Empoli – Napoli 2:3 (koniec) | Bologna – Chievo 4:1 (koniec) | Crotone – Fiorentina 0:1 (koniec)
Sampdoria – Juventus 0:1 (koniec) | Cagliari – Lazio 0:0 (koniec) | Atalanta – Pescara 3:0 (koniec)
Udinese – US Palermo 4:1 (koniec) | AS Roma – Sassuolo 3:1 (koniec)
UC Sampdoria
0:1 (0:1)
Juventus FC
Niedziela 19.03.2017, 15:00 • Luigi Ferraris, Genoa • Włoska Serie A • Runda 29

Na dziś to już wszystko. Dziękujemy bardzo za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji w serwisie Lajfy.com. Miłej niedzieli! (17:03:35)
    Juventus Turyn wygrywa na wyjeździe z UC Sampdoria 1:0 i "Stara Dama" wykonuje kolejny krok ku Mistrzostwu Włoch!

90+5

90+5
    Róg dla gospodarzy. Dośrodkowanie z narożnika boiska prosto na głowę dobrze ustawionego Vasco Regini, który uderza piłkę nad poprzeczką.

90+4
    Kwadwo Asamoah wybija piłkę z lewej strony boiska. Blokuje to zagranie Luis Muriel. Od autu zaczną goście. Uciekają gospodarzom cenne minuty.

90+3
    Sampdoria jest blisko pola karnego Juventusu. Kilka sprytnych zagrań, ale nie daje się zaskoczyć obrona "Starej Damy".

90+2
    Na własnej połowie wymieniają podania gracze Sampdorii, ale po chwili tracą piłkę i goście mogą jeszcze powiększyć swoją przewagę.

90+1
    Indywidualnie ruszył lewą stroną Mario Lemina, który schodzi do środka i zagrywa piłkę na prawe skrzydło. Stamtąd dośrodkowanie szybuje w pole karne rywali, ale pewnie obrońca zgrywa futbolówkę klatką piersiową do bramkarza.

90
    Pięć minut dłużej potrwa ten mecz. Tak zdecydował Paolo Tagliavento.

89
    Gospodarze próbowali zaatakować środkiem pola, ale przerwał ich akcję jeden z piłkarzy Juventusu i ruszają przyjezdni z kontrą.

88
    Znów w dobrej sytuacji znalazł się Quagriarella, ale przy oddawaniu strzału poślizgnął się i piłka spokojnie wylądowała w objęciach Buffona.

87
    Gra na czas Juventusu. Kibice gospodarzy gwizdami dają upust swojemu niezadowoleniu.

85
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Gonzalo Higuaín, na boisku pojawia się Stephan Lichtsteiner.

84
    Ależ to byłaby bramka! Quagriarella przyjął sobie futbolówkę w polu karnym rywali, a następnie huknął z przewrotki! Piłka poszybowała jednak ponad poprzeczką.

83
    Regini za to samo zajście również został ukarany przez sędziego.

83
    Sporo starć i ostrej gry w ostatnich minutach. W roli głównej Dani Alves, który zostaje napomniany kartką.

82
    Muriel dyskutuje z arbitrem, ale futbolówka ostatecznie i tak przyznana Juventusowi.

81
    Utrzymują piłkę na własnej połowie boiska przyjezdni. Bardzo mało czasu pozostało ich rywalom na odrobienie straty.

80
    Turyńczycy po akcji prawym skrzydłem zdołali wywalczyć rzut rożny. Coraz bliżej końcowego triumfu jest Stara Dama.

78
    Ostro starli się ze sobą Regini oraz Dani Alves. Brazylijczyk mocniej ucierpiał i to on zdaniem arbitra był w tej sytuacji faulowany.

77
    Miejscowi rozpoczną od stałego fragmentu gry niedaleko własnego pola karnego.

76
    Niewiele ciekawego dzieje się obecnie na murawie w Genui. Gospodarze w żadne sposób nie są w stanie zagrozić bramce rywali.

75
    Gospodarze wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali. Cały czas mądrze bronią się mistrzowie Włoch.

73
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Juan Guillermo Cuadrado, na boisku pojawia się Mario Lemina.

72
    Po faulu w środku pola turyńczycy wznowią grę od rzutu wolnego.

71
    Niespełna dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Przeważająca Sampdoria nie jest w stanie sforsować dobrze zorganizowanych w defensywie rywali.

69
    Jedna z nielicznych akcji Juventusu w drugiej połowie, ale Puggioni w dalszym ciągu pozostał bezrobotny.

67
    Zawodnik Sampdorii dodatkowo ucierpiał w tym starciu. Z niepokojem spogląda na to szkoleniowiec gospodarzy.

66
    Znakomita okazja Sampdorii! gospodarze wyprowadzili błyskawiczny kontratak, ale kończący akcję Schick w ostatniej chwili został uprzedzony przez Asamoaha!

65
    Kolejny raz prawą stroną próbowali atakować miejscowi, ale tam skutecznym przechwytem popisał się Cuadrado.

64
    Niewiele do powiedzenia w drugiej połowie mają przyjezdni, jednak wydaje się, że gra nie wymyka się im spod kontroli.

63
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Lucas Torreira, na boisku pojawia się Dennis Praet.

61
    Praet był gotowy do wejścia na boisko, ale ostatecznie wrócił na nie Torreira.

60
    Zanosi się na kolejną zmianę wymuszoną kontuzją, tym razem w ekipie gospodarzy. Najprawdopodobniej z jakimś urazem mięśniowym boryka się Torreira.

58
    Buffon po raz kolejny pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu rywali.

57
    Nie schodzą z połowy rywali piłkarze z Genui. Jak na razie nie ma to jednak wpływu na wynik, który cały czas jest dla nich niekorzystny.

56
    Cuadrado faulowany przy narożniku boiska przez Linettego. Od rzutu wolnego Stara Dama.

54
    Zmiana w drużynie UC Sampdoria: z boiska schodzi Bruno Fernandes, na boisku pojawia się Patrik Schick.

53
    Rugani ostro zaatakował rywala w środkowej strefie boiska, ale obejdzie się bez kartki dla gracza Juventusu.
    51. Gonzalo Higuaín (JUV)

51
    Higuain niecelnie po otrzymaniu świetnego podania za plecy obrońców.

50
    Bardzo aktywnie rozpoczęli drugą połowę spotkanie miejscowi. Zobaczymy, czy przyniesie to dla nich jakiś pozytywny skutek.

49
    Zupełnie nieudane dośrodkowanie w pole karne Juventusu i od bramki grę wznowi Gianluigi Buffon.

47
    Żaden ze szkoleniowców nie przeprowadził zmiany w trakcie przerwy. Przypomnijmy, że w pierwszej połowie z powodu kontuzji opuścić murawę musiał Dybala.

46

Do przerwy Juventus Turyn prowadzi w Genui z Sampdorią 1:0. Mecz nie jest nudny, jednak z pewnością liczyliśmy na więcej. Miejmy nadzieję, że po przerwie doczekamy się większych emocji. Wracamy za kwadrans!

45+2

45+1
    O dwie minuty pierwszą połowę przedłuża arbiter.
    45. Gonzalo Higuaín (JUV)

45
    To mógł być gol dla Juve! Higuain znalazł się z piłką z w polu karnym gospodarzy, ale jego potężne uderzenie fantastyczną paradą wybronił Puggioni!
    44. Sami Khedira (JUV)

44
    Płaskie wgranie piłki w szesnastkę Sampdorii. Futbolówkę musnęła jednego z obrońców i wyszła poza linię końcową. Korner.

43
    Teraz inicjatywę z powrotem przejęli goście. Juve z pewnością będzie chciało utrzymać korzystny rezultat do przerwy.

42
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Juve na głowę Muriela i futbolówkę ze spokojem przechwytuje golkiper przyjezdnych.

40
    Powoli konstruują teraz swój atak miejscowi. Gracze Sampdorii nie mają pomysłu na skutecznie sforsowanie defensywy rywali.

39
    Cuadrado wyraźnie podcinany w środku pola i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

38
    To mogło się podobać! Strzałem z przewrotki próbował zaskoczyć Buffona Quagriarella, jednak piłka poszybowała obok bramki!

36
    Po indywidualnej akcji Cuadrado na prawym skrzydle goście z Turynu będą wykonywać rzut rożny.

34
    Z błyskawiczną kontrą wyruszyli miejscowi, ale w końcowej fazie została ona zatrzymana przez defensorów Starej Damy.

33
    Quagriarella szarżował na prawej stronie i zdołał wywalczyć dla swojego zespołu rzut rożny.

32
    Gospodarze wznowią grę od wrzutu piłki z autu na wysokości pola karnego rywali.

31
    Nieczysto o piłkę w środku pola walczył Higuain i nie uszło to uwadze arbitra. Piłka dla Sampdorii.

29
    Po dośrodkowaniu w pole karne gospodarzy akcja Juve została przerwana. Co najmniej trzech zawodników z Turynu znajdowało się na spalonym.

28
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Paulo Dybala, na boisku pojawia się Marko Pjaca.

27
    Niestety. Zawodnik Juve mający polskie korzenie opuszcza murawę i za moment zostanie zastąpiony przez jednego z kolegów.

26
    Tym razem jakieś kłopoty zdrowotne w środku pola zasygnalizował Paul Dybala. Nie wiadomo do końca, co się stało zawodnikowi Juve, jednak najprawdopodobniej konieczna będzie zmiana.

25
    Defensorzy Juventusu bez większych kłopotów wybijają piłkę z własnego pola karnego po dośrodkowaniu rywali z rzutu wolnego.

24
    Karol Linetty faulowany na dwudziestym metrze. To może być dobra okazja dla Sampdorii na zagrożenie pod bramką Buffona!

23
    Niezbyt udanie wykonany korner przez gości, ale to Juventus w dalszym ciągu znajduje się w posiadaniu futbolówki.

22
    Kolejna akcja przyjezdnych i jeszcze jeden rzut rożny dla mistrzów Włoch.
    20. Gonzalo Higuaín (JUV)

20
    Usypiali rywali goście, aż w końcu zaatakowali! Higuain oddał mocne uderzenie z obrębu pola karnego, ale bardzo dobrze wybronił je bramkarz gospodarzy! Korner dla Juve.

19
    Nieco wolniejsze tempo gry obserwujemy obecnie w Genui. Przy futbolówce utrzymuje się Stara Dama. Goście niezbyt chętnie decydują się na szybkie wyprowadzanie akcji.

18
    Bardzo dobra interwencja Reginiego w środkowej strefie boiska i przyjezdni wznowią grę jedynie od wrzutu z autu.

16
    Ależ byli bliscy podwyższenia prowadzenia goście! Ogromne zamieszanie w polu karnym Sampdorii, ale ostatecznie golkiper wespół z obrońcami zdołali zablokować uderzenia rywali!

15
    Gigi Buffon nie ma najmniejszych kłopotów z wybronieniem lekkiego, płaskiego uderzenia autorstwa Muriela.

14
    Cuadrado przewracany na własnej połowie boiska i arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

13
    Pjanić zasygnalizował jakiś uraz i goście wybijają piłkę na aut, aby przerwać grę.

12
    Dosyć ryzykownie przed własnym polem karnym wymieniali się podaniami turyńczycy. Dodatkowo otrzymali solidną porcję gwizdów od kibiców gospodarzy.

11
    Zamierzają szybko powalczyć o kolejnego gola przyjezdni. Stara Dama w natarciu, jednak tym razem nie dali się zaskoczyć defensorzy Sampdorii.

10
    Puggioni świetnie wyłapuje piłkę na piętnastym metrze przed składającym się do strzału głową rywalem.

9
    Khedira wyraźnie ucierpiał w starciu z jednym z Barreto, na szczęście będzie w stanie kontynuować grę. Przy futbolówce Juventus.
    7. Juan Guillermo Cuadrado (JUV) - 0:1

7
    Gol dla Juventusu!

Nie zanosiło się na tego gola! To gospodarze atakowali od pierwszej minuty, ale Juve wychodzi na prowadzenie! Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła pięknym strzałem głową popisuje się JUAN GUILLERMO CUADRADO!

6
    Pierwsza dogodna okazja miejscowych! Quagriarella otrzymał podanie za linię obrońców, ale po jego płaskim uderzeniu piłka poszybowała obok bramki!

5
    Quagriarella ładnie urwał się na prawym skrzydle, ale niedokładnie zagrał w szesnastkę rywali. Piłkę przechwytują goście.

4
    Spokojny początek spotkania w Genui. Przy piłce utrzymują się zawodnicy Sampdorii, którzy na własnej połowie wymieniają się podaniami.

2
    Zagranie w pole karne Juventusu, ale tam na posterunku był Buffon, który spokojnie wyłapał piłkę.

1

Znamy wyjściowe jedenastki:

UC Sampdoria: Puggioni – Barreto, Muriel, Fernandes, Linetty, Regini (C), Sala, Silvestre, Quagliarella, Torreira, Skriniar

Juventus Turyn: Buffon (C) – Pjanić, Khedira, Cuadrado, Higuain, Barzagli, Mandżukić, Dybala, Asamoah, Dani Alves, Rugani
    W takich trykotach wystąpią dziś przyjezdni:

Witam Państwa serdecznie! Spotkanie wystartuje za niecałą godzinę, a my już niebawem zaprezentujemy zestawienia obydwu zespołów. Zapraszam na wspólne emocje!

Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowano na godzinę 15:00. Składy obydwu drużyn podamy około trzydziestu minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Jeśli chodzi o bezpośrednie starcia, przeważa Juventus. Stara Dama zwyciężyła sześć z siedmiu ostatnich spotkań z Sampdorią. W meczu rundy jesiennej tych ekip Juve zwyciężyło 4:1.

W zupełnie innej sytuacji są przyjezdni. Podopieczni Massimiliano Allegriego od długiego czasu piastują pozycję lidera i chyba tylko jakiś kataklizm mógłby odebrać im mistrzowski tytuł. W ostatnich pięciu tarciach Juve wywalczyło trzynaście punktów. Przed tygodniem Stara Dama wygrała na własnym terenie z AC Milanem 2:1.

Miejscowi na obecnym etapie rozgrywek z dorobkiem 41 punktów plasują się na dziewiątej lokacie. Zawodnicy z Genui są już bez większych szans na awans do europejskich pucharów i najprawdopodobniej zakończą sezon w środku stawki. W poprzedniej serii gier Sampdoria zwyciężyła w derbowym starciu z Genoą 1:0.
    Zapowiada się ciekawe starcie w Genui!

Serdecznie zapraszam Państwa na relację jednego z niedzielnych starć włoskiej Serie A. Na Luigi Ferraris w Genui miejscowa Sampdoria podejmie Juventus Turyn. Czy gospodarze postawią się Starej Damie?

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 7. Cuadrado

Kartki:   83. Regini (SMD) – 83. Dani Alves (JUV)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 10:9. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 3:5. Foule: 6:10.
    UC Sampdoria: Puggioni – Sala, Silvestre, Škriniar, Regini (C) – Linetty, Torreira (63. Praet), É. Barreto – Fernandes (54. Schick) – Quagliarella, Muriel.
    Zmiany: Falcone, Krapikas – Dodô, Bereszyński, Pavlovic, Álvarez, Budimir, Schick, Palombo, Djuričić, Praet, Šimić.

Juventus FC: Buffon (C) – Dani Alves, Barzagli, Rugani, Asamoah – Pjanić, S. Khedira – Cuadrado (73. Lemina), Dybala (28. Pjaca), Mandžukić – Higuaín (85. Lichtsteiner).
    Zmiany: Audero Mulyadi, Neto – Bonucci, Chiellini, Lichtsteiner, Aléx Sandro, Lemina, Marchisio, Kean, Rincón, Pjaca.

Sędzia główny: Paolo Tagliavento
    Asystenci: Mauro Tonolini, Alberto Tegoni
    Sędzia techniczny: Fabrizio Posado