Saint-Étienne – Lille 3:1 (koniec) | AS Nancy – Nice 0:1 (koniec) | Olympique – Nantes 2:1 (koniec)
Olympique Marsylia
2:1 (1:1)
FC Nantes
Niedziela 25.09.2016, 20:45Francuska Ligue 1 Uber Eats • Runda 7

Dziękujemy Państwu za uwagę i zapraszamy na inne relacje na naszym portalu! (22:44:16)
    Trzy punkty zostają w Marsylii!

Olympique Marsylia wygrywa na własnym stadionie z FC Nantes 2:1. Trzeba przyznać, że byliśmy świadkami bardzo dobrego spotkania, które obfitowało w wiele sytuacji podbramkowych. Na boisku 62 minuty spędził Mariusz Stępiński, który asystował przy bramce Sali.

90+4

90+4
    Rusza już chyba ostatnia akcja Marsylii. Strzela Sakai i od bramki Riou.

90+2
    Marsylczycy mądrze oddalili grę na połowę przeciwników i tam teraz toczy się gra.

90+1
    Cztery minuty dłużej potrwa druga połowa spotkania.

90
    Dobry kontratak Marsylii, dobrze dośrodkowywał Khaoui i Gomis nie trafił w lecącą piłkę.

89
    Za chwilę dowiemy się ile jeszcze potrwa to spotykanie.

88
    Harit pada w polu karnym i znowu nie ma rzutu karnego. Gracze Nantes są innego zdania.

87
    Kontratak Marsylii wyprowadzony idealnie, ale za długo zwlekał Sarr i Nantes przejmuje piłkę.

86
    Gracze Nantes mają pretensje do sędziego, że nie podyktował rzutu karnego za zagranie ręką. Wydaje się, że mają racje!

85
    Zmiana w drużynie Olympique Marsylia: z boiska schodzi Rémy Cabella, na boisku pojawia się Tomáš Hubočan.

85
    Żółtą kartkę otrzymuje Oswaldo Vizcarrondo (FC Nantes).

84
    Gracze Nantes zamknęli gospodarzy w okolicach pola karnego i próbują wyrównać stan spotkania.

82
    Sakai dośrodkowywał kolejny raz i znowu bardzo nieudana wrzutka.

80
    Bammu ładnie zatańczył przed polem karnym Nantes i oddał strzał po murawie. Na posterunku Pele. Trochę ożywiła się gra za sprawą Kanarków.

79
    Okazja dla Nantes! Gillet strzelił bardzo mocno na bramkę Pelego i gospodarzy uratowała poprzeczka!

77
    Khaoui zastępuje Thauvina.

76
    Zmiana w drużynie FC Nantes: z boiska schodzi Adrien Thomasson, na boisku pojawia się Alexander Kačaniklić.

75
    Kwadrans do końca. Marsylia zdaje się kontrolować losy spotkania.

74
    W posiadaniu piłki goście. Budują oni pozycyjny atak. Może teraz uda się zaskoczyć Olympique.

73
    Thomasson fauluje teraz w zapaśniczy sposób Zambo Anguissa. Mamy rzut wolny dla gospodarzy.

72
    Korner dla Nantes, ale wyjaśnił wszystko w polu karnym Gomis. Marsylia w posiadaniu.

71
    Thauvin dośrodkowywał w pole karne, ale na miejscu był Riou i pewnie złapał futbolówkę.

70
    Sarr zastępuje strzelca bramki N'Jie.

69
    Spadły trochę emocje w tym meczu. Marsylia przestała atakować, a Nantes nie atakuje już od dłuższego czasu.

67
    Thomasson strzelał głową na bramkę Pele, ale było to uderzenie słabe i bramkarz nie miał problemów.

66
    Pada Thauvin w polu karnym i domaga się podyktowania jedenastki, ale gwizdek sędziego milczy.

65
    Saka na pozycji spalonej. Zacznie Pele.

64
    Dużo strat z obu stron w ostatnich kilkudziesięciu sekundach.

62
    Kończy dzisiejszy występ nasz reprezentant. W miejsce Stępińskiego wchodzi Bammou.

61
    N'Jie strzela z woleja minimalnie niecelnie.Od bramki Riou.

60
    Kolejna okazja dla gospodarzy, tym razem z rzutu rożnego. Piłka jednak wrzucona zbyt mocno i Nantes rusza z kontratakiem.

59
    Faulowany pod linią boczną Sakai. Będzie okazja do dośrodkowania w pole karne.

58
    Korner dla Marsylii nie przyniósł sytuacji bramkowej. Wyjaśniają gracze Nantes wybiciem w aut.

57
    Nantes nie może się obudzić. Od kilku dobrych minut zawodnicy Kanarków zupełnie nie dają sobie rady.

56
    Wzmógł się doping kibiców Olympique! Tymczasem dobre dogranie w pole karne do Gomisa, ale Riou wyczuł wszystko i nakrył piłkę ciałem.

55
    Cofnęli się nieco gospodarze i bardzo starannie rozgrywają futbolówkę między sobą. Teraz będzie im już bardzo trudno wydrzeć wygraną.

53
    Gol dla Marsylii!
    BAFÉTIMBI GOMIS sam podchodzi do rzutu karnego i pewnym strzałem pokonuje Riou!.

52
    Będziemy mieć rzut karny dla gospodarzy. Faulowany był Gomis!

50
    Thomssen szarżował na prawej stronie i dośrodkował w stronę Mariusza Stępińskiego, ale Polak uprzedzony przez jednego z defensorów Marsylii.

48
    Korner dla Marsylii. Piłka trafia na głowę Gomisa, ale strzał mija bramkę strzeżoną przez Riou. Jak tego Gomis nie strzelił to trudno wytłumaczyć.

47
    Spokojny początek drugiej połowy.Wymieniają teraz podania gracze Marsylii między sobą.

46
    Bez zmian w tej drugiej połowie rozpoczęły obie drużyny.

46
    Do przerwy mamy remis!

Ozdobą pierwszej połowy bez wątpienia jest wyrównująca bramka N'Jie!

Po pierwszej połowie Olympique Marsylia remisuje z FC Nantes 1:1. Wynik zdaje się być dosyć sprawiedliwy. Obie ekipy miały swoje szanse na strzelenie kolejnych bramek. Ważną informacją jest to, że Mariusz Stępiński asystował przy golu dla FC Nantes! Zapraszamy na drugą połowę za kwadrans.

45+1

45
    Jedną minutę dolicza sędzia do pierwszej połowy.

45
    Thauvin na spalonym. Zbliżamy się do końca pierwszej połowy.

44
    Było groźnie! Sala wyszedł oko w oko z Pelem i zdołał nawet przerzucić futbolówkę nad golkiperem Marsylii, ale dobrze asekurował wszystko Doria i mamy tylko korner.

43
    Gracze Marsylii wyprowadzają atak pozycyjny.

42
    Harit strzelał zza pola karnego, ale bardzo wysoko nad bramką. Zacznie Pele.

41
    Mniej ciekawe momenty oglądamy w tym momencie w Marsylii.

40
    Za mocno dogrywał piłkę teraz Mariusz Stępiński do Thomsena i łapie ją pewnie Pele.

39
    Chwila gry w środku pola. Czekamy na kolejne okazje bramkowe.

37
    Ładnie przymierzył z dystansu Harit i z wielkim trudem broni Pele. Ostatnie minuty dla Nantes.

37
    Ładnym wolejem próbował strzelać Mariusz Stępiński, ale źle trafił w futbolówkę i nic z tego nie wyszło.

36
    Coś niesamowitego! Gomis stanął oko w oko z Riou i w zasadzie miał całą bramkę pustą. Jednak ciemnoskóry zawodnik Olympique minimalnie chybił!

34
    Dobrze wyglądała teraz klepka w wykonaniu Marsylii. Piłka trafiła wreszcie do Gomisa, ale ten nie trafił w futbolówkę.

33
    Źle teraz podawał Stępiński co wykorzystali gracze Olympique wyprowadzając kontratak. Cabella dośrodkowuje jednak zbyt mocno i przy piłce są Kanarki.

32
    Korner wykonany poprawnie, ale w walce o górną piłkę lepsi okazali się gracze w białych strojach i wyprowadzili szybki kontratak zastopowany na połowie boiska.

31
    Thomsen wpadł w pole karne i oddał strzał, ale w porę został zablokowany. Będzie rzut rożny.

30
    Pół godziny gry za nami. Mamy remis – 1:1. Trzeba przyznać, że ciut lepiej prezentuje się Elumpique Marsylia. Zobaczymy czy w dalszej części spotkania gospodarze zdołają to przypieczętować bramką.

29
    Kolejny spalony gospodarzy. Zacznie Riou z własnego pola karnego.

28
    Strzelec bramki Clinton N'Jie wyszedł sam na sam z Riou! Sędzia przerywa grę i orzeka stały fragment gry dopatrując się spalonego. Powtórki jednoznacznie pokazują, że arbiter nie miał racji!

27
    Pokazał się Mariusz Stępiński, ale wbiegł między dwóch przeciwników i niedokładnie dośrodkował w pole karne.

26
    Od dobrej minuty gra toczy się w środku pola. Dużo strat i niedokładnych zagrań.

24
    Rzut wolny dla Nantes około 40 metrów od bramki Pelego. Dośrodkowanie całkiem niezłe, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Zacznie bramkarz gospodarzy.

23
    Mamy remis. Wszystko zaczynamy od nowa. Zobaczymy jak to się teraz potoczy.
    Mamy wyrównanie!

21
    Strzelcem bramki CLINTON N'JIE. Piękne uderzenie gracza Olympique zza pola karnego. Riou bez szans!

20
    Pierwszy żółty kartonik w tym spotkaniu. Ukarany zawodnik gospodarzy – Zambo Anguissa

19
    Bardzo duże zamieszanie w polu karnym Nantes! Próbował Gomis i tym razem jeden z defensorów wybił piłkę z linii!

18
    Sakai wpadł w pole karne i bardzo źle podał do środka. Tam już czekał jeden z defensorów Kanarków i tylko korner.

17
    Wyszli wreszcie z połowy zawodnicy Nantes. Gracze w żółtych trykotach wymieniają piłkę między sobą.

16
    Dośrodkowanie w pole karne Nantes na głowę Gomisa, ale jego strzał wprost w rękawice Riou.

15
    Ładnie rozgrywają piłkę gospodarze na połowie Nantes. Póki co nie daje to żadnego efektu.

14
    Tempo gry trochę spadło. Goście cofnęli się na własną połówkę i czekają na ataki Marsylii. Gospodarze napierają pozycyjnie.

13
    Dobra, długa piłka w stronę Sakaiego, ale szybszy Riou.

12
    Rongier musi zejść z powodu kontuzji. W jego miejsce Thomasson.

11
    Gracze Nantes cały czas w dziesiątkę. Zapowiada się zmiana.

10
    Piękna szarża Cabella na prawej stronie. Zawodnik gospodarzy ładnie odnalazł w polu karnym Gomisa, a ten bardzo niebezpiecznie strzelił. Ratuje wszystko Riou. Tylko rzut rożny!

9
    Florian Thauvin trafia w mur. Kanarki oddalają zagrożenie do środkowej części placu gry.

8
    Przerwa w grze. Na murawie leży jeden z graczy Nantes.

7
    Faulowany Thauvin przed polem karnym Nantes. Będzie okazja do strzelenia bramki ze stałego fragmentu gry.

6
    Mogli odpowiedzieć gospodarze! Uderzał Thauvin i nieznacznie się pomylił. Było blisko!

4
    Od kilkudziesięciu sekund walka w środku pola. Nikt tutaj nie odstawia nogi.

3
    Marsylia rzuciła się teraz do ataku. Nie tak sobie to wyobrażali gospodarze.
    2. Prowadzenie Nantes!

2
    Gol dla Nantes!
    Pierwszy rzut rożny i od razu bramka! Dobre dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, gdzie najwyżej wyskoczył Mariusz Stępiński i strzelił głową na bramkę. Przeciął to jeszcze EMILIANO SALA i mamy bramkę. Asysta Polaka.

1
    Pierwsza okazja dla Nantes, ale wślizgiem wyjasnil wszystko Doria.

1
    Zaczęliśmy! FC Nantes w żółtych strojach. Gospodarze na biało.

1

Czekamy na początek spotkania. Zaczniemy kilka minut później, bo nad stadionem unoszą się opary dymu. Jest to skutek rac, które odpalili kibice gospodarzy.

Mariusz Stępiński w pierwszej jedenastce! Za około 10 minut pierwszy gwizdek!
    Czekamy na wielkie emocje!

Olympique Marsylia: Pelé – H. Sakai, Fanni, M. Dória, Bedimo – Vainqueur, Zambo Anguissa – Thauvin, Cabella, N'Jie – B. Gomis (C).
    Rezerwowi: Samba – Rekik, Hubočan, B. Sarr, Khaoui, Leya Iseka, Maxime López.

FC Nantes: Riou (C) – Dubois, Kwateng, Vizcarrondo, Lucas Lima – Harit, Gillet, Rongier, Thomsen – Stępiński, Sala.
    Rezerwowi: Dupé – Aristeguieta, Bammou, Thomasson, Kačaniklić, Moimbé, Alegue Elandi..

Nie pozostaje nam nic innego jak tylko zaprosić na dzisiejsze spotkanie. Liczymy na ciekawe widowisko. Nasze oczy będą zwrócone szczególnie w stronę Mariusza Stępińskiego. Czekamy na kolejny dobry występ Polaka.
    Czekamy na dobry występ naszego reprezentanta!

Mariusz Stępiński przeszedł do FC Nantes z Ruchu Chorzów. Od tej pory rozegrał trzy spotkania w barwach francuskiej drużyny i zdołał raz wpisać się na listę strzelców. Wszystko wskazuje na to, że również dzisiaj Polak pojawi się na boisku!

Dokładnie tyle samo punktów zdobyli gracze FC Nantes. W tabeli są jednak o jedno miejsce niżej z uwagi na gorszy bilans bramkowy. Drużyna Mariusza Stępińskiego wygrała na inaugurację sezonu z Dijon, a także podzieliła się punktami z Nancy i St Etienne.

Zarówno jedna jak i druga ekipa nie radzą sobie zbyt dobrze na starcie tych rozgrywek. Gospodarze Olympique Marsylia zajmują 17 pozycję w ligowej tabeli ze zdobytymi pięcioma punktami. Na pewno nie tak wyobrażali sobie grę swoich pupili kibice. Biało – niebiescy jak do tej pory aż cztery razy schodzili z boiska pokonani! Trzy punkty zdobyli oni w drugiej kolejce z Lorient, a remis zanotowali z Lyonem i Toulusą.

Przed nami ostatnie spotkanie siódmej kolejki Ligue 1. O 20:45 na murawę wybiegną jedenastki Olympique Marsylii i FC Nantes. Przypomnijmy, że w ekipie gości miejsce wywalczył sobie reprezentant Polski Mariusz Stępiński. Miejmy nadzieję, że i tym razem Polak zagra od pierwszych minut.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:45.