Puszcza – GKS T. 1:2 (koniec) | Wigry – Chrobry 1:1 (koniec) | Raków – Ruch 2:1 (koniec)
Zagłębie S. – Bytovia 2:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Górnik Ł. 1:1 (koniec) | Odra O. – Stomil 2:4 (koniec)
Chojniczanka – Stal M. 1:0 (koniec) | Miedź – Olimpia G. 2:1 (koniec) | GKS K. – Podbeskidzie 3:0 (koniec)
Chojniczanka Chojnice
1:0 (1:0)
Stal Mielec
Środa 09.05.2018, 20:00 • Stadion Miejski, Chojnice • Fortuna 1 Liga • 30. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Końcowe rozstrzygnięcia w Nice 1. Lidze zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Najbliższa kolejka zostanie rozegrana w środowe popołudnie, jednym ze starć na zapleczu ekstraklasy będzie pojedynek Chojniczanki Chojnice ze Stalą Mielec.

Chojniczanka Chojnice:
    Zespół z Pomorza spędził przerwę zimową na pozycji lidera ligi. Jednak w rundzie rewanżowej prezentuje bardzo nierówną formę. Chojniczanka biorąc pod uwagę jedynie wyniki z 2018 roku plasuje się na dwunastym miejscu z zaledwie dwunastoma punktami w dziesięciu meczach. Szczególnie ostatnie spotkania z udziałem drużyny Krzysztofa Brede do huśtawka nastrojów dla kibiców. Zwycięstwa z Olimpią Grudziądz 1:0 i z Wigrami Suwałki 3:0 przeplatały się z porażkami nad Górnikiem Łęczna 0:3, GKS-em Katowice 0:2 i Rakowem Częstochowa 0:1. Jednak mimo takiej dyspozycji, nic nie jest stracone w kwestii awansu do ekstraklasy.
    Jakub Biskup - pomocnik Chojniczanki - przed środowym meczem wspomniał o fantastycznej formie Górnika sprzed roku i zaznacza, że jeden mecz może wszystko odwrócić.

Stal Mielec:
    Podopieczni Zbigniewa Smółki również chcą za wszelką cenę awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Przed wznowieniem ligi znajdowali się na piątej pozycji w tabeli, ale przez niektóre "wpadki" rywali Stal na chwilę obecną zajmuje drugie miejsce premiowane awansem, mając tyle samo punktów co GKS Katowice i Chojniczanka Chojnice. Jednak z tymi drużynami wygrywa w "małej tabeli". Ekipa z Podkarpacia też ma problemy z ustabilizowaniem formy. Wiosnę rozpoczęli od dwóch wygranych i remisu, potem w siedmiu kolejkach zdobyli dziewięć punktów. Jednak różnice w stawce są bardzo małe i wciąż końcowy sukces jest sprawą otwartą.
    "Jedziemy do drużyny, która będzie zdeterminowana i musimy stamtąd coś przywieźć" - powiedział trener Stali Mielec Zbigniew Smółka. Goście skupiają się wyłącznie na najbliższym meczu w Chojnicach i na chwilę zapominają o ligowej tabeli.

W obu ekipach zabraknie paru zawodników. Do dyspozycji trenera Brede wraca kapitan Chojniczanki Paweł Zawistowski, jednak za nadmiar żółtych kartek nie zagra Hubert Wołąkiewicz. Podobna przerwa czeka defensora Stali Mielec – Rafała Grodzickiego.

Do tej pory Chojniczanka i Stal mierzyły się ze sobą czterokrotnie. Wszystkie starcia wygrała ekipa z Chojnic, przy bilansie bramkowym: 7-1. Spotkanie w rundzie jesiennej rozegrane w Mielcu skończyło się wynikiem 1:2 po trafieniach Mateusza Gancarczyka, Andrzeja Rybskiego i Wojciecha Lisowskiego.

Ostatnia kolejka przyniosła wiele nieoczekiwanych rezultatów. Miedź mogła odskoczyć reszcie stawki, ale uległa GKS-owi Tychy 0:1. Chojniczanka dzięki temu mogła zbliżyć się do lidera i wskoczyć na drugie miejsce w tabeli. Mecz z Górnikiem Łęczna skończył się porażką "Chojny" 0:3. GKS Katowice udał się do Olsztyna na starcie ze Stomilem. Efekt, porażka 0:1. Straty punktów skutecznie wykorzystali mielczanie, pokonując Wigry Suwałki 3:0. Górna połowa tabeli Nice 1. Ligi jest niesamowicie ściśnięta. Drugą w stawce Stal od dziewiątego Rakowa Częstochowa dzielą zaledwie cztery punkty. Środowe starcia zapowiadają się bardzo ciekawie. Oby tak samo faktycznie było na boisku. Serdecznie zapraszamy na relacje na żywo z meczu Chojniczanka Chojnice – Stal Mielec, początek rywalizacji o godzinie 20:00!

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Lisowski, Boczek, Jończy, Pietruszka – Zawistowski, Paprzycki – Ryczkowski, Drozdowicz, Piotrowski – Mikołajczak.

Rezerwowi: Wnuk – Fila, Biskup, Bąk, Podgórski, Steblecki, Górski

Stal Mielec: Majecki – Kiercz, Dobrotka, Leandro, Swędrowski, Gancarczyk, Nowak, Banszewski, Sadzawicki, Janota, Arak.

Rezerwowi: Strączek – Lech, Soljić, Djermanović, Skoflek, Marciniec, Wroński

Sędziowie: Krzysztof Jakubik – Marcin Lisowski, Wiktor Wątroba – Mateusz Jenda.

Zawodnicy udali się na rozgrzewkę. Do spotkania zostało około pół godziny.

Oba zespoły ruszyły w kierunku szatni. Kibice zajmują miejsca na trybunach. Za dwanaście minut pierwszy gwizdek arbitra.

Sędziowie wyprowadzają na boisko piłkarzy Chojniczanki Chojnice i Stali Mielec. Oczekujemy tylko na rozpoczęcie meczu.

1

1
    Nieudany przerzut gry na lewe skrzydło przez Boczka. Stal rusza z atakiem pozycyjnym, ale zagranie do środka wyłapał Janukiewicz.

2
    Dośrodkowanie Ryczkowskiego w pole karne wychwycone przez Majeckiego. Chojniczanka chce szybko przejąć inicjatywę.

4
    Stal wymienia podania na własnej połowie boiska. Gospodarze za sprawą Drozdowicza przechwycili piłkę i zyskali rzut wolny na prawej flance.

5
    Pierwszy strzał w tym spotkaniu. Mocne uderzenie Zawistowskiego z dystansu poszybowało wysoko nad poprzeczką.

6
    Centra gospodarzy z rzutu wolnego wybita przez rywali. Chojniczanka ma wrzut z autu na wysokości szesnastki Majeckiego.

7
    Bardzo aktywny jest kapitan Chojniczanki. Wrzutka Zawistowskiego z linii końcowej wypiąstkowana przez bramkarza Stali. Drozdowicz składał się do uderzenia z główki, ale nie trafił w piłkę!

8
    Trwa dominacja gospodarzy. Defensywa Stali wybija futbolówkę na rożny po centrze z lewej strony.

10
    Gol dla Chojniczanki!
    Chojniczanka właśnie udokumentowała przewagę! Dośrodkowanie z rzutu rożnego na krótszy słupek do WOJCIECHA LISOWSKIEGO! Defensor gospodarzy wraca do pierwszej jedenastki i mocnym strzałem głową otwiera wynik spotkania!

12
    Goście rzucają się do ataku i próbują odrobić straty. Wrzutka Gancarczyka w ostatniej chwili zablokowana przez obrońców Chojniczanki.

14
    Udane zagranie Ryczkowskiego na wolne pole do Drozdowicza. Dobrotka zdołał uprzedzić zawodnika Chojniczanki.

15
    Ładna dwójkowa akcja Nowak – Arak na lewym skrzydłem zakończona uderzeniem tego pierwszego. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

17
    Janukiewicz sparował wstrzelenie futbolówki przez Nowaka w pole karne. Rzut rożny dla Stali Mielec.

18
    Goście mogli doprowadzić do wyrównania! Centra na ósmy metr i mocny strzał głową Swędrowskiego tuż obok lewego słupka!

20
    Stal szuka swoich okazji w kontratakach przeprowadzanych bocznymi strefami boiska. Chojniczanka solidnie ustawia się w defensywie.

22
    Dochodzące do bramki dośrodkowanie Janoty z prawej strony wyraźnie za mocne dla napastników Stali.

24
    Obraz gry nie ulega zmianie, trwa wymiana podań w środkowej strefie boiska ze strony obu zespołów.

25
    Strzał Mikołajczaka z ostrego kąta po centrze Pietruszki zablokowany. Korner dla gospodarzy.

26
    Bliźniacza akcja do bramkowej dla Chojniczanki! Dośrodkowanie na krótki słupek do Ryczkowskiego. Strzał głową skrzydłowego gospodarzy wyłapał Majecki!

28
    Wciąż to Chojniczanka wyraźnie przeważa. Mikołajczak odegrał piłkę do Zawistowskiego na dwunasty metr. Uderzenie kapitana gospodarzy za wysokie.

30
    Paprzycki zablokował dośrodkowanie Banaszewskiego. Stal wywalczyła rzut rożny, ale nie zdołała oddać strzał.

32
    Za mocne podanie Zawistowskiego do Piotrowskiego na prawe skrzydło. Stal rusza z kontratakiem. Centrę Leandro wyłapał Janukiewicz.

34
    Strzał Nowaka zza linii pola karnego na raty obroniony przez bramkarza Chojniczanki. Goście dłużej operują piłką na połowie rywala.

36
    Zawistowski niecelnie zagrał do środka w kierunku Lisowskiego. Stal ruszyła z kontrą, jednak strzał Araka odbił się od defensorów "Chojny".

38
    Lisowski mógł strzelić drugiego gola! Centra z rzutu wolnego przeszła na prawą stronę. Obrońca Chojniczanki uderzył nożycami, ale świetnie broni Majecki!

40
    Chojniczanka chciała wyjść z atakiem pozycyjnym. Zawistowski zagrał Ryczkowskiego za plecy.

42
    Ryczkowski nie opanował futbolówki w polu karnym po przerzucie ze skrzydła. Obie ekipy uaktywniły się w końcówce pierwszej połowie.

43
    Boczek głową oddalił zagrożenie, dzięki czemu Stal nie mogła wyjść z szybkim atakiem pozycyjnym.

45

Chojniczanka Chojnice prowadzi do przerwy ze Stalą MIelec 1:0 po trafieniu Wojciecha Lisowskiego. Spotkanie jest bardzo wyrównane i emocjonujące, jak na stracie w czołówce Nice 1. Ligi przystało. Gospodarze od początku meczu chcieli za wszelką cenę narzucić rywalom swój styl gry. Po dziesięciu minutach to się opłaciło za sprawą wyjścia na prowadzenie. Następie goście usiłowali doprowadzić do remisu i stanowczo nastawili się ofensywnie. Niestety dla mielczan nie przyniosło to żadnego efektu. Za kilka minut wracamy do Chojnic na drugą część rywalizacji.

46

47
    Rzut wolny dla Chojniczanki. Po niewielkim zamieszaniu strzał Boczka z jedenastego metra poszybował obok bramki.

49
    Stal zamknęła się na wysokości pola karnego Chojniczanki, ale nie zdołała dośrodkować. Goście od początku grają bardzo wysoko.

50
    Mocny strzał Swędrowskiego z okolic dwudziestego metra. Janukiewicz spokojnie złapał futbolówkę.

51
    Miękkie zagranie na wolne pole w kierunku Drozdowicza. Zawodnik Chojniczanki wychodził sam na sam z Majeckim, ale zdaniem arbitra został na spalonym.

53
    Piotrowskiemu odskoczyła futbolówka po zagraniu Zawistowskiego w pole karne. Stal ponownie konstruuje atak pozycyjny.

54
    Jończy wybił piłkę na aut po górnym zagraniu w pole karne do Araka.

56
    Goście po przerwie wyraźnie dominują! Podanie na piąty metr do Araka, który minął się z tym zagraniem mając przed sobą pustą bramkę!

58
    Boczek wślizgiem wybił dośrodkowanie w pole karne z prawej strony boiska. Trwa napór Stali.

59
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Ryczkowski, na boisku pojawia się Steblecki.

60
    Mocne dośrodkowanie Leandro głową strącił Jończy. Chojniczanka ma problemy z wyjściem z własnej połowy.

61
    Strzał Sadzawickiego zza pola karnego bardzo wysoko nad bramką Janukiewicza.

63
    Ogromne zamieszanie pod bramką Chojniczanki! Uderzenia Araka i Swędrowskiego odbite od defensorów gospodarzy.

64
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Mikołajczak, na boisku pojawia się Górski.

66
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Wroński, na boisku pojawia się Gancarczyk.

67
    Dośrodkowanie Piotrowskiego po zagraniu klatką przez Stebleckiego opuściło boisko. Od bramki grę wznowił Majecki.

69
    Arak ponownie minął się z futbolówką po płaskiej centrze Leandro z lewej flanki!

71
    Janota rywalizował z Lisowskim w szesnastce Janukiewicza. Piłka dla Chojniczanki po nieudanej próbie dośrodkowania.

72
    Drozdowicz powalczył o piłkę po centrze Piotrowskiego. Podanie do Paprzyckiego. Strzał pomocnika gospodarzy nad poprzeczką.

73
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Leandro, na boisku pojawia się Skoflek.

74
    Nowak nieprzepisowo zatrzymał Drozdowicza w środku pola. Żółta kartka dla zawodnika Stali.

76
    Brak komunikacji na linii Jończy – Piotrowski. Piłka po zagraniu z rzutu wolnego poleciała na aut.

77
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Djermanović, na boisku pojawia się Nowak.

79
    Lisowski ofiarnie zablokował Djermanovicia w polu karnym Janukiewicza. Stal nie ma nic do stracenia i rzuca się do ataku.

81
    Steblecki miał okazję do wyprowadzenia kontrataku, ale jego podanie do Piotrowskiego przeciął Swędrowski.

82
    Strzał Sadzawickiego z woleja zza pole karnego trafił w spojenie! Stal praktycznie przez całą drugą połowę dominuje nad Chojniczanką!

83
    Zmiana w drużynie Chojniczanka Chojnice: z boiska schodzi Drozdowicz, na boisku pojawia się Fila.

84
    Majecki wyszedł z bramki i wybił piłkę na aut uprzedzając Piotrowskiego. Zawistowski traci futbolówkę w polu karnym.

86
    Rzut wolny dla Chojniczanki na trzydziestym metrze po faulu na Stebleckim. Strzał Zawistowskiego bardzo wysoko nad bramką Majeckiego.

87
    Solowa akcja Piotrowskiego zakończona mocnym strzałem. Uderzenie na krótszy słupek wyłapał Majecki!

88
    Stal oprócz Majeckiego całym zespołem na połowie Chojniczanki. Rzut wolny dla gości na prawej stronie.

90
    Dwójkowa akcja Górskiego i Piotrowskiego na skrzydle. Dośrodkowanie tego drugiego zablokowane.

90
    Sędzia doliczył do spotkania cztery minuty.

90+2
    Boczek wygrał pojedynek siłowy z Djermanoviciem i pozwolił piłce opuścić boisko. Chojniczanka pragnie skończenia tego meczu. Stal zagrywa pod pole karne Janukiewicza.

90+3
    Na murawie leży Paprzycki, który jest opatrywany przez sztab medyczny. Przez chwilę gospodarze grają w osłabieniu.

90+4
    Żółtą kartkę otrzymuje Zawistowski (Chojniczanka Chojnice).

90+4
    Strzał Stebleckiego z linii pola karnego zablokowany. Rzut rożny dla Chojniczanki, która będzie trzymała piłkę w narożniku boiska.

90+4

Ależ nerwowa druga połowa! Ostatecznie Chojniczanka Chojnice wygrywa ze Stalą Mielec 1:0. Po przerwie gospodarze cofnęli się do defensywy, co próbowali wykorzystać rywale. Duża ilość okazji strzeleckich na szczęście dla gospodarzy kończyły się interwencjami obrońców "Chojny". Jakub Arak miał wiele szans na pokonanie Janukiewicza, ale golkiper Chojniczanki zachowuje czyste konto. Piłkarze zafundowali kibicom ogromną dawkę emocji. Walka o awans do ekstraklasy trwa w najlepsze! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (21:55:55)