Świt NDM – Start O. 1:1 (koniec) | Polonia W. – Radomiak 0:1 (koniec) | Pogoń Grodzisk Maz. – Wieluń 3:1 (koniec)
Łowicz – Legia II 4:1 (koniec) | Tomaszów Maz. – Białobrzegi 1:0 (koniec)
Polonia Warszawa
0:1 (0:0)
Radomiak Radom
Środa 03.06.2015, 17:00 • Stadion Polonii Warszawa, Warszawa • 3 Liga łódzko - mazowiecka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Już jutro w ramach przedostatniej, 17. kolejki III ligi gr. łódzko-mazowieckiej, Polonia Warszawa podejmie na własnym boisku lidera – Radomiak Radom. Goście już dawno zagwarantowali sobie grę w dalszej fazie rozgrywek o awans do II ligi, a obecnie mają na swoim koncie 72 punkty, o 17 więcej od drugiego Ursusa. Poloniści są już niemal pewni utrzymania – na dwie kolejki przed końcem z dorobkiem 39 punktów zajmują 13. miejsce z pięcioma oczkami przewagi nad strefą spadkową.

Jutrzejsi goście ostatnio odpuścili sobie nieco grę na wysokim poziomie. Po serii świetnych występów przyszła przerwa spowodowana walkowerem z GKP Targówek. Po owym walkowerze w dwóch meczach zdobyli tylko jedną bramkę, podobnie jak jeden punkcik.

Z kolei "Czarne Koszule" po imponującej serii czterech kolejnych rzędowych zwycięstw wreszcie się potknęli. W miniony weekend przegrali 0:1 w Białobrzegach z miejscową Pilicą. Było to pierwsze od 18 kwietnia spotkanie, w którym żadnemu z warszawiaków nie udało się zdobyć bramki.

Ostatnie spotkanie między jutrzejszymi rywalami zakończyło się remisem 2:2. Wynik otworzył wówczas Jan Dźwigała, jednak zawodnicy Radomiaka pokazali klasę i w drugiej połowie szybko wyrównali. W 81 minucie wyszli na prowadzenie i, gdy wydawało się, że jest po meczu, Krystian Pieczara strzelił wyrównującego gola już w doliczonym czasie gry.

Jako podstawowe, przed jutrzejszym pojedynkiem, nasuwa się pytanie – czy Radomiak sobie odpuści? Jeśli tak, Poloniści będą mieli z pewnością ułatwione zadanie. Należy jednak pamiętać, że stołeczna ekipa to marka sama w sobie i zwycięstwo przy ul. Konwiktorskiej 6 może być dla gości pokazem siły. Z pewnością nie będziemy się nudzić. Zapraszamy na relację.

Polonia Warszawa: Kazimierczak – Kokot, Janiszewski, Wojdyga, Tomas – Bochenek, Tomaszewski – Zapaśnik, Dźwigała, Kluska – Pieczara

Rezerwowi: Brudnicki – Wybraniec, Gwiazda, Urbański, Choroś, Cichowski, Niksiński

Radomiak Radom: Kula – Cieciura, Kucharski, Świdzikowski, Serodziński – Wnuk, Agu, Radecki, Brągiel – Leandro, Stanisławski

Rezerwowi: Stróżka – Winiarski, Wolski, Banasiak, Kiełtyka, Janik, Puton

Sędziowie: Rafał Michalak – Wojciech Sadach, Maciej Zaborowski.
    Trwa rozgrzewka.

Obie ekipy wychodzą na murawę. Gospodarze wystąpią w białych strojach, goście w zielonych.

1

2
    Prawym skrzydłem Wnuk, zatrzymany przez obrońców.

3
    W polu karnym Polonii spore zamieszanie. Do strąconej piłki podbiegł Cieciura, uderzył jednak bardzo niecelnie.

4
    Stanisławski naciskał Janiszewskiego. Obrońca gospodarzy zdołał jednak odprowadzić piłkę za linię końcową.

5
    Cóż za uderzenie Tomaszewskiego z rzutu wolnego! Pomocnik Polonii uderzał po tym, jak faulowany był Dźwigała. Piłka przeleciała tuż obok okienka bramki.

6
    Leandro dopadł do piłki na lewej flance, wrzucał do nikogo.

7
    Dobra interwencja Janiszewskiego, przeciął wrzutkę Brągla.

9
    Pieczara ładnie obrócił się z piłką przy nodze, faulował go Agu.

10
    Dobrze w defensywie popracował Tomas. Lewy obrońca wraca do składu po wielu szansach Wybrańca.

11
    Na razie tempo meczu bardzo wolne, gorące powietrze nie sprzyja grze w piłkę.

13
    Wreszcie Polonia na dłużej w posiadaniu piłki. "W posiadaniu" to dobre określenie – poza rzutem wolnym z 5. minuty niewiele się dzieje.

15
    Obrońcy Polonii grają między sobą, czasami dołącza do nich Tomaszewski.

16
    Wreszcie ambitnie powalczył Zapaśnik, mamy korner.

17
    Krótkie rozegranie. Zapaśnik zszedł z piłką do środka i uderzył prosto w jednego z obrońców.

18
    Koszmarny błąd Tomasa! Pieczara zagrał mu piłkę, a on próbował dryblować. Było blisko kontry, ratował się zagraniem ręką.

19
    Tomaszewski próbował podania prostopadłego, przecina to obrońca.

19
    Ponownie zwalnia nam gra, fatalnie to wygląda – podania jak po sznurku, ale w linii obrony.

21
    Ofensywna akcja Polonii, faulował Serodziński.

21
    Wrzutka Tomasa za krótka.

22
    Sędzia uznał, że Pieczara faulował. Zdaje się jednak, że to on był faulowany.

23
    Techniczna przerwa na uzupełnienie płynów.

24
    I już gramy.

25
    Centrostrzał Serodzińskeigo, bez problemu radzi sobie Kazimierczak.

27
    Dynamiczne wejście Wnuka. Próbował odgrywać do Radeckiego, ale pomocnik Radomiaka się w tym nie połapał i w posiadaniu gospodarze.

29
    Serodziński zaliczył łatwą stratę, musiał się ratować faulem.

30
    Pieczara wywalczył rzut rożny.

30
    Kamil Tomas próbował bezpośredniego uderzenia, z dużymi problemami Kula!

32
    Dobra akcja Polonii! Bochenek dostał podanie w okolicy 20. metra i został sfaulowany. Będzie dobra okazja.

33
    Uderzał Krystian Pieczara. Piłka niby łatwa do obrony, ale Kula źle złożył koszyczek i będzie rzut rożny.

34
    Faul w ataku, wznowi golkiper gości.

35
    Goście mają rzut wolny z boku boiska na wysokości pola karnego miejscowych.

36
    Niezła wrzutka, ale wybita.

38
    Tomaszewski zdecydował się uspokoić sytuację, Polonia konstruuje atak pozycyjny.

39
    Leandro pognał do przodu, Stanisławskiemu zagrał jednak niedokładnie.

41
    Zdawało się, że jeden z gospodarzy zagrał nakładką, ale sędzia przyznał im aut.

42
    Pieczara faulował w ataku.

43
    Dobra akcja przyjezdnych! Niska centra z lewego skrzydła niebezpiecznie wchodziła w pole karne, ostatecznie wybił ją Tomas.

44
    Stanisławski wolejem z ostrego kąta, obok bramki.

45
    Sędzia dolicza 2 minuty.

45+1
    Radecki dynamicznie przedzierał się w pole karne, na posterunku Kazimierczak.

45+2
    Sędzia mógł odgwizdać karnego! Wojdyga dostał podanie id bramkarza i nagle Leandro zabrał mu piłkę! Obrońca Polonii zaatakował go wślizgiem, sędzia uznał, że trafił w piłkę.

45+2

W zasadzie o pierwszej połowie najlepiej by było zapomnieć. Jest gorąco, parno, zawodnicy stoją w miejscu. Tyle. Na plus para napastników Radomiaka, która choć trochę stara się utrudniać życie przeciwnikom.

46

46
    15 sekund po wznowieniu zrobiło się niezwykle gorąco w polu karnym Polonii! Fatalny błąd obrońców i Leandro uderzał na pustą bramką. Tam jednak ostatni stoper zatrzymał futbolówkę.

47
    Znowu pusta bramka i Wojdyga ratuje Polonię! Kazimierczak obciął się z dośrodkowaniem i było niezwykle groźnie.

49
    Gospodarze starają się dojść do siebie, ale trzeba przyznać, że Radomiak wyszedł niezwykle ofensywnie nastawiony na drugą połowę.

50
    Dźwigała miał tak dużo miejsca, że chyba aż za dużo. Uderzył fałszem, a Kula pewnie obronił.

51
    Wreszcie ożywiły się również trybuny. Kibice gości nie oglądali pierwszej połowy, ale teraz już pojawili się na obiekcie Polonii. Od razu zaczęły się słowne przepychanki.

51
    Kokot głową po kornerze nad bramką

52
    Ależ szansę miał Radecki! Wnuk zagrał wzdłuż pola karnego, a pomocnik musiał tylko dołożyć stopę. Dołożył ją jakoś krzywo, nie trafił w bramkę.

54
    Znowu zamieszanie w polu karnym Polonii, raz po raz ratuje swój zespól Janiszewski.

56
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Kluska, na boisku pojawia się Cichowski.

58
    Pierwsza dobra interwencja Cichowskiego w obronie. Gra nam powolnie zwolniła, gospodarze są jakby nieco bardziej skoncentrowani.

60
    Ależ akcja Brągla! Przebiegł całe boisko, zagrał w uliczkę do Leandro. Brazylijczyk przewracał się przy interwencji Kazimierczaka, ale karnego nie ma.

61
    Odpowiedź Polonii! Pieczara wrzucał do Zapaśnika, a ten minimalnie chybia.

62
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Kokot, na boisku pojawia się Niksiński.

63
    Jak na razie w drugiej połowie zobaczyliśmy o wiele więcej ze strony piłkarzy niż w pierwszej, a to dopiero półmetek drugiej części gry! Mamy korner dla gospodarzy.

64
    Najwyżej do centry wyskoczył Kucharski, główkował poza pole karne. Tam do piłki doszedł Zapaśnik i groźnie uderzył, na posterunku Kula.

66
    Faul Pieczary w ataku, przerwa w natarciu miejscowych.

67
    Blokowany Leandro nie miał szans na dojście do piłki, wyłapuje ją Kazimierczak.

68
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

70
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Stanisławski, na boisku pojawia się Wolski.

70
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Wnuk, na boisku pojawia się Kiełtyka.

72
    Bochenek do Pieczary, ale napastnik gospodarzy blokowany umiejętnie przez Serodzińskiego, będzie rzut rożny.

73
    Centra za krótka.

74
    Gol dla Radomiaka!
    Leandro przejął piłkę, popędził lewym skrzydłem i podał do PATRYKA WOLSKIEGO. Wydawało się, że zagrał za lekko, ale napastnik wypożyczony z Lecha Poznań zdołał trafić do siatki.

75
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Dźwigała, na boisku pojawia się Wybraniec.

76
    Kolejny rajd Leandro, tym razem poradzili sobie obrońcy Polonii.

78
    Z dystansu Brągiel, niecelnie.

79
    Zmiana w drużynie Polonia Warszawa: z boiska schodzi Tomaszewski, na boisku pojawia się Urbański.

79
    Żółtą kartkę otrzymuje Cichowski (Polonia Warszawa).

80
    Przed momentem miejscowi ultrasi odpalili pirotechnikę, a dym uniemożliwiał płynne oddychanie. Na szczęście już został rozwiany przez wiatr.

82
    Leandro znowu robi szum, był faulowany. Od razu z zaskoczenia uderzał Radecki, ale czujny bramkarz gospodarzy.

83
    Niksiński na skrzydło do Cichowskiego, ten wrzuca w pole karne. Obrońcy wybijają na róg.

84
    Kula pewnie broni uderzenie głową jednego z oponentów.

85
    Dwójkowa akcja Radomiaka, strzał Patryka Wolskiego zblokowany. Mamy korner. Coraz wyższe tempo przy ul. Konwiktorskiej.

86
    Dobra wrzutka Cieciury, jednak Radecki nie przeskoczył rywali.

87
    Zmiana w drużynie Radomiak Radom: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Puton.

89
    Trener Gołaszewski cały czas spod linii bocznej podpowiada swoim podopiecznym, wierzy w remis.

90
    Puton piętką wypuścił Brągla. Skrzydłowy przebiegł pół boiska, po czym niecelnie zagrał przed pole karne. To powinien być gol.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90+1
    Urbański wrzucał w pole karne, ale taka zawiesina to nie problem dla doświadczonego Kuli.

90+2
    Znowu Brągiel, tym razem mądrze wywalczył rzut wolny.

90+4
    Gospodarze posyłają wszystkie siły w pole karne rywali.

90+4
    Nic nie wyszło z ich ataku, to chyba już dla nich koniec.

90+4

Radomiak Radom wygrywa na Polonii! Pierwsza połowa była istną mordęgą dla kibiców, ale w drugiej wszystko oddano nam z procentem. Dużo okazji bramkowych, walka, ambicja. To mogło się podobać. Zapraszamy na kolejne relacje. (18:56:26)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!