Pogoń II – Lech II P. 0:1 (koniec) | Chemik B. – Przodkowo 0:2 (koniec) | Vineta – Chwaszczyno 4:2 (koniec)
Toruń – Gwardia K. 0:1 (koniec)
Elana Toruń
0:1 (0:0)
Gwardia Koszalin
Sobota 06.08.2016, 17:00 • Stadion Miejski im. Grzegorza Duneckiego, Toruń • 3 liga, grupa II

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Start rozgrywek:

Trzecioligowcy właśnie rozpoczynają sezon! W pierwszej kolejce 3. ligi grupy II toruńska Elana na własnym terenie zmierzy się z Gwardią Koszalin. Będzie ciekawie!

Elana Toruń:

Gospodarze grę na tym szczeblu ligowym zawdzięczają przede wszystkim brakiem licencji dla bezpośrednich rywali. W tym sezonie ma być jednak inaczej. Warto dodać, że dzięki reformie ligi spadku nie zanotuje połowa rywalizujących drużyn, a jedynie pięć zespołów.

Gwardia Koszalin:

Drużyna gości w poprzednim sezonie również rywalizowała na tym szczeblu. Koszalinianie utrzymali się dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu od drużyny z Drawska Pomorskiego. Sytuacja obu drużyn jest więc w miarę podobna.

Stadion atutem?

Torunianie na własnym terenie spisują się bardzo przyzwoicie. W siedmiu spotkaniach rundy wiosennej Elana wygrała pięć spotkań, a także zanotowała po jednym zwycięstwie i porażce. Z kolei Gwardia na wyjazdach nie radzi sobie z kolei najlepiej. Na 21 możliwych do zdobycia punktów w poprzedniej rundzie Koszalinianie zdobyli zaledwie siedem.

Początek meczu:

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 17:00. Składy obydwu drużyn podamy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Zestawienia obydwu druzyn:

Elana Toruń: Piotrowski – Steinke (C), Glanowski, Uszalewski, Zagdański, Lenkiewicz, Figaszewski, Ciach, Stefanowicz, Gołdyn, Bzdęga

Rezerwowi: Kowalczuk – Więckowski, Kłos, Aleksandrowicz, Trojanowski, Zamiatowski, Karbowski

Gwardia Koszalin: Hartleb – Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, Oleszczuk, Shimmura, Ginter, Ziętarski, Kołodziejski, Gregorek, Szubert

Rezerwowi: Dulewicz – Bany, Grela, Szkopiński, Maciąg, Sobiegraj, Bułka.

1

2
    W prosty sposób Glanowski utracił piłkę w środkowej strefie boiska, ale chwilę później gospodarze z powrotem przejęli futbolówkę.

3
    Seria dośrodkowań w szesnastkę przyjezdnych. Ostatecznie defensorzy Gwardii wybijają piłkę.

4
    Figaszewski faulowany w walce o górną piłkę w środku pola i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

5
    Ależ blisko zdobycia bramki byli miejscowi! Idealne zagranie w pole karne do Steinke, który jednak został powstrzymany przez golkipera rywali!

7
    Chwila oddechu dla defensorów Gwardii. Jeden z obrońców koszalińskiego klubu nieprzepisowo powstrzymywany na własnej połowie.

8
    Gregorek nie zdołał doskoczyć do futbolówki w szesnastce Elany po zagraniu ze środka boiska i z piątego metra grę wznowi Piotrowski.

9
    Czy zatrzymywany Uszalewski na lewym skrzydle, ale cały czas przy piłce utrzymują się torunianie.

10
    Stańczyk głową wybija piłkę na rzut rożny po dośrodkowaniu rywali z lewej flanki.

11
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez przyjezdnych grę od własnej bramki wznowi bramkarz toruńskiej Elany.

13
    Koszalinianie wybili piłkę na aut, gdyż z murawy nie podnosił się jeden z zawodników Elany. Chwilę później miejscowi oddali futbolówkę.

14
    Gubią się przyjezdni. Prosta strata w środku pola i od wrzutu z autu rozpoczną piłkarze z kujawsko-pomorskiego.

16
    Nieudane uderzenie z dystansu jednego z piłkarzy Gwardii. Piłka poszybowała w sporej odległości od bramki przeciwników.

17
    Torunianie wznowią grę od wrzutu z autu na wysokości własnej szesnastki. Kolejny raz zbyt łatwo zgubili piłkę koszalinianie.

19
    Okres przewagi Gwardii. Przyjezdni długo wymieniają się podaniami, jednak kompletnie nie mają pomysłu na stworzenie faktycznie groźnej akcji.

20
    Ładna wrzutka Kołodziejskiego z prawego skrzydła, ale jeden z defensorów Elany zdołał wybić futbolówkę na aut.

22
    Nie grają już z takim animuszem, jak w pierwszych minutach podopieczni Jerzego Cyraka. Elana dawno nie stworzyła sobie okazji.

23
    Niebezpiecznie pod bramką Elany! Po raz kolejny uaktywnił się Kołodziejski. Tym razem gracz Gwardii zdecydował się na strzał, ale minimalnie chybił.

24
    Jeden z zawodników gospodarzy faulowany w środkowej strefie boiska. Arbiter po chwili zastanowienia odgwizduje przewinienie.

25
    Zbyt wysoka wrzutka Uszalewskiego i torunianom nie udało się zakończyć akcji. Od bramki wznawia grę Hartleb.

26
    Ciach stracił piłkę na linii środkowej, ale rywalom nie udało się wyprowadzić kontrataku.

28
    Wojciechowski skutecznie przerywa akcję rywali wybijając piłkę głową na aut.

30
    Trzydzieści minut gry już za nami! Najpierw przeważała Elana, później Gwardia. Obecnie gra wyraźnie się wyrównała.

31
    Bardzo dobre wyjście z bramki zanotował Hartleb, który wyłapał piłkę po zbyt wysokim zagraniu w szesnastkę gości.
    Tak prezentują się trybuny stadionu przy ulicy Bema:

33
    Zagdański z dystansu próbował pokonać golkipera rywali, ale to było zupełnie nieudane uderzenie. Z piątego metra Hartleb.

34
    Przyjezdni wywalczyli wrzut z autu na wysokości pola karnego rywali. Szykuje się daleki wyrzut w pole karne.

35
    Tym razem goście rozpoczną grę od rzutu rożnego. Czy uda zagrozić się bramce Elany?

35
    Bezbłędnym piąstkowaniem po dośrodkowaniu rywali z rzutu rożnego popisał się Piotrowski.

36
    Maciej Gregorek w ostry sposób przerywa kontratak rywali i arbiter słusznie pokazuje mu żółty kartonik.

37
    Znakomita szansa Elany! Glanowski uderzał z obrębu pola karnego, ale w ostatniej chwili został zablokowany przez jednego z defensorów.

38
    Groźna, płaska centra w szesnastkę gości, ale znów bezbłędnie obrońcy Gwardii.

38
    Wojciechowski ucierpiał w starciu z rywalem we własnej szesnastce i na moment będzie zmuszony opuścić plac gry.

40
    Spóźnione wejście Oleszczuka w środku pola i kolejny gracz Gwardii zostaje ukarany żółtą kartką.

41
    Bzdęga doskoczył do futbolówki dośrodkowanej z lewej flanki, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

41
    Hartleb pewnie broni uderzenie jednego z rywali z linii szesnastego metra. Napór Elany narasta!

43
    Akcja koszalińskiego zespołu przerwana przez arbitra. W momencie podania na pozycji spalonej znajdował się Gregorek.

45
    Ginter zderzył się przy linii środkowej w walce o górną piłkę z jednym z piłkarzy Elany. Czeka nas krótka przerwa w grze.

45+1
    Glanowski cały czas poza linią boczną, ale najprawdopodobniej będzie w stanie kontynuować grę.

45+2

Do przerwy bez bramek w Toruniu! Lepsze wrażenie sprawiają póki co gospodarze, którzy jednak nie potrafią przełożyć tego na wynik. Na drugą odsłonę tego spotkania wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    W przerwie meczu kontuzjowanego Oleszczuka zmienił Maciąg.

47
    Glanowski faulował w ofensywnej akcji jednego z zawodników Gwardii i arbiter bez wahania przerywa grę.

49
    Zamieszanie w polu karnym drużyny z Koszalina, ale ostatecznie defensorzy zażegnują niebezpieczeństwo.

50
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez miejscowych grę z piątego metra wznowi Hartleb.

51
    Zablokowane dośrodkowanie Bzdęgi z prawego skrzydła i tylko aut dla podopiecznych Jerzego Cyraka.

52
    Lenkiewicz faulowany niedaleko pola karnego rywali przez Szuberta. Zawodnik Gwardii ukarany żółtą kartką przez arbitra.

53
    Nieudane zagranie Stefanowicza z rzutu wolnego i Elana straciła szansę na stworzenie groźnej okazji.

54
    Zupełnie nieudane uderzenie Bzdęgi z linii pola karnego. Od bramki rozpocznie golkiper drużyny przyjezdnych.

56
    Hartleb bez większych kłopotów wyłapuje futbolówkę po zbyt głębokim dośrodkowaniu z lewego skrzydła.

57
    Jak to nie wpadło?! Idealna wrzutka Stefanowicza, ale strzał głową Zagdańskiego świetnie wybronił golkiper Gwardii!

58
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Glanowski, na boisku pojawia się Trojanowski.

59
    A teraz gola powinni zdobyć goście! Znakomita indywidualna akcja Szuberta zakończona zbyt lekkim strzałem!

61
    Zagdański przegrywa pojedynek główkowy z obrońcą Gwardii, a chwilę później futbolówkę wyłapuje golkiper koszalińskiej drużyny.

62
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Gregorek, na boisku pojawia się Bułka.

64
    Ziętarski fauluje jednego z zawodników gospodarzy na połowie Elany i arbiter dyktuje rzut wolny dla torunian.

65
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Lenkiewicz, na boisku pojawia się Aleksandrowicz.

65
    Chwilę po wejściu na murawę Aleksandrowicz zanotował nieudany wślizg i został ukarany przez arbitra.

66
    Ładna akcja Elany zakończona płaskim uderzeniem Aleksandrowicza wybronionym przez golkipera zespołu z Koszalina.

67
    Arbiter przerywa akcję torunian. W pułapkę ofsajdową skutecznie złapany Zagdański.

69
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Stańczyk, na boisku pojawia się Bany.

70
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez Gwardię grę od własnej bramki wznowi Piotrowski.

71
    Hartleb bezbłędnie wyłapuje piłkę po bardzo groźnej centrze z prawej strony boiska.

72
    Gra została na moment wstrzymana. Z murawy nie podnosi się Ziętarski, który ucierpiał w starciu z rywalem.

73
    Zablokowana centra w pole karne Elany i zawodnicy z Koszalina wznowią grę od rzutu rożnego.

74
    Po dośrodkowaniu z narożnika boiska strzał głową oddał Ziętarski, ale piłka spadła jedynie na "dach" bramki rywali.

76
    Kolejny korner dla Gwardii. Przycisnęli zawodnicy znad Bałtyku. Czy doczekamy się w końcu goli?

77
    Gol dla Gwardii!

Tak się właśnie dzieje! Nie najlepsze zachowanie Piotrowskiego, który minął się z piłką. Chwilę później z władowaniem futbolówki do siatki nie miał kłopotów SEBASTIAN GINTER.

79
    Wyraźnie podcięli skrzydła rywalom koszalinianie. Do końca spotkania nieco ponad dziesięć minut. Czy Elana odpowie?

81
    Zaostrza nam się to spotkanie. Dużo ostrej gry zarówno z jednej, jak i z drugiej strony. Wydaje się jednak, że arbiter panuje nad sytuacją.

82
    Hartleb kapitalnie wyłapuje piłkę przez nadbiegającym zawodnikiem rywali. Torunianie domagali się karnego, ale gwizdek arbitra pozostał nienaruszony.

83
    Zmiana w drużynie Elana Toruń: z boiska schodzi Bzdęga, na boisku pojawia się Karbowski.

83
    Bartłomiej Maciąg ukarany przez arbitra żółtym kartonikiem za przewinienie przy linii środkowej boiska.

85
    Do końca spotkania pozostało jeszcze tylko pięć minut. Próbują atakować torunianie, ale ich akcje są nieporadne.

87
    Od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali grę wznowią przyjezdni.

88
    Torunianie utrzymują się przy piłce na połowie rywali, ale nic z tego nie wynika. Bardzo dobrze zorganizowani w defensywie są dziś goście.

90
    Hartleb ze spokojem wyłapuje futbolówkę po zagraniu "na aferę" jednego z zawodników Elany. Takim sposobem torunianie na pewno nie dojdą do okazji strzeleckich.

90+1
    Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie!

90+1
    Bułka podciął Trojanowskiego przy linii bocznej boiska i arbiter dyktuje rzut wolny dla toruńskiego zespołu.

90+3
    Zmiana w drużynie Gwardia Koszalin: z boiska schodzi Ginter, na boisku pojawia się Szkopiński.

90+3
    Zablokowane uderzenie na bramkę Elany i rzut rożny dla przyjezdnych.

90+4
    Faul Ciacha niedaleko własnego pola karnego i żółty kartonik wędruje na konto toruńskiego zawodnika.