Korona – Astra 0:0 (koniec) | Ruch – Dinamo Bk. 0:1 (koniec) | Korona – Cukaricki 0:1 (koniec)
Jagiellonia – Botoșani 2:3 (koniec) | Cracovia – Xativa 0:0 (koniec) | Piast – Szachtar 1:3 (koniec)
Jagiellonia Białystok
2:3 (1:1)
FC Botoșani
Wtorek 02.02.2016, 16:30 • Belek • Spotkania towarzyskie

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje z lajfy.com. (18:21:02)

Jagiellonia Białystok przegrała 2:3 z FC Botosani na zgrupowaniu w Belek. Oba swoje gole zdobyła z rzutu karnego. Pozwoliły one wyjść na prowadzenie. Rumuni przyspieszyli jeszcze raz i odzyskali przewagę. To oni cieszą się z dobrego wyniku. Antybohaterami sędziowie, choć na szczęście dostarczyli trochę uśmiechu swoimi decyzjami.

90

89
    Dużo dziś nadenerwował się Michał Probierz. Nie będzie zadowolony z postawy przynajmniej kilku swoich zawodników. Przynajmniej tak można stwierdzić, nasłuchują werbalnych reakcji szkoleniowca.

88
    Przyspieszyła drużyna z Ekstraklasy w środku pola. Problem, że nie poszła za ciosem, a każda strata jest jak woda na młyn rywala.

86
    Guti zarobił żółtą kartkę za swój ostry faul sprzed kilku minut.

85
    Nerwowa sytuacja została opanowana przez sędziów. Obyło się bez wielkiej awantury na boisku, choć wisiała w powietrzu.

83
    Mała draka dużych chłopców. Faul zawodnika Jagiellonii był za ostry, ale nerwowa reakcja przeciwnika zupełnie niepotrzebna.

81
    Ostatnia faza pojedynku. Jaga, która gra na biało, pracuje nad wyrównaniem. Szkoda by było przegrać tę dość wyrównaną konfrontację.

78
    Akcja oskrzydlająca Botosani. Tym razem umiejętna asekuracja duetu Guti-Tarasovs i skończyło się tylko kornerem dla ekipy z Rumunii.

76
    Dość ciekawy polsko-rumuński sparing okraszony pięcioma golami. O co nie zadbali piłkarze, to dołożył sędzia i zrobiło się gorąco.

74
    Gol dla Botoșani!

Rumuni odzyskali prowadzenie! Ale ładnie znalazł się ATTILA HADNAGY! Doskoczył do zbyt krótko wybitej piłki i bez chwili zawahania strzelił z półobrotu w sam narożnik bramki Drągowskiego.

72
    Około 20 minut do końca sparingu. Jagiellonia przechwyciła piłkę przy kole środkowym i jej akcja zapowiadała się interesująco, gdyby Romanczuk nie został złapany na spalonym.

69
    Zaostrzyła się gra w Belek. Kluby z Rumunii są znane z tego, że nie przebierają w środkach.

67
    Jaga domagała się następnego rzutu karnego. Sędzia nie był tym razem przekonany do stanowiska białostoczan. Powalony został Alvarinho.

66
    Romanczuk wrócił na boisko z opatrunkiem na głowie. Nie oznacza, to że rywale go oszczędzają, a nadal poniewierają ostrymi faulami.

63

Szybki wypad Botosani i wyrównanie stało się faktem. Jagiellonia Białystok grała w dziesięciu i pozwoliła ATTILI HADNAGY wybiec sam na sam z Drągowskim. Szansa została spożytkowana!

62
    Karol Mackiewicz przyspieszył na lewej stronie boiska i przeciwnik nie miał innego pomysłu na zatrzymanie go niż wślizg w nogi. Sędzia zatrzymał grę.

60
    Romanczuk ucierpiał w walce o górną piłkę i na murawie pojawili się masażyści.

58
    Spokojnie przesuwają się Jagiellończycy i z akcji pozycyjnych Botosani wynika tyle co nic. Pressing zaczyna się od Fiodora Cernycha.

56
    Gol przed przerwą, gol po przerwie i niespodziewanie Botosani musi gonić wynik. Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie.

54
    Generalnie druga połowa rozpoczęła się od serii dośrodkowań w okolice królestwa Drągowskiego. Przebudowana defensywa Jagiellonii nie była w opałach.

53
    Gol dla Jagiellonii!

Tym razem bramkarz Botosani wyczuł intencję strzelca, ale uderzenie w sam narożnik było zbyt precyzyjne. TARAS ROMANCZUK daje Jagiellonii prowadzenie.

52
    Ponownie Jagiellonia Białystok szykuje się go egzekwowania rzutu karnego. Za moment może prowadzić.

48
    W przerwie Michał Probierz przeprowadził 10 zmian w swoim zespole. Jeszcze w pierwszej połowie pojawił się Alvarinho.

46

Pierwsza połowa pod znakiem żartobliwego zachowania trójki sędziowskiej. FC Botosani prowadziło po rzucie wolnym, a Jagiellonia Białystok wyrównała z rzutu karnego tuż przed przerwą. Można odnieść wrażenie, że obu trafień powinno nie być, gdyby ktoś uznawał przepisy piłkarskie za wiarygodne.

45+2

45+1
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa PIOTR GRZELCZAK.

Spokojne uderzenie napastnika Jagiellonii Białystok z rzutu karnego. Bramkarz w jednym rogu, piłka w drugim i bramka do szatni stała się faktem.

45
    Rzut karny dla Jagiellonii Białystok. Łapią się za głowy Rumuni tak samo jak Polacy w 23. minucie!

43
    Rafał Grzyb nie miał komu podać w przodzie, więc zastawił piłkę i wycofał ją w kierunku obrońców. Przestrzeń nie tylko nie zdobyta, ale na dodatek stracona.

41
    Ale źle. Strzał z rzutu wolnego Jagiellonii Białystok w przysłowiowe maliny i FC Botosani wznowiło grę z własnego pola bramkowego. Mierzył Alvarinho.

39
    Dośrodkowanie z rzutu wolnego marnej jakości. Radzi sobie Marek Wasiluk, a ostatecznie łaciata opuściła boisko za linią bramkową.

37
    Rozgrzewają się rezerwowi piłkarze Jagiellonii Białystok i można spodziewać się licznych zmian w drugiej części sparingu.

35
    Spokojna wymiana podań zawodników w granatowo-czarnych strojach. Problem w tym, że brakuje ostatniego podania, by pokarać Jagiellonię następnym golem.

33
    Ale teraz sztuczka techniczna przy linii bocznej. Zabrakło jednak miejsca, by zakończyć przeprowadzoną z takim rozmachem akcję.

31
    Botosani chce iść za ciosem, a przede wszystkim rozsądnie gra w obronie. Bramkarz Rumunów nie ma kompletnie nic do roboty.

29
    Można mieć wątpliwości, czy sędziowie są aby profesjonalistami w swoim fachu, ale skoncentrujmy się na wydarzeniach boiskowych. Sztab Jagiellonii nakazuje to swoim zawodnikom.

27
    Rzut wolny pośredni w polu karnym Jagiellonii Białystok. Strzał zablokowany. Inna sprawa, że sędziowie się kompletnie pogubili.

23

Cyrk kończy się golem dla Botosani! Sędziowie uznali, że KRZYSZTOF BARAN skierował piłkę do własnej bramki po mocnym wstrzeleniu z rzutu wolnego. Owszem, interwencja golkipera była niezdarna, ale trudno przypuszczać, że futbolówka minęła linię bramkową.

23
    Strzał, a może dośrodkowanie z rzutu wolnego i tak naprawdę nie wiadomo o co chodzi trójce sędziowskiej. Odpowiedź za moment.

21
    Teraz Jagiellonia podeszła wysokim pressingiem. Grzelczak został pochwalony przez trenera, ponieważ nie zabrakło dużo, by odebrać piłkę bramkarzowi Botosani.

18
    FC Botosani ma około 60 procent posiadania piłki. Od kilku minut rozgrywa jednak jałowo na obrzeżach pola karnego białostoczan.

16
    Pechowo kończy się sparing dla Pajnowskiego. Piłkarz nie jest w stanie kontynuować występu z powodu kontuzji.

16
    Minął kwadrans sparingu i nadal bezbramkowy, kompromisowy rezultat. Jagiellonia bez groźnego strzału, ale nie ma powodu, by rozpływać się również nad przeciwnikiem, którego uderzenia były niecelne.

14
    Pierwszy taki kocioł w polu karnym Rumunów. Jagiellonia wrzuciła futbolówkę z rzutu wolnego, a rywale wybijali ją niezdarnie. Bramkarz nie musiał jednak interweniować po strzale Łupińskiego.

12
    Strzał z rzutu wolnego FC Botosani był tak zły, że zanim piłka wyszła na aut bramkowy, wszyscy piłkarze byli już gotowi do nowego ataku.

11
    Głośno pokrzykuje na swoich podopiecznych trener Michał Probierz. Na razie stanowią tło dla przeciwnika i nie zagościli w szesnastce Botosani.

9
    Drużyna z Rumunii wybiegła na sparing w składzie bardziej zbliżonym do podstawowego. Świadoma tego próbuje dłużej rozgrywać swoje akcje i narzucić swoje warunki.

7
    Akcja oskrzydlająca FC Botosani, po której piłka została przetransportowana w pole karne Jagiellonii Białystok. Strzał bez przyjęcia i bez precyzji. Krzysztof Baran odprowadził go wzrokiem poza boisko.

4
    Długie podanie z głębi pola w kierunku Piotra Grzelczaka. Dobrze ustawił się obrońca FC Botosani w niebiesko-czarnym stroju i wybił piłkę głową.

1

Pojedynek w Turcji rozpocznie się z delikatnym opóźnieniem. W podstawowym składzie Jagiellonii grupka młodych zawodników, a także jeden testowany.

Zapraszamy na relację live do portalu Lajfy.com!

FC Botoșani w obecnym sezonie mierzyło się z Legią Warszawa, w ramach Ligi Europy. Rumuni przegrali w drugiej rundzie kwalifikacji z Wojskowymi 0:1 oraz 0:3 i odpadli z europejskich pucharów.

FC Botoșani to stosunkowo młody klub, założony w 2001 roku, występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej Rumunii. Obecnie zajmuje dziewiąte miejsce, z dwudziestoma punktami straty do liderującej Astry Ploiesti.
    W Jadze doszło do kilku roszad personalnych:

FC Botoșani będzie rywalem Jagiellonii Białystok we wtorkowym meczu towarzyskim. Pierwszy gwizdek arbitra w Belek zabrzmi o godzinie 16:00 czasu polskiego.

Witamy. Mecz rozpocznie się o 16:00 i będziemy informować o zmianach stanu..

Gole: 45+1. Grzelczak (kar.), 53. Romanczuk (kar.) – 23. K. Baran (sam.), 63. Hadnagy, 74. Hadnagy

Kartki:   86. Guti (JAG)

Jagiellonia Białystok: K.Baran (46' Drągowski) – M.Baran (46' Sirok), testowany (46' Guti), Wasiluk (46 Tarasovs), Pajnowski (16' Alvarinho) – Łupiński (46' Góralski), Szymonowicz (46' Romanczuk), – Falon (46' Tomasik), Grzyb (46' Vassilijev), Straus (46' Mackiewicz) – Grzelczak (46' Cernych).

Zmiany: Drągowski – Sirok, Tarasovs, Guti, Tomasik, Góralski, Romanczuk, Alvarinho, Vassiljev, Mackiewicz, Cernych.

FC Botoșani: Ilijew (46' Avram) – Dimitrow (68' Tomozei), Ngadeu-Ngadjui, Miron, Popovici – Martinus (68' Bujor), Vasvari, Bordeianu, Fulop (78' Jamali), Carralero (46' Matulevicius) – Hadnagy (78' Cuedan).

Zmiany: Avram – Tomozei, Bujor, Jamalj, Matulevicius, Cuedan.