Śląsk – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Wisła K. – Górnik Ł. 3:2 (koniec) | Legia – Cracovia 2:0 (koniec)
Wisła Kraków
3:2 (2:1)
Górnik Łęczna
Niedziela 06.11.2016, 15:30 • Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków • PKO Ekstraklasa • 15. kolejka
    Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

Koniec, koniec, koniec! Wisła Kraków wygrywa na domowym stadionie z Górnikiem Łęczna. To był bardzo dziwny mecz. Wiele kontrowersji z udziałem sędziego, było też sporo nietuzinkowych zwrotów akcji. Kto by pomyślał, że po bardzo niemrawej pierwszej połowie, po przerwie goście zdołają doprowadzić do wyrównania... Całkiem niezły pojedynek. Bezapelacyjnym bohaterem tego spotkania nazwać można Rafała Boguskiego, który zapisał przy swoim nazwisku trzy gole. (17:23:36)

90+4
    90+2. Druga żółta kartka, w konsekwencji czerwona dla Grzegorza Piesia!

90+2
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Grzegorz Piesio (Górnik Łęczna). Nie pograł dzisiaj za długo ten zawodnik. Tym razem został ukarany za niesportowe potraktowanie Krzysztofa Mączyńskiego.

90+1
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Patryk Małecki, na boisku pojawia się Rafał Pietrzak.

90
    Spotkanie zostało przedłużone o trzy minuty.

90
    Jeszcze jedna żółta kartka w tym spotkaniu. Przed momentem sędzia Krzysztof Jakubik postanowił upomnieć Grzegorza Bonina. Regulaminowy czas gry dobiega końca.

87
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10 632 widzów.

86
    Do zakończenia rywalizacji pozostało już niewiele czasu. Przypomnijmy, że od 62. minuty na prowadzeniu znajdują się gospodarze. Rywale próbują doprowadzić do wyrównania, ale ich starania nie przynoszą efektu.

85
    Bohater tego spotkania już poza boiskiem. Nie będzie czwartego gola przy nazwisku Rafała Boguskiego. Mimo tego trzeba przyznać, że zaprezentował się dziś z bardzo dobrej strony. Fenomenalny występ.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Rafał Boguski, na boisku pojawia się Jakub Bartosz.

84
    Zmiana w drużynie Wisła Kraków: z boiska schodzi Mateusz Zachara, na boisku pojawia się Tomasz Cywka.

82
    Rafał Boguski główkował w kierunku bramki strzeżonej przez Sergiusza Prusaka, lecz tym razem nie zdołał odnotować celnego uderzenia. Za moment będziemy mieli podwójną zmianę po stronie krakowskiej Wisły.

81
    Sędzia Krzysztof Jakubik jest dziś bardzo nieprzewidywalny. Czasem pozwala na ostrą grę ciałem, ale potrafi też gwizdać najmniejsze przewinienia. Piłkarze nie wiedzą czego się spodziewać. My również mamy ten kłopot.

79
    Grzegorz Piesio po bardzo krótkim okresie pobytu na murawie otrzymał żółty kartonik. Sędzia uznał, że zawodnik Górnika niesportowo potraktował Bobana Jovicia.

79
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Krzysztof Danielewicz, na boisku pojawia się Grzegorz Piesio.
    78. A to ciekawe...

77
    Kolejna żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem za przekroczenie wyznaczonych przepisów ukarany został Petar Brlek. Arbiter uznał, że wejście zawodnika Wisły było znacznie spóźnione.

76
    Niebawem już wszystko będzie jasne. Czy gospodarze utrzymają prowadzenie do samego końca? A może łęcznianie zdołają zdobyć jeszcze jednego gola, tym samym doprowadzając do wyrównania? Zobaczymy!

75
    Obserwujemy coraz więcej nieprzepisowych zachowań. Namnażają się faule, co nie może się podobać. Sędzia ma teraz naprawdę sporo pracy. Do zakończenia regulaminowego gry pozostał już tylko kwadrans.

74
    Spore pretensje do sędziego miał teraz szkoleniowiec krakowskiej Wisły. Pan Krzysztof Jakubik przerwał grę i podbiegł do niego, by wyjaśnić powstałe niedomówienia. Po chwili rywalizacja została wznowiona.

72
    Szymon Drewniak został ukarany żółtym kartonikiem za niesportowe zachowanie. Chyba chodziło tutaj o jakieś niepotrzebne dyskusje z arbitrem Jakubikiem. Trudno ocenić, widać było jednak, że Drewniak kierował w jego kierunku jakieś słowa.

72
    Utrzymuje się jednobramkowe prowadzenie "Białej Gwiazdy". Łęcznianie szukają szansy na odrobienie strat, ale obecnie defensywa gospodarzy spisuje się z dobrej strony.

70
    Posiadanie piłki: 56-44%.

69
    Zachara znów miał wyborną szansę na zdobycie bramki, jednak ponownie został zatrzymany przez Sergiusza Prusaka. Fenomenalna robinsonada golkipera Górnika Łęczna. Nic dodać, nic ująć!
    68. Niewykorzystana szansa Szmatiuka.

68
    Bardzo dobre dośrodkowanie Szymona Drewniaka. Szmatiuk miał świetną szansę na zainkasowanie trafienia, ale ostatecznie posłał futbolówkę tuż obok słupka. Sporo szczęścia mieli teraz gospodarze!
    67. Żółta kartka dla Jovicia.

67
    Boban Jović brzydko potraktował jednego z przeciwników, za co został ukarany żółtym kartonikiem. Słuszna decyzja sędziego Krzysztofa Jakubika. Za moment goście z Łęcznej będą egzekwować rzut wolny. Może być groźnie!

66
    Tempo rywalizacji nieco siadło. Obecnie na murawie nie dzieje się zbyt wiele. Częściej w posiadaniu futbolówki znajdują się gospodarze, lecz niewiele z tego wynika. Nie potrafią składnie zaatakować.
    65. To jest mecz Boguskiego.

64
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Javi Hernandez, na boisku pojawia się Nika Dzalamidze.

63
    Po stronie Górnika Łęczna szykowana jest kolejna zmiana. Wiele wskazuje na to, że niebawem na placu gry zamelduje się piłkarz z Gruzji – Nika Dzalamidze. To może być spore wzmocnienie gości.
    62. Rafał BOGUSKI - 3:2

62
    Gol dla Wisły!
    Strzelcem bramki RAFAŁ BOGUSKI. Zachara próbował pokonać Prusaka, ale golkiper Górnika był od niego szybszy. Futbolówka zmierzyła jednak pod nogi Boguskiego, który ze stoickim spokojem wprowadził ją do siatki. Co ciekawe, powtórki wykazały, że podczas tej akcji na pozycji spalonej przebywał Zachara.

61
    Strzały ogółem: 9-7.
    Strzały celne: 6-5.

60
    Do zakończenia rywalizacji pozostały już tylko dwa kwadranse, ale tak naprawdę, to mecz rozpoczyna się od nowa! Tutaj jeszcze wszystko zdarzyć się może. Prowadzenie Wisły to już historia.
    59. Szymon DREWNIAK - 2:2

59
    Gol dla Łęcznej!
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa SZYMON DREWNIAK. Mamy remis! Kto by się tego spodziewał? Górnik, który był kompletnie bezradny w pierwszej połowie, odrabia dwubramkowe straty. Pewnie wykonana jedenastka.
    58. Czy sędzia słusznie wskazał na wapno?

58
    Rzut karny dla zawodników z Łęcznej! Sędzia uznał, że w szesnastce Wisły wyznaczone przepisy przekroczył Alan Uryga. Spore kontrowersje.
    57. Ofensywy jednak nie do końca to wykorzystują.

56
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Piotr Grzelczak, na boisku pojawia się Bartosz Śpiączka.

55
    Warto podkreślić, że to spotkanie jest rozgrywane w dość trudnych warunkach. Od pierwszego gwizdka sędziego Krzysztofa Jakubika pada siarczysty deszcz, co z pewnością nie jest dobre dla piłkarzy.

54
    Robi się ciekawie, coraz ciekawiej. Na brak emocji narzekać nie możemy. Obie ekipy nie przebierają w środkach. Obecnie nieco aktywniejsi są goście z Łęcznej, co w pierwszej połowie było nie do pomyślenia.

53
    Krzysztof Danielewicz! Już chyba widział tę piłkę w siatce, ale ostatecznie jego przewidywania okazały się mylne. Futbolówka poszybowała tuż nad poprzeczką bramki strzeżonej przez Załuskę.

52
    Choć obecnie mamy jednobramkowe prowadzenie krakowian, to bez wątpienia każdy scenariusz jest jeszcze możliwy. Goście wyglądają na rozochoconych. Dokładają starań, by doprowadzić do remisu.

51
    Łęcznianie grają znacznie lepiej niż w pierwszej połowie. Są zdecydowanie odważniejsi, śmielej przedostają się na część przeciwnika. Wisła natomiast nie spuszcza z tonu. Zapowiada się niezłe widowisko!

50
    Danielewicz brzydko sfaulował Mączyńskiego. Sędzia bez chwili zawahania przerwał grę, ale tym razem postanowił nie sięgać po żółty kartonik. Skończyło się jedynie na słownej reprymendzie.

49
    Gospodarze egzekwowali rzut wolny, lecz nie przyniosło im to żadnych korzyści. Kilka chwil później piłkę za plecy dostał Boguski. Gdyby to podanie było celniejsze, miałby kapitalną szansę na zainkasowanie gola z najbliższej odległości.

48
    Gerson ostro walczył we własnym polu karnym z Joviciem. Ostatecznie pojedynek ten zakończył się porażką tego drugiego. Zawodnik Wisły upadł na murawę, ale nie było powodów, by sędzia podyktował jedenastkę.

47
    Początek drugiej połowy niezbyt dynamiczny. Należy jednak podkreślić, że na trybunach wciąż panuje fenomenalna atmosfera. Głośny doping prowadzą sympatycy Wisły, oczekując triumfu swych ulubieńców.

46
    Druga odsłona dzisiejszego pojedynku w stolicy Małopolski rozpoczęta! Zarówno gospodarze, jak i goście powrócili na murawę w nieodmienionych jedenastkach. Obecnie przy piłce znajdują się zawodnicy z Łęcznej.

46
    Pierwsza połowa dzisiejszego spotkania w Krakowie już za nami. W tej premierowej odsłonie lepiej spisywali się gospodarze, choć przed przerwą z dobrej strony zaprezentowali się też przyjezdni z Łęcznej.

45

44
    Niebywałe! Jović wybornie podał do Pawła Brożka, który uderzył prosto w objęcia golkipera Górnika Łęczna. Niebywałe, jak on tego nie wykorzystał? Stuprocentowa szansa na zdobycie gola, kolejna!
    43. Zaprzepaszczona szansa Zachary.

43
    Zachara znalazł się w kapitalnym położeniu na zdobycie trzeciego gola! Fatalnie to jednak zepsuł. Chyba za bardzo spanikował. Mógł jeszcze trochę przebiec z futbolówką... Lekki strzał dobrze wybronił Prusak.

41
    Goście z Łęcznej nabrali wiatru w żagle! Tymiński zdecydował się na oddanie strzału zza pola karnego. Futbolówkę ze sporymi problemami sparował Załuska. Dobre chwile Górnika!
    40. Krzysztof DANIELEWICZ - 2:1

40
    Strzelcem bramki KRZYSZTOF DANIELEWICZ. Piłkarz Górnika otrzymał doskonałe dośrodkowanie z narożnika boiska i pewnym uderzeniem głową pokonał Załuskę. W tym przypadku zabrakło dobrego krycia. Nie popisała się defensywa Wisły.

39
    Łęcznianie nadal nie potrafią zagrozić bramce strzeżonej przez Załuskę. Zdecydowana przewaga zawodników krakowskiej Wisły. Ale moment, moment – mamy korner dla Górnika. Może być groźnie!

38
    Wisła jest bardzo konkretna. Gospodarz skrupulatnie konstruują kolejne ataki. Przed momentem stanęli przed kolejną szansą na zdobycie gola, ale jej nie wykorzystali. Inicjatywa po stronie zielono-czarnych.

36
    Za około dziesięć minut sędzia zaprosi zawodników obu ekip na zasłużony odpoczynek. Nie mieliśmy zbyt wielu przerw w grze, zatem nie spodziewamy się, że arbiter przedłuży pierwszą odsłonę tego spotkania.

35
    Znów zaatakowała Wisła! Sadlok wrzucał w pole karne, ale akcja gospodarzy została przerwana. Na pozycji spalonej przebywał Mateusz Zachara, co perfekcyjnie wychwycił arbiter liniowy.
    33. Rafał BOGUSKI - 2:0

33
    Strzelcem bramki RAFAŁ BOGUSKI. Boban Jobić świetnie dograł do Boguskiego, który po raz drugi w dniu dzisiejszym pokonał Sergiusza Prusaka! Bardzo dobra akcja gospodarzy, nie pozostawili złudzeń.

32
    Wiele wskazuje na to, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem krakowskiej Wisły. Goście próbują atakować, ale absolutnie nic z tego nie wynika. Mało efektywne są poczynania zielono-czarnych.
    31. Czas na ostatni kwadrans pierwszej połowy!

30
    Załuska bez najmniejszego kłopotu wyłapał dośrodkowanie, którego adresatem był Grzegorz Bonin. Po chwili z odsieczą ruszyli krakowianie. Dobrą interwencję w defensywie zanotował Gerson.

29
    W pierwszych minutach Górnik stworzył jedną, może dwie niezłe akcje, ale poza tym nie prezentuje niczego szczególnego. Zielono-czarni przypominają takie zagubione owieczki.

28
    Łęcznianie zachowują się tak, jakby to oni prowadzili i to przynajmniej dwoma golami. Przypomnijmy, że tak nie jest. Praktycznie od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiają zawodnicy Wisły.

27
    Za dużo bylejakości oglądamy w poczynaniach gości z Łęcznej. Przez swoją niedbałość zielono-czarni w prosty sposób tracą piłkę. Przed momentem prosto pod nogi rywala zagrywał Grzegorz Bonin.

26
    Kibice "Białej Gwiazdy" w bardzo dobrych nastrojach. Widać, że krakowianie już chyba zażegnali kryzys z początku sezonu. Wiele na to wskazuje, choć trzeba pamiętać, że dziś przeciwnik nie zawiesza zbyt wysoko poprzeczki...
    25. Czy to się uda?

23
    Poniższa statystyka mówi sama za siebie... Łęcznianie nie potrafią nawet przechwycić piłki, a co tu dopiero mówić o jej dłuższym posiadaniu. Na razie zielono-czarni prezentują się bardzo bezpłciowo.

22
    Posiadanie piłki: 71-29%.
    20. Bomba Małeckiego.

20
    Bardzo ładne uderzenie Patryka Małeckiego Piłka zmierzała w okolice "okienka" bramki Górnika Łęczna. Sergiusz Prusak wyciągnął się jak struna, dzięki czemu odnotował skuteczną interwencję. Ależ parada!

19
    Wydawało się, że po pierwszym golu poziom spotkania stanie się znacznie lepszy. To jednak były złudne nadzieje. Krakowianie pilnują wyniku, natomiast łęcznianie nie mają pomysłu na odrabianie strat. Oby tak nie było do końca...

18
    W końcu coś się zadziało! Przyspieszyli zawodnicy krakowskiej Wisły, jednak ostatecznie zabrakło dobrego wykończenia. Inicjatywa powróciła w posiadanie piłkarzy Górnika Łęczna.

17
    Nuda, nuda i jeszcze raz nuda. Obecnie nie dzieje się nic, co mogłoby nas i Państwa zainteresować. Sztuczki "Wiślaków" nie przynoszą wyniku. Łęcznianie również nie chcą ryzykować. Gramy w chodzonego.

16
    Wisła nie ryzykuje, nie ma jakichś nerwowych pośpiechów. Obecnie "Biała Gwiazda" czeka na przeciwnika na własnej połowie boiska. Zielono-czarni natomiast nie kwapią się, by podejść wyżej.

15
    Kwadrans rywalizacji już za nami. Od kilku minut na prowadzeniu znajduje się zespół gospodarzy. Łęcznianie szukają sposobu na odrobienie strat, ale ich starania nie przynoszą pożądanego efektu.

14
    Czekamy na kolejne niebezpieczne akcje. Wciąż nieco aktywniejsi są krakowianie, lecz niewiele z tego wynika. Przed momentem nieźle dośrodkowywał Boban Jović, ale na posterunku był Sergiusz Prusak.

13
    Póki co nie możemy napisać złego słowa na temat postawy "Wiślaków". Krakowianie grają poprawnie, nie popełniają zbyt wielkich błędów. Sporadycznie przydarzają się im techniczne pomyłki, które szybko naprawiają.

12
    Zielono-czarni prezentują się dość przeciętnie. Co prawda zdołali przeprowadzić jedną bardzo groźną akcję, ale poza tym nie sprawiają zbyt dużych problemów przeciwnikowi.

11
    Krakowianie próbują nieco uspokoić swe poczynania. Nic w tym dziwnego. Osiągnęli, co chcieli osiągnąć, więc chwilowo mogą nieco przystopować. Łęcznianie z kolei próbują znaleźć receptę na przeforsowanie defensywy rywala.

10
    Łęcznianie od początku nastawiali się na grę z kontrataku, a tymczasem taki styl rywalizacji okazał się owocny dla zespołu gospodarzy. Co za historia. Zielono-czarni szybko tracą bramkę, co sprawia, że są w niełatwej sytuacji.
    8. Rafał BOGUSKI - 1:0

8
    Strzelcem bramki RAFAŁ BOGUSKI. Wyborna kontra drużyny ze stolicy Małopolski! Mateusz Zachara kapitalnie odegrał do Boguskiego, który bardzo precyzyjnym uderzeniem pokonał Sergiusza Prusaka. "Biała Gwiazda" szybko obejmuje prowadzenie!

7
    Ależ katastrofalny błąd Załuski! W czasie upadania na murawę wypuścił futbolówkę z rąk. Golkiper Wisły miał sporo szczęścia, że Danielewicz nie zdołał jej zagarnąć.

6
    Krakowianie momentalnie ruszyli z kontratakiem, jednak ten nie przyniósł im większych korzyści. "Biała Gwiazda" wywalczyła jedynie wznowienie z narożnika boiska. Po centrze w szesnastkę piłkę przejęli łęcznianie.
    5. Szansa Hernandeza.

5
    Bonin fenomenalnie dośrodkował do Hernandeza, który miał sporo miejsca, by oddać dobry strzał. Co prawda piłkarz Górnika trafił głową w światło bramki, ale to uderzenie było zbyt lekkie. Pewna interwencja Załuski.

5
    Pięć minut gry za nami. Na razie jesteśmy świadkami bardzo przeciętnego starcia. Brakuje składnych ataków. Mylą się zarówno gospodarze, jak i goście z Łęcznej. Czekamy, czekamy na pierwsze celne strzały.

4
    Na twarzy Zachary pojawiło się zdziwienie, bowiem sędzia przerwał akcję, w której on grał główną rolę. Trzeba jednak przyznać, że arbiter podjął właściwą decyzję. Zawodnik Wisły ewidentnie przebywał na pozycji spalonej.

3
    Na trybunach panuje fenomenalna atmosfera. Sympatycy krakowskiej Wisły wierzą, że ich ulubieńcy słabszy okres maja już za sobą i w kolejnych meczach nie będą notować porażek.

2
    "Biała Gwiazda" chciała szybko podkręcić tempo, lecz rywale bez problemu zneutralizowali zapędy krakowian. Początek pojedynku dość chaotyczny. Futbolówka często zmienia właściciela, trzeba to jakoś unormować.

1
    Pan Krzysztof Jakubik zagwizdał po raz pierwszy w dniu dzisiejszym! Spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy zagrają w czerwono-białych kompletach. Goście z Łęcznej natomiast prezentować się będą w zielono-czarnych strojach.

1

Hymn Wisły już za nami. Teraz czas na minutę ciszy ku pamięci zmarłych "Wiślaków".
    Rozgrzewka powoli dobiega końca.

Kolejna migawka ze stolicy Małopolski.

Wyjściowe jedenastki w formie graficznej:

Za dwa kwadranse początek spotkania!

Znamy już składy na dzisiejszy mecz w stolicy Małopolski:

Wisła Kraków: Załuska – Jović, Guzmics, Uryga, Sadlok – Mączyński, Brlek – Boguski, Paweł Brożek (C), Małecki – Zachara.

Rezerwowi: Miśkiewicz – Pietrzak, Żemło, Drzazga, Mójta, Bartosz, Cywka.

Górnik Łęczna: Prusak – Sasin, Szmatiuk, Gérson, Leândro – Tymiński, Drewniak – Bonin, Danielewicz, Grzelczak – Hernandez.

Rezerwowi: Małecki – Komor, Jarecki, Śpiączka, Piesio, Dźwigała, Dzalamidze.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Myrmus, K. Wójcik – P. Urban..

Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej relacji ze spotkania Wisła Kraków – Górnik Łęczna. Rozpoczniemy ją punktualnie z pierwszym gwizdkiem arbitra, a więc o godzinie 15:30. Najpóźniej dwa kwadranse wcześniej zaprezentujemy Państwu składy obu drużyn. Nie zabraknie także zdjęć prosto ze stadionu, ciekawostek, gifów z bramek oraz groźniejszych akcji, a także obszernych opisów poszczególnych wydarzeń boiskowych. Koniecznie bądźcie z Lajfy.com. Do usłyszenia!

Do ostatniego starcia tych dwóch ekip doszło 20 kwietnia bieżącego roku. Wtenczas zdecydowanie lepiej spisali się piłkarze krakowskiej Wisły. Mecz został zakończony wynikiem 3:0 na korzyść "Białej Gwiazdy". Bramki dla zwycięskiej drużyny inkasowali Denis Popović, Łukasz Bogusławski i Zdenek Ondrasek.
    Sędzią dzisiejszego pojedynku w Krakowie będzie pan Krzysztof Jakubik.

Mądre słowa trenera "Białej Gwiazdy".

Wisła Kraków też spisuje się poniżej wszelakich oczekiwań, jednak trzeba podkreślić, że w ostatnim czasie próbuje odbić się od dna. Po czternastu spotkaniach ekipa ze stolicy Małopolski zajmuje czternastą lokatę w tabeli LOTTO Ekstraklasy. Do tej pory krakowianie wywalczyli piętnaście "oczek", notując cztery wygrane, trzy remisy, a także siedem przegranych. W zeszłej kolejce starli się z lubińskim Zagłębiem. Pojedynek ten zakończył się remisem 2:2. Gole na koncie "Białej Gwiazdy" zapisywali Petar Brlek i Jakub Bartosz.

Górnik Łęczna w trwającym sezonie nie błyszczy, a wręcz można stwierdzić, że rozczarowuje. Dotychczas zielono-czarni zainkasowali czternaście punktów, przez co plasują się dopiero na trzynastej lokacie w ligowym zestawieniu. Na wspomniany dorobek złożyły się trzy triumfy, pięć remisów, a także sześć porażek. Warto wspomnieć, że w ramach zeszłej kolejki łęcznianie zmierzyli się na stadionie w Lublinie z drużyną wrocławskiego Śląska. Spotkanie to zakończyło się bezapelacyjnym triumfem gości – 3:0.
    Tabela LOTTO Ekstraklasy po piątkowych oraz sobotnich meczach w ramach 15. kolejki:

Trwa piętnasta kolejka naszej rodzimej LOTTO Ekstraklasy. Podczas tej relacji gościć będziemy w stolicy Małopolski, gdzie Wisła Kraków zmierzy się z Górnikiem Łęczna. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 15:30. Emocji zabraknąć nie powinno!

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Mateusz

Gole: 8. Boguski, 33. Boguski, 62. Boguski – 40. Danielewicz, 59. Drewniak (kar.)

Kartki:   67. Jović (WIS), 77. Brlek (WIS) – 72. Drewniak (LCZ), 79. Piesio (LCZ), 90. Bonin (LCZ)   90+2. Piesio (LCZ)

Wisła Kraków: Załuska – Jović, Guzmics, Uryga, Sadlok – Mączyński, Brlek – Boguski (84. Bartosz), Paweł Brożek (C), Małecki (90+1. Pietrzak) – Zachara (84. Cywka).
    Zmiany: Miśkiewicz – Pietrzak, Żemło, Drzazga, Mójta, Bartosz, Cywka.

Górnik Łęczna: Prusak – Sasin, Szmatiuk, Gérson, Leândro – Tymiński, Drewniak – Bonin, Danielewicz (79. Piesio), Grzelczak (56. Śpiączka) – Hernandez (64. Dzalamidze).
    Zmiany: Małecki – Komor, Jarecki, Śpiączka, Piesio, Dźwigała, Dzalamidze.

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Myrmus, K. Wójcik – P. Urban.

Widownia: 10 632