Juventus – Napoli 3:1 (koniec) | Genoa – Inter 3:2 (koniec)
Juventus FC
3:1 (1:0)
SSC Napoli
Sobota 23.05.2015, 18:00 • Juventus Stadium, Turyn • Włoska Serie A

Turyńczycy jak już wiadomo mają zagwarantowane mistrzostwo. a do tego w poprzednią środę wywalczyli po raz dziesiąty w historii Puchar Włoch. Już teraz ten sezon jest dla nich niezwykle udany, a przecież jeszcze czeka ich finał Ligi Mistrzów. Z tego względu można spodziewać się, że nie wyjdą do tego starcia w swoim optymalnym zestawieniu

Juventus w poprzedniej kolejce pokonał na wyjeździe Inter Mediolan 2:1 grając praktycznie rezerwowym składem. Jedynymi zawodnikami na co dzień grającymi w podstawowej jedenastce byli Leonardo Bonucci, Claudio Marchisio i Alvaro Morata. To ostatnia dwójka zapewniła wygraną Juventusowi. Marchisio wykorzystał w pierwszej połowie rzut karny, a Morata w końcówce skutecznie uderzył sprzed pola karnego. W ostatnią środę Bianconeri w finale Coppa Italia pokonali po dogrywce 2:1 Lazio Rzym po trafieniach Giorgio Chieliniego i Alessandro Matriego

Na rezerwowy skład nie moze pozwolić sobie za to Napoli, które wciąż jest w grze o Ligę Mistrzów. Do drugiej Romy tracą cztery punkty, a do trzeciego Lazio trzy. Trzeba pamiętać, że w ostatniej kolejce zmierzą się właśnie z rzymianami na swoim obiekcie! Ważnym dla układu tabeli meczem i także dobrą okolicznością dla Napoli jest fakt, że w tej kolejce mamy derby Rzymu, a więc ktoś straci punkty, a być może oba zespoły!

Ekipa z Neapolu przed tygodniem musiała się sporo napocić by zgarnąć trzy punkty grając u siebie z przedostatnią w tabeli Ceseną. Ostatecznie zwyciężyli 3:2 po dwóch golach Driesa Mertensa i jednej Manolo Gabbiadiniego. Jeśli dziś marzą o pokonaniu Juventusu muszą zagrać zdecydowanie lepiej

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 18:00. Bądźcie z nami na portalu LAJFY.COM!

Juventus Turyn: Buffon – Padoin, Barzagli, Ogbonna, Asamoah – Pogba, Marchisio, Sturaro – Pereyra – Coman, Morata,

Rezerwowi: Storari, Rubinho, Bonucci, Chiellini, De Ceglie, Evra, Pirlo, Pepe, Vidal, Tevez, Llorente, Matri

SSC Napoli: Andujar – Maggio, Albiol, Britos, Ghoulam – Lopez, Gargano – Callejon, Insigne, Mertens – Higuain

Rezerwowi: Rafael, Strinić, Henrique, Jorginho, Colombo, Hamsik, Gabbiadini, Inler

Sędziowie: Luca Banti – Filippo Meli, Gianluca Vuoto – Andrea Stefani.

1

2
    Pierwsza skuteczna interwencja Buffona

4
    Wyrównany początek spotkania, widać że Napoli jest nastawione na ofensywę

6
    Goście długo utrzymują piłkę na połowie rywala. W końcu na dośrodkowanie zdecydował się Maggio, ale zagrał niecelnie

7
    Juventus powoli opanowuje sytuację i rozgrywa futbolówkę w środku pola

9
    Marchisio fauluje rywala w walce o piłkę. Z własnej połowy wznowiło grę Napoli i szybko straciło kontrolę nad futbolówką

10
    Stracili piłkę gospodarze, od autu na swojej połowie wznawia grę Napoli

12
    Zbyt agresywny wślizg Sturaro, sędzia dyktuje rzut wolny dla gości. Gracz Juve nie zgadza się z tą decyzją

13
    Gol dla Juventusu!

Idealne podanie w tempo dostał od Comana ROBERTO PEREYRA i w sytuacji sam na sam mocnym uderzeniem nie dał szans golkiperowi!
    Roberto PEREYRA - 1:0

15
    Nieporozumienie w ataku gości, prostopadłe podanie do nikogo, przejmuje piłkę Buffon

16
    Świetny wślizg Asamoah, zastopowany na prawym skrzydle Maggio. Korner dla Napoli

16
    Wybronili się po tym stałym fragmencie gry miejscowi, w dodatku faulowany był jeden z obrońców Juve

18
    Krótko rozegrany korner przez Napoli, centra i znów spokojnie bronią się turyńczycy

19
    Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na swojej połowie, słaby pressing Napoli

20
    Nieco agresywniej walczą o piłkę goście, ale to wciąż Juventus jest w jej posiadaniu. Bardzo dobrze kontrolują piłkę turyńczycy

22
    Mocne uderzenie z dystansu Mertensa, ale i jednocześnie wysoko ponad bramką

23
    Britos blokuje uderzenie Comana. Juventus niemal nie traci futbolówki

25
    A teraz Maggio blokuje strzał Pogby z narożnika pola karnego. Po chwili mamy przerwę w grze, leży na murawie Mertens

26
    Wszystko już ok, gra została wznowiona, nie ma konieczności zmiany zawodnika

27
    Mertens już szarżował na bramkę gospodarzy, ale w decydującej fazie został przyblokowany, a piłka wyszła poza końcową linię

28
    Pogba długo trzymał piłkę na lewej flance, ale w końcu wywalczył rzut rożny. Spokojnie wybronili się po tym stałym fragmencie gry przyjezdni

30
    Napoli teraz nieco dłużej w posiadaniu piłki, krótko rozegrany wolny na połowie Juve

31
    Świetna interwencja Asamoah w obronie, przecięte zagranie na prawe skrzydło. Po chwili faulowany na swojej połowie Sturaro

33
    Nieco teraz chaosu w środku pola, wszystko kończy się zagraniem Britosa w aut

34
    Pereyra wywalczył rzut wolny tuż za polem karnym gości! Szkoda, że nie ma Pirlo na boisku

35
    Na strzał zdecydował się Pogba i nieznacznie przestrzelił. Piłka poleciała tuż nad bramką
    Strzał z wolnego Pogby

37
    Kolejny rzut wolny dla Juventusu, tym razem odległość od bramki znacznie większa. Krótkie rozegranie i po chwili strata Comana na lewej flance

38
    Zbyt mocne podanie w stronę wychodzącego Callejona. Od bramki wznawia grę Buffon

40
    Zablokowana centra Callejona, przy piłce utrzymało się Napoli, z dystansu strzelał Ghoulam, ale sporo zabrakło by te uderzenie było celne

41
    Walczył zaciekle o piłkę Coman pod linią końcową, sędzia uznał, że przekroczył przepisy

42
    Strata Juve w środku pola, Ogbonna faulem zatrzymuje w kontrze Higuaina

43
    Krótko rozegrany wolny, piłka zagrana na lewe skrzydło, centra Ghoulama fatalna

44
    Faulowany na prawej flance Callejon. Z rzutu wolnego centruje Mertens, przez chwilę kotłowało się w szesnastce gospodarzy, ale ostatecznie obyło się bez strzału na ich bramkę

45
    Minuta doliczona przez sędziego

45+1

46

46
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Gonzalo Higuaín, na boisku pojawia się Manolo Gabbiadini.

46
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Andrea Barzagli, na boisku pojawia się Leonardo Bonucci.

47
    Po przerwie długo piłkę utrzymywało Napoli, ale skuteczną interwencją przechwycił ją Coman. Kontra, centra Pogby z lewej flanki, uderza z pierwszej piłki z prawej strony pola karnego Sturaro – ponad bramką

48
    Rzut karny dla Napoli po zagraniu w polu karnym ręką Asamoah!

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Kwadwo Asamoah

50
    Gol dla Napoli!

Buffon broni strzał z jedenastu metrów Insigne, ale dobija skutecznie DAVID LOPEZ!
    David LÓPEZ - 1:1

52
    Juventus od razu przeszedł do ofensywy, utrzymuje piłkę na połowie rywala

54
    Stracili piłkę gospodarze, po chwili kontra Napoli zatrzymana faulem przez Comana

55
    Gabbiadini faulowany przez Bonucciego, do bramki dosyć spora odległość, raczej będzie wrzutka

56
    Jednak było krótkie rozegranie, centra z lewej flanki, Sturaro wybija piłkę na korner. Z niego dośrodkowuje Mertens, główkuje Maggio, lecz wysoko nad bramką

57
    Szybka akcja Juventusu, uderzenie z dystansu Asamoaha przeleciało nad poprzeczką

58
    Akcja Napoli lewym skrzydłem nieudana, podanie w pole karne zbyt mocne, chwyta piłkę Buffon

59
    Odpowiada Juve, z dystansu strzela Marchisio, ponownie futbolówka posłana zbyt wysoko

61
    Kolejna zbyt mocno zagrana prostopadła piłka, nie miał szans do niej dojść Gabbiadini

61
    A teraz Gabbiadini wziął sprawy w swoje ręce, chciał przelobować Buffona strzałem z połowy boiska, zabrakło mu jednak sporej dawki celności

62
    Po strzale z dystansu Pogby niepewnie interweniował Andujar, niemniej piłka w jego rękach

63
    Poszedł na przebój środkiem Morata, mocno uderzył z dalszej odległości, znów na raty broni golkiper Napoli

64
    Świetnie przedarł się prawym skrzydłem Coman, ale dośrodkował już znacznie gorzej

65
    Na spalonym złapany Insigne

66
    Gra się nieco uspokoiła, Napoli utrzymuje piłkę w środkowej strefie boiska

68
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Lorenzo Insigne, na boisku pojawia się Marek Hamšík.

69
    Ależ huknął teraz z pierwszej piłki z woleja Lopez! Niemniej refleks Buffona kapitalny!
    Parada Buffona

70
    Groźnie było po dwóch kornerach wykonywanych przez gości. Najpierw znów na posterunku Buffon, a później jeden z defensorów Juve

71
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Claudio Marchisio, na boisku pojawia się Andrea Pirlo.

73
    Coman protestuje, twierdzi, że należał się jego zespołowi rzut rożny i mógł mieć rację!

74
    Coman przedarł się prawą flanką, zagrał wzdłuż bramki, ale piłkę dopiero po drugiej stronie boiska przejął Asamoah. Po centrze tego gracza mamy róg dla Juve

75
    Krótko rozegrany korner, na koniec zagranie w stronę Comana, który był na ofsajdzie

76
    Długa akcja gości, sporo podań na połowie rywala, wpadł w pole karne Mertens i się przewrócił, ale interwencja defensora Juventusu była czysta

77

Kapitalnie to zrobił STEFANO STURARO! Obrócił się z piłką i zgubił kryjącego go Albiola, wbiegł w pole karne i będąc niepilnowanym mocnym uderzeniem pewnie pokonał Andujara!
    Stefano STURARO - 2:1

78
    Zmiana w drużynie SSC Napoli: z boiska schodzi Walter Gargano, na boisku pojawia się Jorginho.

79
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Roberto Pereyra, na boisku pojawia się Simone Pepe.

80
    Korner dla gości, centra Mertensa trafia na głowę Lopeza, który wyprzedził wychodzącego z bramki Buffona, ale posłał piłkę obok bramki! Miał szczęście teraz golkiper Juventusu!

81
    Rzut wolny dla Napoli, Mertens wrzuca piłkę w pole karne, spokojnie interweniuje defensywa Juve

82
    Z zabójczą kontrą mogli wyjść miejscowi, ale zabrakło dobrego ostatniego podania Comana! Mieli przewagę liczebną gracze Starej Damy!

83
    Przerwa w grze, leży na murawie Britos po starciu w środku pola z Comanem

84
    Gra została wznowiona, stracili w prosty sposób piłkę przyjezdni, ale gospodarze postanowili spokojnie rozegrać swoją akcję, choć była okazja na kontratak. Szanują futbolówkę turyńczycy

86
    Cały czas w posiadaniu piłki Stara Dama, biegają od jednego do drugiego rywala piłkarze gości

87
    Ole na trybunach przy każdym zagraniu turyńczyków! Kompletnie bezradne jest Napoli!

89
    Prosta strata Moraty, kontra gości zakończona zablokowanym strzałem Hamsika, po chwili centra z lewej strony praktycznie zamieniła się w strzał, ale czujny Buffon nie dał się zaskoczyć!

90
    Doliczone zostały cztery minuty!

90+1
    Coman wypracował miejsce na lewej flance, zagrał w szesnastkę, ale wybił piłkę jeden z graczy gości

90+2
    Czerwona kartka dla Miguela Britosa! W sytuacji bez piłki uderzył głową w twarz Alvaro Moratę! A, że działo się to w polu karnym Napoli, więc mamy także jedenastkę dla Juve!
    Bezmyślne zachowanie Britosa

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Álvaro Morata (Juventus Turyn).

90+3

SIMONE PEPE strzałem z rzutu karnego w środek bramki pieczętuje wygraną Starej Damy!
    Simone PEPE - 3:1