Crystal Palace – Man Utd 1:2 (po dogrywce)
Crystal Palace F.C.
1:2 (0:0)
Manchester United
Sobota 21.05.2016, 18:35 • Wembley, Londyn • Puchar Anglii • Finał
    Po tym strzale piłka wylądowała do siatki, a United zdobyło 12. trofeum. Jesse Lingard bohaterem!

Dziękujemy, że byliście z nami. To był kapitalny pojedynek. Lepsze okazały się Czerwone Diabły, brawa należą się jednak również Orłom – ekipa Alana Pardew była dzisiaj bardzo, ale to bardzo dobrym przeciwnikiem dla United! (21:26:12)
    Będący pod ogromną krytyką Louis van Gaal zdobywał trofea ze wszystkimi klubami, które prowadził. Filozofia działa!

Znowu wychowankowie akademii United przynosi trofea do gabloty!

Uhonorowani zostali już sędziowie, teraz przyszła pora na zawodników Crystal Palace.
    To dwunasty Puchar Anglii ekipy United, wyrównali tym samym rekord Arsenalu!

Dwanaście lat czekali na to trofeum, wreszcie się udało! Pierwszy skalp Louisa van Gaala w ekipie United. I teraz pytanie - pierwszy i ostatni?

Kilka minut ma grawer na wykonanie napisu zwycięskiej drużyny na pucharze FA Cup. Łzy zawodników Alana Pardew, przez chwilę byli bliscy szczęścia, a potem wszystko się posypało.

Ogromna radość całego zespołu United, wreszcie widzimy szczęśliwego Louisa van Gaala!

Orły miały przewagę jednego zawodnika, nie potrafili jednak tego wykorzystać. Bomba Jessego Lingarda dała zwycięstwo drużynie Louisa van Gaala!

KONIEEEEC! Crystal Palace przegrywa 1:2 z Manchesterem United!

120+2

120+2
    Damien Delaney złapany na spalonym. Powoli do piłki zmierza David de Gea. Jeszcze kilkadziesiąt sekund i United zdobędzie FA CUP!

120+1
    Dwie minuty dorzucone przez arbitra. Wrzutka w pole karne United, nerwowo David de Gea piąstkuje futbolówkę. Kolejna wrzutka gospodarzy bardzo niecelna.

120
    Wilfried Zaha włączył kolejny bieg. Ruszył, minął jednego, zaraz drugiego rywala, podszedł pod pole karne i... fatalnie uderzył!

119
    Na spalonym złapany Gayle. Co robią zawodnicy United? No nie śpieszy im się, około minuty pozostało do regulaminowego czasu gry.

118
    Byli obok Hiszpana lekarze, potrzebował pomocy, ale już pokazał, że może wznowić grę z piątki.

117
    Kapitalne, prostopadłe zagranie Joela Warda w kierunku biegnacego prawym skrzydłem Wilfrieda Zahy. David de Gea skrócił kąt, czym powstrzymał rywala! Drobne problemy ma Hiszpan...

Miłosz Knapczyk

Gole: 78. Puncheon – 81. Mata, 111. Lingard

Kartki:   47. Dann (CRP), 62. Delaney (CRP), 108. McArthur (CRP) – 18. Smalling (MAN), 40. Rojo (MAN), 45. Mata (MAN), 87. Rooney (MAN), 101. Fellaini (MAN), 112. Lingard (MAN)   105. Smalling (MAN)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 6:3. Strzały niecelne: 8:8. Rzuty rożne: 8:12. Spalone: 4:1. Foule: 19:19.
    Crystal Palace F.C.: Hennessey – Ward, Dann (90+4. Mariappa), Delaney, Souare – Cabaye (72. Puncheon), Jedinak – Zaha, McArthur, Bolasie – Wickham (86. Gayle)

Zmiany: Speroni – Mariappa, Kelly, Sako, Puncheon, Gayle, Adebayor.

Manchester United: de Gea – Valencia, Smalling, Blind, Rojo (66. Darmian) – Carrick, Fellaini – Mata (90. Lingard), Rooney, Martial – Rashford (72. Young)

Zmiany: Romero – Darmian, Jones, Schneiderlin, Herrera, Young, Lingard.

Sędziowie: Mark ClattenburgJohn Brooks, Andrew HallidayNeil Swarbrick, Michael Salisbury