Śląsk – Pogoń 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:1)
Pogoń Szczecin
Niedziela 24.07.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 2

90+5
    Niezły strzał Exposito z rzutu wolnego, ale broni Stipica!

90+4
    Stracił piłkę Drygas, a następnie sfaulował Hyjka. Żółta kartka.

90+3
    Walczą jeszcze szczecinianie. Korner dla gości.

90+1
    O cztery minuty przedłużył ten mecz arbiter!

90
    Zablokowany Zahović, a po chwili faul zawodnika Pogoni.

87
    Na spalonym złapany Exposito.

85
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Caye Quintana, na boisku pojawia się Javier Hyjek.

85
    Za mocny centrostrzał Grosickiego.

83
    Strzał Fornalczyka z ostrego kąta, ale czujnie interweniował Szromnik.

82
    Ciekawie zapowiadająca się akcja Pogoni przerwana przez arbitra. Był ofsajd.

81
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.
    z boiska schodzi Luís Mata, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.

80
    Ależ dużo miejsca miał teraz Leiva, ale posłał piłkę obok bramki!

77
    Stracili nieco jakości w ofensywie szczecinianie. W pierwszej połowie ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10 879 widzów.

74
    Niecelne uderzenie Exposito z narożnika pola karnego.

73
    Żółta kartka dla zespołu Pogoń Szczecin (Michał Kucharczyk).

72
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy Pogoń odpowie na gol Śląska?

69
    Długo budują teraz swój atak przyjezdni.

66
    Janasik ostro potraktowany przez Kowalczyka. Dużo przewinień w drugiej połowie spotkania.

64
    z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

63
    Rzut wolny dla Pogoni niedaleko pola karnego rywali.

62
    Znów zamieszanie w polu karnym Śląska, ale bez strzału na bramkę strzeżoną przez Szromnika.

58
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Pontus Almqvist.
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

58
    z boiska schodzi Piotr Samiec-Talar, na boisku pojawia się Nahuel Leiva.

57
    Centymetrów zabrakło Zahoviciowi, aby skierować piłkę do bramki rywali!
    55. Daníel Leó Grétarsson - 2:1

55
    Gol dla Śląska!
    Wrocławianie obejmują prowadzenie! Po miękkiej wrzutce z lewej strony precyzyjnym strzałem głową popisał się DANIEL LEO GRETARSSON.

54
    Dośrodkowanie Jastrzembskiego z lewego skrzydła, ale Zech wybija piłkę na rzut rożny.

53
    Niezbyt ciekawie zaczyna się ta druga połowa spotkania. Tym razem nieprzepisowo atakowany Quintana. Żółta kartka dla Zecha.

52
    Kolejny rzut wolny dla Śląska w środku pola.

51
    Brzydki faul Biczachczjana w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

49
    Zagubili się w ofensywie wrocławianie. Exposito próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę.

47
    Już ruszyli z akcją przyjezdni, ale zabrakło kluczowego podania.

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

46

Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn. Zero nudy dziś we Wrocławiu, dwa gole i pełno okazji strzeleckich. Oby tak dalej!

45+2

45+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45
    Uprzedzony Zahović przez jednego z rywali. Korner dla Pogoni.

43
    Nie zmienia decyzji arbiter, był ofsajd!

42
    Trwa jeszcze wideo weryfikacja.
    41. Nieuznany gol dla Śląska:

41
    Zagranie za plecy obrońców do Exposito, który skutecznie wykończył akcję! Gol nie zostaje jednak uznany, ponieważ był spalony.

39
    Minimalnie niecelnie uderzał głową Malec po dośrodkowaniu z narożnika boiska!

37
    Ależ zakotłowało się w polu karnym Śląska! Ostatecznie tylko korner dla gości.

33
    Zupełnie nieudane uderzenie Schwarza zza pola karnego.

32
    Ucierpiał w walce o górną piłkę Quintana i mamy przerwę w grze.
    30. Wahan BICZACHCZJAN - 1:1

30
    Gol dla Pogoni!
    Doprowadzają do wyrównania szczecinianie! WAHAN BICZACHCZJAN raz jeszcze pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu! Bardzo precyzyjny strzał i jest 1:1.

29
    Dośrodkowywał z prawego skrzydła Samiec-Talar, ale w polu karnym Pogoni nie było nikogo, kto mógłby to wykończyć.

28
    Kolejny rzut rożny dla drużyny Ivana Djurdjevicia.

27
    Na ofsajdzie złapany Samiec-Talar.

26
    Biją głową w mur jak na razie szczecinianie.

24
    Niezbyt udana centra Biczachczjana i piłka wylądowała w objęciach Szromnika.

23
    Wywalczyli rzut wolny niedaleko pola karnego rywali Portowcy.

22
    Zbyt mocne zagranie Quintany w pole karne Pogoni i pewnie łapie piłkę Stipica.

20
    W środku pola utrzymują się obecnie przy piłce miejscowi.

18
    Dobra interwencja Szromnika po uderzeniu Biczachczjana.

16
    Poprawa wybija piłkę po płaskim zagraniu Kucharczyka w pole karne Śląska.

15
    Jeszcze jedna znakomita okazja Pogoni, ale Zahović przegrał pojedynek ze Szromnikiem!

13
    Kontratak Śląska, ale tym razem bez takiego efektu, jak w czwartej minucie.

11
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Śląska. Rzut rożny dla przyjezdnych.

9
    Zabrakło centymetrów! Idealne zagranie Kucharczyka na piąty metr, ale z bliskiej odległości pomylił się Biczachczjan!

8
    Długo utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali szczecinianie.

6
    Pierwsze minuty tego spotkania zwiastują naprawdę ogromne emocje. Obie drużyny zainteresowane są grą w piłkę i wyprowadzaniem akcji.
    4. Dennis JASTRZEMBSKI - 1:0

4
    Ależ się ten mecz rozpoczyna dla gospodarzy! Szybki kontratak wrocławian, zagranie na wolne pole do DENNISA JASTRZEMBSKIEGO, który płaskim strzałem pokonał Stipicę!

3
    Nieudanie Samiec-Talar podawał do Schwarza i piłkę przechwycił jeden z piłkarzy Pogoni.

2
    I już było groźnie! Dużo miejsca miał Kamil Grosicki w szesnastce, uderzył z powietrza, ale minimalnie się pomylił!

2
    Biczachczjan przyblokowany przez Poprawę. Korner dla Portowców.

1

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie. Lada moment zaczynamy!

Obsada sędziowska:

Główny: Tomasz Musiał
    Asystenci: Radosław Siejka, Sebastian Mucha
    Techniczny: Jarosław Przybył
    VAR: Damian Kos
    AVAR: Michał Obukowicz.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia, Olsen, Quintana, Schwarz, Samiec-Talar, Expósito, Jastrzembski.
    Rezerwowi: Leszczyński – Verdasca, Konczkowski, Hyjek, Rzuchowski, Łyszczarz, Yeboah, Bergier, Leiva.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Malec, Stolarski, Mata, Dąbrowski, Łęgowski, Biczachczjan, Kucharczyk, Grosicki, Zahović.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Szcześniak, Bartkowski, Drygas, Smoliński, Kowalczyk, Silva, Almqvist.

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Gole: 4. Jastrzembski, 55. Grétarsson – 30. Biczachczjan

Kartki:   51. Biczachczjan (POG), 53. Zech (POG), 73. Kucharczyk (POG), 90+4. Drygas (POG)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:11. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 4:1. Foule: 8:12.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia, Olsen, Quintana (85. Hyjek), Schwarz, Samiec-Talar (58. Leiva), Expósito, Jastrzembski (64. Konczkowski).
    Zmiany: Leszczyński – Verdasca, Rzuchowski, Łyszczarz, Yeboah, Bergier.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Malec, Stolarski (72. Silva), Mata (81. Fornalczyk), Dąbrowski (81. Drygas), Łęgowski (58. Almqvist), Biczachczjan (58. Kowalczyk), Kucharczyk, Grosicki, Zahović.
    Zmiany: Klebaniuk – Szcześniak, Bartkowski, Smoliński.

AVAR: Michał Obukowicz

Widownia: 10 879