Radomiak – Widzew 4:1 (koniec) | Miedź – Sandecja 3:1 (koniec) | Górnik Ł. – GKS Bełchatów 3:0 (koniec)
Puszcza – Resovia 0:3 (koniec) | GKS T. – Stomil 0:0 (koniec) | Termalica – Zagłębie S. 1:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 29.08.2020, 20:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 1. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:53:50)

Posiadanie piłki: 62% : 38%.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 7:3.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 16:19.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpoczął sezon od zwycięstwa na własnym stadionie. Pomarańczowi przez większą część meczu dyktowali warunki rywalizacji. Ich przewagę potwierdził golem na 1:0 Roman Gergel. Dopiero w ostatnim kwadransie Zagłębie Sosnowiec przejęło inicjatywę i zaczęło zmuszać defensywę Pomarańczowych do sporego wysiłku. Drużynie ze Stadionu Ludowego nie udało się mimo prób doprowadzić do remisu i komplet punktów pozostał w Niecieczy. Solidna konfrontacja z ciekawymi fragmentami, ale piłkarzy było stać wyłącznie na zdobycie bramki jeden raz.

90+7

90+6
    Jeszcze daje pograć sędzia, a piłka ku wielkiemu niezadowoleniu przyjezdnych pozostaje na ich połowie.

90+4
    Nie ma już możliwości przeprowadzenia zmiany trener Mariusz Lewandowski, dlatego bramkarz jego zespołu musi pozostać na posterunku niezależnie od samopoczucia.

90+3
    Interwencja Tomasza Loski okupiona urazem. Zdaniem bramkarza Bruk-Betu Termaliki Nieciecza niezbędne jest wezwanie na boisko służb medycznych. Przeciąga się w czasie ta konfrontacja.

90+2
    Piotr Wlazło napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

89
    Tym razem nerwy poniosły Mateusza Szweda i rzucił się z pretensjami w kierunku sędziego Jacka Małyszka. Obaj byli ustawieni równie źle, ale podyskutowali o faulu 40 metrów od nich.

88
    Mała awantura z wiodącym udziałem Filipa Karbowego w pobliżu opatrywanego zawodnika z Niecieczy. Przerwa w grze.

86
    Jeszcze jedna, tym razem niecelna próba, ale nawet w razie lepszej dokładności zawodnika Zagłębia Sosnowiec nie byłoby gola z powodu spalonego.

85
    Wznowienie Zagłębia Sosnowiec od rzutu wolnego na połowie Pomarańczowych. Patryk Małecki zatrudnił Tomasza Loskę strzałem z rzutu wolnego ze znacznej odległości i bramkarz gospodarzy po raz pierwszy interweniował niepewnie. Miał farta, że nie znalazł się nikt na dobitkę.

83
    Piłka przeturlała się przez pole bramkowe Zagłębia Sosnowiec, ale po potężnym wstrzeleniu nie postanowiła skręcić do siatki Zagłębia Sosnowiec. Groźnie to wyglądało, ale nie ma drugiego gola.

82
    Komplet zmian wykorzystany w dwóch rzutach przez trenera Mariusza Lewandowskiego. Jego wybrańcy muszą przetrwać z prowadzeniem jeszcze przez kilka minut, żeby odnieść zwycięstwo.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Zeman.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Wasielewski.

80
    Ostatnia faza konfrontacji i chyba od kilku minut po raz pierwszy tego wieczoru można powiedzieć, że gospodarze stracili panowanie nad wydarzeniami. Na szczęście dla nich bez przykrych konsekwencji.

Gole: 51. Gergel

Kartki:   7. Putiwcew (BRK), 90+2. Wlazło (BRK) – 22. Ryndak (SOS)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:3. Foule: 16:19.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Stefanik (81. Zeman), Wlazło, Gergel (81. Wasielewski), Misak (63. Radwański), Żyra (62. Bezpalec), Orzechowski (63. Śpiewak).

Zmiany: Budziłek – Śpiewak, Radwański, Snopczyński, Bezpalec, Wasielewski, Matuszewski, Zeman, Oleksy.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny, Małecki, Oliveira, Maia (70. Gregorio), Seedorf (59. Szwed), Pawłowski (70. Karbowy), Nowak.

Zmiany: Perdijić, Gregorio, Szwed, Karbowy, Radkowski, Korzeniecki, Polczak, Turzyniecki, Kieca.

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)