliwie.

To wszystko z tego starcia. Dziękuje za uwagę. (19:05:45)