Lechia – Cracovia 1:2 (koniec) | Miedź – Raków 0:2 (koniec) | Pogoń – Stal M. 4:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:2 (2:0)
Stal Mielec
Sobota 22.04.2023, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:02:57)

Porażka Stali Mielec

Pogoń Szczecin wyraźnie lepsza na własnym stadionie. Podopieczni Jensa Gustafssona odnieśli zwycięstwo 4:2 ze Stalą Mielec. Goście starali się dotrzymywać kroku Portowcom, jednak zostali wypunktowani przede wszystkim przez Kamila Grosickiego i Pontusa Almqvista.

90+5

90+5
    Głęboka wrzutka Leandro została wyłapana przez czujnego na przedpolu Dantego Stipicę.

90+4
    Stal Mielec ma jeszcze możliwość zagrożenia z rzutu wolnego.

90+2
    Ostatnie szanse na poprawienie wyniku, ale mielczanie już raczej pogodzeni z tym, że nie zapunktują w urodzinowym meczu Pogoni Szczecin.

90
    Doliczone pięć minut do podstawowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Mikołaj Lebedyński.

87
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Pontus Almqvist, na boisku pojawia się Kostas.

87
    z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Yadegar Rostami.

86
    Pogoń Szczecin stara się trochę uspokoić sytuację, a niebawem będzie szansa na zobaczenie w akcji debiutanta.

84
    Kibice przy Twardowskiego domagali się przez moment przyznania gospodarzom rzutu karnego za przewinienie na Marcelu Wędrychowskim.

82
    Kolejna szarża indywidualna Pontusa Almqvista, jednak zakończona uderzeniem prosto w bramkarza. W odpowiedzi Stal Mielec i była okazja do wpakowania piłki z bliska do siatki.

81
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem zapracowanego na desancie Pontusa Almqvista.

79
    z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Marcel Wędrychowski.

77
    z boiska schodzi Bartłomiej Ciepiela, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

77
    z boiska schodzi Krystian Getinger, na boisku pojawia się Leândro.

76
    Niebezpieczne uderzenie Alexandra Gorgona zostało sparowane nad poprzeczkę przez Bartosza Mrozka.
    75. Pontus ALMQVIST - 4:2

75
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki PONTUS ALMQVIST.

W wesołym widowisku piłkarze ofensywni nie mają dość i w 75. minucie padł gol na 4:2 Pontusa Almqvista. Gospodarze wybronili się po rzucie wolnym, a akcja bramkowa została przyspieszona świetnym podaniem Kamila Grosickiego. Po nim Szwed opanował piłkę w polu karnym i przymierzył w kierunku dalszego narożnika Stali.

72
    Rajd Pontusa Almqvista w pole karne Stali Mielec i jego uderzenie w kierunku dalszego narożnika okazało się nieznacznie niecelne.

70
    Gol uznany!

68
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Rafał Kurzawa.

68
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Mariusz Malec.
    68. Rauno SAPPINEN - 3:1

68
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Piłka w bramce Pogoni Szczecin po raz drugi, ale w pierwszym tempie nie ma uznanego trafienia z powodu spalonego. Po wideo weryfikacji jest gol Rauno Sappinena. Bramka kontaktowa i jeszcze powinno być gorąco w Szczecinie.

66
    Zbyt delikatne uderzenie oddane przez Wahana Biczachczjana, a była szansa na ponowne pokonanie Bartosza Mrozka.

65
    Trochę się nadymiło z powodu oprawy w sektorze gości.

64
    Gra wznowiona po przerwie spowodowanej urazem Bartosza Mrozka.

64
    19455 kibiców na trybunach.

63
    Pontus Almqvist napomniany żółtą kartką za nierozważny atak na Bartosza Mrozka.

62
    Gol dla Stali Mielec uznany i gra wznowiona.

61
    Trwa wideo weryfikacja.
    60. Rauno SAPPINEN - 3:1

60

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się kilkakrotnie w polu karnym Pogoni zanim trafiła pod nogi Rauno Sappinena. Wprowadzony w przerwie napastnik zorientował się w sytuacji i pokonał Dantego Stipicę strzałem z bliska.

58
    Korner dla Stali Mielec.
    56. Sebastian KOWALCZYK - 3:0

56
    Strzelcem bramki SEBASTIAN KOWALCZYK.

Sebastian Kowalczyk strzelił na 3:0 z rzutu karnego przyznanego za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście.

54
    Bartosz Mrozek napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    53. Rzut karny

53
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście!

52
    Wymiana podań zespołu z Twardowskiego.

51
    Szarża zespołu z Podkarpacia i wszystko zakończyło się blokowanym dośrodkowaniem przez Pawła Stolarskiego.

49
    Blokowane uderzenie Wahana Biczachczjana, ale Pogoń Szczecin pozostała w natarciu i jej próba z dystansu okazała się nieznacznie niedokładna.

47
    Krótko po przerwie możliwość poprawienia wyniku przez Stal Mielec, ale została ona koncertowo zmarnowana.

46
    z boiska schodzi Fabian Hiszpański, na boisku pojawia się Maciej Wolski.

46
    z boiska schodzi Piotr Wlazło, na boisku pojawia się Rauno Sappinen.

46

Piłkarze powrócili z szatni na boisko.

Czekamy na wznowienie meczu po przerwie.

Najważniejszym zawodnikiem w pierwszej połowie spotkania był Kamil Grosicki. Gracz Pogoni Szczecin maczał palce przy obu golach podopiecznych Jensa Gustafssona.

45+3

45
    Doliczone trzy minuty.
    45. Mateusz MATRAS - 2:0

45
    Strzelcem bramki samobójczej MATEUSZ MATRAS.

W 44. minucie Kamil Grosicki wymienił podania na lewej stronie boiska i w swoim stylu pognał w kierunku bramki. Płaskie wstrzelenie "Grosika" skończyło się samobójczym trafieniem Mateusza Matrasa.

43
    Próba zaatakowania prawą stroną boiska została powstrzymana przez mielczan.

41
    Z powodzeniem interweniował Benedikt Zech po płaskim dośrodkowaniu.

40
    Coraz mniej czasu pozostało obu zespołom na poprawienie rezultatu w pierwszej połowie spotkania.

37
    Pogoń Szczecin dostała poważne ostrzeżenie od przeciwnika i stara się utrzymać w posiadaniu piłki.
    36. Rzut karny

36
    Maciej Domański (Stal Mielec) nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzenie pomocnika przyjezdnych zatrzymało się na słupku. Nie udało się również wykonać dobitki.

33
    Dante Stipica napomniany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym.
    32. Rzut karny

32
    Rzut karny dla Stali Mielec za przewinienie Dantego Stipicy na Piotrze Wlaźle!

30
    Raz jeszcze Wahan Biczachczjan po podaniu Kamila Grosickiego. Wszystko skończyło się kiksem reprezentanta Armenii.

28
    Tym razem akcja indywidualna Alexandra Gorgona, którego podanie nie nadawało się do strzału dla Sebastiana Kowalczyka.

27
    Kamil Grosicki zaskoczył Stal przy wrzucie z autu i pognał w kierunku linii bramkowej. Jego wyłożenie trafiło do Wahana Biczachczjana. Ormianin nie znalazł jednak sposobu na wpakowanie piłki do odsłoniętej siatki i pozwolił na zatrzymanie jej defensorowi gości.

26
    Poradzili sobie gracze Stali Mielec z serią ataków Pogoni Szczecin i pozostają oni w kontakcie z przeciwnikiem.

25
    Seria dośrodkowań w pole karne Stali Mielec i ratują się wybiciami goście.

23
    Podanie prostopadłe Leonardo Borgesa w kierunku Pontusa Almqvista. Goście ratowali się wyekspediowaniem piłki na korner.

21
    Szansa zespołu z Mielca na wyrównanie z rzutu rożnego. Marcin Flis starał się zrehabilitować za sprokurowanie jedenastki, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

20
    Stal Mielec próbuje odpowiedzieć po wcześnie otrzymanym ciosie. Wymiana podań na połowie zespołu ze Szczecina.

18
    W ostatnim momencie interweniowali goście i nie pozwolili na oddanie strzału Pawłowi Stolarskiemu po miękkim dośrodkowaniu Leonardo Borgesa.

17
    Dłuższa wymiana podań zaproponowana przez podopiecznych Jensa Gustafssona. Piłka została jednak wycofana aż do Dantego Stipicy oraz Benedikta Zecha.

16
    Pogoń Szczecin ma w ostatnich minutach problem z przeprowadzeniem niebezpiecznego ataku w kierunku bramki Bartosza Mrozka.

15
    Pierwszy kwadrans może i wyrównany, ale sposób na strzelenie gola znalazła w nim drużyna ze Szczecina.

13
    Stara się odgryzać swoimi atakami drużyna z Podkarpacia. Miejsca do sprawdzenia strzałem Dantego Stipicy poszukiwał Maciej Domański.

11
    Tym razem chorwacki bramkarz Pogoni Szczecin wyłapał piłkę po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Nie miał problemu z porozumieniem się na przedpolu z rodakiem Danijelem Loncarem.

10
    Niebezpiecznie wyglądające dośrodkowanie, ale prawdopodobnie było ono kontrolowane przez Dantego Stipicę.

8
    Kompletne nieporozumienie i piłka przeleciała po podaniu zawodnika Pogoni Szczecin poza boisko. Nie zrozumiał się z kompanem Leonardo Borges.

7
    Gra przerwana po utrudnianiu wznowienia gry Dantemu Stipicy.
    5. Kamil GROSICKI - 1:0

5
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL GROSICKI.

Pogoń nie potrzebowała dużo czasu na strzelenie pierwszego, urodzinowego gola. Kamil Grosicki w 5. minucie spokojnie pokonał uderzeniem z rzutu karnego Bartosza Mrozka. Lider Portowców położył bramkarza i ominął go płaskim kopnięciem. Jedenastka została podyktowana po wideo weryfikacji za blokowanie ręką Marcina Flisa strzału Pontusa Almqvista.

4
    Marcin Flis napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    4. Rzut karny

4
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za zagranie ręką Marcina Flisa.

3
    Może być jedenastka dla Pogoni Szczecin za blokowanie strzału Pontusa Almqvista ręką Marcina Flisa.

2
    Pogoń Szczecin w okolicznościowych granatowo-bordowych strojach, a Stal Mielec na biało z niebieskimi elementami.

1

Ostatnie przygotowania do rozpoczęcia meczu przy Twardowskiego. Niebawem piłkarze wyjdą z szatni na boisko.
    Tak zagra Pogoń Szczecin
    Ustawienie Stali Mielec

Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski, Zech, Lončar, Borges – Łęgowski – Biczachczjan, Kowalczyk, Gorgon, Grosicki (C) – Almqvist.
    Rezerwowi: Klebaniuk – Kurzawa, Kostas, Wędrychowski, Malec, Smoliński, Rostami, Przyborek, Rezaeian.
    Trener: Jens Gustafsson

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański, Żyra, Wlazło, Getinger (C) – Hinokio, Domański – Ciepiela.
    Rezerwowi: Kochalski – Leândro, Sappinen, Mak, Lebedyński, M. Wolski, Guca, Kruk.
    Trener: Kamil Kiereś

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).

Zapraszamy na relację na żywo z meczu PKO Ekstraklasy w Szczecinie. Pogoń zmierzy się w nim ze Stalą Mielec. Początek rywalizacji w sobotę o godzinie 20.
    Przygotowania Pogoni Szczecin
    Tak szykowali się gracze Stali Mielec

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Gole: 5. Grosicki (kar.), 45. Matras (sam.), 56. Kowalczyk, 75. Almqvist – 60. Sappinen, 68. Sappinen

Kartki:   33. Stipica (POG), 63. Almqvist (POG) – 4. Flis (SMI), 54. Mrozek (SMI)

Spudłowany karny!: 36. Domański (SMI), nietrafiony

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 0:2. Foule: 11:7.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (68. Malec), Zech, Lončar, Borges – Łęgowski – Biczachczjan (68. Kurzawa), Kowalczyk (87. Rostami), Gorgon, Grosicki (C) (79. Wędrychowski) – Almqvist (87. Kostas).
    Zmiany: Klebaniuk – Smoliński, Przyborek, Rezaeian.

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański (46. M. Wolski), Żyra, Wlazło (46. Sappinen), Getinger (C) (77. Leândro) – Hinokio, Domański (88. Lebedyński) – Ciepiela (77. Mak).
    Zmiany: Kochalski – Guca, Kruk.

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)