Mostki – Polkowice 1:3 (koniec) | Gorzów Wlkp. – Ślęza Wrocław 1:3 (koniec)
Formacja Port 2000 Mostki
1:3 (1:1)
Górnik Polkowice
Sobota 15.08.2015, 11:00 • Stadion w Mostkach • 3 Liga dolnośląsko-lubuska • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00.
    Polkowiczanie po awansie.

NAJLEPSZA EKIPA......

Posted by Klub Sportowy Polkowice – I zespół on 21 czerwca 2015

Polkowiczanie rozpoczęli sezon w III lidze od okazałego zwycięstwa w meczu pełnym goli z Foto-Higieną Gać. Było 4:2, a hat-trickiem popisał się Krzysztof Drzazga. Jednego gola dorzucił na konto KS-u Maciej Bancewicz. W ten sposób okazała inauguracja stała się faktem. Jej cennym potwierdzeniem będzie ewentualne zwycięstwo w Mostkach.

Teraz Formacja Port 2000 ma ochotę na rehabilitację. Przywita się z własną publicznością meczem z innym beniaminkiem – KS-em Polkowice. Kibice pamiętają równie dobrze niechlubne perypetie zespołu z Dolnego Śląska, gdy z powodu problemów finansowych opuszczał szczebel centralny. Teraz ma zamiar przygotować się do powrotu.

III liga dolnośląsko-lubuska rozpoczęła się tydzień temu. Triumfator poprzednich rozgrywek, który zrezygnował z udziału w barażach, Formacja Port 2000 Mostki przegrała na inaugurację dość nieoczekiwanie z rezerwami Miedzi Legnica 1:3. Decydujące gole straciła w drugiej połowie po uderzeniach Wójcika oraz Kuśnierza.

Zapraszamy na relację na żywo z pojedynku najlepszej w poprzednim sezonie Formacji Port 2000 Mostki z beniaminkiem – KS-em Polkowice. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 11:00.

Formacja Port 2000 Mostki: Kuta – Górski, Bebeto, Iwan, Kikut – Skiba, Kaźmierowski, M. Juchacz, Stefanowicz – Sikora, Piosik.

Rezerwowi: Tomczak – Solarski, Kabir Ojikutu, Pierzyński, D. Juchacz, Małecki, Kruszyński.

KS Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina – Galas, Famulski, Szuszkiewicz, Fryzowicz, Bancewicz – Drzyzga.

Rezerwowi: Sajak – Zawadzki, Kasiński, Karpiński, Karmelita, Rybarczyk, Jurak.

Sędzia: Wiktor Jackowiak.

Trwa rozgrzewka drużyn. Podstawowi piłkarze oddają ostatnie, próbne uderzenia, a za moment zejdą przebrać się w trykoty meczowe. Kibice już czekają na początek walki o punkty.

Drużyny zameldowały się na boisku. Formacja Port 2000 w seledynowych strojach, a KS Polkowice na biało. Co ciekawe, kapitanowie obu drużyn są oznaczeni numerem "21" na koszulce.

1

3
    Przyjezdni mają problem z utrzymaniem piłki w boisku. To prowukuje szybkie kontrataki Formacji Port 2000. Dotychczas najgroźniejszy z nich zakończył strzałem głową Piosik.

5
    Była chwila przerwy spowodowana kontuzją. Po wznowieniu gry KS Polkowice rozegrał najdłuższą dotychczas akcję, którą przerwał Bebeto faulem na Szuszkiewiczu.

6
    Był jeszcze rzut wolny. Cięte dośrodkowanie spadło na głowę obrońcy Formacji – Górskiego. Piłka wróciła jeszcze w szesnastkę gospodarzy, ale w tej sytaucji był już spalony.

9
    Rozegrali się goście. Częściej operują piłką na połowie przeciwnika. Brakuje jeszcze ostatniego podania czy soczystego strzału, by przechytrzyć Kutę oraz jego obrońców.

11
    Odgryzła się Formacja Port 2000 Mostki. Piosik zbiegł ze środka pola na skrzydło i wywalczył korner. Dośrodkowanie Skiby zostało wybite przez obrońców z Polkowic.

11
    Gol dla Formacji!
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF SIKORA, który wyprzedził biernych stoperów KS-u Polkowice i wślizgiem wbił futbolówkę z bliska do bramki po płaskim dośrodkowaniu Piosika z lewego skrzydła. Formacja Port 2000 Mostki znakomicie rozpoczyna sobotni pojedynek!

13
    Bardzo podobna akcja z płaskim wstrzeleniem z lewego skrzydła. O mały włos, a Kaźmierowski zdobyłby drugiego gola dla Formacji Port 2000 Mostki. W ostatnim momencie z rozpaczliwą interwencją zdążył obrońca.

15
    Stefanowicz podcięty na linii pola karnego. Sędzia nie zawahał się ani na moment i przyznał gospodarzom rzut wolny z niebezpiecznej pozycji.

16
    To mógł być gol dla Portu! Do stojącej piłki podbiegł Stefanowicz i huknął bezpośrednio oraz mocno. Zabrakło tylko ciut precyzji, ponieważ futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki Szymańskiego!

17
    Zrewanżował się Szuszkiewicz, ale jakości jego strzału nie można nawet porównać z jakością Stefanowicza. Kuta tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem poza boisko.

19
    KS Polkowice wyglądał nieźle w początkowych 10 minutach, ale nie potrafi do tego nawiązać. Po zmianie wyniku gra chaotycznie, a formacje Formacji Port 2000 rozbijają jego ataki.

21
    Ale robi zamieszania na lewej stronie boiska Sikora! Po dobrym dryblingu wycofał piłkę na linię pola karnego do Stefanowicza, którego silne uderzenie sparował Szymański. Doświadczony bramkarz uratował polkowiczan.

22
    Wyszedł Szymański, by porozmawiać z kolegami z zespołu. Nakazał im więcej luzu, niczym w znanym filmie, w którym "polskim chłopakom brakowało luzu".

24
    Nowa akcja aktywnego i efektywnego Sikory. Tym razem zakończona niecelnym strzałem. Gdy piłka opuściła boisko – sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

26
    Początkowe 10 minut wyrównane, nawet z delikatnym wskazaniem na KS Polkowice. Po tym okresie Formacja Port 2000 przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami i mogła prowadzić nawet wyżej niż 1:0. Zobaczymy jak dalej potoczy się to spotkanie.

29
    Główka obok bramki. Po chwili następna centra w szesnastkę KS-u Polkowice i musiał rzucić się szczupakiem Wacławczyk, by zapobiec niebezpieczeństwu.

31
    Dobrze grają stoperzy z Mostek. Nawet jeżeli jakiś błąd popełnią boczni defensorzy, to środkowi czujnie go naprawiają.

33
    Gol dla KS-u Polkowice! Teraz nie zdążyli zaasekurować stoperzy Formacji Port 200 i MACIEJ BANCEWICZ po ograniu niczym juniora – bocznego defensora uderzył z kilkunastu metrów mocno i celnie do bramki. Kuta miał małe szanse na interwencję i niespodziewanie KS wyrównał!

35
    Premierowa żółta kartka dla Bebeto, który ostro potraktował Famulskiego w środku pola.

37
    Był jeszcze rzut wolny i Bancewicz połakomił się na drugiego gola. Strzelił jednak bez koncepcji i nadział się na blok stojących w murze gospodarzy.

39
    Nie ma kompletu kibiców na trybunach. Większość sympatyzująca z Formacją Port 2000 nie ma aktualnie zbyt wesołych min po golu Bancewicza.

40
    Taki obrazek już znamy. Po dynamicznej szarży i płaskim dośrodkowaniu Sikory mieli problemy polkowiczanie. Wybijają nerwowo.

41
    Drzazga, który na inaugurację strzelił trzy gole dla KS-u, wybiegł w tempo do podania z głębi pola, ale zdążył wrócić defensor i zablokował groźnie zapowiadający się atak młodego napastnika.

43
    Pomysł KS-u na rozegranie rzutu wolnego niczym z Copacabany, ale kończące je uderzenie niczym z meczu znanej "Farmacji", a nie "Formacji".

45
    Kaźmierowski potraktował bezpardonowo Fryzowicza przed polem karnym gospodarzy. Strzał Magdziaka został zablokowany i prawdopodobnie pierwsza połowa zakończy się remisem.

45+2
    Jeszcze była szansa dla beniaminka po stracie Bebeto. Szuszkiewicz pognał w pole karne Formacji Port 2000 i chyba zbyt pochopnie oddał strzał, który wylądował za bramką Kuty.

45+2

Falami grały drużyny w pierwszej połowie i nie potrafiły na dłużej utrzymać wysokiego tempa oraz jakości. Obraz meczu zmieniały gole. Po okresie z delikatnym wskazaniem na KS gospodarze trafili do bramki i przejęli pełną kontrolę nad wydarzeniami. Zostali ostudzeni mało spodziewaną bramką Bancewicza, po której do końca pierwszej części dominowali goście. Ostatecznie po nieco ponad 45 minutach remis i w tym spotkaniu może jeszcze wydarzyć się wszystko.

Sędzia Wiktor Jackowiak zaprosił już zawodników na boisko. Trenerom skończył się czas na przekazanie swoich uwag w szatni.

46

47
    Szuszkiewicz zagrał akcję dwójkową z Bancewiczem. Dał się łatwo wymanewrować w tej sytuacji Kikut, który dawno nie grał regularnie przed transferem do Formacji Port 2000 Mostki.

47
    Szturm polkowiczan! Po przytomnym zgraniu Drzazgi – Dziedzina wybiegł sam na sam z Kutą! Boczny obrońca był w tak dobrej sytuacji, że partnerzy zaczęli się już cieszyć, ale kropnął w poprzeczkę!

48
    Gol dla KS-u Polkowice! Strzelcem bramki KAROL FRYZOWICZ, który pognał prawym skrzydłem po dobrym przechwycie i przymierzył z kilkunastu metrów atomowym uderzeniem w narożnik bramki Formacji Port 2000 Mostki!

50
    Mają problem gospodarze, którzy prowadzili, a następnie stracili dwa gole. Nie wyszli na czas z szatni i w pięciu minutach po przerwie pozwolili na zdecydowanie za wiele przyjezdnym.

53
    Gol dla KS-u Polkowice! Strzelcem bramki MATEUSZ MAGDZIAK, który popisał się fantastycznym wejściem pod bramkę przeciwnika i dostawił głowę do precyzyjnego dośrodkowania z prawego skrzydła! Tak podwyższył prowadzenie beniaminka.

55
    Reakcja z ławki Formacji i podwójna zmiana: Juchacz i Małecki za Kaźmierowskiego oraz Skibę.

57
    Była wymuszona kontuzja. Jeden z zawodników w białym trykocie potrzebował wsparcia fizjoterapeutów swojego zespołu.

58
    Juchacz zameldował się na boisku. Znalazł wolne miejsce przed linią pola karnego gości i zdecydował się na uderzenie. Płasko bita piłka ominęła zdecydowanie bramkę Szymańskiego.

59
    Były takie fragmenty widowiska, w których trudno było typować prowadzenie 3:1 polkowiczan. Teraz grają jednak dobrze, pokazują jakość i kontrolują swoje prowadzenie.

60
    Jeszcze jedno, niecelne uderzenie w kierunku bramki KS-u. Wybiła 60. minuta na zegarze stadionowym i nadal Formacja Port 2000 ma dwa gole do odrobienia.

63
    Podłączył się do ataku Górski, ale za długo celebrował moment dośrodkowania i zdążył nadziać się na wślizg przeciwnika. Nic nie wynikło z następnego ataku drużyny z Mostek.

65
    Biorąc pod uwagę, że blisko stadionu w Mostkach są dwie stacje benzynowe – gospodarze mogliby wyskoczyć po dodatkowe "paliwo". Czasu coraz mniej, by uniknąć niespodziewanej, drugiej porażki w sezonie.

67
    Na raty, ale skutecznie Szymański złapał futbolówkę po dośrodkowaniu Stefanowicza z rzutu rożnego. Dobrze spisuje się doświadczony bramkarz KS-u.

68
    Piłka przeniosła się na przeciwną stronę boiska, gdzie Fryzowicz zderzył się niebezpiecznie z Kutą. Pomocnik KS-u dochodzi do siebie, a reszta zawodników uzupełnia płyny.

69
    Po powstaniu z boiska Fryzowicz zobaczył kartkę za swoje niebezpieczne wejście w Kutę.

71
    Piosik zgasił piłkę na klatce piersiowej, ale za daleko mu odskoczyła, co pozwoliło Wacławczykowi na dobrą interwencję. Było groźnie dla KS-u.

72
    Magdziak przesadził z agresją wobec Juchacza. To druga kartka dla gości.

73
    Sikora, Górski, blok – mieli jeszcze gospodarze rzut wolny, ale obaj strzelcy odbili się od gości, którzy ofiarnie stanęli w torze lotu piłki.

74
    Piosik upomniany kartonikiem za faul na Famulskim, który dziś mocno poturbowany.

76
    Mizernie wygląda w III lidze Marcin Kikut. Najgłośniejsze wzmocnienie Formacji Port 2000 Mostki pozwala na wiele przeciwnikom.

77
    Oblężenie bramki KS-u. Seria strzałów, z których najgroźniejsze oddał Juchacz. Dobrze ustawił się Szymański na linii i dopisał na swoje konto następną, skuteczną interwencje.

78
    Teraz przyzwoita interwencja Kikuta, który wybił na korner ciętą wrzutkę z prawego skrzydła. Były reprezentant Polski wykonał swoje zagranie dobrze.

80
    Ostatnie 10 minut spotkania w Mostkach. Nie zanosi się na diametralną zmianę wyniku. Niby atakują gospodarze, ale w pierwszej połowie byli groźniejsi. Zanim jednak zabrzmi ostatni gwizdek – nie można skreślać Formacji Port 2000.

81
    Piosik dopadł na drugim słupku do płaskiego dośrodkowania Kikuta. Poszedł wślizgiem i skierował futbolówkę w światło bramki Szymańskiego. Bramkarz nie dał się tym zaskoczyć.

82
    Roszada personalna u gości: Karpiński wbiegł zamiast Bancewicza.

83
    Po chwili następna: Karmelita zamiast Famulskiego.

85
    Drzazga nie może się dziś wstrzelić i powiększyć swojego dorobku bramkowego. Przegrał pojedynek sam na sam z Kutą.

86
    Dużo jest strzałów w sobotnim pojedynku, ale jakość większości pozostawia wiele do życzenia. Nie ma oficjalnych statystyk, ale na oko 20-25 uderzeń oddały oba zespoły.

87
    Pierzyński za Stefanowicza – rzuca na boisko wszystkie siły ofensywne trener Formacji Port 2000.

89
    A u przyjezdnych Jurak na boisku, Szuszkiewicz poza nim.

90
    Jurak zameldował się na boisku strzałem z dystansu w poprzeczkę! Mocno obili dziś tę część bramki piłkarze beniaminka.

90+2
    To już doliczony czas, w którym KS spokojnie kontroluje sytuację i za moment będzie cieszyć się z drugiego zwycięstwa w sezonie.

90+3

Zaskakująco KS Polkowice rozpoczął sezon od dwóch zwycięstw, a Formacja Port 2000 Mostki od dwóch porażek. O losie sobotniego pojedynku zdecydował początek drugiej części, w którym gospodarze – mówiąc kolokwialnie – zostali w szatni, a KS ruszył wściekle do ataku. Dwa gole z tego okresu dały polkowiczanom prowadzenie, którego nie oddali do końca. Pierwsza połowa była nierówna, a drużyny grały falami. W drugiej szybkie gole ustawiły przebieg widowiska, a KS do końca po profesorsku kontrolował sytuację. Po ostatnim gwizdku taniec radości gości, a gospodarze, którzy wygrali poprzednie rozgrywki, mają o czym myśleć.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (12:54:14)
    Chcesz współpracować z Lajfy.com? Szukamy osób do relacjonowania spotkań trzecioligowych! Za wykonaną pracę przysługuje wynagrodzenie! Jesteś administratorem strony klubowej, działaczem sportowym - napisz do nas!

Gole: 11. Sikora – 33. Bancewicz, 48. Fryzowicz, 53. Magdziak

Kartki:   35. Bebeto (MST), 74. Piosik (MST) – 69. Fryzowicz (PLK), 72. Magdziak (PLK)

Formacja Port 2000 Mostki: Kuta – Górski, Bebeto, Iwan, Kikut – Skiba (55' Małecki), Kaźmierowski (55' D. Juchacz), M. Juchacz, Stefanowicz (87' Pierzyński) – Sikora, Piosik.

Zmiany: Tomczak – Solarski, Kabir Ojikutu, Pierzyński, D. Juchacz, Małecki, Kruszyński.

Górnik Polkowice: Szymański – Szymik, Wacławczyk, Magdziak, Dziedzina – Galas, Famulski (83' Karmelita), Szuszkiewicz (89' Jurak), Fryzowicz, Bancewicz (82' Karpiński) – Drzyzga.

Zmiany: Sajak – Zawadzki, Kasiński, Karpiński, Karmelita, Rybarczyk, Jurak.

Sędziowie: Wiktor Jackowiak