Finlandia U-18 – Polska U-18 0:2 (koniec) | Słowacja U-19 – Polska U-19 1:0 (koniec)
Finlandia U-18
0:2 (0:1)
Polska U-18
Sobota 08.10.2016, 15:00 • Urjala • Reprezentacja Polski • Mecz towarzyski

Witamy. Mecz rozpocznie się o 15:00 i będziemy informować o zmianach stanu.

Podczas tej relacji będziemy śledzić pojedynek reprezentacji Polski U-18 z rówieśnikami z Finlandii. Rewanżowe starcie pomiędzy biało-czerwonymi a Skandynawami odbędzie się już w najbliższy poniedziałek o godzinie 18:00.

Powołania na dwumecz z Danią:
    1. Dawid Jadach (Austria Wiedeń)
    2. Riccardo Grym (Bayer 04 Leverkusen)
    3. Rafał Strączek (JKS 1909 Jarosław)
    4. Przemysław Macierzyński (Benfica Lizbona)
    18. Michał Poręba (Bałtyk Gdynia)

Na początku września reprezentacja Polski U-18 wzięła udział w Turnieju Czterech Narodów. Wówczas biało-czerwoni nie spisali się zbyt dobrze, kończąc zmagania na ostatnim miejscu. Podopieczni Pawła Janasa zremisowali 1:1 z Norwegią, a następnie przegrali 2:4 ze Szwedami oraz zostali pokonani przez Rumunów – 0:1.

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji z meczu Finlandia U-18 – Polska U-18. Będziemy Państwa na bieżąco informować o wyniku tego spotkania. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 15:00. Kilka chwil wcześniej zaprezentujemy składy obu ekip. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

1

9
    Gol dla Polski!
    Strzelcem bramki RICCARDO GRYM.

Mocne otwarcie Polaków. Nie minęło 10 minut i biało-czerwoni prowadzą!

30
    Kontrola wydarzeń w wykonaniu Polaków. Praktycznie nie pozwalają rywalom zbliżyć się do bramki pilnowanej przez Mleczkę.

45

Rezerwowi dość intensywnie rozgrzewali mięśnie w przerwie spotkania. Czapki i grube kurtki, temperatura nie rozpieszcza, ale pomaga jesienne słońce.

Piłkarze ponownie na murawie w Tampere. Finowie na biało z niebieskimi akcentami, a Polacy w czerwonych strojach.

46

47
    Od środka biało-czerwoni i natychmiast długie podanie w pole karne przeciwnika. Chwyt bramkarza wyjaśnił sytuację.

48
    Tym razem prostopadłe podanie Fina zgarnięte na przedpolu przez bramkarza. Polacy spokojnie mogą zbudować własny atak.

50
    Szota rozpędził się, ale dobrze interweniowali gospodarze, a po chwili prawy obrońca Leinonen wznowił grę wrzutem z autu.

51
    Biało-czerwoni w średnim pressingu przyjmują gospodarzy na własnej połowie. Przed momentem Fin oddał strzał prosto do koszyczka bramkarza.

52
    Suomi, suomi – niesie się po trybunie w Tampere. Finlandia musi gonić wynik.

53
    Pewne interwencje bramkarza wprowadzają spokój w formacji obronnej Polski, ale będzie jeszcze rzut wolny dla Finlandii.

55
    Potężne, ale równocześnie bardzo niecelne uderzenie z rzutu wolnego, więc skończyło się na strachu. Polacy od bramki.

56
    Miękkie podanie miało w założeniu wylądować za plecami obrońców. Marcus Forss nie doczekał się jednak piłki, ponieważ skutecznie bronią Polacy.

58
    Po przerwie dwie żółte kartki dla Polaków. Kruszeje mur, jaki postawili Finom. Podstawowi obrońcy muszą uważać na drugie upomnienie.

59
    Bardzo groźne, płaskie uderzenie Forssa z kilkunastu metrów i Polaków ratuje intuicyjna interwencja bramkarza. Piłka odbita nogami wychodzi w pole!

60
    Kwadrans po przerwie zdecydowanie ze wskazaniem na reprezentację Finlandii. Pachnie wyrównaniem, a biało-czerwoni w defensywie.

62
    Strzał z dystansu bardzo niecelny i Polacy od bramki. Kolejna szansa na skonstruowanie czegoś w przodzie.

63
    Akcja przegrana z prawej na lewą stronę boiska. Najdłuższa akcja biało-czerwonych po przerwie przerwana przez Leinonena.

65
    Pierwsza zmiana dokonana przez selekcjonera Polaków. Na boisko wbiegł dynamicznie Poręba.

66
    Gra oddalona od pola karnego Polaków. Rozgorzała nowa bitwa o dominacje w centrum boiska.

68
    Szybka wymiana podań w wykonaniu Polaków i Montola nie widział innego rozwiązania niż wybicie piłki na rzut rożny.

69
    Obudzili się piłkarze znad Wisły. Po rzucie rożnym co prawda interweniowali Finowie, ale wybili piłkę za krótko, za co karą było potężne uderzenie obok spojenia słupka z poprzeczką.

70
    Przy linii bocznej są ustawieni Laitinen oraz Ademi i za moment selekcjoner Finów dokona podwójnej zmiany.

71
    Laitinen zastąpił na boisku Voutilainena, natomiast Ademi wbiegł zamiast Virtanena.

72
    Miika Toyras wyszedł w powietrze i gdyby nie jego interwencja, futbolówka zapewne wylądowałaby w okienku bramki Finlandii!

73
    Był jeszcze korner dla reprezentacji Polski do lat 18. Złe wykonanie i trzeba wracać na własną połowę.

75
    Kwadrans zaraz po przerwie był alarmujący, ale Polacy uspokoili sytuację na boisku.

77
    Łyszczarz oraz Feliks mają zadbać o wynik w ostatnim kwadransie, natomiast Pawłowski oraz Wiktoruk odpoczywają już na ławce.

77
    Nie do końca kontrolowali reprezentanci Polski dośrodkowanie z lewej flanki, ale również Finowie nie zorganizowali się.

78
    Hyokyvirta sponiewierany w centrum boiska. Fin domagał się kartki dla przeciwnika, ale dał się udobruchać przeprosinami i słowami sędziego.

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu i jeżeli Polacy nie skapitulują, będą mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

82
    Przypadkowe dośrodkowanie z rzutu wolnego nie miało adresata, a Toyras odprowadził je wzrokiem poza boisko.

84
    Polska pozostaje jednak na połowie przeciwnika. Tak naprawdę nie pozwala teraz na nic Finom.

86
    Jeden z młodych Polaków ma problem ze skurczami. Pomagają koledzy z zespołu, a sztab szkoleniowy szykuje zmianę.

89
    Kanach jest wybrańcem sztabu szkoleniowego, a boisko opuścił Macierzyński.

90
    Kolejna kontuzja w polskim obozie. Denerwują się gospodarze, nie wierząc, że sędzia doliczy skrupulatnie każdą sekundę.

90+1

Błyskawiczny kontratak i zmiennik MICHAŁ FELIKS rozstrzyga mecz na korzyść Polaków. Feliks wybiegł sam na sam z bramkarzem, wymanewrował go i mimo ostrego kąta, wkopał piłkę do pustej bramki!

90+2

Reprezentacja Polski wygrała 2:0 pierwszy z dwóch meczów z Finlandią. Po golu zdobyła na początek oraz koniec spotkania. Po przerwie pierwszy kwadrans był trudny dla biało-czerwonych, ale przetrzymali napór gospodarzy, a następnie kontrolowali wydarzenia. Ważne w tym fragmencie były interwencje Miłosza Mleczki. Zmiennik Feliks zamknął mecz w doliczonym czasie po szybkim kontrataku. Po ostatnim gwizdku przyjazne gesty z obu stron. Za kilka dni rewanż, więc będzie szansa znów sprawdzić swoje możliwości.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:55:46)

Gole: 9. Grym, 90+1. Feliks

Finlandia U-18: Toyras – Leinonen, Vourtilainen (71. Laitinen), Haukioja, Heinolainen – Stavitski, Hyokyvirta, Montola, Saira – Virtanen (71. Ademi) – Forss.

Zmiany: Sarkela – Laitinen, Rahikka, Vesiaho, Severino, Mattsson, Ademi.

Polska U-18: Mleczko – Grym, Małkowski, Repka, Puchacz – Młynarczyk (65. Poręba), Pawłowski (77. Łyszczarz), Makowski, Macierzyński (89. Kanach), Wiktoruk (77. Feliks) – Kurminowski.

Zmiany: Strączek – Jadach, Łyszczarz, Kanach, Feliks, Poręba, Szota.