Szczecin – Słomniki 3:4 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 3:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:4 (1:1)
Lex Kancelaria Słomniki
Niedziela 15.10.2017, 15:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 3

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:03:20)

Brawa od publiczności dla walecznych szczecinian, ale uśmiechy malują się tylko na twarzach gości. Lex Kancelaria zdobyła komplet punktów po trudnym spotkaniu. Beniaminek pnie się w tabeli, a Pogoń zostaje na dnie.

40:00

39:50
    Poprzeczka uratowała Lex Kancelarię po ostatnim strzale Mateusza Jakubiaka. Centymetry dzieliły gospodarzy od remisu.

39:05
    Minuta nadziei szczecinian na doprowadzenie do remisu. Wszyscy futsaliści znad Odry są zaangażowani w budowanie ostatniego ataku.

37:35
    Upomnienie od sędziego dla jednego ze sztabowców Lex Kancelarii, który postanowił sobie coś wyjaśnić z Jakubiakiem.

36:45
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki OKTAWIAN SOLECKI.

Kilkanaście sekund po wycofaniu bramkarza Pogoń przedłuża szansę na zapunktowanie. Grający jako dodatkowy zawodnik Oktawian Solecki strzelił gola kontaktowego!

36:10
    Lex Kancelaria na połowie przeciwnika. To oznacza, że zyskuje cenny czas i niebawem może fetować drugie zwycięstwo w Futsal Ekstraklasie.

35:12
    W faulach zrobiło się 5:5, a to oznacza, że żaden futsalista na parkiecie nie może już bezkarnie faulować.

34:05
    Gol dla Lex Kancelarii Słomniki!
    Strzelcem bramki ADRIAN PATER.

Szczęśliwie, ale skutecznie! Pater strzelił z rzutu wolnego po nodze przeciwnika do bramki. Koszmider został kompletnie zmylony rykoszetem.

33:30
    Chrzczon zabrał piłkę Wędzonemu. Lex Kancelaria ma na pocieszenie rzut rożny i celebruje długo jego wykonanie. Teraz czas pracuje na korzyść gości.

32:05
    Drużyny ponownie na boisku. Najlepszy strzelec Pogoni czyli Mateusz Jakubiak popędził z kontratakiem, ale pod naciskiem defensora nie znalazł sposobu na pokonanie Lasika.

30:33
    Przerwa na żądanie trenera Pogoni 04 Szczecin. Muszą coś przygotować na końcówkę meczu gospodarze.

29:41
    Strzelcem bramki DAWID PORĘBSKI.

Lex Kancelaria odzyskała prowadzenie. Przechwyt na połowie przeciwnika, następnie składne rozegranie piłki zakończone strzałem do pustej bramki Porębskiego!

29:20
    Jakubiak zablokował uderzenie z ostrego kąta. Ponownie w ofensywie Lex Kancelaria, która nie nacieszyła się specjalnie długo prowadzeniem.

28:44
    Strzelcem bramki ARTUR JURCZAK.

Po podaniu od Jakubiaka mnóstwo miejsca miał Jurczak. Nie mógł strzelić lepiej doświadczony zawodnik Pogoni. 2:2 po uderzeniu w okienko bramki Lasika!

28:06
    Pierwsze uderzenie po zmianie wyniku oddał Jakubiak. Jedną ręką, a właściwie barkiem interweniował Lasik. Najważniejsze dla przyjezdnych, że skutecznie.

27:20
    Pogoń organizuje się do ataku, a przyjezdni hamują ich apetyt na ofensywę faulem na Jakubiaku.

26:42
    Strzelcem bramki ANDRZEJ MUSIAŁ.

Szybkie wznowienie ze stałego fragmentu. Poszedł na raz Oktawian Solecki, a jego zawahanie wykorzystał Musiał uderzeniem z bliska po wstrzeleniu Czecha!

25:55
    W odpowiedzi był faul na Peru. To drugie przewinienie Lex Kancelarii po przerwie. Pressują sędziów poddenerwowani członkowie sztabów szkoleniowych.

25:00
    Poirytowany Peru staranował rozpędzonego przeciwnika. Żółta kartka.

24:28
    Po rzucie wolnym sprytne podanie w pole karne, skąd Pater oddał strzał krzyżakiem centymetry obok bramki Pogoni. Fura szczęścia Koszmidera!

24:26
    Drugi faul Pogoni po przerwie. W pierwszej części niewiele zabrakło gospodarzom do sprokurowania przedłużonego rzutu karnego.

23:11
    Żółta kartka za przewinienie taktyczne dla Maćkiewicza.

22:50
    Blokują gospodarze uderzenia Lex Kancelarii, jednak w ich przypadku czas mija wolno. Nie ma wątpliwości, że dla wąskiej kadry gospodarzy będzie to trudna połowa.

21:55
    Bombardowanie Vakhuli z dystansu niby wprowadza zamęt na połowie Pogoni, jednak w praktyce nie przynosi przyjezdnym korzyści.

21:40
    Dalekie wyjście przed linię bramkową Lasika uchroniło Lex Kancelarię przed strzałem do siatki Jakubiaka. Na takie kontrataki czekają gracze znad Odry.

21:10
    Wysoki pressing Lex Kancelarii po przerwie. Przyjezdni atakują agresywnie Pogoń, by po raz pierwszy tego dnia wyjść na prowadzenie.

21

Z dużym trudem przyszło Lex Kancelarii wyrównanie w pierwszej połowie. To zwiastuje emocje w drugiej części. Pogoń jest zepchnięta do defensywy, ale odgryza się i wysłała sygnał, że jest w stanie zapunktować.

20:00

19:18
    Strzelcem bramki DOMINIK SOLECKI.

Były zawodnik Pogoni wbiegł w wolną przestrzeń, której nie zamknął Peru i pokonał Koszmidera płaskim strzałem. Wyrównanie w Szczecinie!

18:45
    Koszmider przypilnował krótkiego słupka i nie dał się zaskoczyć uderzeniem z ostrego kąta. Blisko 19 bezbłędnych minut bramkarza Pogoni.

18:30
    Maćkiewicz jak skała nie do przejścia w polu karnym Pogoni. Jeszcze półtora minuty muszą przetrwać podopieczni Oktawiana Soleckiego bez faulu w pierwszej połowie.

17:15
    Pomyłki Lex Kancelarii. Jak tak dalej pójdzie, to przyjezdni będą musieli zastanowić się w szatni jak odrobić stratę do Pogoni.

16:26
    Sprawy w swoje ręce bierze Vakhula. Piłka otarła się po jego uderzeniu o słupek i z pełną mocą odbiła od bandy reklamowej. Pachnie mocno wyrównaniem.

15:28
    Seria stałych fragmentów przyjezdnych i Lasik ciężko wzdycha, że partnerzy z pola nie potrafią żadnego zmienić w wyrównanie przed przerwą.

14:45
    Dla odmiany kontrowali gospodarze. Po podaniu Jakubiaka sam na sam z Lasikiem był Jurczak i nadział się na interwencję młodego bramkarza. Celny strzał utrudnił ostry kąt.

14:05
    Okrutnie poniewierany Peru w bocznym sektorze boiska. Tym razem jednak słusznie sędziowie nie gwizdnęli faulu i Lex Kancelaria miała szansę na kontratak.

13:30
    Przewinienie Soleckiego na Soleckim. Oktawiana na Dominiku i Pogoń nie może już faulować, żeby nie sprokurować przedłużonego rzutu karnego.

12:32
    Jakubiak nie nadążył za Czechem, jednak został zaasekurowany przez Maćkiewicza i przyjezdni wciąż nie mogą pokonać Koszmidera w pierwszej połowie.

11:45
    Metra zabrakło Jurczakowi, żeby po szybkim kontrataku podwoić prowadzenie Pogoni. Lasik został w blokach i nerwowo obserwował turlającą się piłkę.

10:44
    Strzelcem bramki PERU.

Niespodziewanie na prowadzenie wyszła drużyna ze Szczecina! Po podaniu Czepielewskiego piłkę do bramki skierował Peru, który jeszcze minutę temu nie mógł swobodnie biegać po parkiecie!

10:05
    Bardzo niebezpieczny atak Czecha w nogi Peru. Portugalczyk podniósł się z boiska, ale potrzebuje chyba odrobiny czasu na dojście do siebie.

09:30
    Przewaga Lex Kancelarii w początkowych 10 minutach, ale to nie była kolosalna dominacja. Obaj bramkarze mieli poważne okazje do interweniowania.

08:35
    Pierwsza od kilku minut interwencja Lasika. Niepewnie odbił uderzenie Jakubiaka i gospodarze mieli korner, z którego niewiele wynikło.

08:15
    Dobra interwencja na skrzydle Oktawiana Soleckiego. Nie pozwolił przedrzeć się przeciwnikowi. Lex Kancelaria od autu, a Pogoń miała kilka sekund na ustawienie się w obronie.

07:22
    Na uwolnienie wybijają granatowo-bordowi, a to znak, że rośnie przewaga beniaminka.

06:18
    Vakhula zza pola karnego, jednak na początku spotkania trudno jest znaleźć sposób na przechytrzenie czujnego Koszmidera.

05:40
    Trudno ocenić niektóre sytuacje na gorąco, jednak wydaje się, że sędziowie pozwalają na zbyt ostrą grę Lex Kancelarii. Ma duże pretensje sztab Pogoni.

04:34
    Płaskie uderzenie zza pola karnego zatrzymał Koszmider i nie było tam żadnego zawodnika w białym stroju, który mógł dobić futbolówkę do bramki.

03:45
    Na pewno ogromnym atutem przyjezdnych jest dłuższa ławka rezerwowych. Często zmieniają się futsaliści Lex Kancelarii i chcą zabiegać gospodarzy.

03:10
    Genialna szansa Peru, by w debiucie dać prowadzenie Pogoni. Po podaniu Jakubiaka w pole bramkowe Portugalczyk spóźnił się do piłki o sekundę!

02:40
    Pobudzają się futsaliści z obu stron do jeszcze bardziej żywego pressingu. Przed momentem Wędzony strzelił po ziemi metr obok słupka.

02:05
    Maćkiewicz rzucił się pod nogi Dominika Soleckiego i tym razem zgodnie z przepisami zablokował uderzenie było zawodnika Pogoni.

01:35
    Efektem energetycznego początku Lex Kancelarii są już dwa przewinienia gospodarzy. W takim tempie faulowania szybko zbliżą się do przekroczenia limitu.

01:00

Pogoń '04 Szczecin: Koszmider (Szklarz, Wilkosz) – Maćkiewicz, Jurczak, Peru, Jakubiak – O. Solecki, Czepielewski, Łozowski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski.

Lex Kancelaria Słomniki: Lasik (Zachariasz) – Czech, Jonczyk, Musiał, Leszczak – Kowal, Podobiński, Przeniosło, Wędzony, Vakhula, D. Solecki, Pater, Porębski.

Sędziowie: Grabowski, Biel – Sobinek.

1

Za moment futsaliści powrócą z szatni na boisko. Parna atmosfera w hali przy Twardowskiego, więc po kilku minutach walki trudno będzie aktorom widowiska złapać oddech.

Zapraszamy na relację na żywo ze Szczecina. Ostatnia w tabeli Pogoń '04 podejmie Lex Kancelarię Słomniki. Pierwszy gwizdek zaplanowano na niedzielę na godzinę 15.

Pogoń spadła na ostatnie miejsce w tabeli wskutek druzgocącej porażki 1:13 z Rekordem Bielsko-Biała. Nie wydostanie się z dna, dopóki nie zacznie punktować. Trzecia w sezonie szansa to pojedynek z beniaminkiem.

Pogoń przystąpi do meczu z Lex Kancelarią Słomniki osłabiona, jednak małym promykiem nadziei jest zgłoszenie nowego zawodnika. Zadebiutować w zespole ze Szczecina będzie mógł Peru. Wciąż kontuzjowani są natomiast Mateusz Gepert i Łukasz Cymański.

Drużyna z Małopolski nie jest może zdecydowanym faworytem, jednak daje się jej większe szanse na zwycięstwo. W okresie przygotowań poradziła sobie z FC Barcelona, a na początek przygody w Futsal Ekstraklasie zwyciężyła 5:0 z MKF Solne Miasto Wieliczka. Tydzień temu beniaminek przegrał nieznacznie z Clearexem Chorzów.

Futsalistami Lex Kancelarii są Kamil Lasik, Adam Jonczyk i Dominik Solecki. Wszyscy byli ważnymi postaciami Pogoni w dwóch poprzednich sezonach. Dominik jest bratem Oktawiana, który od niedawna jest trenerem szczecinian.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Gole: 11. Peru, 29. Jurczak, 37. Oktawian Solecki – 20. Dominik Solecki, 27. Musiał, 30. Porębski, 35. Pater

Kartki:   24. Maćkiewicz (SZC), 25. Peru (SZC)

Sędziowie: Grabowski, Biel – Sobinek