Lechia – Cracovia 1:2 (koniec) | Miedź – Raków 0:2 (koniec) | Pogoń – Stal M. 4:2 (koniec)
Pogoń Szczecin
4:2 (2:0)
Stal Mielec
Sobota 22.04.2023, 20:00 • Stadion Miejski im. Floriana Krygiera, Szczecin • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

88
    Zmiana w drużynie Stal Mielec:
    z boiska schodzi Maciej Domański, na boisku pojawia się Mikołaj Lebedyński.

87
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin:
    z boiska schodzi Pontus Almqvist, na boisku pojawia się Kostas.

87
    z boiska schodzi Sebastian Kowalczyk, na boisku pojawia się Yadegar Rostami.

79
    z boiska schodzi Kamil Grosicki, na boisku pojawia się Marcel Wędrychowski.

77
    z boiska schodzi Bartłomiej Ciepiela, na boisku pojawia się Mateusz Mak.

77
    z boiska schodzi Krystian Getinger, na boisku pojawia się Leândro.
    75. Pontus ALMQVIST - 4:2

75
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki PONTUS ALMQVIST.

W wesołym widowisku piłkarze ofensywni nie mają dość i w 75. minucie padł gol na 4:2 Pontusa Almqvista. Gospodarze wybronili się po rzucie wolnym, a akcja bramkowa została przyspieszona świetnym podaniem Kamila Grosickiego. Po nim Szwed opanował piłkę w polu karnym i przymierzył w kierunku dalszego narożnika Stali.

70
    Gol uznany!

68
    z boiska schodzi Wahan Biczachczjan, na boisku pojawia się Rafał Kurzawa.

68
    z boiska schodzi Paweł Stolarski, na boisku pojawia się Mariusz Malec.
    68. Rauno SAPPINEN - 3:1

68
    Gol dla Stali Mielec!
    Strzelcem bramki RAUNO SAPPINEN.

Piłka w bramce Pogoni Szczecin po raz drugi, ale w pierwszym tempie nie ma uznanego trafienia z powodu spalonego. Po wideo weryfikacji jest gol Rauno Sappinena. Bramka kontaktowa i jeszcze powinno być gorąco w Szczecinie.

63
    Pontus Almqvist napomniany żółtą kartką za nierozważny atak na Bartosza Mrozka.
    60. Rauno SAPPINEN - 3:1

60

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się kilkakrotnie w polu karnym Pogoni zanim trafiła pod nogi Rauno Sappinena. Wprowadzony w przerwie napastnik zorientował się w sytuacji i pokonał Dantego Stipicę strzałem z bliska.
    56. Sebastian KOWALCZYK - 3:0

56
    Strzelcem bramki SEBASTIAN KOWALCZYK.

Sebastian Kowalczyk strzelił na 3:0 z rzutu karnego przyznanego za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście.

54
    Bartosz Mrozek napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    53. Rzut karny

53
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za faul Bartosza Mrozka na Pontusie Almqviście!

46
    z boiska schodzi Fabian Hiszpański, na boisku pojawia się Maciej Wolski.

46
    z boiska schodzi Piotr Wlazło, na boisku pojawia się Rauno Sappinen.
    45. Mateusz MATRAS - 2:0

45
    Strzelcem bramki samobójczej MATEUSZ MATRAS.

W 44. minucie Kamil Grosicki wymienił podania na lewej stronie boiska i w swoim stylu pognał w kierunku bramki. Płaskie wstrzelenie "Grosika" skończyło się samobójczym trafieniem Mateusza Matrasa.
    36. Rzut karny

36
    Maciej Domański (Stal Mielec) nie wykorzystał rzutu karnego. Uderzenie pomocnika przyjezdnych zatrzymało się na słupku. Nie udało się również wykonać dobitki.

33
    Dante Stipica napomniany żółtą kartką za faul we własnym polu karnym.
    32. Rzut karny

32
    Rzut karny dla Stali Mielec za przewinienie Dantego Stipicy na Piotrze Wlaźle!

27
    Kamil Grosicki zaskoczył Stal przy wrzucie z autu i pognał w kierunku linii bramkowej. Jego wyłożenie trafiło do Wahana Biczachczjana. Ormianin nie znalazł jednak sposobu na wpakowanie piłki do odsłoniętej siatki i pozwolił na zatrzymanie jej defensorowi gości.
    5. Kamil GROSICKI - 1:0

5
    Bramkę z rzutu karnego zdobywa KAMIL GROSICKI.

Pogoń nie potrzebowała dużo czasu na strzelenie pierwszego, urodzinowego gola. Kamil Grosicki w 5. minucie spokojnie pokonał uderzeniem z rzutu karnego Bartosza Mrozka. Lider Portowców położył bramkarza i ominął go płaskim kopnięciem. Jedenastka została podyktowana po wideo weryfikacji za blokowanie ręką Marcina Flisa strzału Pontusa Almqvista.

4
    Marcin Flis napomniany żółtą kartką za sprokurowanie rzutu karnego.
    4. Rzut karny

4
    Rzut karny dla Pogoni Szczecin za zagranie ręką Marcina Flisa.

3
    Może być jedenastka dla Pogoni Szczecin za blokowanie strzału Pontusa Almqvista ręką Marcina Flisa.

Gole: 5. Grosicki (kar.), 45. Matras (sam.), 56. Kowalczyk, 75. Almqvist – 60. Sappinen, 68. Sappinen

Kartki:   33. Stipica (POG), 63. Almqvist (POG) – 4. Flis (SMI), 54. Mrozek (SMI)

Spudłowany karny!: 36. Domański (SMI), nietrafiony

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 8:3. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 7:6. Spalone: 0:2. Foule: 11:7.
    Pogoń Szczecin: Stipica – Stolarski (68. Malec), Zech, Lončar, Borges – Łęgowski – Biczachczjan (68. Kurzawa), Kowalczyk (87. Rostami), Gorgon, Grosicki (C) (79. Wędrychowski) – Almqvist (87. Kostas).
    Zmiany: Klebaniuk – Smoliński, Przyborek, Rezaeian.

Trener: Jens Gustafsson

Stal Mielec: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Flis – Hiszpański (46. M. Wolski), Żyra, Wlazło (46. Sappinen), Getinger (C) (77. Leândro) – Hinokio, Domański (88. Lebedyński) – Ciepiela (77. Mak).
    Zmiany: Kochalski – Guca, Kruk.

Trener: Kamil Kiereś

Sędziowie: Piotr Lasyk (Bytom)