Rozwój – Wisła Pł. 2:1 (koniec) | Miedź – MKS Kluczbork 4:1 (koniec) | Sandecja – Zagłębie S. 3:3 (koniec)
Olimpia G. – GKS K. 1:0 (koniec)
Rozwój Katowice
2:1 (1:0)
Wisła Płock
Sobota 19.09.2015, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • Fortuna 1 Liga • Runda 9

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Zapraszamy na kolejne emocje związane z I ligą! W Katowicach Rozwój podejmować będzie Wisłę z Płocka.

Obydwie drużyny znajdują się na dwóch krańcach tabeli. Wisła plasuje się przed tym meczem na drugim miejscu, natomiast gospodarze sobotniego spotkania okupują aktualnie ostatnią lokatę w tabeli.

Obydwa zespoły bardzo udanie rozpoczęły ten sezon. Zarówno Wisła jak i Rozwój pierwszy wygrały. Jednak kolejne spotkania to już przeciwności. Wisła radziła sobie nie najgorzej w kolejnych spotkaniach, wygrywając aż cztery inne mecze. Natomiast Rozwój po udanej inauguracji nie zdołał już wygrać żadnego spotkania.

W ostatniej kolejce Wisła Płock dość pewnie odprawiła Olimpię Grudziądz wygrywając u siebie 3:0. Zdecydowanie w gorszych humorach do szatni po ostatnim swoim meczu schodzili Ślązacy, którzy przegrali w Bydgoszczy z Zawiszą 1:2, chociaż do remisu było na prawdę blisko, bowiem bydgoszczanie zwycięskie trafienie odnotowali dopiero w 83. minucie.

Spotkanie to będzie wyjątkowe z pewnością dla Przemysława Szymińskiego, który w przeszłości był zawodnikiem Rozwoju. Dla tego piłkarza będzie to powrót na stadion przy Zgody. Spotkanie będzei również wyjątkowe dla braci Kun – Patryka i Dominika, którzy staną na przeciwko siebie. Patryk reprezentuje barwy Rozwoju, natomiast Dominik jest piłkarzem gości.

Sobotnia rywalizacja będzie historycznym wydarzeniem, dlatego że mecz ten będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem pomiędzy Rozwojem, a Wisłą Płock.

Zapraszamy na relację z Katowic już od około godziny 14:00, kiedy to zaprezentujemy składy obydwóch ekip.

Witamy z Katowic. W tej chwili trwa rozgrzewka bramkarzy obydwóch zespołów.

Rozwój Katowice: Soliński – Gonzalez, Kopczyk, Menzel, Winiarczyk, Cholerzyński – Tkocz, Wróbel, M. Gałecki, P. Kun – Kozłowski.

Rezerwowi: Gocyk – Mielnik, P. Gałecki, Król, Balogun, Czerkas, Gielza.

Wisła Płock: Kiełpin – Stefańczyk, Szymiński, Sielewski, Radić, Rogalski, Łuczak, Piotrowski, Reca, Iliev, Lebedyński.

Rezerwowi: Kaniecki – Bąk, Kostrzewa, Mroziński, Stępiński, D. Kun, Kubus.

Sędziowie: Marcin Szrek – Kamil Wójcik, Maciej Cebulski.

Do końca powoli dobiega rozgrzewka. W pierwszym składzie Wisły zabrakło miejsca dla Dominika Kuna, a więc nie będziemy mieli od początku meczu bratobójczej walki.

Piłkarze obydwóch drużyn udali się już do szatni, gdzie usłyszą ostatnie wskazówki przed tym spotkaniem. Na boisko zawodnicy wrócą za mniej więcej 10 minut i wtedy rozpocznie się spotkanie.

Obydwa zespoły zaczną w takim samym składzie jak w poprzedniej kolejce. Zarówno Marcin Kaczmarek jak i Mirosław Smyła postanowili nie zmieniać pierwszej jedenastki.

Na zielonej murawie witamy już głównych aktorów tego spektaklu! Jedenastki obydwóch drużyn wyprowadza trójka sędziowska.

Goście zagrają na niebiesko-biało, natomiast gospodarze zaprezentują się w zielono-białych strojach.

Poza bramą stadionu pozostali sympatycy "Nafciarzy". Miejmy nadzieję, że już za chwilę będą tam gdzie powinni – czyli na trybunach stadionu w Katowicach.

Jesteśmy już po losowaniu stron. Rozwój będzie atakował na bramkę za którą znajduje się zegar.

1

1
    Mecz rozpoczęli miejscowi.

1
    Mamy pierwszy stały fragment gry. Wróbel próbował zagrać prostopadle do Tkocz, ale na linii podania stanął obrońca gości i piłka po odbiciu się od niego wychodzi na corner.

2
    Faul w ofensywie piłkarza Rozwoju. Nic nie wyszło z tego rzutu rożnego.

3
    Mieliśmy dwa dośrodkowania w pole karne gospodarzy. Najpierw z prawego skrzydła piłkę wrzucał Marko Radić, a kilka sekund później Cezary Stefańczyk. Obydwa dośrodkowania były nieudane i poradzili sobie z nimi piłkarze Rozwoju.

4
    Menzel wybija na rzut rożny.

5
    Ależ zamieszanie po tym rzucie rożnym! To powinien być gol! Strzały z główek Lebedyńskiego i Szymińskiego tylko w słupek i poprzeczkę.

6
    W odpowiedzi z kontrą ruszyli miejscowi, ale podanie Wróbla do Kozłowskiego było niecelne i piłka pada łupem obrońców.

7
    Pierwsi sympatycy Wisły już zameldowali się w sektorze gości.

8
    Iliev uderzył zza pola karnego. Uderzenie byłego piłkarza Lecha wysoko nad poprzeczką.

10
    Arkadiusz Reca dośrodkował za głęboko w pole karne rywali. Od bramki zacznie Soliński.

12
    Rzut karny dla Rozwoju! W polu karnym faulował Rogalski.

13
    Do piłki podchodzi Łukasz Winiarczyk.

13
    Gol dla Rozwoju!
    Jedenastkę na bramkę zamienił ŁUKASZ WINIARCZYK! Obrońca Rozwoju zmylił Kiełpina i strzałem z lewej nogi posłał piłkę w prawy róg bramki. Seweryn Kiełpin rzucił się w przeciwną stronę, a więc mamy 1:0!

16
    Żółtą kartkę otrzymuje Łuczak (Wisła Płock).

17
    Ponownie gorąco było pod bramką gości, ale piłka po uderzeniu piłkarza z Katowic otarła się tylko o siatkę bramki gości.

18
    Piotrowski zagrywał z prawego skrzydła. Nie wiadomo, czy był to strzał czy dośrodkowanie, ale piłkę przed wpadnięciem do siatki uratował Soliński.

20
    Uspokoił nam się nieco ten mecz. Na początku spotkania mieliśmy sporo sytuacji, a teraz Wisła próbuje uspokoić grę i rozgrywa piłkę na swojej połowie.

22
    W pole karne wrzucał Wojciech Łuczak, ale na posterunku obrona Rozwoju.

23
    Na boisku z bólu zwija się Maksymilian Rogalski. Będziemy mieli przerwę w grze.

24
    Wszystko już w porządku. Wiślacy oddają piłkę gospodarzom.

25
    Ładne dośrodkowanie z rzutu wolnego Tomasza Wróbla. Z piłką minęło się dwóch graczy Rozwoju, a chwilę później sędzia odgwizduje przewinienie piłkarza gospodarzy.

27
    Michał Gałecki wybija na rzut rożny.

27
    Z dośrodkowaniem Stefańczyka z rzutu rożnego radzą sobie gospodarze. Chwilę później w pole karne próbował dogrywać jeszcze Marko Radić, ale również nieudanie.

30
    Kozłowski złapany na spalonym.

32
    Wisła rozgrywa piłkę na swojej połowie.

34
    Dośrodkowanie Łuczaka zablokowane. Będzie róg.

34
    Po rzucie rożnym główką strzelał Bartłomiej Sielewski, ale zawodnik Wisły uderzył niedokładnie. Od bramki zacznie Soliński.

35
    Akcja przenosi się pod bramkę gości. Będzie rzut z autu na wysokości pola karnego.

38
    Wróbel wrócił w swoje pole karne.Dzięki jego interwencji rywal traci piłkę.

40
    Za lekkie uderzenie w wykonaniu Lebedynskiego i pewnie chwyta piłkę Soliński.

40
    Urwał się na skrzydle Tomasz Wróbel. Zawodnik gospodarzy wpadł w pole karne rywali, ale został powstrzymany przez rywala i będzie tylko rzut rożny.

41
    Z rzutu rożnego nic nie wynikło. Przy piłce są teraz Nafciarze.

43
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Łuczak (Wisła Płock).

43
    Kompletnie nieodpowiedzialne zachowanie zawodnika Wisły. Po swoim faulu przeszkodził rywalowi w rozegraniu rzutu wolnego i został za to ukarany drugą żółtą kartką w tym meczu.

45
    Spotkanie zostaje przedłużone o dwie minuty.

45+1
    Kopczyk wybija na aut. Będzie rzut z autu na wysokości pola karnego gospodarzy.

45+2
    Damian Piotrowski uderzył z narożnika pola karnego, ale kompletnie nieudane to zagranie.

45+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Kopczyk (Rozwój Katowice).

45+3
    Arkadiusz Reca zostaje zablokowany przez rywala.

45+3

Pierwsza połowa w liczbach:

W pierwszej połowie przeważali piłkarze z Płocka, jednak w piłce nożnej liczy się to, kto więcej strzeli bramek i pod tym względem lepsi jak na razie są miejscowi, którzy po pierwszej połowie prowadzą 1:0 po bramce z rzutu karnego. W drugiej połowie "Nafciarzom" przyjdzie walczyć w osłabieniu, ponieważ przed przerwą do szatni za drugą żółtą kartę odesłany został Wojciech Łuczak.

46

46
    Obydwie drużyny zagrają bez zmian.

46
    Na spalonym Kozłowski.

46
    Po strzale Ilieva goście domagają się ręki u obrońcy z Katowic.

47
    Żółtą kartkę otrzymuje Stefańczyk (Wisła Płock).

49
    Żółtą kartkę otrzymuje Rogalski (Wisła Płock).

49
    Wróbel strzelał zza pola karnego, ale za lekko. Pewnie piłkę chwyta Kiełpin.

50
    Na spalonym Patryk Kun.

53
    Winiarczyk przerywa kontrę gości wybijając na aut.

54
    Stefańczyk uderzył z rzutu wolnego, ale na posterunku był Soliński, który zdołał odbić to uderzenie.

55
    Patryk Kun wywalczył rzut rożny na lewym skrzydle.

56
    Po tym rzucie rożnym sędzia odgwizduje faul w polu karnym gości.

57
    Na linii pola karnego złapał piłkę Kiełpin.

58
    Mamy 2:0! W pole karne dogrywał Robert Tkocz. Wydawało się, że goście sobie poradzą i wybiją tą piłkę, jednak do piłki doszedł PATRYK KUN, który uderzył piłkę, a ta odbiła się od słupka i wpadła do siatki!

59
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Tkocz, na boisku pojawia się Mielnik.

63
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Radić, na boisku pojawia się Kubus.

64
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Cholerzyński, na boisku pojawia się Balogun.

65
    W drugiej połowie widać brak jednego gracza w zespole Wisły. Rozwój poczyna sobie bardzo swobodnie.

67
    Od kilku minut nie mieliśmy żadnej ciekawej akcji. Mecz toczy się głównie w środku pola.

70
    Ładna akcja gospodarzy. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Baloguna. Ten zgrał w pole karne do Kozłowskiego. Napastnik Rozwoju uderzył za lekko, dobiłam jeszcze Wróbel, ale niecelnie.

71
    Dobre wyjście Kiełpina, który skrócił kąt rywalowi.

73
    Stefańczyk dośrodkowywał z prawego skrzydła. W polu karnym do Ilieva zgrał Lebedyński, ale strzał tego drugiego nieudany.

73
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Rogalski, na boisku pojawia się Mroziński.

74
    Kozłowski uderzył z główki nad bramką.

76
    Gol dla Wisły Płock!
    Goście zmniejszają straty. Bramkę mocnym strzałem zdobył MIKOŁAJ LEBEDYŃSKI.

77
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kozłowski, na boisku pojawia się Czerkas.

79
    Czerkas uderzał z ostrego kąta, ale za lekko. Pewnie broni Kiełpin.

79
    Będzie rzut rożny dla gospodarzy. Ale najpierw pomoc medyczna dla Raula Gonzaleza.

80
    Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę przed pole karne. Tam znalazł się Wróbel, który wpadł w pole karne. Kapitan gospodarzy upadł w polu karnym, ale arbiter jest niewzruszony. Gramy dalej.

83
    Żółtą kartkę otrzymuje Soliński (Rozwój Katowice).

84
    Czerkas przegrywa walkę z rywalem w polu karnym Wisły.

86
    Tomasz Wróbel wypuścił w uliczkę Baloguna. Nigeryjczyk pobiegł w kierunku bramki, ale jego uderzenie niecelne. Od bramki zacznie Kiełpin.

87
    Czerwona kartka dla Menzel (Rozwój Katowice).

87
    Menzel sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Kubusa.

90
    Balogun mógł dopełnić dzieła zniszczenia, ale strzał Nigeryjczyka wysoko nad bramką.

90
    Sędzia dolicza 4 minuty.

90
    Bramka dla Wisły nieuznana! Sędzia podnosi chorągiewkę i pokazuje spalonego.

90+4

W drugiej połowie przeważali miejscowi. W końcówce dominowali goście, ale ostatecznie 3 punkty zostały w Katowicach. (17:10:29)