Termalica – Korona 0:0 (koniec) | Górnik Ł. – Wisła K. 0:3 (koniec) | Górnik Z. – Podbeskidzie 1:0 (koniec)
Śląsk – Jagiellonia 3:1 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
0:0 (0:0)
Korona Kielce
Środa 20.04.2016, 18:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • PKO Ekstraklasa • Runda 32

Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach 32. kolejki polskiej ekstraklasy! Termalica Bruk-Bet Nieciecza podejmie u siebie Koronę Kielce.

Beniaminek z Niecieczy udał się ostatnio do Bielsko-Białej, by powalczyć o punkty z Podbeskidziem. Ta sztuka im się udała, gdyż zdobyli cały komplet! Mateusz Kupczak trafił do siatki w 60. minucie i tym samym zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi.
    Zgadzamy się z trenerem!

A Korona Kielce podejmowała na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Druga połowa rozpoczęła się od czerwonej kartki dla Jacka Kiełba, co uskrzydliło gospodarzy, którzy wyszli na prowadzenie dzięki Airamowi Cabrerze. Później Piotr Celeban wyrównał i do końca wynik już się nie zmienił, podział punktów.
    Zbyt wiele razy nie było im dane się spotkać!

W tabeli grupy spadkowej Korona jest trzecia, a Termalica czwarta. Obie ekipy mają po 20 punktów, lecz to zespół z Kielc ma lepszy bilans bramkowy. Ten mecz będzie ważny z perspektywy walki o utrzymanie!

W tym sezonie ekipy rozegrały ze sobą dwa pojedynki i oba zakończyły się skromnymi zwycięstwami – najpierw 1:0 wygrała Termalica, a potem 1:0 Korona. Co ciekawe, za każdym razem górą ze starcia wychodziła drużyna, która przyjeżdżała na stadion rywala. Czyli teraz czas na zwycięstwo Korony? Zobaczymy!

Arbitrem tego spotkania będzie pan Tomasz Kwiatkowski. Asystować mu będą Piotr Sadczuk oraz Bartosz Heinig.

Początek spotkania już o godzinie 18:00 na lajfy.com!

Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Nowak – Ziajka, Staňo, Putiwcew, Fryc – Jarecki, Kupczak, Pleva, Mišák, Biskup – Kędziora.
    Rezerwowi: Pilarz – Sołdecki, Plizga, Juhar, Bratanović, Foszmańczyk, Babiarz.

Korona Kielce: Trela – Rymaniak, Diaw, Dejmek, Sylwestrzak – Pyłypczuk, Grzelak, Fertovs, Sierpina – Cebula – Cabrera.
    Rezerwowi: Małkowski – Trafford, Marković, Pawłowski, Zając, Gabovs, Sekulski.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Piotr Sadczuk, Bartosz Heinig.
    Czy seria zostanie podtrzymana?

Arbiter z Warszawy wyprowadza właśnie obie jedenastki na murawę stadionu w Niecieczy. Czas na oficjalnie przywitanie obu zespołów i rozpoczynamy widowisko!

1

1
    Zaczynamy widowisko! Wznawiają grę ze środka zawodnicy Korony, którzy są ubrani na czarno. W pomarańczowych strojach – Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Zaczynamy środową ekstraklasę!

2
    Błąd w rozegraniu gospodarzy, to samo przytrafiło się Koronie. Biskup za długo zwleka z prostopadłym zagraniem do wychodzącego na wolne pole Kędziory. Diaw przecina wślizgiem zagranie kapitana Termaliki.

3
    Mocna piłka posłana przez gospodarzy na lewe skrzydło, Dejmek rozpoczyna sprint, to samo robi Biskup, który przegrywa jednak starcie z Czechem. Jarecki powalony przez rywala, mamy rzut wolny dla drużyny z Niecieczy.

4
    Mocne wstrzelenie piłki przez Misaka, za nisko jednak posłana futbolówka przez zawodnika Termaliki. Ta trafia jeszcze w polu karnym w nogę Kędziory i opuszcza boisko.
    4. Złe wykonanie stałego fragmentu gry.

5
    Środek pola przejęty obecnie przez gospodarzy. Jarecki znowu przedziera się lewym skrzydłem, aktywny jest od spotkania ten zawodnik! Szkoda, że zagrywa niedokładnie w stronę Kędziory.

6
    Korona ma obecnie problemy z wyprowadzeniem akcji. Każda próba zagrania górnej piłki zostaje przerwana przez rywali. Teraz na spalonym złapany został Misak.

7
    Senegalczyk Diaw zostawia futbolówkę Dariuszowi Treli, który wychodzi daleko od własnej bramki i podaje na środek boiska. Dobra komunikacja.

8
    Fryc rozpoczyna akcję swojego zespołu. Schodzi lekko do środka i próbuje rozegrać to wgłąb pola karnego. Odrobinę za dużo siły włożonej, plan jednak był całkiem niezły!

9
    Kamil Sylwestrzak dostrzegł sygnalizację Sierpiny, który prosił o prostopadłe zagranie na lewe skrzydło. Jego modły zostały wysłuchane. Pomocnik Korony dośrodkowuje w pole karne Termaliki, nie ma jednak zagrożenia pod bramką Nowaka.

10
    Tempo spotkania jest przyzwoite, już dziesięć minut gry za nami. Szybkie zagranie Airama Cabrery, Hiszpan niepotrzebnie zostawia piłkę koledze, tutaj aż prosiło się o strzał Hiszpana.

11
    Korona bardzo powoli przesuwa się do środka. Blisko siebie znajdują się zawodnicy Termaliki, pomocnicy szukają już sposobu na odebranie piłki rywalowi.

12
    Sebastian Ziajka ładnie przełożył sobie piłkę i oszukał tym samym rywala, a po chwili obił Fertovsa. Od autu wznawiają podopieczni Piotra Mandrysza.

13
    Szybka akcja Termaliki, zagranie piłki na prawe skrzydło, gdzie wbiegał właśnie Patryk Fryc. Pomocnik gospodarzy zagrywa za mocno do Misaka, akcja mogła się podobać.
    13. Plan niezły, z rozegraniem było już gorzej.

14
    Wojciech Kędziora jest odcięty od podań w ostatnich minutach. Wydaje się, że Korona gra z minuty na minutę lepiej.

15
    Kwadrans gry za nami. Termalika wydaje się optymalnie lepsza od pierwszej minuty. Błąd w rozegraniu Plevy, Airam Cabrera natychmiast oddaje strzał. Zupełnie to nie wyszło Hiszpanowi, za szybko to wykonał, odległość była zbyt wielka!

16
    Miękkie dośrodkowanie Fryca w pole karne, główkuje nad poprzeczką Diaw. Senegalczyk zrobił to jednak tak, że zadrżało serce kibiców Korony.

17
    Zamieszanie pod bramką Dariusza Treli, koniec końców udało się oddać strzał Ziajce. Nie było to niezła próba. Szybkie wznowienie przez golkipera gości.

18
    Radek Dejmek odepchnął teraz Wojciecha Kędziorę, to nie jest pierwszy faul dzisiaj na napastniku Termaliki. Arbiter zamienił kilka słów z Czechem, upomnienie słowne.
    18. Drobny faul Czecha.

19
    Zderzenie wślizgami Cebuli z Kupczakiem, zdaniem arbitra stroną atakującą był zawodnik Korony. Termalika wznawia grę ze środka boiska.

20
    Błąd w ustawieniu defensywy gości nie został wykorzystany przez podopiecznych Piotra Mandrysza. Niepotrzebnie Misak skoczył do górnej piłki, mógł to spokojnie zostawić Kędziorze!

21
    Pyłypczuk kopnięty teraz przez powracającego Jareckiego. Szykuje nam się niezła okazja na oddanie strzału z rzutu wolnego. Chyba Ukrainiec będzie egzekutorem.
    21. Pyłypczuk faulowany przez Jareckiego.

22
    Długo ustawiany jest mur przez gospodarzy, Korona namyśla się jak to rozegrać. W końcu strzał oddaje Ukrainiec i trafia prosto w zawodników Termaliki.

23
    Gęsto robi się na środku boiska, pełno zawodników w pomarańczowych strojach w tym terenie, zawodnicy Piotra Mandrysza nie odstępują rywalowi!

25
    Marcin Cebula spróbował górnej piłki w kierunku Airama Cabrery. Hiszpan upada, sędzia pokazuje, że nie było faulu. Najlepszy strzelec Korony i tak by nie doszedł do futbolówki.

26
    Pavel Stano nie zastanawia się długo, tylko od razu wybija futbolówkę na aut. Zawodnicy Marcina Brosza w natarciu, brakuje jednak pomysłów.

27
    Biegnący z piłką Jakub Biskup został trafiony nogą przez Marcina Cebulę, ewidentny faul zawodnika gości. Spada tempo spotkania na łeb na szyję.

28
    Ależ ciekawa próba Patrika Misaka! Słowak puścił mocny strzał, wszyscy, w tym i również Trela, spodziewali się, że to przeleci wysoko nad poprzeczką Korony... a tutaj tylko ledwo ją minęła. Było groźnie!
    A dzisiaj gra w barwach Termaliki.

30
    Pięciu zawodników Korony wchodzi do akcji ofensywnej, zagranie na prawe skrzydło do Pyłypczuka, Ukrainiec uderza mocno z lewej nogi, trafia jednak w nogę Jareckiego.

31
    Dalibor Pleva łatwo traci futbolówkę na środku boiska. Korona nie potrafi wykorzystać prezentów od rywala. Już ponad pół godziny gry za nami.

32
    Wojciech Kędziora znalazł się w świetnej sytuacji sam na sam z Nowakiem. Podciął piłkę nad golkiperem, ale nikt nie był w stanie dokończyć tego!

33
    Mocne uderzenie Misaka leci prosto w Trelę, a ten wypuszcza piłkę przed siebie. Dopada do niej Fryc, trafia w interweniującego ponownie golkipera!
    33. Trela naprawia swój błąd!

34
    Szalone 2-3 minuty gospodarzy, stworzyli sobie niezłe sytuacje, szkoda, że ich nie wykorzystali! Ożywili nam nieco to spotkanie.

35
    Pojedynek sprinterski Fryca z Sylwestrzakiem, kapitan Korony wychodzi z niego zwycięsko. Aktywny zawodnik Termaliki domagał się odgwizdania faulu.

36
    Ostatnie minuty pod dyktando zawodników Piotra Mandrysza! Bardzo niezadowolony z gry podopiecznych jest Marcin Brosz.

37
    Goście nareszcie zawitali na połowę Termaliki, idzie im to jednak bardzo topornie. Airam Cabrera odcięty od podań, Hiszpan nie może zabłysnąć, nie pozwalają na to rywale.

38
    Sebastian Ziajka przyblokował rywala przy końcowej linii i pozwolił bezpiecznie piłce opuścić murawę. Jego imiennik w bramce przygotowuje się do wykopu futbolówki.

39
    Sierpina zagrywa po ziemi zdecydowanie za mocno, dobrze ustawiony Nowak szybko przejmuje piłkę. Około 5 minut do końca pierwszej części spotkania.

40
    Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny z rzutu wolnego, który dostali goście po faulu Stano na Airamie Cabrerze. Nie wyszedł im stały fragment gry, wciąż jednak są blisko pola karnego rywali.

41
    Termalika wybija piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska. Jarecki posyła futbolówkę daleko od pola karnego swojej drużyny.

42
    Elhadji Diaw wypuścił sobie za daleko piłkę, próbował szybko uratować sytuację obiema nogami. Arbiter odbiera to jako niebezpieczną próbę, Senegalczyk dostaje żółtko.
    42. Żółta kartka dla Senegalczyka.

43
    Ziajka nie trafia czysto w piłkę, było zamieszanie pod bramką Treli. Jeszcze mocno uderza Pleva, trafia w jednego z rywali. Termalika w natarciu.

45
    Zbliża nam się koniec pierwszej części spotkania. Czy arbiter dorzuci jeszcze kilkadziesiąt sekund? Nie było wiele przerw.

45

Koniec pierwszej części spotkania. Termalika Bruk-Bet Nieciecza remisuje bezbramkowo u siebie z Koroną Kielce. Niezłych akcji jak na lekarstwo. Niezłe tempo z początku spotkania szybko opadło.

Oby druga połowa była zdecydowanie lepsza. Wracamy za około 15 minut. Zostańcie z nami na lajfy.com!
    Oj tak.

46

46
    Zaczynamy drugą połowę bez zmian w obu ekipach. Oby te kolejne 45 minut pokazało nam, że Termalikę i Koronę stać na stworzenie niezłego widowiska.

47
    Korona otrzymuje rzut wolny na połowie rywala. Do piłki podbiega Rafał Grzelak i... może nie komentujmy tego rozegrania.

48
    Zderzenie na środku boiska Grzelaka z Misakiem, stroną atakującą był zawodnik, która kilkadziesiąt sekund wcześniej rozpoczynał grę z rzutu wolnego.

49
    Termalika rozpoczyna swoje ataki. Udało im się zdobyć rzut rożny, już do narożnika boiska zmierza Dariusz Jarecki. Gospodarze rzadko wykorzystują stałe fragmenty gry, tak samo jest i teraz.

51
    Mateusz Kupczak bardzo ładnie opanował futbolówkę i nie dał sobie jej odebrać. Odegranie gospodarzy do przodu, Elhadji Diaw lepszy w starciu z Biskupem.

52
    Ponownie w akcji nieźle wygląda Kupczak, utrzymuje piłkę przy nodze i futbolówka nie opuszcza murawy. Prostopadłe zagranie do Biskupa, gwizdek sędziego przerywa grę – był spalony.

53
    Daleki wykop Dariusza Treli, Stano popełnia błąd przepuszczając prostą piłkę. Ma szczęście były zawodnik Korony, że był w pobliżu Ziajka.

54
    Tempo spotkania nie zadowala, wieje nudą w Niecieczy. Może czas, by obaj trenerzy pomyśleli o zmianach? Na ławkach są zawodnicy, którzy mogą odmienić losy spotkania.

55
    Niezłe, niskie dośrodkowanie Fryca wgłąb pola karnego. Dejmek uprzedza Kędziorę wybijając piłkę na rzut rożny. Jarecki idzie do narożnika.
    55. Dejmek wybija na korner.

56
    Stały fragment gry ponownie niewykorzystany przez Termalikę. Panowie trenerzy, czas na zmiany!

57
    Przy bocznej linii stoi już Tomasz Foszmańczyk. Zaraz nastąpi zmiana w zespole gospodarzy, najpierw jednak lekarze zajmą się jednym z poszkodowanych zawodników.

58
    Kupczak i Cabrera zderzyli się w walce o piłkę, obaj potrzebowali pomocy. Na chwilę opuszczają murawę, obie drużyny grają w dziesięciu.

59
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Patrik Mišák, na boisku pojawia się Tomasz Foszmańczyk.

60
    Godzina gry za nami. Co możemy powiedzieć o tym spotkaniu, kwadrans drugiej części spotkania zawodzi. Może teraz będzie inaczej? Oby!

62
    Akcje ofensywne obu ekip możemy skrócić Państwu tak: jedno podanie, drugie podanie i... strata. I tak w kółko. Tak nie można grać.

63
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Łukasz Sierpina, na boisku pojawia się Vanja Marković.

64
    Po jednej zmianie dokonali obaj trenerzy. Czy to poprawi sytuację na murawie? Dzisiaj nie obejrzeliśmy bramki w grupie spadkowej, ani w Niecieczy, ani w Łęcznej...

66
    Błąd gości przy stałym fragmencie gry, zagranie szybkie Fryca do Kędziory. Napastnik Korony schodzi do linii końcowej i zdobywa rzut rożny.

67
    Zagranie na prawe skrzydło, ponownie dośrodkowuje Fryc. Kędziora nie był w stanie uderzyć głową w polu karnym. Niecelna dobitka jego kolegi.

68
    Niewidoczny dzisiaj Airam Cabrera stara się odebrać futbolówkę rywalom. Niezłe dalekie zagranie kapitana gospodarzy wgłąb pola karnego, Rymaniak świetnie jednak przeciął zagranie!

69
    Dawid Plizga jest już gotowy wejść na murawę. Otrzymujemy informację, że zmieni on kapitana drużyny, Jakuba Biskupa.

70
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Jakub Biskup, na boisku pojawia się Dawid Plizga.

71
    Świetny przerzut na prawą stronę w wykonaniu Pitwcewa, znalazł na skrzydle Plizgę. Mocne wstrzelenie wgłąb pola karnego, broni to Trela. Opaska kapitańska przekazana na rękę Jareckiego.

72
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Marcin Cebula, na boisku pojawia się Bartłomiej Pawłowski.

74
    Zupełnie niepotrzebny faul Fertovsa w nogi wychodzącego Plevy. Łotysz ukarany żółtym kartonikiem.
    74. Żółta kartka Fertovsa

75
    Patryk Fryc na lewym skrzydle, prostopadłe zagranie w stronę Jareckiego było za mocne, ale skorzystał z tego Foszmańczyk. Zmiennik trafia w dobrze ustawionego Trelę.

77
    Siergiej Pyłypczuk otrzymał ostatnie upomnienie słowne od arbitra. Ukrainiec wyraźnie szarpał rywala za koszulkę i próbował do jeszcze podciąć. Następne takie zagranie będzie skutkowało żółtą kartką.

78
    Termalika w ataku! Faulowany jeden z gospodarzy, puszcza grę arbiter. Dośrodkowanie w pole karne, Foszmańczyk nieudanie uderza powietrza. Akcję kończy jeszcze wrzutka Jareckiego w szesnastkę do Kędziory. Napastnik uderza głową obok słupka!
    78. Akcja Termaliki!

79
    Dawid Plizga był lekko odepchnięty przez rywala w polu karnym. Starcie w bark w bark wygrał Pawłowski. Na nic zdały się gwizdy publiczności, nie ma mowy o rzucie karnym.

80
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Serhij Pyłypczuk, na boisku pojawia się Vladislavs Gabovs.

82
    Odskoczyła piłka Rymaniakowi, a boczny obrońca był najbliżej bramki Nowaka przy stałym fragmencie gry. Niepotrzebnie to przyjmował!

83
    Nieoczekiwane dogranie Bartłomieja Pawłowskiego w kierunku Fertovsa. Łotysz uderza z powietrza, nie miał problemów golkiper ze złapaniem futbolówki.
    83. Strzał Fertovsa.

84
    Akcja meczowa dla Termaliki?! Świetne dośrodkowanie Dawida Plizgi w kierunku wychodzącego Wojciecha Kędziory, napastnikowi zabrakło niewiele do oddania strzału!
    84. Było blisko!

86
    Cios za cios! Świetne dośrodkowanie Rymaniaka, Airam Cabrera nie zdążył w porę do tego zagrania, kończy akcję Pawłowski. Źle to robi zmiennik! Tutaj powinien być chociaż celny strzał...

87
    Zaczyna nam się podobać końcówka spotkania. Czy wreszcie obie drużyny wskoczyły na wyższy bieg i będą w stanie nas zaskoczyć?

88
    Co za pudło Kędziory! Kapitalne zagranie otrzymał Foszmańczyk, zaspał Dejmek przy pułapce ofsadowej. Czech łatwo minięty przez zmiennika Termaliki, a ten zagrywa do Kędziory. Napastnik gospodarzy powinien trafić do siatki, a tutaj... oglądamy fatalny strzał! Pudło kolejki? Na pewno!!!
    88. Fatalne pudło Kędziory!

90
    Zmiana w drużynie Termalica Bruk-Bet Nieciecza: z boiska schodzi Dariusz Jarecki, na boisku pojawia się Dawid Sołdecki.

90+1
    Tylko trzy minuty dorzuca arbiter z Warszawy. Czy ten doliczony czas będzie tak dobry jak te ostatnich kilkadziesiąt sekund? Miejmy nadzieję!

90+2
    Dośrodkowanie na piąty metr do Gabovsa, Łotysz najpierw uderza głową, co świetnie obronił Nowak, a zaraz poprawił nogą. I co? Ponownie golkiper górą w tym starciu!
    90+2. Nowak bohaterem!

90+3
    Bartłomiej Pawłowski mija rywala przy końcowej linii, schodzi do środka i wystawia piłkę do Airama Cabrery. Zablokowane uderzenie Hiszpana!

90+3

Koniec spotkania! Termalika zaprzepaściła idealną sytuację w końcówce spotkania, Kędziora zalicza pudło tej kolejki! Korona również miała swoje okazje, mamy jednak bezbramkowy remis. Za późno obudziły się obie ekipy.

Obie ekipy dopisują po jednym punkciku do tabeli i obie mają ich już 21. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Zostańcie z nami, jeszcze dwa spotkania ekstraklasy! (19:53:57)
    A wolelibyśmy widowisko dla każdego, nie tylko dla koneserów.

Miłosz Knapczyk

Gole:

Kartki:   42. Diaw (KRN), 74. Fertovs (KRN)

Posiadanie piłki: 56 % : 44 %.
    Strzały celne: 3:4. Strzały niecelne: 6:3. Rzuty rożne: 5:2. Spalone: 3:0. Foule: 14:19.
    Bruk-Bet Termalica: Nowak – Ziajka, Staňo, Putiwcew, Fryc – Jarecki (90. Sołdecki), Kupczak, Pleva, Mišák (59. Foszmańczyk), Biskup (C) (70. Plizga) – Kędziora.
    Zmiany: Pilarz – Sołdecki, Plizga, Juhar, Bratanović, Foszmańczyk, Babiarz.

Korona Kielce: Trela – Rymaniak, Diaw, Dejmek, Sylwestrzak (C) – Pyłypczuk (80. Gabovs), Grzelak, Fertovs, Sierpina (63. Marković) – Cebula (72. Pawłowski) – Cabrera.
    Zmiany: Małkowski – Trafford, Marković, Pawłowski, Zając, Gabovs, Sekulski.

Sędziowie: Tomasz Kwiatkowski – Piotr Sadczuk, Bartosz Heinig