Komprachcice – Jelcz-Laskowice 6:4 (koniec)
Berland Komprachcice
6:4 (3:3)
FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
Sobota 13.01.2018, 18:00 • OSiR Komprachcice • I liga futsalu - gr. południowa • 12. kolejka

Spodziewaliśmy się bardzo emocjonującego meczu, ale to, co działo się dziś w Komprachcicach, to był jakiś futsalowy kosmos! W pierwszej połowie szybkie ciosy Orła, czerwona kartka Miki i powstanie z kolan drużyny gospodarzy. Potem ponownie Orzeł wychodzi na prowadzenie i ponownie Berland wyrównuje! Chwila oddechu między połowami dobrze nam zrobiła, bo to co działo się po przerwie, to było potrójne espresso na parkiecie komprachcickiego OSiRu! Drugie trafienie Przywary w tym meczu, pozwoliło Berlandowi świetnie otworzyć drugą połówkę spotkania, jednak po chwili wyrównał Nowak i wszystko dalej było sprawą otwartą. Przedłużony karny dla gospodarzy i strzał Zyli prosto w Foltyna mogły się zemścić, jednak niecałe dwie minuty później Zyla wychodzi z kontrą, wymienia kilka podań z Przywarą i ten ostatni strzela swoją trzecią bramkę w tym meczu, wyprowadzając Berland na prowadzenie na 2,5 minuty przed końcem meczu! Po tej bramce mocniej przycisnął Orzeł, goście mieli kilka swoich okazji, ale Berland ofiarnie i skutecznie się bronił. Ostatnia minuta to wyprowadzenie bramkarza po stronie Orła i zamknięcie Berlandu w zamku. A potem? A potem już tylko 3 przechwyty kapitana gospodarzy i trzy loby przez całe boisko. Dwa pierwsze niecelne, ale trzeci sprawił, że trybuny w Komprachcicach na chwilę zamarły... po czym nastąpiła eksplozja radości wśród kibiców i zawodników gospodarzy, bo Zboch trafił na 6:4!!! Szkoda, że pani z obsługi medycznej już poszła, bo u mnie dalej tętno przedzawałowe. Uffff, co to było za meczycho w Komprachcicach... Wielkie dzięki za uwagę, zapraszamy na kolejne relacje! (19:49:18)

39:41
    Gol dla Berland OSiR-u Komprachcice!
    Strzelcem bramki ZBOCH.
    I Zboch po raz trzeci próbuje strzału przez całe boisko! Do trzech razy sztuka, tym razem piłka wpada do pustej bramki Orła!

39:35
    I znowu Zboch przez całe boisko, tuż obok bramki!

39:30
    Zboch przechwytuje piłkę, strzela przez całe boisko... ale piłka minimalnie obok słupka!

39:06
    Przywara fauluje Nowaka, walcząc o piłkę.

38:30
    Najpierw kontra Orła 2 na 1 przerwana świetnym wślizgiem Zbocha, chwilę potem drugi atak gości i niepilnowany Gutierrez strzela, ale Burduja genialnie paruje piłkę na słupek. Nieprawdopodobne emocje w tej końcówce! Czas dla trenera Lubczyńskiego. Ufff...

38:10
    Nowak tuż nad bramką. Szybki wyrzut bramkarza w stronę bramki i wracający Nowak fenomenalnie ratuje gości przed utratą kolejnego gola!

37:39
    Strzelcem bramki PRZYWARA.
    Przechwyt, szybka kontra duetu Zyla – Przywara, wymiana kilku podań i Przywara pakuje piłkę do siatki! Berland ponownie na prowadzeniu!

37:27
    Orzeł ponownie z pustą bramką.

37:26
    Jesus Garcia Lopez prosi o czas dla gości. 2,5 minuty do końca, ale tu jeszcze będą emocje.

37:00
    Witek próbował strzelać z prawej strony, jednak minimalnie niecelnie.

36:55
    Małek wycięty przez Coelho, ale sędzia nie dyktuje faulu. Berland z autu.

36:20
    Trochę nerwów po obu stronach. Jednak przy tak emocjonującym meczu nietrudno o niedokładność podań.

35:44
    Zyla strzelał z lewej strony, ale piłka mija słupek!

34:55
    Zboch faulowany. Będzie przedłużony karny dla Berlandu.

34:49
    Gibała raczy nas serią zwodów i próbuje strzału. Jednak niecelnie.

34:18
    Berland zamknięty pod własną bramka. Synowiec jednak niecelnie podaje. Z autu gospodarze.

33:40
    Orzeł ponownie z pustą bramką. I ponownie Nowak odpala fajerwerki ze środka, ale niecelnie.

33:13
    Synowiec próbował minąć Burduję zwodem na lewej stronie, ale bramkarz Berlandu nie dał się minąć. Brawo.

32:40
    Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
    Strzelcem bramki NOWAK.
    Wyprowadzenie bramkarza się opłaciło. Nowak wyrównuje ze środka. Bardzo mocny strzał zawodnika gości.

32:12
    Przywara był blisko zdobycia kolejnej bramki! Foltyn świetnie broni.

32:05
    Gutierrez z dystansu, ale obok bramki!

31:33
    Witek w zielonej koszulce... czyli Orzeł wyprowadził bramkarza. Emocje rosną!

31:06
    Gdyby ktoś chciał nakręcić filmik instruktażowy pt "jak powinna wyglądać wzorowo wyprowadzona kontra w futsalu", zawodnicy Berlandu służą pomocą!

31:06
    Rojek próbował strzału, upadając na parkiet. Piłka tuż obok słupka.

30:06
    PERFEKCYJNA kontra Berlandu! Gibała przechwytuje piłkę na własnej połowie, wypuszcza Zbocha na prawym skrzydle, ten w pełnym biegu mija obrońcę gości i podaje przed bramkę do Przywary. Foltyn bez szans!

29:45
    Shved faulowany. Piąte przewinienie. Będą przedłużone karne?

29:32
    Gawin z rożnego wysoką piłką, dopada do niej Shved ale nie ma do kogo podać.

29:19
    Nowak w ostatniej chwili ratuje swój zespół przed utratą czwartej bramki!!

29:09
    Przywara faulowany przez Nowakowskiego. Czwarte przewinienie Orła w tej połowie.

28:43
    Małek bardzo przytomnie korzysta z nóg rywali i wybija piłkę na aut. Chwila oddechu dla Berlandu.

27:56
    Po przerwie gracze Orła już nie tak szybcy i nie tak skuteczni. Czy Berland w końcu przejmie inicjatywę?

27:40
    Witek dośrodkowywał z prawej strony, ale Przywara zablokował piłkę

27:18
    Przechwyt Gutierreza pod bramką gospodarzy, ale Burduja popisuje się świetnym refleksem!

26:46
    Gibała znowu wychodzi z kontrą i przekłada Coelho świetnym zwodem, ale nie było komu podać i piłka wraca na połowę Berlandu

26:10
    Zyla fauluje Gutierreza

25:52
    Synowiec do spółki z Rojkiem znowu świetnie współgrają w ataku, rożny dla gości

25:35
    Gutierrez pacyfikuje Gibałę, trzecie przewinienie gości w tej połowie.

25:27
    Coelho szaleje na prawej stronie, ale tylko róg dla Orła

25:05
    Shved wychodzi z szybką kontrą, podaje na lewo do Gawina, ale Rafał nie dochodzi do piłki

24:43
    Żółtą kartkę otrzymuje Nowak (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).
    Tym razem sędzia uznał, że stłumi nieco temperament strzelca jednej z bramek.

24:43
    I ponownie Shved faulowany przez Nowaka.

23:58
    Trener Lopez musi poświęcać naprawdę dużo czasu na naukę wariantów rozegrania stałych fragmentów gry. Widać, że Orzeł ma ten element dobrze wyćwiczony.

23:23
    Coelho z prawej strony z mocnym strzałem, Burduja nie daje się zaskoczyć!

23:03
    Akcja Synowiec-Rojek-Synowiec. Z rożnego Orły, ale Burduja broni!

22:55
    Nowak wycina Shveda, pierwszy faul Orła w drugiej połowie spotkania.

22:30
    Nowakowski kolejny raz próbował pokonać Burduję z bliskiej odległości, ale bramkarz gospodarzy na posterunku.

21:43
    Ależ akcja! Gibała mija zwodem Gutierreza, pędzi przez pół boiska, podaje do Zyli, ten do Przywary, który stał przed bramką. Foltyn jednak nie dał się pokonać! Wszystko w pięknym tempie.

21:21
    Nowakowski ze strzałem, ale zablokowany. To samo chwilę później przy próbie Gutierreza.

20:30
    Zboch ofiarnie i skutecznie blokuje Witka

20:01
    Rozpoczął Orzeł

20:01

Nieprawdopodobnie dynamiczny i emocjonujący mecz mamy przyjemność oglądać w Komprachcicach. Dużo fauli, dużo bramek, dużo zwrotów akcji. Od mocnego uderzenia zaczął Orzeł, strzelając dwie bramki i wykluczając ostoję defensywy gospodarzy – Mateusza Mikę. Berland zdołał wyrównać wynik meczu, ale minutę później goście ponownie wyszli na prowadzenie, po bramce z przedłużonego karnego! Jednak to nie załamało zawodników Berlandu. Na dwie minuty przed końcem, Przywara wykorzystuje złe wybicie Foltyna po strzale Kiliana i wyrównuje wynik spotkania! Jeszcze z pewnością będzie się działo w tym meczu. Zapraszamy po przerwie.

20:00

19:10
    Naciskany Przywara wybija piłkę na aut. Ostatnie sekundy pierwszej połowy.

18:30
    Burduja świetnie broni strzał Nowaka z dystansu

17:46
    Kilian na prawej stronie świetnie zwodem uwolnił się od obrońcy Orła i spróbował strzału. Foltyn broni, ale dobitka Przywary ląduje w sieci! Mamy wyrównanie!

17:12
    Gutierrez z rożnego do synowca, gospodarze się bronią. Goście reklamują zagranie ręką w defensywie, ale sędzia Koloczek pozostaje niewzruszony.

16:53
    Gibała nie zrozumiał się z Kilianem, aut dla Orła. Z prawej strony już czai się Foltyn.

16:30
    Kolejne odważne wyjście Foltyna daleko od własnej bramki

16:24
    Kilian wzdłuż bramki, ale Gibała minimalnie spóźniony!

15:52
    Strzelcem bramki COELHO.
    Tym razem Burduja bezradny przy strzale Coelho. Orzeł ponownie na prowadzeniu!

15:51
    Shved popycha Nowakowskiego i Coelho podchodzi do piłki. Kolejny przedłużony karny.

15:12
    Zboch faulowany przez Nowakowskiego pod własną bramką. Piąty faul Orła. Co tu się dzisiaj dzieje...

14:45
    Czas dla Jesusa Garcii Lopeza

14:43
    Błąd zawodników Orła. Nie mogli podawać do Foltyna, a piłka leciała w światło bramki. Nowak nie zdążył do niej dobiec, więc bramkarz gości świadomie wybił piłkę na aut, co oznaczało rzut wolny pośredni. Taki prezent na bramkę wyrównującą zamienił kapitan gospodarzy – Michał Zboch!

14:42
    Rzut wolny pośredni. Foltyn nie mógł dotknąć piłki.

12:22
    Kilian ostro ciałem w obronie, ale sędzia uznał, że Synowiec nie był faulowany. Aczkolwiek lot zawodnika gości bardzo efektowny.

10:56
    Strzelcem bramki ZYLA.
    Adrian Zyla pięknym lobem pokonuje Foltyna! Ładna bramka młodego zawodnika gospodarzy, jeszcze będą emocje w tej połowie!

10:47
    Nowak brzydko fauluje Zylę. Czwarte przewinienie Orła.

10:17
    Zawodnikom Berlandu z dużym trudem przychodzi opuszczenie własnej połowy.

09:40
    Synowiec z prawej do Coelho, ale ten ostatni trafia w słupek!

09:30
    Żółtą kartkę otrzymuje Coelho (Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice).
    Zawodnik Orła brzydko popycha zastawiającego się Sapę

09:11
    Przywara z całej siły, ale obok bramki.

08:30
    Gutierrez fauluje Sapę na środku boiska. Drugie przewinienie gości.

07:55
    Gutierrez do Nowaka i zawodnik Orła pokonuje Burduję kontrującym strzałem w długi róg.

07:15
    Berland zamknięty w hokejowym zamku, po chwili wychodzi z kontrą, którą śmiałym wyjściem z bramki przerywa Foltyn. Burduja dopada jednak do piłki i jest bardzo blisko bramki życia, jednak piłka lecąca przez całe boisko nie wpada do siatki!

06:55
    Zgodnie z przewidywaniami – dzieje się, oj dzieje się w Komprachcicach!

06:55
    Czas dla trenera Berlandu, Dariusza Lubczyńskiego

06:49
    Burduja broni przedłużony rzut karny wykonywany przez Gutierreza!

06:45
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Mika (Berland Komprachcice).
    Foltyn popędził pod bramkę Berlandu, z prawej podawał Coelho, ale Mika fauluje bramkarza gości i otrzymuje czerwoną kartkę. Przedłużony rzut karny dla gości.

06:33
    Nowakowski z rykoszetem i będzie rożny dla Orła.

06:05
    Rojek fauluje Zbocha pod polem karnym Berlandu

05:37
    Przewinienie Miki oznacza, że już w szóstej minucie spotkania Berlandowi grozi przedłużony rzut karny za każdy kolejny faul.

05:37
    Żółtą kartkę otrzymuje Mika (Berland Komprachcice).

05:37
    Foltyn faulowany... na środku boiska. Mateusz Mika przywoływany przez sędziego.

04:54
    W solowej akcji Foltyn, ale oddaje piłkę do Rojka, któremu nie udaje się wykończyć akcji strzałem.

04:17
    Kilian ponownie fauluje rozpędzającego się na prawej stronie Rojka!

04:01
    Kilian fauluje Rojka i jest to już trzecie przewinienie zespołu z Komprachcic

03:20
    I kolejne świetne okazje Orła

02:45

Gutierrez z prawej strony podawał mocno przed bramkę. Synowiec walczył o piłkę z Kilianem i rozpędzony zawodnik gospodarzy notuje trafienie samobójcze!

02:40
    Zyla w słupek!!

02:15
    Mika leży na parkiecie, ale sędzia nie dyktuje faulu. Dynamicznie toczy się ten mecz od samego początku!

02:05
    Świetnie Burduja!

01:54
    Na dwa razy próbował Mika, ale Orzeł się broni! Chwilę później drobne spięcie byłego zawodnika Akademii FC Pniewy z Maciejem Foltynem.

01:38
    Gutierrez wprost w rękawice Burdui. Widać, że goście mają przećwiczone stałe fragmenty gry.

01:28
    Coelho do Synowca przed bramkę, ale wybronili się gospodarze

01:16
    Mika na prawo do Shveda, ale Ukrainiec nie sięgnął piłki

01:10
    Gutierrez z dystansu! Minimalnie obok słupka!

00:52
    Fani Orła powtarzają swoje wyczyny z opolskiego Okrąglaka – od pierwszych sekund głośny i kulturalny doping! Pozazdrościć ekipie z Jelcza-Laskowic :)

00:40
    Mika do Zbocha przed bramkę ale ten nie sięgnął piłki, było groźnie!

00:24
    Burduja udanie interweniuje po raz pierwszy

00:10
    Sapa nie zamortyzował przyjęcia piłki i od autu Orzeł.

00:01

Sędziowie właśnie wyprowadzają zawodników obu ekip przy dźwiękach "Welcome to the jungle" Guns n' Roses!

Trwa rozgrzewka przedmeczowa, znamy już składy obu zespołów. W poprzednim meczu Orła, jedną z czołowych ról odgrywał Paweł Synowiec – czy w Komprachcicach utrzyma swój poziom gry, zaprezentowany kilka dni temu w Opolu? Po drugiej stronie boiska celownik reguluje właśnie Roman-Ivan Shved, który naprawdę spektakularnie wprowadził się do drużyny z Opolszczyzny, zdobywając kilka ważnych bramek w pierwszych swoich meczach. Zapowiada nam się naprawdę świetna futsalowa uczta i mocne przebudzenie po kilkutygodniowym, zimowym śnie.

Berland Komprachcice: Burduja – Shved, Mika, Gibała, Zboch – Sapa, Wedler, Przywara, Gawin, Zyla, Kilian, Małek

Sędziowie: Koloczek, Chowaniec – Struski.

Po wielu dłużących się tygodniach przerwy zimowej, powracamy do emocjonujących, pierwszoligowych zmagań. Do Komprachcic zawita liderujący po rundzie jesiennej Orzeł. Cóż to będzie za starcie! Gospodarze ostatnią ligową porażkę odnotowali 18.listopada – jedną bramką, na wyjeździe, z gliwickim GSFem – notując następnie serię zwycięstw. Orzeł po kilku dniach przerwy wraca na Opolszczyznę, by odbudować wizerunek po pucharowej przegranej w Opolu. Lider ostatni raz przegrał w lidze… podobnie jak w Pucharze Polski – z Odrą. Jednak było to jeszcze w październiku. Obie drużyny są zatem „ligowo” rozpędzone, jednak obie zaliczyły też drobne potknięcia w zeszłotygodniowych meczach pucharowych. Szykują się zatem nieprawdopodobne emocje na parkiecie komprachcickiego OSiRu; bądźcie z nami!

Rafał Słociak

Gole: 11. Zyla, 15. Zboch, 18. Przywara, 31. Przywara, 38. Przywara, 40. Zboch – 3. Kilian (sam.), 8. Nowak, 16. Coelho, 33. Nowak

Kartki:   6. Mika (KOM) – 10. Coelho (JLA), 25. Nowak (JLA)   7. Mika (KOM)

FC Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Konieczny) – Nowak, Synowiec, Gutierrez, Coelho – Rojek, Nowakowski, Witek, Matejko

Sędziowie: Koloczek, Chowaniec – Struski