ROW Rybnik – Kotwica 3:2 (koniec) | Polonia B. – Gryf 1:0 (koniec)
ROW 1964 Rybnik
3:2 (3:1)
Kotwica Kołobrzeg
Piątek 17.03.2017, 18:00 • Stadion MOSiR, Rybnik • 2. Liga • 22. kolejka

Rybniczanie w ubiegły piątek rozpoczęli trzytygodniowy maraton spotkań na własnym obiekcie. Początek festiwalu meczów u siebie okazał się dla "Gladiators" bardzo udany. Zielono-czarni pokonali 2:0 Olimpię Zambrów. Po tygodniu przerwy nadszedł czas na kolejnego rywala – w piątek śląska ekipa podejmie Kotwicę Kołobrzeg.

Zespół z Pomorza u progu rundy wiosennej prezentuje się słabo. Dwa mecze, dwie porażki i dwukrotnie wynik 3:1 na korzyść rywala nie napawa drużynę optymizmem. Co gorsze, goście zajmują odległą 17. pozycję w ligowej tabeli. Mniejszy dorobek punktowy ma tylko Polonia Bytom, która traci do kołobrzeżan 6 punktów. Kotwicę od bezpiecznej strefy dzielą 3 punkty, jednakże z kolejki na kolejkę obrona przed spadkiem może okazać się coraz trudniejsza. Przyjezdni do tej pory na wyjeździe wygrali dwa razy, strzelając 11 i tracąc 17 bramek. Piątkowe spotkanie w roli faworyta z pewnością nie stawia Kotwicy Kołobrzeg.

"Gladiators" zrobili pierwszy krok w kierunku utrzymania się w II lidze. Rybniczanie są o jedno "oczko" nad strefą spadkową, a wygrana z Olimpią Zambrów tchnęła w zespół sporo energii i nadziei. – Mecz z Kotwicą to kolejny z tych „o 6 punktów”. Kołobrzeg źle rozpoczął rundę, ale to nie znaczy, że przejadą całą Polskę i się przed nami położą. Z pewnością będzie to kolejny mecz walki, liczę na to, że napastnicy będą dobrze utrzymywać piłkę na połowie Kotwicy i z tego będziemy stwarzać sytuacje bramkowe. A z tyłu postaramy się o kolejne czyste konto – powiedział dla oficjalnej strony row1964rybnik.com zawodnik gospodarzy Dawid Bober.

Pierwsze spotkanie obu ekip w sezonie 2016/17 miało miejsce 24 sierpnia w Kołobrzegu. Wówczas po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy wyników widniał wynik 1:0 dla rybnickiego ROW-u. Gola na miarę zwycięstwa strzelił w 74. minucie obrońca Witold Cichy. Goście z pewnością będą chcieli zrewanżować się miejscowym za porażkę na własnym stadionie, z kolei zielono-czarni chętnie skopiują wyczyn z Kołobrzegu.

Gorąco zapraszamy na piątkowe emocje w Rybniku. Początek już o godzinie 18:00!

Za około 20 minut rozpoczynamy pojedynek w Rybniku. Trwa rozgrzewka.

Oficjalne zestawienia. Rozgrzewka powoli dobiega końca.

ROW 1964 Rybnik: Kajzer – Janik (C), Jaroszewski, Bober, Zganiacz, Gojny, Jary, Jarabica, Musiolik, Brychlik, Budzik.

Rezerwowi: Rosa – Muszalik, Siek, Spratek, Koleczko, Gładkowski, Cichy

Kotwica Kołobrzeg: Szymański – Prejs, Novik, Jagiełło, Sanocki, Lewiński (C), Paprzycki, Kacprzycki, Azikiewicz, Świechowski, Giel.

Rezerwowi: Błąkała – Witt, Janeczko, Bartlewski, Biel, Sobków, Chouwer

Sędzia główny: Sebastian Załęski (Ostrołęka)
    Asystenci: Marcin Adamski, Łukasz Ryfa
    Sędzia techniczny: Grzegorz Kowałko.

Kibiców jak na lekarstwo. Rozpoczynamy oficjalną prezentację.

1

1
    Rozpoczęli zielono-czarni. Zespół Kotwicy wystąpi w biało-niebieskich strojach. Rybniczanie momentalnie przeszli do ofensywy.

2
    Jagiełło faulowany w obronie przy linii bocznej. Za chwilę wznowią przyjezdni. Na trybunach zasiada około 200 osób.

3
    Rzut wolny dla "Gladiators". Po dośrodkowaniu Musiolik nie zdołał dojść do piłki.

4
    Gospodarze ciągle w ofensywie. Kotwica cofnięta pod własne pole karne. Mecz przebiega w bardzo spokojnym tempie.

6
    Przyspieszył Musiolik. Po chwili asystent sygnalizuje pozycję spaloną. Jak na razie żadna z drużyn nie zdołała stworzyć sobie dogodnej okazji.

7
    Gojny znalazł Musiolika tuż przed jedenastką Szymańskiego. Złe przyjęcie napastnika zielono-czarnych. Akcja nie mogła zakończyć się sukcesem, bowiem jak się okazało, Musiolik znajdował się na pozycji spalonej.

9
    Novik w pole karne Kajzera. Kotwica wciąż bez uderzenia na bramkę rywala. Goalkeeper miejscowej ekipy szybko zażegnuje niebezpieczeństwo.

10
    Kołobrzeżanie mieli swoje przysłowiowe 5 minut. Akcja przerwana – przewinienie popełnił jeden z zawodników gości. ROW otrzymuje piłkę w przysłowiowym gratisie.

11
    Lewiński buduje atak. Szybko wmieszał się w to Gojny, który wyjaśnił sytuację.

12
    Świetne uderzenie ze stałego fragmentu gry Piotra Azikiewicza. Kajzer przenosi futbolówkę ponad poprzeczkę. Podkręcona piłka nie zdołała zaskoczyć bramkarza ROW-u.

14
    Genialne zagranie za plecami do Jaroszewskiego. Rybniczanin blisko linii końcowej stoczył ostrą walkę z przeciwnikiem. Gospodarze domagają się faulu, lecz sędzia nakazuje kontynuację gry.

16
    Faul za faulem. Najpierw napastnik Kotwicy przekroczył uprawnienia w polu karnym Kajzera. Po chwili goście popełniają kolejne przewinienie. Tym razem na własnej połowie.

17
    Gol dla drużyny KS ROW 1964 Rybnik!
    Futbolówka po stałym fragmencie gry ląduje w okolicach 5. metra. DAWID BOBER uderza na prawy słupek. Szymański wyciąga się jak struna, lecz piłka ominęła jego rękawice. Po 17 minutach gry miejscowi wychodzą na prowadzenie!

18
    Podrażnieni kołobrzeżanie znów faulują rywala. Tym razem egzekutorem rzutu wolnego będzie Jaroszewski.

20
    Błędy w komunikacji zielono-czarnych. Budzik próbował znaleźć rywala krótkim podaniem, lecz piłka trafiła pod nogi przeciwnika.

21
    Jaroszewski przerzucił futbolówkę na drugie skrzydło. Zrobił to na tyle nieumiejętnie, że zamiast do kolegi z drużyny, trafiła ona prosto w ręce Szymańskiego. Czyżby ROW zdekoncentrował się po otwarciu wyniku?

23
    Musiolik do Budzika. Zbyt wolni okazali się rybniczanie. Defensorzy Kotwicy szybko dopadli napastników "Gladiators" i przeszli do kontrataku.

24
    Nieudany rewanż przyjezdnych. Po kilku próbach uderzeniowych piłka przekracza linię końcową. Wznowi Kajzer.

25
    Goście wycofują do Szymańskiego. Fatalne wybicie pomorskiego bramkarza. Na całe szczęście dla Kotwicy, gracze zdołali przejąć futbolówkę w środkowej strefie boiska.

26
    Sanocki posłał prawdziwą petardę prosto w nogi obrońcy ROW-u. Gdyby nie gracz z Rybnika, który stanął na torze lotu piłki, mogłoby być nieciekawie...

28
    Azikiewicz z rzutu rożnego. Kajzer wyciąga rękę i wybija piłkę poza własną jedenastkę. Mogło być doprawdy niebezpiecznie.

30
    Po pół godzinie gry rybniczanie powiększają przewagę! Bramka wpada ponownie po stałym fragmencie gry. Tym razem głową uderzał MARIAN JARABICA. Ponownie nie popisał się Szymański, który wyraźnie ma problemy na prawym słupku.

31
    Tempo meczu uległo wyraźnej zmianie. Obie ekipy grają z większym zaangażowaniem. "Gladiators" nie mają w zamiarach oddać ani centymetra boiska i dzielnie nacierają na bramkę rywala.

33
    Bober niczym błyskawica wszedł pod rywala i wysłał piłkę w trybuny. Stoper rybnickiego klubu ponownie wyrasta na bohatera spotkania.

34
    Przenosimy się w okolice linii środkowej. Kołobrzeżanie wyparli z własnej strefy zielono-czarnych. Nastąpiło chwilowe uspokojenie gry.

36
    Miejscowi zaskoczyli Lewińskiego i w mgnieniu oka odebrali mu futbolówkę. W porę zorientowali się pozostali zawodnicy Kotwicy i zdołali powstrzymać rybniczan.

37
    Sanocki do tyłu, do Świechowskiego. Asystent sygnalizuje pozycję spaloną. Nie spieszy się ze wznowieniem Kajzer.

38
    Zamieszanie pod siatką Kotwicy. Walczył Budzik i Musiolik. Upada bramkarz kołobrzeżan, a sędzia odgwizduje przewinienie.

40
    Goście mają problemy z opuszczeniem własnej strefy. Dobrze ustawieni piłkarze z Rybnika nie dają okazji zespołowi Kotwicy.

41
    Gol dla Kotwicy!
    Gospodarze tracą piłkę na środku boiska. Akcja lewą flanką, zgranie na 10. metr, gdzie ARKADIUSZ LEWIŃSKI uderza z woleja. Kajzer jedynie odprowadził futbolówkę wzrokiem. Goście powoli wracają do gry!

43
    Cóż za zwrot akcji! Wszystko za sprawą rzutu wolnego. PRZEMYSŁAW BRYCHLIK pokonuje Szymańskiego w ten sam sposób, co Bober i Jarabica.

44
    Krystian Sanocki upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie przy linii bocznej.

45
    Rzut wolny na równi z linią pola karnego. Ostry kąt, na jakie rozwiązanie zdecyduje się Jaroszewski?

45
    Rybniczanie minęli się z piłką, przy okazji faulując w jedenastce gości. Szymański wznowi grę.

45

Cztery bramki w pierwszej połowie gry, to całkiem dobry rezultat, zważywszy na fakt, że okazji bramkowych nie było za wiele. Zielono-czarni trafiali do siatki Szymańskiego na zasadzie "kopiuj-wklej". Wszystkie trzy bramki padły po stałym fragmencie gry oraz uderzeniu głową na prawy słupek. Karol Szymański powinien wyciągnąć wnioski ze swojej postawy w pierwszej części gry.

Po krótkiej przerwie powrócimy do relacji z Rybnika. Zostańcie Państwo z nami!

46

46
    Drugą część gry rozpoczynamy bez zmian w obu ekipach. Rozpoczęli kołobrzeżanie.

47
    Budzik ruszył do piłki po drodze natrafiając na Łukasza Kacprzyckiego. Zawodnik Kotwicy zbyt ostro potraktował rybniczanina. Sędzia sięga do kieszonki i pokazuje zawodnikowi gości żółty kartonik.

48
    Okolice linii środkowej i wszechobecny spokój – zarówno na placu gry, jak i na trybunach.

49
    Starcie Lewińskiego z Budzikiem. Winnym zajścia był kapitan Kotwicy Kołobrzeg. Grę wznowi Kazjer.

50
    Przed przyjezdnym ciężkie 40 minut gry. Zespół Kotwicy ma do odrobienia co najmniej dwie bramki, jeśli myślą o wywiezieniu punktów ze Śląska. Miejscowi spokojnie prowadzą grę.

52
    Janik z autu wrzuca piłkę w pole karne gości. Nie przynosi to żadnego efektu. Tymczasem trener Ryszard Wieczorek szykuje się do pierwszej zmiany w swoich szeregach.

53
    To samo miejsce, ten sam wykonawca. Janik w jedenastkę Kotwicy. Ponownie nic się nie wydarzyło. Tempo meczu spacerowe, sytuacji jak na lekarstwo.

54
    Kołobrzeżanie zbliżają się do bramki gospodarzy. Jak na razie robią to dosyć nieumiejętnie.

55
    Arbiter wskazuje na jedenastkę! Goście przed szansą z rzutu karnego. Obyło się bez kartki dla miejscowego zawodnika.

56
    PIOTR GIEL nie popełnia błędu. Kajzer zupełnie nie wyczuł intencji strzelca. Rywalizacja staje się coraz ciekawsza.

56
    Bartosz Biel zastąpi na boisku Mateusza Jagiełło. Jest to pierwsza roszada w ekipie Kotwicy Kołobrzeg.

57
    "Gladiators" wychodzą pressingiem. Gra przyspiesza, jednocześnie się zaostrzając. Kołobrzeżanie znów mają zielono-czarnych na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

58
    W ostatniej chwili opanował Azikiewicz. Defensorzy z Rybnika nie popełnili błędu. Rybniczanie przechodzą do kontry.

59
    Kotwica Kołobrzeg będzie kończyła mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Krystian Sanocki. Przewinienie blisko pola karnego przy korzystnej akcji nie umknęło uwadze sędziego.

60
    Stały fragment gry. Gracze padają w polu karnym jak tyczki. Nie było mowy o przewinieniu. Za nami pełna godzina gry.

61
    Naciskają przyjezdni, którzy coraz bardziej ochoczo kąsają miejscowych. Kajzer musi mieć się na baczności, bowiem Kotwica jest tuż tuż jedenastki ROW-u.

62
    Budzik postawił na dośrodkowanie. Po chwili piłka wraca do zawodnika gospodarzy, lecz zostaje on bezpardonowo sfaulowany. Sędzia biegnie, aby rozstrzygnąć sytuację.

63
    Żółtą kartką ukarany został Oskar Paprzycki. Przed gospodarzami kolejny stały fragment gry.

64
    Corner dla "Gladiators". Pewne wyjście Szymańskiego, który bezproblemowo chwyta piłkę w swoje rękawice.

65
    Chwila niemocy zielono-czarnych. Kołobrzeżanie praktycznie robią, co chcą. Azikiewicz w jedenastkę Kajzera. Reaguje Jarabica – Słowak momentalnie oddala niebezpieczeństwo.

66
    Lekkie uspokojenie gry. Goście najwyraźniej opadli z sił po minutach mocnego pressingu.

67
    Budzik miał na lewej flance Musiolika, jednak zdecydował się na strzał. Mizerne wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Gospodarze zmarnowali doskonałą okazję na podwyższenie prowadzenia.

69
    Kacprzycki i Świechowski kończą udział w tym spotkaniu. Zastąpią ich odpowiednio Bartlewski i Janeczko.

70
    Szymon Jary po 70. minutach gry opuszcza plac gry. W jego miejsce pojawi się Sebastian Siwek.

72
    Znakomicie odzyskuje Janik na połowie rywala. Miejscowi nie nacieszyli się posiadaniem piłki zbyt długo.

74
    Swego czasu uważany za spory talent Eryk Sobków wchodzi do gry. Zajmie on miejsce Tomasza Prejsa.

74
    Daniel Kajzer ociąga się ze wznowieniem gry. Arbiter stosuje słowną reprymendę w stosunku do rybnickiego bramkarza. Kolejne takie zachowanie może skończyć się żółtą kartką.

75
    Doskonałe zagranie do Bartosza Biela. Zawodnik Kotwicy z nadziejami biegnie w kierunku bramki ROW-u. Sędzia przerywa marzenia – spalony.

76
    Kołobrzeżanie do swojego bogatego konta przewinień dokładają kolejne. Rybniczanie bez większej finezji wyegzekwowali stały fragment gry.

77
    Do końca meczu pozostało zaledwie 13 minut. Nie oglądamy zbyt dużo strzałów w kierunku bramki, jednakże nie brakuje ostrej rywalizacji w środku pola. Zawodnicy w końcówce zmobilizowali siły i zaczęli dawać z siebie 110%.

79
    Pod własnym polem karnym ucierpiał Zganiacz. Arbiter pokazuje Mateuszowi Janeczko żółtą kartkę.

80
    Tym razem przewinienie po stronie rybniczan. Do bramki zaledwie 20 metrów. Gospodarze pieczołowicie ustawiają mur.

80
    Bartlewski prosto w mur. Z tej akcji nic się już nie zrodzi. Rozpoczęło się ostatnie 10 minut gry!

81
    Ponownie do głosu doszedł Bartlewski. Kajzer wyciągnięty jak struna. Piłka po drodze musnęła jednego z zawodników ROW-u. Corner dla Kotwicy.

82
    Dominika Budzika zastąpi Damian Koleczko. Gospodarze mają do dyspozycji jeszcze dwie zmiany.

83
    Janik prosto w nogi Azikiewicza. Bronią się kołobrzeżanie, którzy, wydaje się, mają więcej sił w końcowej fazie spotkania od rywali.

84
    Musiolik zatańczył przed Szymańskim. Osaczony przez kotwiczan, bez wsparcia kolegów, nie miał szans w nierównej walce z rywalem.

86
    Azikiewicz z własnej połowy pod jedenastkę Kajzera. Nic się nie wydarzyło. Brakuje skuteczności w drugiej połowie gry.

87
    Za opóźnianie gry ukarany został Jan Janik. Arbiter już wcześniej upominał za podobne zachowanie Kajzera.

88
    Chwila przerwy. Na murawie leży zawodnik Kotwicy, który ucierpiał w starciu pod własnym polem karnym.

89
    Młodzieżowiec Kamil Spratek zastąpi strzelca trzeciej bramki dla ROW-u – Przemysława Brychlika.

90
    Arbiter przedłuża drugą połowę gry o 4 minuty. Czy rybniczanie wytrzymają presję? A może to kołobrzeżanie znajdą drogę do bramki gospodarzy?

90+1
    Przewinienie. Faulowany był Damian Koleczko. Zawodnik zielono-czarnych powoli podnosi się z murawy.

90+2
    Ostatnie 120 sekund gry. Zarówno ROW jak i Kotwica odczuwają już spore zmęczenie. Przenosimy się w okolice linii środkowej.

90+3
    30 metrów do bramki Kajzera. Protestują gospodarze. Kotwica przed dogodną okazją. Ustawia się Bartlewski.

90+3
    Minimalnie ponad poprzeczką! Danielowi Kajzerowi zapewne spory kamień spadł właśnie z serca.

90+4
    Bober wybija z dala od własnej połowy. Wychodzi Szymański, który postanawia zachęcić gości do ostatniej akcji.

90+4

Rybniczanie dorzucają do swojego konta kolejne trzy "oczka". Pięć bramek, siedem żółtych kartek i jedna czerwona. Mecz w Rybniku ze statystycznego punktu widzenia powinien być spektakularnym widowiskiem, jednak... nie był. Brakowało sytuacji bramkowych, zwrotów akcji i większej dynamiki, choć w niektórych momentach gry było ich aż nadto. Reasumując, Kotwica dzielnie goniła "Gladiators", jednak w ostatecznym rozrachunku nie podołała gospodarzom.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na pozostałe. Do zobaczenia! (23:31:28)