Bayern – Freiburg 5:0 (koniec) | Hoffenheim – Augsburg 2:2 (koniec) | Hertha – Schalke 04 0:2 (koniec)
Mainz – Hamburg 3:2 (koniec) | Hannover – Eintracht 1:2 (koniec) | Borussia D. – RB Lipsk 2:3 (koniec)
Bayern Monachium
5:0 (2:0)
SC Freiburg
Sobota 14.10.2017, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 8

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach! Dobrego wieczoru! (17:30:17)
    Pogrom na Allianz Arenie!

Jupp Heynckes zalicza kapitalny powrót na ławkę trenerską Bayernu Monachium rozpoczynając od efektownego zwycięstwa 5:0 z SC Freiburg. Monachijczycy od samego początku do końca byli stroną przeważającą, pokazując bardzo duże zaangażowanie w walce o każdą piłkę. Ich skuteczność była dzisiaj wyśmienita dzięki czemu dali sporo radości swoim kibicom. Przyjezdni w pierwszej połowie mieli dwie wyborne okazje, ale w drugiej było już zdecydowanie gorzej. Zasłużona porażka podopiecznych Christiana Streicha.

90+3

90+3
    Gol dla Bayernu!

W ostatniej akcji tego spotkania Bawarczycy zdobywają piątą bramkę! Rozpędził się prawym skrzydłem Coman i płasko dośrodkował do wbiegającego JOSHUY KIMMICHA! Ten efektowną piętką pokonał bezradnego Schwolowa!

90+2
    Dośrodkowanie Alcantary na dalszy słupek do zamykającego akcję Sule. Kąt był ostry i nie było większych szans na oddanie celnego strzału.

90+1
    Arbiter dorzuca trzy dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90
    Hofler brzydko nadepnął od tyłu Comana i sędzia bez wahania odgwizduje przewinienie Niemca. Rzut wolny dla miejscowych.

89
    Poszarżował jeszcze lewym skrzydłem Alaba, jednak nie odpuścił mu do końca Lienhart. Wrzut z autu dla monachijczyków.

88
    Lewandowski dogrywa do Rudy'ego, który zdecydował się na strzał z prawej nogi! Ta próba została w ostatniej chwili wyblokowana.

87
    Ciekawa próba Alcantary do Lewandowskiego. Hiszpan za mocno kopnął futbolówkę i nie mógł sobie wybaczyć tego pomocnik Bayernu.

86
    Bawi się dzisiaj Alcantara, który co jakiś czas popisuje się efektownymi sztuczkami technicznymi. Przewrócił go teraz Ravet.

85
    Robben jak zwykle zszedł na lewą nogę i huknął z kierunku dalszego słupka! Piłka poszybowała dosyć wyraźnie nad bramką.

84
    Kibice Bayernu nie spuszczają z tonu. Dalej głośno słychać ich doping, który nie ustaje praktycznie od pierwszej minuty.

82
    Trzecia zmiana w drużynie gospodarzy. Za Boatenga wchodzi Sule.

81
    Lewandowski pięknie dogrywa do rozpędzonego Tolisso! Francuz z bliska huknął z prawej nogi, trafiając wprost w rzucającego się bramkarza!

80
    Schuster chciał przytomnie zagrać głową do swojego bramkarza, ale prawie wyszedł z tego gol samobójczy. Na jego szczęście uratował go Schwolow.

79
    Bawarczykom nie spieszy się już. Spokojnie wymieniają oni kolejne podania w kole środkowym i czekają na kolejne błędy rywali.

78
    Druga roszada w drużynie monachijczyków. Swój występ kończy Muller, a na nieco ponad dziesięć minut pojawia się Tolisso.

77
    Ostatnie przemeblowanie w zespole gości. Za Niederlechnera melduje się Terrazzino.
    76. Robert Lewandowski (BAY) - 4:0

76

Jeszcze zmieniają wynik Bawarczycy! Wszystko zaczęło się od straty Soyuncu przy linii bocznej na rzecz Mullera! Niemiec przytomnie dograł do niepilnowanego ROBERTA LEWANDOWSKIEGO, który będąc oko w oko ze Schwolowem pewnie pokonał go przy bliższym słupku! 4:0!

75
    Bardzo mądrze zachował się teraz Ulreich, który wysoko wyszedł z bramki i pewnie oddalił niebezpieczeństwo z własnej połowy.

74
    Coman popisał się efektownym "kółeczkiem" czym zmylił Stenzela. Francuz uruchomił Alabę, który nie zorientował się i nie dopadł do piłki.

73
    Goście coraz częściej pokazują się w ofensywie. Pomimo to nic ciekawego z tego nie wynika, ponieważ nie mają pomysłu na znalezienie sobie miejsca.

72
    Druga zmiana w zespole Freiburga. Swój występ kończy Frantz, a szasnę otrzymuje Ravet.

71
    Bardzo ciekawie rozegrali korner przyjezdni, zagrywając na bliższy słupek. Czujni jednak byli gracze ubrani w czerwonej stroje.

70
    Dopiero teraz na boisko wszedł Rudy. Środkowy pomocnik zastąpił kontuzjowanego Javiego Martineza.

69
    W ostatnich minutach na boisku mamy sporo niedokładności po obu stronach. Zarówno jednym jak i drugim brakuje kreatywności.

68
    Długo swoją akcję ofensywną budują podopieczni Christiana Streicha. Ciągle szukają oni jakiejś wolnej przestrzeni w obronie FCB.

67
    Javi Martinez ciągle trzyma się za bark aż w końcu sam usiadł na ławkę rezerwowych. Do wejścia na plac gry już szykuje się Sebastian Rudy.

66
    Pierwsze przemeblowanie w drużynie przyjezdnych. Za Kenta pojawia się Petersen.

65
    Ciągle problemy ze zdrowiem ma Javi Martinez. Zobaczymy czy będzie on w stanie kontynuować grę w tym spotkaniu. Na ten moment ciężko stwierdzić.

64
    Jakiegoś urazu doznał teraz Javi Martinez, który został powalony przez jednego z rywali. Hiszpan potrzebuje pomocy medycznej.
    63. Thiago Alcántara (BAY) - 3:0

63

Zamiast jedenastki gospodarze mieli rzut rożny, który skończył się bramką! Po nim futbolówka trafiła na dwudziesty metr do THIAGO ALCÁNTARY, który długo się nie zastanawiał i potężnie huknął z prawej nogi! Hiszpan idealnie zmieścił się przy prawym słupku, nie pozostawiając szans Schwolowowi!

61
    Arbiter główny potrzebował jeszcze jednak pomocy powtórki wideo i po obejrzeniu jej zmienił decyzję! Gwizdy na trybunach Allianz Areny!

60
    Kimmich rozpędził się i na pełnej szybkości wbiegł w szesnastkę, mijając Soyuncu! Turek dotknął piłkę ręka, co dostrzegł sędzia po chwili wskazując na "wapno"!

59
    Ładna, kombinacyjna akcja Bayernu pomiędzy Comanem, Robbenem i Lewandowskim. Wszystko zepsuł jednak Polak.

58
    Kent pokazał się przy linii bocznej i starał się minąć tam Alabę. Zrobił to bardzo nieudolnie dzięki czemu bardzo łatwe zadanie do wykonania miał Austriak.

56
    W ostatnich minutach tempo gry nieco spadło. Obie ekipy nie mają pomysłu na przedarcie się pod bramkę przeciwników i wymieniają podania w okolicach koła środkowego.

55
    Robben zszedł ze skrzydła do środka i oddał strzał tym razem przy bliższym słupku. Do celu zabrakło Holendrowi sporo metrów.

54
    Alcantara ładnie rozciąga grę na prawo do Mullera, jednak ten popełnił prosty błąd techniczny i gospodarze będą mieli tylko aut.

53
    Stenzel płasko dośrodkowuje do Kenta, który przepuszcza futbolówkę pod nogami. Na jego nieszczęście Niederlechner stał w innym miejscu.

51
    Całkiem dobrze weszli w drugą połowie przyjezdni. Zdecydowanie częściej goszczą oni w okolicach pola karnego przeciwników. Zobaczymy czy stać ich na gola.

50
    Lewandowski miał dobry pomysł by pograć z klepki z Mullerem. Wyglądało to efektownie, jednak jego zamiary przeczytał Soyuncu.

49
    Bawarczycy nie zmieniają swojej taktyki i znów podchodzą bardzo wysokim pressingiem. Jak na razie nieźle radzą sobie przyjezdni, wymieniając podania.

48
    Alcantara popisał się pięknym dryblingiem w środku pola, myląc aż dwóch przeciwników. To bardzo spodobało się zgromadzonym kibicom.

47
    Lewandowski ładnie zabrał piłkę Schusterowi na jego połowie i dzięki temu wpadł w pole karne! Szukał sobie miejsca na strzał, który ostatecznie zablokował Soyuncu.

46
    Debiut Juppa Heynckesa bardzo efektowny.

Jak na razie wszystko idzie zgodnie z przewidywaniami i to gospodarze są na zasłużonym prowadzeniu. Dosyć szybko otworzyli oni wynik tego spotkania, a poprawili rezultat tuż przed przerwą. Przewaga monachijczyków jest bezdyskusyjna, ponieważ od samego początku przeważają oni i kontrolują boiskowe wydarzenia. Goście mieli jednak swoje dwie szanse na gola, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką Ulreicha. Kto wie co byłoby gdyby to wykorzystali. Wracamy za kwadrans!

45

45
    Robben ładnie zgrywa futbolówkę do Lewandowskiego, który szukał uderzenia z dystansu. Tę próbę efektownie zablokował Hofler.

44
    Po tym stałym fragmencie nie wydarzyło się nic ciekawego poza strzałem Niederlechnera z powietrza w boczną siatkę.

43
    Alaba przekracza przepisy przewracając Frantza. Przyjezdni w końcu będą mieli rzut wolny na połowie ekipy z Bawarii. Może być ciekawie.
    42. Kinglsley Coman (BAY) - 2:0

42

Monachijczycy jeszcze podwyższają prowadzenie przed przerwą! Robben jak zwykle zszedł na lewą nogę i oddał potęzny strzał! Wybronił go Schwolow, jednak dobitka KINGLSLEY COMANA pięknym szczupakiem była już skuteczna! 2:0!

40
    Nie mogą pogodzić się z kolejnymi decyzjami sędziego gracze przyjezdnych. Impulsywnie protestują oni i dużo rozmawiają z arbitrem. Przy ławce nie wytrzymuje już Christian Streich.

39
    W ostatnich minutach nieco spuścili z tonu podopieczni Juppa Heynckesa. Wyglądają jakby zabrakło im sił w końcówce tej połowy.

38
    Bardzo ostre wejście Boatenga w nogi Frantza! Wydawało się, że arbiter musi użyć gwizdka, jednak tak się nie stało. Nie może pogodzić się z tym opiekun Freiburga.

37
    Powalczył przy linii bocznej Haberer i ścigał się z Kimmichem. Na murawę padł ostatecznie obrońca FCB, a sędzia słusznie odgwizdał faul.

36
    Szybka odpowiedź Bayernu, a konkretnie Mullera, który przeprowadził indywidualną szarżę. Zakończyła się ona rzutem rożnym.

35
    Ależ sytuacja dla Freiburga! Gunter po błędzie Mullera świetnie dośrodkował do wbiegającego Frantza! Niemiec z bliska posłał piłkę głową obok słupka!

34
    Kent zszedł ze skrzydła do środka i łatwo zostawił rywali za plecami! Anglik strzelił z prawej nogi, jednak po rykoszecie nic z tego nie wynikło.

33
    W końcu jakaś ciekawa akcja gości! Haberer dograł na siedemnasty metr do Frantza, który zbyt długo przygotowywał się do strzału i wykorzystał to Javi Martinez.

32
    Niesamowicie bawią się dzisiaj kibice Bayernu. Żywiołowo dopingują oni swoich ulubieńców od pierwszej minuty.

31
    Muller zaliczył odbiór na połowie rywali i podał do Lewandowskiego, który pograł jeszcze z Comanem. Wydawało się, że Francuz mógł spokojnie uderzać, ale szukał jeszcze "Lewego" co było złą decyzją.

29
    Padł na boisko Haberer po starciu z Kimmichem. Napastnik gości domagał się odgwizdania przewinienia, jednak inne zdanie miał sędzia.

28
    Javi Martinez dosyć niespodziewanie znalazł się w polu karnym. Oddał strzał z powietrza z ostrego kąta, lecz nie musiał nawet interweniować Schwolow.

27
    Tym razem w pułapkę ofsajdową wpadł Lewandowski. Jak pokazały powtórki arbiter znów miał rację, a Polak nawet nie protestował.

26
    Lewandowski zszedł na prawą stronę i momentalnie próbował obsłużyć w szesnastce Comana. Polaka zablokował Soyuncu.

25
    Prostopadłe zagranie Hummelsa do pokazującego się za linią obrony Mullera. Akcja została wstrzymana przez sędziego bocznego, podnoszącego chorągiewkę.

24
    Robben w swoim stylu zszedł ze skrzydła do środka i zacentrował w kierunku Lewandowskiego, którego wyprzedził wychodzący Schwolow.

23
    Wyżej teraz wyszedł Freiburg. To nieco zaskoczyło Bawarczyków, którzy zmuszeni byli wycofać futbolówkę aż do bramkarza.
    W taki sposób z bramki cieszył się nowy-stary trener Bayernu.

22
    Robben zgarnął piłkę z powietrza i momentalnie huknął z lewej nogi. Ta próba holenderskiego skrzydłowego poszybowała nad poprzeczką.

21
    Alcantara pięknie dogrywa do Comana, który rozpędził się i zdecydował się na strzał z ostrego kąta! Pewnie broni to Schwolow.

20
    Na murawę po starciu z Frantzem upadł Coman. Francuz długo się nie podnosił, ale w końcu z grymasem bólu na twarzy wstał z boiska.

19
    Muller na pełnej szybkości wpadł w pole karne i zagrał wzdłuż bramki do kolegów! W ostatniej chwili udany wślizg wykonał Soyuncu.

18
    Znów pokazał się w ofensywie Alaba posyłając dośrodkowanie w kierunku Lewandowskiego. Tego uprzedził wysoko skaczący Leinhart.

17
    Efektowny rajd Kimmicha prawą flanką kończy się na rzucie rożnym dla jego drużyny. Po nim bardzo bliski oddania strzału z bliska był Muller.

16
    Haberer z łatwością przedryblował Kimmicha, który dał się przechytrzyć i po chwili podstawił nogę Niemcowi. Boczny obrońca Bayernu może cieszyć się, że nie otrzymał kartki.

15
    Bardzo wysoki pressing zakładają podopieczni Juppa Heynckesa. Nie dają oni swoim dzisiejszym przeciwnikom nawet chwili oddechu w obronie.

14
    Hummels pięknie dograł w pole karne do wbiegającego tam Kimmicha! Niemiec przyjął piłkę na klatkę piersiową, ale podanie nie trafiło do żadnego z kolegów.

13
    Długie zagranie na wolne pole do Lewandowskiego od Boatenga okazało się wyraźnie za mocne. Futbolówkę spokojnie wyłapał Schwolow.

12
    Uaktywnił się w ostatnich minutach na lewym skrzydle Coman. Francuz stara się wykorzystywać swoją szybkość i zostawiać za plecami podwajających go rywali.

11
    W krótkim odstępie czasu monachijczycy mieli dwa rzuty rożne z rzędu. Po drugim uderzenie głową oddał Javi Martinez i pomylił się on o kilka metrów.

10
    Potężna bomba w wykonaniu Alcantary! Niesamowicie huknął hiszpański pomocnik, jednak czujny na linii był Schwolow!

9
    Muller podaje na dwudziesty metr do Lewandowskiego, który próbował pograć kombinacyjnie z Robbenem. Holender nie zrozumiał jednak jego zamiarów.
    8. Thomas Müller (BAY) - 1:0

8

Fenomenalnie rozpoczyna to spotkanie FCB! Coman dostrzegł obiegającego go na pełnej szybkości Alaby, który mając sporo miejsca płasko zacentrował w okolice piątego metra od bramki! Tam wbiegał THOMAS MÜLLER, który dosyć szczęśliwie, ale pokonał z bliska Schwolowa!

7
    Kapitalna kontra gospodarzy! Muller efektownie wymienił podania z Robbenem w polu karnym przeciwników, lecz Holendrowi zabrakło już miejsca na boisku.

6
    Co za okazja dla gości! Fatalny błąd na własnej połowie popełnił Kimmich i od razu przed siebie pomknął Niederlechner, który pięknie obsłużył Kenta! Anglik przegrał pojedynek oko w oko z Ulreichem!

5
    Nie patyczkują się gracze Freiburga, którzy wolą nie kombinować i jak na razie wybijają futbolówkę jak najdalej potrafią.

4
    Kolejne dośrodkowanie Alaby. Tym razem nie było ono dokładne i ułatwione zadanie mieli defensorzy przyjezdnych, a konkretnie Schuster.

3
    Tak jak się można było spodziewać od samego początku to gospodarze prowadzą grę. Chcą oni jak najbardziej rozciągnąć defensywę rywali.

2
    Dokładna wrzutka Alaby na bliższy słupek do Mullera, który chciał sprytnie musnąć piłkę. Przeczytał go pilnujący Niemca Leinhart.

1

Oba zespoły są już na boisku! Trwa właśnie przywitanie i losowanie stron!
    Jupp Heynckes stawia na ustawienie 4-2-3-1 oczywiście z Robertem Lewandowskim w ataku.

Ci piłkarze pojawią się dzisiaj na murawie od pierwszej minuty:

Bayern Monachium:
    Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Javi Martínez, Alcántara, Robben, Müller – Coman, Lewandowski

SC Freiburg:
    Schwolow – Lienhart, Schuster, Söyüncü, Frantz – Stenzel, Günter, Höfler, Niederlechner – Kent, Haberer

Pierwszy gwizdek na Allianz Arenie zabrzmi w sobotnie popołudnie równo o godzinie 15:30! Jak zwykle jednak kilkanaście minut wcześniej przedstawimy Państwu wyjściowe składy obu ekip, a także ustawienie. Mamy nadzieję na sporo emocji, a więc pozostało już tylko napisać – do usłyszenia na lajfach!

Zdaniem bukmacherów zdecydowanym i wyraźnym faworytem zapowiadanej potyczki są monachijczycy, lecz nie ma się temu co dziwić, na których triumf kurs wynosi 1:1,08. Natomiast jeśli padnie remis to za każdą postawioną złotówkę można zgarnąć 15 zł. Z kolei zwycięstwo przyjezdnych "buki" stawiają w stosunku aż 1:30, jednak mocno liczymy na to, że goście tanio skóry nie sprzedadzą i powalczą o punkty.

W minionym sezonie oba zespoły w lidze spotkały się dwukrotnie. W połowie stycznia 2017 czerwono-czarni gościli mistrza kraju na własnym stadionie i zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. Byli bardzo bliscy zgarnięcia jednego "oczka", jednak w doliczonym czasie błysnął Robert Lewandowski, który ustalił wynik na 2:1 dla FCB.

Kolejne spotkanie miało miejsce w połowie maja 2017 i jak łatwo się domyślić odbyło się ono na stadionie Bayernu. Tym razem Bawarczycy byli bezlitośni i nie pozostawili przeciwnikom nawet małej nadziei, ponieważ sięgnęli po przekonywujące zwycięstwo 4:1. Warto zaznaczyć, że tym razem aż dwa gole padły w samej końcówce.
    Szkoleniowiec przyjezdnych ma świadomość rangi tego meczu, ponieważ całe Niemcy będą spoglądać na Monachium i debiut Juppa Heynckesa.

SC Freiburg

Ekipa przyjezdnych nigdy nie była zaliczana do czołówki niemieckiej ekstraklasy i podobnie jest również na starcie rozgrywek 2017/2018. Jak na razie mocno oni rozczarowują swoich kibiców. Na początek Freiburg bezbramkowo zremisował z Eintrachtem Frankfurt, następnie przegrał z RB Lipsk 1:4. Po przerwie na reprezentacje drużynie Streicha udało się wyrwać punkty Borussii Dortmund (0:0), lecz później wyraźnie ulegli Bayerowi Leverkusen (0:4). Kolejne dwie kolejki to remisy z Hannoverem (1:1) i Werderem Brema (0:0). W minionej rundzie w końcu jednak nadeszło przełamanie i pierwsze zwycięstwo. W pokonanym polu zostało Hoffenheim (3:2).
    Nowy opiekun Bawarczyków od samego początku wprowadził swoje porządki. Sugerując się zdjęciami atmosfera w zespole jest bardzo dobra.

Patrząc na poprzednie lata monachijczycy bardzo słabo rozpoczęli nowy sezon, w którym bronią tytułu mistrzowskiego. Na początku wszystko szło zgodnie z planem i sięgnęli po dwa zwycięstwa z rzędu pokonując kolejno Bayer Leverkusen u siebie 3:1, a także rozprawiając się na wyjeździe z Werderem Brema 2:0. Jednak już w trzeciej kolejce przyszła pierwsza porażka, która wprowadziła sporo niepokoju w szatni i biurach Bayernu. Pogromcą okazało się Hoffenheim, które na własnym boisku dosyć pewnie zwyciężyło 2:0. Kolejne kilka dni pokazały, że tamta wpadka to tylko wypadek przy pracy, ponieważ FCB bardzo pewnie pokonało FSV Mainz 4:0 i Schalke Gelsenkirchen 3:0. Nic bardziej mylnego! Wtedy jeszcze podopieczni Carlo Ancelottiego zremisowali dodatkowo z Wolfsburgiem 2:2 i Herthą Berlin również 2:2. W międzyczasie przyszła jeszcze klęska w Lidze Mistrzów z PSG i włoski szkoleniowiec musiał pożegnać się z posadą.

Wracamy do futbolu na najwyższym poziomie po przerwie na reprezentacje! Kibice na pewno są już spragnieni by oglądać swoich ulubieńców w koszulkach klubowych i emocjonować się rozgrywkami ligowymi. W tej relacji przeniesiemy się do Monachium, gdzie miejscowy Bayern podejmować będzie SC Freiburg. Potyczka ta odbędzie się w ramach 8 kolejki niemieckiej Bundesligi.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30.

Mateusz Nyka

Gole: 8. Müller, 42. Coman, 63. Alcántara, 76. Lewandowski, 90+3. Kimmich

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 10:2. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 2:0. Foule: 5:7.
    Ulreich – Kimmich, Boateng (82. Süle), Hummels, Alaba – Javi Martínez (70. Rudy), Alcántara, Robben, Müller (78. Tolisso) – Coman, Lewandowski