Stomil – Sandecja 0:0 (koniec) | Chojniczanka – Górnik Z. 1:1 (koniec) | Podbeskidzie – Stal M. 0:1 (koniec)
Chrobry – MKS Kluczbork 3:0 (koniec) | Zagłębie S. – Bytovia 3:3 (koniec) | Wisła Pu. – Miedź 1:5 (koniec)
Zagłębie Sosnowiec
3:3 (3:2)
MKS Bytovia Bytów
Sobota 08.10.2016, 17:00 • Stadion Ludowy, Sosnowiec • Fortuna 1 Liga • 12. kolejka

Strzały na bramkę: 5:7. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 0:0. Faule: 13:12. (18:51:51)

Po pierwszej części spotkania 3:2 prowadzili sosnowiczanie, którzy w niesamowitych okolicznościach zdołali odwrócić losy pierwszej połowy. Goście szybko objęli prowadzenie po ewidentnym błędzie Szumskiego. Po stracie bramki sosnowiczanie próbowali doprowadzić do wyrównania, lecz bezskutecznie. W 26. minucie prowadzenie przyjezdnych podwyższył Krzysztof Bąk, który zdobył bramkę po rzucie rożnym. Sosnowiczanie nie załamali się jednak i po długich atakach zdołali najpierw zmniejszyć straty, następnie doprowadzili do wyrównania, aby w ostatniej minucie pierwszej połowy wyjść na prowadzenie po golu samobójczym. W drugiej połowie lepiej zaprezentowali się goście, którzy zdołali doprowadzić do remisu po bramce Ploja w 77. minucie.

90+3

90+1
    Fenomenalna parada Bieszczada po uderzeniu Nowaka.

90
    Zmiana w drużynie Drutex-Bytovia Bytów: z boiska schodzi Monterde, na boisku pojawia się Formela.

90
    Wilk dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Goście zdołali wybić piłkę, ale ta wróciła pod nogi Wilka. Akcja po chwili przeniosła się na drugie skrzydło. Bartczak zgrał piłkę do niepilnowanego Matusiaka, który uderzył mocno, ale obok bramki.

89
    Nieporozumienie Łuczaka z Wilkiem. Od autu zacznie Bytovia.

88
    Udovicić ruszył z akcją lewym skrzydłem. Serb mógł zagrać do wychodzącego na czystą pozycję Łuczaka, ale zdecydował się na zakończenie akcji indywidualnie. Obrońca Zagłębia wpadł w pole karne, ale stracił piłkę.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Wilk.

84
    Nowak rozegrał piłkę do wchodzącego w pole karne Łuczaka. Łuczak miał bardzo dogodną sytuację, ale uderzył obok bramki.

84
    Żółtą kartkę otrzymuje Serafin (Drutex-Bytovia Bytów).

83
    Z kontrą ruszyli miejscowi. Ryndak dośrodkował z prawego skrzydła, ale nie wyszło mu to podanie.

82
    Zdecydowana przewaga gości od kilku minut. Tym razem Szumski interweniuje po uderzeniu Jakuba Bąka. Będzie róg.

80
    Ależ była okazja dla gości. Klichowicz minął Najemskiego i uderzył na bramkę Szumskiego, który miał szczęście, gdyż piłka po tym strzale minęła bramkę.

80
    Ploj z bliskiej odległości przenosi piłkę nad bramką.

77
    Gol dla Bytovii!
    Mieliśmy zamieszanie po rzucie wolnym wykonanym przez gości. Najlepiej w polu karnym zachował się ALEN PLOJ, który wydawało się, że był na spalonym wpakował piłkę obok bezradnego Szumskiego.

76
    Matusiak fauluje rywala na połowie Zagłębia.

75
    Gospodarze radzą sobie z tym rzutem rożnym gości. Ale zostajemy na połowie sosnowiczan. Będzie rzut z autu dla gości.

75
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pribula, na boisku pojawia się Bartczak.

Damian Apostolski

Gole: 34. Ryndak, 40. Pribula, 44. Cseh (sam.) – 2. Klichowicz, 26. Bąk, 77. Ploj

Kartki:   38. Sanogo (SOS), 50. Nowak (SOS) – 42. Rzuchowski (BTW), 84. Serafin (BTW)

Strzały celne: 5:7. Strzały niecelne: 10:8. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 0:0. Foule: 13:12.
    Zagłębie Sosnowiec: Szumski – Budek, Najemski, Markowski, Udovicić – Matusiak, Dudek – Ryndak (86. Wilk), Nowak, Pribula (75. Bartczak) – Sanogo (63. Łuczak).

Zmiany: Fabisiak – Wiktorski, Sierczyński, Bartczak, Wilk, Łuczak, Matić.

MKS Bytovia Bytów: Bieszczad – Wróbel (46. J. Bąk), Cseh, K. Bąk – Kamiński, Mandrysz, Rzuchowski, Serafin, Monterde (90. Formela) – Klichowicz, Efir (66. Ploj).

Zmiany: Szromnik – J. Bąk, Bielak, Formela, Letniowski, Ploj, Poczobut.

Sędziowie: Tomasz Marciniak – Paweł Sokolnicki, Jakub Wójcik