Lech II P. – GKS K. 3:2 (koniec) | Legionovia – Resovia 0:0 (koniec) | Olimpia E. – Błękitni 0:3 (koniec)
Stal S. W. – Garbarnia 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Toruń 3:1 (koniec) | Stal Rz. – Znicz 1:2 (koniec)
Skra – Gryf 7:0 (koniec) | Górnik Łęczna – Bytovia 2:0 (koniec)
GKS Górnik Łęczna
2:0 (1:0)
MKS Bytovia Bytów
Sobota 27.06.2020, 17:40 • Stadion Górnika Łęczna • 2. Liga • 28. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:40.

Serdecznie zapraszam na relację z ostatniego sobotniego meczu 28. kolejki polskiej drugiej ligi. W Łęcznej miejscowy Górnik podejmie Bytovię Bytów.

Gospodarze cały czas liczą się w walce o bezpośredni awans na zaplecze Ekstraklasy. Obecnie z dorobkiem 49 punktów zajmują trzecią lokatę, a do drugiego w tabeli GKS-u Katowice tracą dwa oczka. W poprzedniej kolejce łęcznianie wygrali w Wejherowie z Gryfem 2:1.

W walce o awans, choć raczej przez baraże, a nie bezpośredni, liczą się także goście. Obecnie Bytovia z 43 punktami na koncie plasuje się na szóstej lokacie. Przed tygodniem przyjezdni wygrali u siebie 1:0 z Olimpią Elbląg.

Mecz rundy jesiennej pomiędzy tymi zespołami odbył się 29 września. W Bytowie lepiej spisali się zawodnicy MKS-u, którzy wygrali 2:1.

Początek sobotniego meczu o godzinie 17:40. Składy obydwu drużyn zaprezentujemy kilkanaście minut wcześniej. Bądźcie z nami!

Protokół meczowy:

GKS Górnik Łęczna:
    Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (C), Goliński, Tymosiak, Stromecki, Stasiak, Śpiączka, Banaszak

Rezerwowi:
    Rojek – Pajnowski, Zagórski, Turek, Lewandowski, Korczakowski, Wójcik, Cierpka, Kalinkowski

MKS Bytovia Bytów:
    Gostomski – Bielawski, Bąk, Piekarski, Rutkowski, Ameyaw, Zawistowski, Feruga, Liberacki, Giel, Czubak

Rezerwowi:
    Syldath – Szela, Kwiatkowski, Błaszkowski, Szmidke, Memić, Hołtyn

Damian Gawęcki (Kielce).

1

1
    Szybko rzut wolny wywalczyli przyjezdni. Dośrodkowanie było jednak zbyt mocne i piłka opuściła plac gry.

3
    Próbowali zaatakować lewym skrzydłem bytowianie, ale ich akcja została przerwana.

4
    Stasiak faulowany na czterdziestym metrze. Stromecki prawdopodobnie będzie dośrodkowywał z rzutu wolnego.

5
    Zupełnie nieudane rozegranie stałego fragmentu gry. Od bramki zaczyna golkiper gości.

6
    Faul Tymosiaka na własnej połowie boiska i arbiter szybko decyduje się na indywidualne napomnienie.

7
    Strzał Zawistowskiego z rzutu wolnego, ale bardzo niecelny.

8
    Groźnie zrobiło się w polu karnym przyjezdnych, ale ostatecznie zablokowany został Goliński.

11
    Spokojne tempo gry w Łęcznej. Faulowany przed momentem gracz Górnika w środkowej strefie boiska.

13
    Stromecki sfaulowany na wysokości linii śodkowej boiska.

14
    Nieco za mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karny Górnika i nie zdołał oddać strzału głową Giel.

16
    Zbyt dalekie wybicie piłki na połowę rywali i do autu rozpoczną miejscowi.

18
    Spokojnie wymieniają się podaniami na własnej połowie boiska łęcznianie.

19
    Zaskakujące uderzenie Śpiączki zza pola karnego, ale zabrakło precyzji.

21
    Płaskie dośrodkowanie Stromeckiego zaskoczyło defensywę Bytovii, ale ostatecznie skutecznie interweniował Gostomski.

22
    Przyjezdni od wrzutu z autu na wysokości pola karnego rywali.

23
    Nie spieszą się z rozegraniem swojego ataku miejscowi.

24
    Feruga sfaulowany niedaleko własnego pola karnego przez Tymosiaka. Rzut wolny dla gości.

26
    Zbyt mocne zagranie w pole karne MKS-u i futbolówkę przechwycił Gostomski.

28
    Od bramki wznawia grę golkiper gości.

29
    Zagranie Stasiaka do Golińskiego przerwane przez Liberackiego. Aut dla gospodarzy.

30
    Długo budują swój atak na połowie rywali zawodnicy z Łęcznej.

31
    Przerwa na uzupełnienie płynów.

33
    Niecelne uderzenie z dystansu jednego z piłkarzy Górnika.

34
    Piekarski powalił na murawę rozpędzonego na skrzydle Banaszaka. Arbiter pokazuje żółtą kartkę.

35
    Dziesięć minut pozostało do końca pierwszej połowy spotkania. Póki co bez bramek w Łęcznej.

37
    Niedokładnie w ataku gospodarze i w efekcie rywale za darmo otrzymali futbolówkę.

38
    Małe przepychanki między zawodnikami obu drużyn. Arbiter przywołał do siebie dwóch piłkarzy.

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Bielawski (MKS Bytovia Bytów).

38
    Żółtą kartkę otrzymuje Banaszak (GKS Górnik Łęczna).

40
    Miejscowi wznawiają grę od wrzutu z autu na wysokości własnego pola karnego.

41
    Banaszak wślizgiem podcięty przez Bąka w polu karnym MKS-u i arbiter wskazuje na jedenasty metr!

41
    Jeszcze żółtą kartką za swoje zagranie upomniany został gracz Bytovii.

42
    Gol dla GKS-u!
    Pewne płaskie uderzenie PRZEMYSŁAWA BANASZAKA z rzutu karnego i miejscowi obejmują prowadzenie!

43
    Faul Sasina na Czubaku niemal na linii pola karnego. Żółta kartka dla zawodnika Górnika i dobra okazja dla przyjezdnych.

44
    Bezpośrednio z dość ostrego kąta uderzał Feruga, ale bardzo czujny był Kostrzewski!

45
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45+2
    Pewnie interweniował Kostrzewski.

45+3

Do przerwy jedną bramką prowadzi Górnik Łęczna. Autorem trafienia z rzutu karnego Przemysław Banaszak. Niebawem wracamy na drugą połowę, zostańcie z nami!

46

47
    Łęcznianie od autu na własnej połowie boiska.

49
    Zagranie Zawistowskiego przerwane przez jednego z rywali, ale utrzymują się przy piłce goście.

50
    Indywidualna akcja Banaszaka prawym skrzydłem zakończona płaskim zagraniem w pole karne rywali i wybiciem piłki przez Bielawskiego.

52
    Faul Tymosiaka na Zawistowskim niemal na linii pola karnego. Może być groźnie pod bramką Górnika!

53
    Uderzał Feruga. Piłka zahaczyła o mur i wyszła na rzut rożny.

55
    Kolejny rzut wolny dla przyjezdnych na połowie rywali.

57
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Ameyaw, na boisku pojawia się Szela.

58
    Zmiana w drużynie GKS Górnik Łęczna: z boiska schodzi Tymosiak, na boisku pojawia się Cierpka.

60
    Nie spieszą się ze wznowieniem gry od rzutu wolnego miejscowi.

61
    Faulowany Goliński i kolejny rzut wolny dla ekipy z Łęcznej.

62
    Zbyt mocne zagranie w pole karne Górnika i spokojnie przechwytuje futbolówkę Kostrzewski.

64
    Zmiana w drużynie MKS Bytovia Bytów: z boiska schodzi Bąk, na boisku pojawia się Kwiatkowski.

66
    Spokojny fragment meczu w Łęcznej. Czekamy na jakieś ciekawsze akcje.

69
    Zablokowane uderzenie Banaszaka po strzale zza pola karnego.

70
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało 20 minut. Coraz mniej czasu na doprowadzenie do remisu mają przyjezdni.

71
    Żółtą kartkę otrzymuje Piekarski (MKS Bytovia Bytów).

71
    Bardzo dobra okazja gości, ale skuteczną interwencją popisał się Kostrzewski!

73
    Zupełnie nieudane uderzenie Cierpki.

74
    Na spalonym złapany jeden z zawodników gości.

76

77
    Bielawski zagrał piłkę ręką w polu karnym Bytovii i mamy kolejny rzut karny dla Górnika!

78
    Żółtą kartkę ogląda Bielawski, a ze to już drugie takie upomnienie w tym meczu, to goście zakończą mecz w dziesiątkę!

79
    Raz jeszcze bezbłędnie wykonana jedenastka przez PRZEMYSŁAWA BANASZAKA i miejscowi są o krok od triumfu w tym meczu!

81
    Nieudane wykończenie akcji przez gości i z piątego metra wznowi grę Kostrzewski.

82
    Faulowany Stasiak tuż przed polem karnym rywali. Może być groźnie pod bramką MKS-u.

82
    Niepotrzebne przepychanki między zawodnikami obu drużyn Brzydkie zachowanie Stasiaka, któremu arbiter pokazuje czerwoną kartkę!

84
    Długo trwa wznawianie gry, ale chyba za chwilę w końcu Stromecki będzie mógł wykonać rzut wolny.

85
    Liberacki najwyżej wyskoczył do piłki wrzucanej z lewej strony i głową wybił ją poza linię końcową. Korner dla Górnika.

87
    Brakuje skuteczności zawodnikom z Bytowa, choć i okazji strzeleckich nie mają zbyt wiele.

87
    Za grę na czas żółtą kartkę obejrzał Kostrzewski.

88
    Żółtą kartkę otrzymuje Śpiączka (GKS Górnik Łęczna).

90
    Naciskali jeszcze miejscowi chcąc podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie nie udało im się oddać strzału na bramkę rywali.

90+1
    Aż o pięć minut przedłużył arbiter to spotkanie.

90+2
    Kolejne spięcia między zawodnikami obu drużyn. Zobaczymy, czy po końcowym gwizdku znajdzie się piłkarz, który nie obejrzał żółtej kartki...

90+2
    Żółtą kartkę otrzymuje Feruga (MKS Bytovia Bytów).

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Cierpka (GKS Górnik Łęczna).

90+3
    Żółtą kartkę otrzymuje Szela (MKS Bytovia Bytów).

90+4
    Stromecki faulowany przez Ferugę we własnym polu karnym.

90+6
    Zmiana w drużynie GKS Górnik Łęczna: z boiska schodzi Banaszak, na boisku pojawia się Turek.

90+7

Mecz w Łęcznej dobiegł końca! Górnicy zwyciężyli 2:0 po dwóch golach Banaszaka z rzutów karnych. Dziękuję za uwagę! (19:38:52)

Gole: 42. Banaszak (kar.), 79. Banaszak (kar.)

Kartki:   6. Tymosiak (GKS), 38. Banaszak (GKS), 43. Sasin (GKS), 87. Kostrzewski (GKS), 88. Śpiączka (GKS), 90+3. Cierpka (GKS) – 34. Piekaski (BTW), 38. Bielawski (BTW), 41. Bąk (BTW), 71. Piekarski (BTW), 90+2. Feruga (BTW), 90+3. Szela (BTW)   78. Bielawski (BTW)   82. Stasiak (GKS)

Kostrzewski – Sasin, Baranowski, Midzierski, Leandro (C), Goliński, Tymosiak (58. Cierpka), Stromecki, Stasiak, Śpiączka, Banaszak (90+6. Turek)br