Ajax – Lyon 4:1 (koniec)
Ajax Amsterdam
4:1 (2:0)
Olympique Lyon
Środa 03.05.2017, 18:45 • Amsterdam Arena, Amsterdam • Liga Europy UEFA • Półfinał
    Kilka pomeczowych statystyk:

Ależ to był mecz, ależ to było widowisko! Ajax prowadził do przerwy 2:0, a po przerwie obie ekipy dołożyły jeszcze 3 bramki! Amsterdamczycy pokazali wielką siłę dzisiejszego wieczoru i Lyon staje przed karkołomnym zadaniem odrobienia u siebie 3 goli straty!
    W rolach głównych wystąpił dzisiaj Traoré, który dwukrotnie pokonał Lopesa, a także Ziyech, który zanotował 3 asysty i miał kilka sytuacji do swoich bramek! (20:47:52)
    Ajax jedną nogą w wielkim finale Ligi Europy!

90+5

90+4
    To był chyba ostatni stały fragment gry dla Francuzów! Dośrodkowanie Valbueny z narożnika boiska, a Lacazette uderza tuż obok słupka bramki Onany!

90+3
    To już ostatnie fragmenty tego meczu, Lyon stara się o jeszcze jednego gola, który byłby niezmiernie ważną sprawą jeśli chodzi o rewanż we Francji!

90+2
    Ziyech powinien wykorzystać tę szansę na podwyższenie wyniku! Mocny strzał w światło bramki, ale Lopes broni nogami! Niesamowite emocje do ostatnich minut tego meczu!

90+1
    Jeszcze jedną okazję stworzyli sobie przyjezdni! Tolisso już oddawał strzał, ale w ostatniej chwili został ofiarnie przyblokowany przez obrońcę!

90
    4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry!

89
    Stały fragment gry dla Ajaxu. De Ligt miał szansę na uderzenie, ale arbiter odgwizdał przewinienie obrońcy Ajaxu w walce o piłkę!

88
    Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Kasper Dolberg, na boisku pojawia się David Neres.

87
    Amsterdamczycy nie popisali się przy rozegraniu tej kontry! Praktycznie wszyscy zawodnicy Lyonu pozostali w szesnastce gospodarzy i była naprawdę świetna okazja do przypieczętowania wyniku!
    Tak cieszyli się miejscowi po ostatniej bramce!

86
    Kolejne rzuty wolne dla Lyonu. Dośrodkowania Valbueny wciąż nie docierają do partnerów. Tym razem futbolówkę wyłapał Onana, który natychmiast próbuje rozpocząć kontratak swojej ekipy!

84
    Ajax ma naprawdę świetny wynik w kontekście rewanżu. Przy takim stanie Lyon musiałby wygrać 3:0 przed własną publicznością, co wydaje się karkołomnym zadaniem. Ale jeszcze poczekajmy, przed nami jest kilka minut w Amsterdamie.

83
    Zupełnie nieudane wykończenie akcji w wykonaniu Claassena, który chyba pospieszył się z decyzją o strzale. Wysoko nad bramką Lopesa, który szybko rozpoczyna do swoich obrońców.

81
    Ajax marnuje kapitalną okazję do zabójczego kontrataku! Było kilka momentów do zakończenia tej akcji, a ostatecznie uderzenie Ziyecha leci po nogach obrońcy na rzut rożny!

80
    10 minut do końca regulaminowego czasu gry, tymczasem od rzutu wolnego rozpoczynają grę przyjezdni! Dobre dośrodkowanie w pole karne, ale tam niezmiennie panuje Onana!

79
    Zmiana w drużynie Ajax Amsterdam: z boiska schodzi Amin Younes, na boisku pojawia się Justin Kluivert.

Wiktor Bukowski

Gole: 25. B. Traoré, 34. Dolberg, 49. Younes, 71. B. Traoré – 66. Valbuena

Kartki:   30. de Ligt (AJA), 62. B. Traoré (AJA) – 40. Gonalons (LYO)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 16:8. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 3:1. Foule: 18:9.
    Ajax Amsterdam: Onana – Tete, Sánchez, de Ligt, Riedewald – Claassen (C), Schoene (72. van de Beek), Ziyech – B. Traoré, Dolberg (88. Neres), Younes (79. Kluivert).
    Zmiany: Boer – Westermann, F. de Jong, van de Beek, Nouri, Kluivert, Neres.

Olympique Lyon: A. Lopes – Jallet (69. Rafael), N`Koulou, Diakhaby, Morel – Tousart (58. Ghezzal), Gonalons (C) – Cornet (76. A. Lacazette), Tolisso, Valbuena – Fékir.
    Zmiany: Gorgelin – Yanga-Mbiwa, A. Lacazette, Ghezzal, Ferri, Darder, Rafael.

Sędziowie: Gianluca Rocchi (Włochy)
    Czwartek 11.05.2017
    Lyon - Ajax 3:1

Gole: 45. A. Lacazette (kar.), 45+1. A. Lacazette (Fékir), 81. Ghezzal (Rybus) – 27. Dolberg (Younes)

Kartki:   19. Morel (LYO), 20. Tolisso (LYO), 49. Diakhaby (LYO), 60. N`Koulou (LYO), 61. Fékir (LYO) – 50. Veltman (AJA), 51. Claassen (AJA), 68. Viergever (AJA)   84. Viergever (AJA)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.