Wisła Pł. – ŁKS 2:0 (koniec) | Legia – Piast 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Wisła K. 0:1 (koniec)
Wisła Płock
2:0 (2:0)
ŁKS Łódź
Sobota 27.06.2020, 15:00 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • Runda 33

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Do pierwszego sobotniego meczu PKO BP Ekstraklasy dojdzie w Płocku. Cały czas niepewna ligowego bytu Wisła podejmie ŁKS, który nie ma już szans na utrzymanie.

Wydawało się, że Nafciarze mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, ale po porażce z Wisłą Kraków, przy jednoczesnym zwycięstwie Arki przewaga stopniała do pięciu oczek. Jeśli zawodnicy Radosława Sobolewskiego chcą uniknąć nerwów do samego końca rozgrywek, powinny w sobotę wygrać.

Emocje związane z walką o utrzymanie nie dotyczą już beniaminka z Łodzi. ŁKS po wznowieniu rozgrywek po przerwie związanej z pandemią prezentują się fatalnie – w sześciu meczach zdołali wywalczyć zaledwie jeden punkt. Drużynie Wojciecha Stawowego pozostała już tylko gra o honor i powolne przygotowania do przyszłego sezonu.

Lepszy bilans bezpośrednich meczów mają w tym sezonie płocczanie. W meczu u siebie wygrali oni 2:1, a w rewanżu padł bezbramkowy remis.

Obsada sędziowska:

Główny: Łukasz Szczech
    Asystenci: Michał Pierściński, Bolesław Rosa
    Techniczny: Wojciech Myć
    VAR: Tomasz Kwiatkowski
    AVAR: Tomasz Listkiewicz.

Początek spotkania w sobotę o godzinie 15:00. Składy obydwu zespołów zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Pełne zestawienie:

Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Tomasik – Ambrosiewicz – Szwoch, Furman (C), Adamczyk, Garcia – Sheridan.
    Rezerwowi: Dähne – Michalski, Sielewski, Merebaszwili, Kuświk, Angielski, Rzeźniczak, Sahiti, Kocyła.

ŁKS Łódź: Arndt – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (C), Sobociński – Trąbka – Sajdak, Wolski, Guima, Ratajczyk – Wróbel.
    Rezerwowi: Malarz – A. Domínguez, Pirulo, Sekulski, Ł. Piątek, Rozwandowicz, Vidmajer.

1

3
    Ryzykownie przy własnym polu karnym łodzianie, ale udało się uniknąć przykrych konsekwencji.

5
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości linii środkowej boiska.

6
    Niedokładnie w ofensywie Ratajczyk i piłka wylądowała w objęciach Kamińskiego.

7
    Przewinienie Furmana, który słownie został upomniany przez arbitra.

9
    Faulowany w środku pola Sheridan. Rzut wolny dla płocczan.

10
    Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Furmana, ale po chwili kolejny stały fragment gry wywalczyli zawodnicy Wisły.

10
    Głębokie dośrodkowanie z lewego skrzydła w pole karne gości. Niezbyt pewne piąstkowanie Arndta.

11
    Minął się teraz z piłką Arndt, ale nie zdołali tego wykorzystać gospodarze.

13
    Od dłuższego czasu przy piłce na połowie rywali utrzymują się zawodnicy Radosława Sobolewskiego.

15
    Z piątego metra wznawia grę golkiper Nafciarzy.

16
    Faul Sobocińskiego na Szwochu w okolicach narożnika boiska.

18
    Niewiele póki co dzieje się w Płocku. Łodzianie jak na razie bez jakichś akcji, miejscowi również bez groźniejszych strzałów.

19
    Faul Grzesika w ataku i akcja ŁKS-u została przerwana.

19
    Gol dla Wisły Płock!
    Długie zagranie za plecy obrońców do CILLIANA SHERIDANA, który spokojnie poradził sobie z dwoma defensorami, a następnie płaskim strzałem pokonał Arndta!
    19. Cillian SHERIDAN - 1:0

21
    Długo trwa jeszcze wideoweryfikacja, choć nie bardzo wiadomo, co mogło być niezgodne z przepisami.

22
    Trafienie potwierdzone, łodzianie zaczynają od środka!

23
    Zupełnie nieudane uderzenie jednego z graczy ŁKS-u na bramkę rywali. Piłka poszybowała kilka metrów ponad poprzeczką.

24
    Wzięli się nieco do roboty zawodnicy Wojciecha Stawowego. Gra nadal pozostawia wiele do życzenia, ale przynajmniej są aktywniejsi niż na początku.

26
    Spóźniona interwencja Ambrosiewicza i arbiter po raz pierwszy w tym meczu sięga po kartkę.

28
    Za mocne zagranie w pole karne ŁKS-u i przechwycił piłkę młody golkiper ekipy z Łodzi.

30
    Miejscowi od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

31
    Pół godziny gry już za nami. Ponownie inicjatywę przejęli miejscowi, który nie zamierzają zadowalać się jednobramkowym prowadzeniem.

32
    Strzały: 2 – 2
    Strzały celne: 1 – 0.

32
    Zablokowane zagranie w pole karne ŁKS-u przez Wolskiego. Rzut rożny dla Wisły Płock.

33
    Niecelne uderzenie jednego z Nafciarzy i od bramki rozpoczną rywale.

34
    Staranował rywala Sobociński i defensor ŁKS-u obejrzał żółtą kartkę.

36
    Niespełna dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Czekamy na ciekawsze akcje w wykonaniu obu drużyn.

38
    Kolejne znakomite prostopadłe zagranie, tym razem do PIOTRA TOMASIKA. Zawodnik Wisły zakończył akcję podcinką i Nafciarze prowadzą już dwoma bramkami!
    38. Piotr TOMASIK - 2:0

39
    Sprawdza jeszcze arbiter, czy Tomasik nie znajdował się na ofsajdzie. Stykowa sytuacja.

40
    Gol uznany, Wisła Płock prowadzi 2:0!

42
    Przewinienie Piotra Tomasika na prawym skrzydle. Akcja Nafciarzy przerwana przez sędziego.

43
    Zamknięci we własnym polu karnym są obecnie przyjezdni. Wisła ma ochotę na jeszcze jednego gola.

44
    Bardzo dobry strzał głową Sheridana, ale znakomicie interweniował Arndt!

44
    A teraz na poprzeczce wylądowała piłka po uderzeniu Ambrosiewicza!

45
    O trzy minuty przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1
    Strzał z dystansu Morosa i przeniósł piłkę nad poprzeczkę Kamiński. Korner dla gości.

45+3
    Trochę za mocne podanie do Wróbla, którego zdołał uprzedzić golkiper Wisły.

45+4

Zła gra ŁKS-u w obronie i do przerwy płocczanie prowadzą 2:0. To dla nich bardzo dobry rezultat w kontekście szybszego zapewnienia sobie utrzymania w PKO BP Ekstraklasie. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Bez zmian w wyjściowych składach obie ekipy rozpoczęły drugą połowę spotkania.

48
    Faulowany na lewym skrzydle przez Guimę był Tomasik. Rzut wolny dla Wisły.

49
    Niezbyt pewna interwencja Arndta po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zdołali wybić piłkę jego koledzy.

51
    Było groźnie pod bramką Wisły! Z niewielkiej odległości uderzał Ratajczyk, ale świetnie interweniował Kamiński!

51
    Huknął z dystansu Guima, ale raz jeszcze bezbłędnie spisał się między słupkami Kamiński!

53

55
    Dziesięć minut drugiej połowy za nami. Nieco lepiej wygląda gra ŁKS-u po zmianie stron.

56
    Zbyt mocne zagranie Kamińskiego do Sheridana. Piłkę przechwycił golkiper łodzian.

58
    Niedokładnie w rozegraniu łodzianie. Za darmo oddana piłka rywalom.

59
    Faulował Guima na połowie rywali. Nie spieszą się ze wznowieniem gry gospodarze.

59
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Przemysław Sajdak, na boisku pojawia się Pirulo.

60
    Mocne dośrodkowanie Pirulo z rzutu wolnego. Głową próbował uderzać Dąbrowski, ale minimalnie minął się z futbolówką.

61
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Cillian Sheridan, na boisku pojawia się Karol Angielski.

63
    Długo utrzymują się teraz przy piłce zawodnicy Wojciecha Stawowego, ale to wszystko ma miejsce daleko od pola karnego rywali.

64
    Niezbyt celne zagranie Sobocińskiego do kolegi z zespołu, ale utrzymali się przy piłce przyjezdni.

65
    Zbyt lekkie uderzenie Ratajczyka, aby zaskoczyć Kamińskiego.

66
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Hubert Adamczyk, na boisku pojawia się Giorgi Merebaszwili.

69
    Zagranie ręką Ratajczyka przy próbie utrzymania się przy piłce przed polem karnym rywali.

70
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jan Sobociński, na boisku pojawia się Łukasz Sekulski.

72
    Faul Furmana w środkowej strefie boiska.

73
    Najpierw rzut wolny, a następnie korner dla ekipy z Łodzi.

75
    Dośrodkowanie Ratajczyka idealnie an głowę Dąbrowskiego, który jednak posłał piłkę obok słupka.

76
    Dobra interwencja Arndta po strzale Angielskiego z linii pola karnego. Korner dla Wisły.

78
    Nie spieszą się ze wznowieniem gry do autu na połowie rywali płocczanie. Zawodnicy Radosława Sobolewskiego coraz bliżej końcowego triumfu.

79
    Dobre uderzenie Szwocha głową po dośrodkowaniu z prawej strony, ale zdołał wybronić jego uderzenie dobrze ustawiony Arndt!
    79. Mateusz Szwoch (PLO)

80
    Faul Marcjanika w środku pola wyceniony na żółtą kartkę.

82
    Domagali się rzutu wolnego łodzianie, ale arbiter nakazał grać dalej.

83
    Ruszył z kontratakiem Merebaszwili, ale nie zakończyło się to sukcesem dla Wisły.

84
    Kolejny atak Merebaszwiliego, który jednak w nieprzepisowy sposób został zatrzymany przez jednego z rywali.

85
    Ucierpiał w jednym ze starć Wróbel i mamy przerwę w grze.

86
    Na spalonym złapany został Merebaszwili.

88
    Za faul na Merebaszwilim żółtą kartką został upomniany Guima.

89
    Kąśliwe dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego. Dobrze wypiąstkował futbolówkę Arndt.

89
    Taktyczny faul Wolskiego. Kolejna kartka.

90
    Zmiana w drużynie ŁKS Łódź: z boiska schodzi Jakub Wróbel, na boisku pojawia się Antonio Domínguez.

90+1
    O trzy minuty przedłużony został mecz w Płocku!

90+1
    Słupek uratował teraz przyjezdnych przed utratą trzeciego gola!

90+2
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Piotr Tomasik, na boisku pojawia się Dawid Kocyła.

90+3
    Dośrodkowanie Grzesika z prawej strony boiska, ale piłka nie trafiła do żadnego z jego kolegów.

Faule: 21:22.

Wisła Płock zasłużenie zwyciężyła z ŁKS-em Łódź 2:0! Obie bramki padły jeszcze przed przerwą, choć po zmianie stron dobrych okazji też nie brakowało. Nafciarze dzięki tej wygranej są o krok od zapewnienia sobie utrzymania w PKO BP Ekstraklasie.

Dziękuję za uwagę! (16:55:57)

Gole: 19. Sheridan, 38. Tomasik

Kartki:   26. Ambrosiewicz (PLO), 80. Marcjanik (PLO) – 34. Sobociński (LKS), 88. Guima (LKS), 89. Wolski (LKS)

Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 7:4. Spalone: 1:0. Foule: 21:22.
    Wisła Płock: Kamiński – Stefańczyk, Marcjanik, Uryga, Tomasik (90+2. Kocyła) – Ambrosiewicz – Szwoch, Furman (C), Adamczyk (66. Merebaszwili), Garcia – Sheridan (61. Angielski).
    Zmiany: Dähne – Michalski, Sielewski, Merebaszwili, Kuświk, Angielski, Rzeźniczak, Sahiti, Kocyła.

ŁKS Łódź: Arndt – Grzesik, Moros, M. Dąbrowski (C), Sobociński (70. Sekulski) – Trąbka – Sajdak (59. Pirulo), Wolski, Guima, Ratajczyk – Wróbel (90. A. Domínguez).
    Zmiany: Malarz – A. Domínguez, Pirulo, Sekulski, Ł. Piątek, Rozwandowicz, Vidmajer.

AVAR: Tomasz Listkiewicz