Śląsk – Pogoń 2:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
2:1 (1:1)
Pogoń Szczecin
Niedziela 24.07.2022, 17:30 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • Runda 2

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia, Olsen, Quintana, Schwarz, Samiec-Talar, Expósito, Jastrzembski.
    Rezerwowi: Leszczyński – Verdasca, Konczkowski, Hyjek, Rzuchowski, Łyszczarz, Yeboah, Bergier, Leiva.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Malec, Stolarski, Mata, Dąbrowski, Łęgowski, Biczachczjan, Kucharczyk, Grosicki, Zahović.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Szcześniak, Bartkowski, Drygas, Smoliński, Kowalczyk, Silva, Almqvist.

Obsada sędziowska:

Główny: Tomasz Musiał
    Asystenci: Radosław Siejka, Sebastian Mucha
    Techniczny: Jarosław Przybył
    VAR: Damian Kos
    AVAR: Michał Obukowicz.

Zawodnicy obu drużyn są już na murawie. Lada moment zaczynamy!

1

2
    Biczachczjan przyblokowany przez Poprawę. Korner dla Portowców.

2
    I już było groźnie! Dużo miejsca miał Kamil Grosicki w szesnastce, uderzył z powietrza, ale minimalnie się pomylił!

3
    Nieudanie Samiec-Talar podawał do Schwarza i piłkę przechwycił jeden z piłkarzy Pogoni.

4
    Gol dla Śląska!
    Ależ się ten mecz rozpoczyna dla gospodarzy! Szybki kontratak wrocławian, zagranie na wolne pole do DENNISA JASTRZEMBSKIEGO, który płaskim strzałem pokonał Stipicę!
    4. Dennis JASTRZEMBSKI - 1:0

6
    Pierwsze minuty tego spotkania zwiastują naprawdę ogromne emocje. Obie drużyny zainteresowane są grą w piłkę i wyprowadzaniem akcji.

8
    Długo utrzymują się teraz przy piłce na połowie rywali szczecinianie.

9
    Zabrakło centymetrów! Idealne zagranie Kucharczyka na piąty metr, ale z bliskiej odległości pomylił się Biczachczjan!

11
    Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Śląska. Rzut rożny dla przyjezdnych.

13
    Kontratak Śląska, ale tym razem bez takiego efektu, jak w czwartej minucie.

15
    Jeszcze jedna znakomita okazja Pogoni, ale Zahović przegrał pojedynek ze Szromnikiem!

16
    Poprawa wybija piłkę po płaskim zagraniu Kucharczyka w pole karne Śląska.

18
    Dobra interwencja Szromnika po uderzeniu Biczachczjana.

20
    W środku pola utrzymują się obecnie przy piłce miejscowi.

22
    Zbyt mocne zagranie Quintany w pole karne Pogoni i pewnie łapie piłkę Stipica.

23
    Wywalczyli rzut wolny niedaleko pola karnego rywali Portowcy.

24
    Niezbyt udana centra Biczachczjana i piłka wylądowała w objęciach Szromnika.

26
    Biją głową w mur jak na razie szczecinianie.

27
    Na ofsajdzie złapany Samiec-Talar.

28
    Kolejny rzut rożny dla drużyny Ivana Djurdjevicia.

29
    Dośrodkowywał z prawego skrzydła Samiec-Talar, ale w polu karnym Pogoni nie było nikogo, kto mógłby to wykończyć.

30
    Gol dla Pogoni!
    Doprowadzają do wyrównania szczecinianie! WAHAN BICZACHCZJAN raz jeszcze pokazał, że potrafi uderzyć z dystansu! Bardzo precyzyjny strzał i jest 1:1.
    30. Wahan BICZACHCZJAN - 1:1

32
    Ucierpiał w walce o górną piłkę Quintana i mamy przerwę w grze.

33
    Zupełnie nieudane uderzenie Schwarza zza pola karnego.

37
    Ależ zakotłowało się w polu karnym Śląska! Ostatecznie tylko korner dla gości.

39
    Minimalnie niecelnie uderzał głową Malec po dośrodkowaniu z narożnika boiska!

41
    Zagranie za plecy obrońców do Exposito, który skutecznie wykończył akcję! Gol nie zostaje jednak uznany, ponieważ był spalony.
    41. Nieuznany gol dla Śląska:

42
    Trwa jeszcze wideo weryfikacja.

43
    Nie zmienia decyzji arbiter, był ofsajd!

45
    Uprzedzony Zahović przez jednego z rywali. Korner dla Pogoni.

45+1
    Dwie minuty doliczył arbiter.

45+2

Znakomita pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn. Zero nudy dziś we Wrocławiu, dwa gole i pełno okazji strzeleckich. Oby tak dalej!

46

46
    Żaden ze szkoleniowców nie zdecydował się na przeprowadzenie zmiany w swoim zespole w trakcie trwania przerwy.

47
    Już ruszyli z akcją przyjezdni, ale zabrakło kluczowego podania.

49
    Zagubili się w ofensywie wrocławianie. Exposito próbował uderzać, ale nie trafił czysto w piłkę.

51
    Brzydki faul Biczachczjana w środkowej strefie boiska. Żółta kartka dla zawodnika Pogoni.

52
    Kolejny rzut wolny dla Śląska w środku pola.

53
    Niezbyt ciekawie zaczyna się ta druga połowa spotkania. Tym razem nieprzepisowo atakowany Quintana. Żółta kartka dla Zecha.

54
    Dośrodkowanie Jastrzembskiego z lewego skrzydła, ale Zech wybija piłkę na rzut rożny.

55
    Wrocławianie obejmują prowadzenie! Po miękkiej wrzutce z lewej strony precyzyjnym strzałem głową popisał się DANIEL LEO GRETARSSON.
    55. Daníel Leó Grétarsson - 2:1

57
    Centymetrów zabrakło Zahoviciowi, aby skierować piłkę do bramki rywali!

58
    Zmiana w drużynie Śląsk Wrocław:
    z boiska schodzi Piotr Samiec-Talar, na boisku pojawia się Nahuel Leiva.

58
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Mateusz Łęgowski, na boisku pojawia się Pontus Almqvist.
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Sebastian Kowalczyk.

62
    Znów zamieszanie w polu karnym Śląska, ale bez strzału na bramkę strzeżoną przez Szromnika.

63
    Rzut wolny dla Pogoni niedaleko pola karnego rywali.

64
    z boiska schodzi Dennis Jastrzembski, na boisku pojawia się Martin Konczkowski.

66
    Janasik ostro potraktowany przez Kowalczyka. Dużo przewinień w drugiej połowie spotkania.

69
    Długo budują teraz swój atak przyjezdni.

70
    Dwadzieścia minut pozostało do końca regulaminowego czasu gry. Czy Pogoń odpowie na gol Śląska?

72
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Jean Carlos Silva.

73
    Żółta kartka dla zespołu Pogoń Szczecin (Michał Kucharczyk).

74
    Niecelne uderzenie Exposito z narożnika pola karnego.

75
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 10 879 widzów.

77
    Stracili nieco jakości w ofensywie szczecinianie. W pierwszej połowie ich gra wyglądała zdecydowanie lepiej.

80
    Ależ dużo miejsca miał teraz Leiva, ale posłał piłkę obok bramki!

81
    z boiska schodzi Damian Dąbrowski, na boisku pojawia się Kamil Drygas.
    z boiska schodzi Luís Mata, na boisku pojawia się Mariusz Fornalczyk.

82
    Ciekawie zapowiadająca się akcja Pogoni przerwana przez arbitra. Był ofsajd.

83
    Strzał Fornalczyka z ostrego kąta, ale czujnie interweniował Szromnik.

85
    Za mocny centrostrzał Grosickiego.

85
    z boiska schodzi Caye Quintana, na boisku pojawia się Javier Hyjek.

87
    Na spalonym złapany Exposito.

90
    Zablokowany Zahović, a po chwili faul zawodnika Pogoni.

90+1
    O cztery minuty przedłużył ten mecz arbiter!

90+3
    Walczą jeszcze szczecinianie. Korner dla gości.

90+4
    Stracił piłkę Drygas, a następnie sfaulował Hyjka. Żółta kartka.

90+5
    Niezły strzał Exposito z rzutu wolnego, ale broni Stipica!

Gole: 4. Jastrzembski, 55. Grétarsson – 30. Biczachczjan

Kartki:   51. Biczachczjan (POG), 53. Zech (POG), 73. Kucharczyk (POG), 90+4. Drygas (POG)

Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:11. Rzuty rożne: 4:9. Spalone: 4:1. Foule: 8:12.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Janasik, Poprawa, Grétarsson, V. Garcia, Olsen, Quintana (85. Hyjek), Schwarz, Samiec-Talar (58. Leiva), Expósito, Jastrzembski (64. Konczkowski).
    Zmiany: Leszczyński – Verdasca, Rzuchowski, Łyszczarz, Yeboah, Bergier.

Pogoń Szczecin: Stipica – Zech, Malec, Stolarski (72. Silva), Mata (81. Fornalczyk), Dąbrowski (81. Drygas), Łęgowski (58. Almqvist), Biczachczjan (58. Kowalczyk), Kucharczyk, Grosicki, Zahović.
    Zmiany: Klebaniuk – Szcześniak, Bartkowski, Smoliński.

AVAR: Michał Obukowicz

Widownia: 10 879