Stal Rz. – Polkowice 2:1 (koniec) | KKS – Błękitni 2:0 (koniec) | Bytovia – Olimpia G. 2:0 (koniec)
Motor – Znicz 1:2 (koniec)
KKS 1925 Kalisz
2:0 (0:0)
Błękitni Stargard
Sobota 29.08.2020, 17:00 • Stadion Miejski, Kalisz • 2. Liga • 1. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:59:22)

Beniaminek rozpoczął sezon w wyśmienity sposób. KKS 1925 Kalisz odniósł zasłużone zwycięstwo na własnym stadionie. Podopieczni Ryszarda Wieczorka potrzebowali ponad godziny na strzelenie pierwszego gola Błękitnym Stargard. Impas przerwał Robert Tunkiewicz, a po objęciu prowadzenia gospodarze dali pokaz kontroli meczu oraz dyscypliny w obronie. Już w doliczonym czasie Mateusz Majewski oddał uderzenie na 2:0. Błękitni nie zaprezentowali wiele ciekawego na inaugurację. Teoretycznie po przerwie nabrali odwagi i przyspieszyli, ale zamiast bramkę zdobyć, to stracili.

90+4

90+3
    Gol dla KKS-u!
    Strzelcem bramki MATEUSZ MAJEWSKI.

Piłka po raz drugi w bramce Błękitnych Stargard i to już jest podsumowanie spotkania. Mateusz Majewski zachował spokój w konfrontacji z Mariuszem Rzepeckim i udekorował zwycięstwo kaliszan golem w doliczonym czasie.

90
    Doliczony czas.

89
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Bochnak, na boisku pojawia się Lis.

87
    Błękitni Stargard bez argumentów w ofensywie. Dośrodkowania w pole karne kaliszan przecinają powietrze. Kiedy otwiera się furtka do oddania uderzenia, to żaden z podopiecznych Tomasza Grzegorczyka nie ma odwagi do spróbowania swoich sił.

83
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kamiński, na boisku pojawia się Chojnowski.

83
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Łuszkiewicz, na boisku pojawia się Szewczyk.

80
    Przesadnie długo budowana akcja przez Błękitnych Stargard i gospodarze mieli aż nadto czasu, żeby ustawić się w obronie.

78
    Sygnalizacja sędziego asystenta, ponieważ wybiegający sam na sam z Mariuszem Rzepeckim zawodnik był na spalonym.

77
    Piłka wstrzelona z rzutu wolnego w pole karne zespołu z Kalisza została szczęśliwie strącona przez broniącego zawodnika poza boisko. Korner dla Błękitnych Stargard.

75
    Pozostał kwadrans podstawowego czasu i to ostatni dzwonek dla Błękitnych Stargard, jeżeli zamierzają zapunktować w pierwszym meczu sezonu ligowego.

74
    Suną kolejne ataki wyraźnie uskrzydlonych prowadzeniem zawodników z Wielkopolski. Po zmianie rezultatu przyjezdni okopani głęboko na własnej połowie i nie odpowiadają gospodarzom.

72
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Klimek, na boisku pojawia się Sawczak.

70
    Odpowiedzieli atakiem oskrzydlającym podopieczni Tomasza Grzegorczyka, jednak bramkarz Maciej Krakowiak dostał wsparcie od swoich obrońców i wspólnymi siłami wygarnęli piłkę we własnym polu karnym.

69
    KKS 1925 Kalisz rozsądnie pozostaje w posiadaniu futbolówki na połowie przeciwnika. Mariusz Rzepecki musi mierzyć się z kolejnymi dośrodkowaniami posyłanymi w pole karne Błękitnych.

66
    Błażej Klimek napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Adrianie Łuszkiewiczu.

64
    Mateusz Majewski oraz Sebastian Kaczyński weszli na boisko z ławki rezerwowych w zespole z Kalisza. Zastąpili oni odpowiednio Bartłomieja Maćczaka oraz Fabiana Hiszpańskiego.

63
    Strzelcem bramki ROBERT TUNKIEWICZ.

Drużyna z Kalisza objęła prowadzenie i to ona jest bliżej zwycięstwa na inaugurację sezonu. Doświadczony Robert Tunkiewicz ułożył sobie piłkę na stopie przed polem karnym przeciwnika i pokonał celnym strzałem Mariusza Rzepeckiego. Bramkarz Błękitnych Stargard nie zareagował na plasowane uderzenie.

60
    Dużo przerw spowodowanych ostrymi pojedynkami. Godzina rywalizacji za zawodnikami i na pewno nie jest ona płynna.

59
    Kolizja w polu karnym zespołu z Wielkopolski. Sędzia Maciej Pelka pokazał wymownym gestem, że nie było w tej sytuacji mowy o przyznaniu Błękitnym Stargard jedenastki.

56
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Rajch, na boisku pojawia się Kaczmarek.

54
    Błękitni Stargard są odważniejsi po powrocie z szatni na boisko. KKS 1925 Kalisz ratował się chaotycznym wybijaniem piłki po dośrodkowaniach. Była szansa na umieszczenie zebranej futbolówki w bramce beniaminka, jednak chybił z dystansu Oskar Ryk.

51
    Marcin Rajch napomniany żółtą kartką za przewinienie w pobliżu własnego pola karnego.

49
    Bardzo groźnie zapowiadał się kontratak Błękitnych Stargard. W pewnym momencie przyjezdni znajdowali się dwóch przeciwko jednemu defensorowi, ale przegapili dogodny moment zarówno na oddanie strzału, jak i wykonanie podania. Pozostało złapać się za głowy.

47
    Trenerzy Ryszard Wieczorek oraz Tomasz Grzegorczyk nie zdecydowali się na przeprowadzenie zmian w przerwie w wybranych przed siebie podstawowych składach.

46

Piłkarze mieli dużo do powiedzenia sobie oraz sędziemu po ostatnim gwizdku w pierwszej połowie. Nerwowa konfrontacja, w której właśnie dużo jest elektrycznych emocji, protestów, napięcia. Trochę aktywniejszy w atakowaniu jest KKS 1925 Kalisz, ale jego uderzenia są powstrzymywane przez Mariusza Rzepeckiego, a liczne stałe fragmenty gry marnowane.

45+1

45
    Doliczona minuta.

42
    Aleksander Theus napomniany żółtą kartką za niegrzeczne protestowanie po orzeczeniu sędziego.

39
    Nikodem Zawistowski napomniany żółtą kartką za przewinienie na skrzydle na Oskarze Ryku.

37
    Ponownie piłka wrzucona z rzutu rożnego w pole karne podopiecznych Tomasza Grzegorczyka. Sędzia Maciej Pelka odgwizdał w tym zamieszaniu faul atakującego zawodnika z Kalisza.

35
    KKS 1925 Kalisz przeprowadza ataki z wykorzystaniem skrzydeł. Błękitni Stargard niejednokrotnie ratowali się wybiciem piłki na korner, a gospodarze nie potrafią spożytkować stałych fragmentów gry.

33
    Po interwencji Mariusza Rzepeckiego korner dla beniaminka. Sunąca po murawie futbolówka została sparowana przez doświadczonego bramkarza. Nie dał się on pokonać uderzeniem zza linii pola karnego.

29
    Bartosz Waleńcik oddał uderzenie głową na bramkę Błękitnych Stargard po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Futbolówka poszybowała w lustro bramki przyjezdnych, ale nie wpadła do sieci. Została wyłapana przez Mariusza Rzepeckiego.

24
    Bartosz Waleńcik napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie w bocznym sektorze boiska.

23
    Płaskie uderzenie z dystansu było pierwszym egzaminem dla bramkarza z Kalisza. Bez najmniejszego zarzutu interweniował na linii Maciej Krakowiak, który miał wystarczająco dużo czasu, żeby ułożyć ciało przed wykonaniem chwytu.

20
    Błękitni Stargard na razie bez powodzenia próbują coś wykreować i odpowiedzieć na niebezpieczny atak KKS 1925 Kalisz. Wszystko w bezpiecznej odległości od bramki strzeżonej przez Macieja Krakowiaka.

19
    Pierwsza wielka sytuacja podbramkowa dla gospodarzy. Po uderzeniu Bartłomieja Maćczaka futbolówka została z najwyższym trudem powstrzymana przez Mariusza Rzepeckiego oraz obrońców ze Stargardu.

15
    Adrian Łuszkiewicz napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie na Krystianie Kujawie.

13
    Futbolówka coraz częściej przemieszcza się w pobliżu pola karnego Błękitnych Stargard, a bramkarz Mariusz Rzepecki musi mobilizować do przesuwania się w defensywie swoich kompanów z pola.

10
    Bramkarze przywitali się z futbolówką. Maciej Krakowiak z opanowaniem ściągnął do siebie pressującego zawodnika Błękitnych Stargard, żeby zrobić więcej miejsca swoim atakującym kompanom z zespołu.

5
    Początek spotkania bezbramkowy i bez stuprocentowych sytuacji strzeleckich. Piłkarze z Kalisza spokojnie oswajają się z klimatem szczebla centralnego i przyjęli Błękitnych Stargard na własnej połowie boiska.

2
    KKS 1925 Kalisz gra w zielonych strojach z jasnymi akcentami, natomiast Błękitni Stargard w białych koszulkach i getrach, a także w niebieskich spodenkach.

1

Zapraszamy na relację na żywo z pierwszego meczu w sezonie KKS 1925 Kalisz oraz Błękitnych Stargard. Maciej Pelka z Poznania rozpocznie pojedynek w sobotę o godzinie 17.

KKS 1925 Kalisz jest beniaminkiem na najniższym szczeblu centralnym. Drużyna z Wielkopolski okazała się najlepsza w przerwanym trzecioligowym sezonie w grupie drugiej. Podopieczni Ryszarda Wieczorka wyprzedzili Radunię Stężyca oraz Świt Skolwin.

Drużyna z Kalisza zagrała na przetarcie przed ligową inauguracją w Fortuna Pucharze Polski. Z jednej strony spisała się bardzo dobrze, ponieważ zwyciężyła 2:0 na własnym stadionie z Koroną Kielce. Z drugiej strony została następnie ukarana walkowerem z powodu występu Adriana Łuszkiewicza.

Błękitni również odpadli już z Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Tomasza Grzegorczyka wygrali 2:0 w rundzie wstępnej z Legionovią Legionowo, a następnie zostali pokonani w konkursie rzutów karnych przez Wartę Poznań. Po 120 minutach tego spotkania z beniaminkiem PKO Ekstraklasy było 3:3.

Drużyna z Pomorza Zachodniego to jedyna, która nieprzerwanie występuje na drugoligowym froncie od czasu połączenia grup zachodniej i wschodniej. W poprzednim sezonie Błękitni Stargard drżeli do ostatniego meczu o utrzymanie. Ostatecznie zapewnili sobie pozostanie na szczeblu centralnym zwycięstwem 3:0 z Lechem II Poznań.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00.

Gole: 63. Tunkiewicz, 90+3. Majewski

Kartki:   15. Łuszkiewicz (KKL), 24. Waleńcik (KKL), 39. Zawistowski (KKL) – 42. Theus (BSS), 51. Rajch (BSS), 66. Klimek (BSS)

KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Zawistowski, Waleńcik, Żytko, Radzewicz, Gawlik, Łuszkiewicz (83. Szewczyk), Hiszpański (64. Kaczyński), Tunkiewicz, Kamiński (83. Chojnowski), Maćczak (64. Majewski).

Zmiany: Kosut – Mączyński, Majewski, Szewczyk, Kaczyński, Zawistowski, Chojnowski.

Błękitni Stargard: Rzepecki – Theus, Ostrowski, Klimek (72. Sawczak), Sitkowski, Kujawa, Krawczun, Bochnak (89. Lis), Polkowski, Ryk, Rajch (56. Kaczmarek).

Zmiany: Sasiak – Purczyński, Sawczak, Bednarski, Grzeszczak, Konopski, Kaczmarek, Lis.

Sędziowie: Maciej Pelka (Poznań)