Levante – RCD Espanyol 1:1 (koniec) | FC Barcelona – Atletico 1:0 (koniec) | Sociedad – Alaves 2:1 (koniec)
Valencia – Real Betis 2:0 (koniec)
FC Barcelona
1:0 (1:0)
Atletico Madryt
Niedziela 04.03.2018, 16:15 • Camp Nou, Barcelona • Hiszpańska LaLiga • Runda 27

To już wszystko na dziś z Barcelony. Dziękujemy, że byli Państwo z nami i zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy spokojnego wieczoru. (18:14:09)
    Skromna wygrana Barcelony daje im osiem punktów przewagi w ligowej tabeli:

Koniec rywalizacji na Camp Nou. Podopieczni Ernesto Valverde utrzymali wynik z pierwszej połowy i w tabeli odskakują dzisiejszemu rywali na osiem oczek i są zdecydowanym faworytem do zdobycia tytułu mistrzowskiego.
    Atletico po przerwie wyglądało nieco lepiej, ale nadal było bezradne wobec dobrej dyspozycji lider hiszpańskiej La Ligi. Los Colchoneros prawdopodobnie nie dogonią już swojego rywala w ligowej tabeli i ich celem na resztę sezonu będzie utrzymanie drugiego miejsca oraz walka w Lidze Europy.

90+3
    90+2. Sprytny strzał Suareza:

90+2
    Atletico do końca walczy o zdobycie choćby jednego oczka, ale defensywa Barcy jest dziś świetnie dysponowana.

90+1
    Sprytnie próbował zaskoczyć Obalaka Suarez. Napastnik Dumy Katalonii był blisko, lecz nie udało się podwyższyć prowadzenia.

90
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

89
    Dał się sfaulować Luis Suarez. Wyraźnie jest zadowolony Urugwajczyk z takiego obrotu spraw.

88
    Koke próbował zagrać nad głowami rywali, jednak rosły Pique nie dopuścił żeby Griezmann doszedł do tego podania.

87
    Bardzo dobra interwencja Gimeneza, który sprytnie powstrzymał Suareza.

86
    Trafia do siatki Kevin Gameiro, radość Francuza trwała jednak tylko chwilę, bowiem po raz kolejny na ofsajdzie został złapany zgrywający głową do Francuza Diego Costa.

85
    Koniec zawodów dla pozyskanego z Liverpoolu zawodnika. Na ostatnie minuty Ernesto Valverde zamierza zagęścić środek pola posyłając do gry rodaka Coutinho, Paulinho.

84
    Zdołał opanować piłkę Diego Costa, ale jest wściekły Hiszpan ponieważ zdaniem arbitra liniowego napastnik Atletico znajdował się na spalonym.

83
    Zwija się z bólu Luis Suarez. Chwyta się Urugwajczyk za kolano i nie może podnieść się z murawy.
    81. Coutinho pada w polu karnym:

81
    Tym razem równowagę stracił Diego Costa, ale w tej sytuacji również nie można debatować nad wskazaniem na wapno.

80
    Przewraca się w polu karnym Coutinho, ale arbiter nakazuje dalszą grę. Wydaje się, że jest to słuszna decyzja Jesus Gila.

Bartek Łojewski

Gole: 26. Messi

Kartki:   29. Messi (BAR), 69. Rakitić (BAR) – 31. Vrsaljko (ATM), 57. J. Giménez (ATM)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 16:6. Strzały niecelne: 3:3. Rzuty rożne: 12:1. Spalone: 2:6. Foule: 16:20.
    FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Coutinho (85. Paulinho), Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (35. A. Gomes) – Messi, L. Suárez.