Radomiak – Widzew 4:1 (koniec) | Miedź – Sandecja 3:1 (koniec) | Górnik Ł. – GKS Bełchatów 3:0 (koniec)
Puszcza – Resovia 0:3 (koniec) | GKS T. – Stomil 0:0 (koniec) | Termalica – Zagłębie S. 1:0 (koniec)
Bruk-Bet Termalica
1:0 (0:0)
Zagłębie Sosnowiec
Sobota 29.08.2020, 20:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna 1 Liga • 1. runda

Witamy. Mecz rozpocznie się o 20:00 i przeprowadzimy relację na żywo.

W poprzednim sezonie Trójkolorowi zajmowali się głównie walką o utrzymanie na zapleczu PKO Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu 2:0 z Wigrami Suwałki w ostatnim meczu uplasowali się na 11. miejscu w tabeli z 44 punktami. Fabian Piasecki z Zagłębia Sosnowiec został królem strzelców ligi.

Zagłębie Sosnowiec potknęło się na pierwszym przeciwniku w Fortuna Pucharze Polski. W Wielkopolsce zostało pokonane 0:1 przez Unię Janikowo. Nie było w stanie odpowiedzieć choćby jednym golem na trafienie trzecioligowca.

Drużyna z Niecieczy spisała się również zdecydowanie lepiej w przetarciu w Fortuna Pucharze Polski. Bruk-Bet Termalica odniósł zwycięstwo 4:0 z Bytovią Bytów. Wskazanie najlepszego zawodnika na boisku nie było jakimkolwiek wyzwaniem. Pierwsze skrzypce zagrał Piotr Wlazło.

W poprzednim sezonie Bruk-Bet Termalica Nieciecza spisał się lepiej od swojego najbliższego przeciwnika. Podopieczni Mariusza Lewandowskiego zajęli szóste miejsce w rundzie zasadniczej. Następnie w półfinale barażów o awans zostali pokonani 0:1 przez Wartę Poznań.

W pierwszej kolejce Fortuna I ligi Bruk-Bet Termalica Nieciecza na własnym terenie zmierzy się z Zagłębiem Sosnowiec. Zapraszamy na relację na żywo z tego meczu.

1

2
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza w tradycyjnych pomarańczowych strojach z białymi akcentami. Przyjezdni w szarych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach.

3
    Pierwsze dośrodkowanie posłane w pole karne Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i zmierzył się z nim Tomasz Loska. Pewna interwencja na przywitanie byłego bramkarza Górnika Zabrze.

4
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza wypracował dla siebie korner. Dopiero po krótkim rozegraniu posłane w pole karne dośrodkowanie. Okazało się ono przeciągnięte i nie nadawało się do oddania uderzenia.

5
    Piłkarze w pomarańczowych strojach nie przestają egzaminować formy obrony Zagłębia Sosnowiec. Jeszcze jeden korner, a strącona po dośrodkowaniu piłka została wyekspediowana przez gości.

7
    Artem Putiwcew napomniany żółtą kartką za przerwanie ataku Zagłębia Sosnowiec na prawym skrzydle.

9
    Po raz pierwszy w tym meczu piłkarze z Sosnowca zameldowali się z piłką pod nogami w pobliżu pola karnego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Quentin Sedorf wpadł na przeciwników i nie oddał strzału.

13
    Rzut wolny wykonany przez gospodarzy w bocznym sektorze boiska. Dośrodkowanie zostało poskromione przez przyjezdnych, a walczący jeszcze o utrzymanie piłki Roman Gergel faulował.

14
    Dalekie zagranie na połowę niecieczan, a tam przed szarżującego Szymona Pawłowskiego wbiegł obrońca i nie pozwolił na podsumowanie ataku strzałem.

16
    Podopieczni Mariusza Lewandowskiego przyspieszyli rozegranie miękkim podaniem w pole karne Zagłębia Sosnowiec. Był tam Mateusz Grzybek, ale jego próba strzału została zablokowana i jest wyłącznie korner dla Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

17
    Zakotłowało się w polu karnym Zagłębia Sosnowiec po rzucie rożnym. Przytomniejsi okazali się gospodarze, ale swoim płaskim uderzeniem nie zdobyli prowadzenia. To dlatego, że wzorowo interweniował Krystian Stępniowski!

19
    Wznowienie od rzutu wolnego. Gospodarze sprawnie przetransportowali piłkę w pobliże pola karnego Zagłębia Sosnowiec, ale próba zatrudnienia Krystiana Stępniowskiego z dystansu została zablokowana przez czujnego zawodnika z pola.

20
    Korner dla Zagłębia Sosnowiec. Wysocy piłkarze udali się w pole karne, ale bezcelowo, ponieważ bezpańskie dośrodkowanie zostało wyłapane na przedpolu przez Tomasza Loskę.

21
    Sporo rzutów rożnych w ostatnich minutach. Groźniejsi są Pomarańczowi. Strącenie jednego z nich po dośrodkowaniu przeleciało nieznacznie obok spojenia słupka z poprzeczką. Obserwował to z przerażeniem stojący jak słup soli Krystian Stępniowski.

22
    Dawid Ryndak napomniany żółtą kartką za skasowanie faulem ataku Bruk-Betu Termaliki.

24
    Szybkie rozegranie piłki w wykonaniu Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. To otworzyło kolejną szansę na pokonanie Krystiana Stępniowskiego. Bramkarz w porozumieniu z defensorem sparowali na korner futbolówkę po uderzeniu Romana Gergela.

25
    Kontratak Zagłębia Sosnowiec, po wybronieniu rzutu rożnego, został przerwany przez sędziego asystenta, który zasygnalizował spalonego.

27
    Przez zdecydowaną większość czasu niecieczanie pracują nad rozbrojeniem obrony Zagłębia Sosnowiec. Przyjezdni raczej obserwują i wyczekują na swoje szanse.

28
    Blisko, coraz bliżej Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Tym razem piłka po strzale z kilkunastu metrów zatrzymała się na słupku. Autor uderzenia już podnosił ręce w geście triumfu, ale musiał je opuścić z rozczarowaniem wypisanym na twarzy.

29
    Sosnowiczanie postanowili przesłać ostrzeżenie przeciwnikom i dodać otuchy swoim kibicom. Szybka akcja Zagłębia zakończona uderzeniem Olafa Nowaka nieznacznie obok słupka w bramce Tomasza Loski.

32
    Sędzia postanowił porozmawiać z agresywnie pracującym w obronie Olafem Nowakiem. Jeszcze jedna taka bezpardonowa interwencja i będzie kartka dla napastnika gości.

34
    Problem zespołu z Sosnowca z wyprowadzeniem piłki, ale ostatecznie ta sztuka się udała. Gorzej, że dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało przechwycone przez Tomasza Loskę.

35
    Pilnowany przez przyjezdnych jest Piotr Wlazło, który w meczu Fortuna Pucharu Polski popisał się hat-trickiem, a do trzech goli dorzucił asystę.

36
    Szymon Pawłowski wykazał się techniką w polu karnym gospodarzy, a w momencie oddawania strzału został zablokowany przez Pomarańczowych. Doświadczony zawodnik z przekonaniem informował sędziego o zagraniu ręką, jednak Jacek Małyszek nie podyktował jedenastki.

38
    Pomysłowa akcja gospodarzy i podanie w centrum pola karnego Zagłębia Sosnowiec. Pozycja do oddania strzału z kilkunastu metrów była wyśmienita, ale wślizgiem interweniował Dawid Gojny i prawdopodobnie uratował przyjezdnych.

39
    Tomasz Loska jeszcze raz nie dał nikomu szans na dojście do piłki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Bardzo dobra postawa tego bramkarza na przedpolu.

40
    Również Krystian Stępniowski skutecznie interweniował. W polu bramkowym zahamował mocne wstrzelenie piłki.

41
    Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Krystiana Stępniowskiego. Jacek Małyszek od rzutu sędziowskiego.

43
    Ostatnie minuty w pierwszej połowie. Na pewno niezła część spotkania, ale tylko niezła. Do zachwytów i mocniejszych przymiotników potrzeba goli.

44
    Dośrodkowanie Mateusza Grzybka z prawego skrzydła pozostawiało dużo do życzenia. Piłka została odprowadzona poza boisko przez Krystiana Stępniowskiego.

45

Pierwsza połowa zakończyła się przewinieniem Quentina Seedorfa. Sędzia już nie pozwolił Bruk-Betowi Termalice Nieciecza na wznowienie rywalizacji od rzutu wolnego. Po równo 45 minutach jest 0:0 w Niecieczy. Warunki rywalizacji dyktuje Bruk-Bet Termalica i stwarza większą liczbę sytuacji podbramkowych. Zagłębie Sosnowiec rewanżuje się kontratakami.

46

46
    Na otwarcie drugiej połowy spotkania niecelne uderzenie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Gospodarze ponownie zamierzają postawić na ofensywę, ale tym razem skuteczną. Zobaczymy, co na to Zagłębie Sosnowiec.

48
    Rzut wolny w bocznym sektorze boiska dla Zagłębia Sosnowiec i dobra pozycja do wykonania dośrodkowania. Były nawet dwie wrzutki, ale pierwsza sprzątnięta przez Artema Putiwcewa, a poprawka kompletnie bezpańska.

51
    Niecieczanie organizują się do kolejnego ataku po przerwie spowodowanej urazem.

51
    Gol dla Termaliki!
    Strzelcem bramki ROMAN GERGEL.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego przeważali na boisku i potwierdzili to golem. Rozpadła się defensywa Zagłębia Sosnowiec i po podaniu z drugiej linii Roman Gergel znalazł się z piłką nieobstawiony w polu karnym. Pozostało pokonać spóźnionego, ale pozostawionego w krytycznym położeniu Krystiana Stępniowskiego.

52
    Przewinienie na połowie gospodarzy na osłaniającym dostęp do piłki Marcinie Grabowskim. Medyk Bruk-Betu Termaliki Nieciecza został wezwany na boisko, ale nie jest to poważna kontuzja.

55
    Paweł Żyra miał możliwość strzelenia drugiego gola Zagłębiu Sosnowiec. Rajd z prawego skrzydła do centrum i uderzenie z okolic linii pola karnego, jednak prosto w odpowiednio ustawionego Krystiana Stępniowskiego.

57
    Gospodarze kontynuują aktywną grę i starają się z powodzeniem pozostawać na połowie Zagłębia Sosnowiec po otworzeniu wyniku.

58
    Korner wywalczony przez drużynę spod Tarnowa. Zatańczyła piłka po dośrodkowaniu, ale bliżej mieli do niej zawodnicy w szarych koszulkach.

59
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Seedorf, na boisku pojawia się Szwed.

61
    Błąd w wyprowadzeniu piłki popełniony na połowie Bruk-Betu Termaliki Nieciecza i gospodarze mieli szczęście, że Zagłębie Sosnowiec zebrało się w fatalny sposób do przeprowadzenia kontrataku.

62
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Żyra, na boisku pojawia się Bezpalec.

63
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Radwański.

63
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Orzechowski, na boisku pojawia się Śpiewak.

65
    Zawodnikom z Sosnowca z trudem przychodzi przejście w tym meczu z fazy defensywnej do ataku. Bruk-Bet Termalica nie dopuszcza przeciwników do głosu.

67
    Futbolówka toczy się na obrzeżach pola karnego Zagłębia Sosnowiec. Pomarańczowi szukają tam możliwości powiększenia prowadzenia.

69
    Przygotowani kolejni zmiennicy trenera Zagłębia Sosnowiec. Czasu na przeprowadzenie przewrotu w tym meczu jest coraz mniej.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Pawłowski, na boisku pojawia się Karbowy.

70
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec: z boiska schodzi Maia, na boisku pojawia się Gregorio.

72
    Piotr Wlazło miał głośne pretensje do sędziego Jacka Małyszka za odgwizdanie faulu w centrum boiska. Zdaniem pomocnika Bruk-Betu Termaliki wcześniej nie było reakcji arbitra w podobnej sytuacji.

73
    Publiczność domagała się podyktowania rzutu karnego dla niecieczan, ale wcześniej piłka opuściła całym obwodem boisko i ciąg dalszy nie miał już specjalnego znaczenia.

75
    Na nieco ponad kwadrans przed końcem podstawowego czasu najlepsza szansa na wyrównanie. Tomasz Loska musiał ratować Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Akcja Zagłębia Sosnowiec została przeprowadzona z wykorzystaniem prawego skrzydła, a zakończyła się strzałem z kilkunastu metrów. To uderzenie powinno być groźniejsze.

76
    Drużyna ze Stadionu Ludowego dała do zrozumienia, że jest w stanie skutecznie zaatakować, a prowadzenie gospodarzy jest zbyt skromne, żeby można je było nazwać bezpiecznym.

77
    Pokazują się zmiennicy Zagłębia Sosnowiec. Swoją szansę na pokonanie Tomasza Loski miał Gregorio, a niewiele później zakotłowało się po płaskim wstrzeleniu Filipa Karbowego. Gubią się gospodarze.

78
    Sędzia Jacek Małyszek dobiegł do opieszale sposobiącego się do wznowienia gry wykopem Tomasza Loski i poinformował go, że może być żółta kartka w razie kolejnego opóźniania.

80
    Ostatnia faza konfrontacji i chyba od kilku minut po raz pierwszy tego wieczoru można powiedzieć, że gospodarze stracili panowanie nad wydarzeniami. Na szczęście dla nich bez przykrych konsekwencji.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Gergel, na boisku pojawia się Wasielewski.

81
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Stefanik, na boisku pojawia się Zeman.

82
    Komplet zmian wykorzystany w dwóch rzutach przez trenera Mariusza Lewandowskiego. Jego wybrańcy muszą przetrwać z prowadzeniem jeszcze przez kilka minut, żeby odnieść zwycięstwo.

83
    Piłka przeturlała się przez pole bramkowe Zagłębia Sosnowiec, ale po potężnym wstrzeleniu nie postanowiła skręcić do siatki Zagłębia Sosnowiec. Groźnie to wyglądało, ale nie ma drugiego gola.

85
    Wznowienie Zagłębia Sosnowiec od rzutu wolnego na połowie Pomarańczowych. Patryk Małecki zatrudnił Tomasza Loskę strzałem z rzutu wolnego ze znacznej odległości i bramkarz gospodarzy po raz pierwszy interweniował niepewnie. Miał farta, że nie znalazł się nikt na dobitkę.

86
    Jeszcze jedna, tym razem niecelna próba, ale nawet w razie lepszej dokładności zawodnika Zagłębia Sosnowiec nie byłoby gola z powodu spalonego.

88
    Mała awantura z wiodącym udziałem Filipa Karbowego w pobliżu opatrywanego zawodnika z Niecieczy. Przerwa w grze.

89
    Tym razem nerwy poniosły Mateusza Szweda i rzucił się z pretensjami w kierunku sędziego Jacka Małyszka. Obaj byli ustawieni równie źle, ale podyskutowali o faulu 40 metrów od nich.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90+2
    Piotr Wlazło napomniany żółtą kartką za przewinienie na połowie przeciwnika.

90+3
    Interwencja Tomasza Loski okupiona urazem. Zdaniem bramkarza Bruk-Betu Termaliki Nieciecza niezbędne jest wezwanie na boisko służb medycznych. Przeciąga się w czasie ta konfrontacja.

90+4
    Nie ma już możliwości przeprowadzenia zmiany trener Mariusz Lewandowski, dlatego bramkarz jego zespołu musi pozostać na posterunku niezależnie od samopoczucia.

90+6
    Jeszcze daje pograć sędzia, a piłka ku wielkiemu niezadowoleniu przyjezdnych pozostaje na ich połowie.

90+7

Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozpoczął sezon od zwycięstwa na własnym stadionie. Pomarańczowi przez większą część meczu dyktowali warunki rywalizacji. Ich przewagę potwierdził golem na 1:0 Roman Gergel. Dopiero w ostatnim kwadransie Zagłębie Sosnowiec przejęło inicjatywę i zaczęło zmuszać defensywę Pomarańczowych do sporego wysiłku. Drużynie ze Stadionu Ludowego nie udało się mimo prób doprowadzić do remisu i komplet punktów pozostał w Niecieczy. Solidna konfrontacja z ciekawymi fragmentami, ale piłkarzy było stać wyłącznie na zdobycie bramki jeden raz.

Posiadanie piłki: 62% : 38%.
    Strzały na bramkę: 5:4.
    Strzały niecelne: 6:7.
    Rzuty rożne: 7:3.
    Spalone: 1:3.
    Faule: 16:19.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (21:53:50)

Gole: 51. Gergel

Kartki:   7. Putiwcew (BRK), 90+2. Wlazło (BRK) – 22. Ryndak (SOS)

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 5:4. Strzały niecelne: 6:7. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 1:3. Foule: 16:19.
    Bruk-Bet Termalica: Loska – Grzybek, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Stefanik (81. Zeman), Wlazło, Gergel (81. Wasielewski), Misak (63. Radwański), Żyra (62. Bezpalec), Orzechowski (63. Śpiewak).

Zmiany: Budziłek – Śpiewak, Radwański, Snopczyński, Bezpalec, Wasielewski, Matuszewski, Zeman, Oleksy.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Ryndak, Duriska, Grudziński, Gojny, Małecki, Oliveira, Maia (70. Gregorio), Seedorf (59. Szwed), Pawłowski (70. Karbowy), Nowak.

Zmiany: Perdijić, Gregorio, Szwed, Karbowy, Radkowski, Korzeniecki, Polczak, Turzyniecki, Kieca.

Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin)